Legalni Windows

nexxx011

Ističe se
Poruka
2.875
E odlična tema.Imam ortaka koji radi za neku firmu i radi kao IT pa treba da celoj firmi legalizuje softver pa sad juri Win XP i Office 2007.Naime dobio je informaciju i nije siguran da je tako a to je da kada kupi Win XP ili Office kod nekog distributera navodno nije legalan prema inspekciji.Tačnije npr.za 20 računara kupi 20 licenci i kao opet nije legalan.Ja mislim da to nije tačno.Da li neko od vas ima neku tačnu informaciju?

Phantom der Nacht

Primećen član
Poruka
749
Gazda hotela u kome radim u Grčkoj, a pripada međunarodnom lancu Grekotel, N E Ć E da kupi legalan softver ! Ona standardna grčka logika: '' Navukao se Gejts već dosta para, ne mora i od mene....''
Kaže da ima jakog advokata koji mu je rekao da je sve to obično zastrašivanje, i da ako dođe do suda, mogu samo da mu duvaju ....

Phantom der Nacht

Primećen član
Poruka
749
To si u pravu, ali poenta je u tome da imaju prava da spreče ilegalnu preprodaju, a ne i ilegalno korišćenje. Šta bi bilo kada bi Levi's počeo da naplaćuje kazne onima koji nose farmerice sašivene u Novom Pazaru. Procena je da je u Grčkoj svega 3% Levis farmerica original.
ZAŠTO bi Microsoft bio jedini privilegovan da prinudno naplaćuje svoj brend ?

Jednostavno, advokat tvrdi da na sudu NE MOGU da dobiju spor. Samo plaše ljude da bi kupili original.
Pa koliko god u tome uspeju, biće prezadovoljni .....

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.