Легални Windows 10 и Dishonored 2

RIA77

Poznat
Poruka
8.630
Поздрав за све чланове форума.
Видео сам доста по огласима, поједини продају лиценце за Win за мале паре.
Да ли је то OEM ?
Aко је одговор не, да ли се могу наћи легалне лиценце ? Хвала.
Да не отварам тему, исто питање за Dishonored 2.
Koнтактирао сам човека, каже ми да је начин регистрације за Dishonored steam број.
Да се Steam broj везује за налог и да је тако искоришћен, јер се може искористити једном.
Да ли је то легално, тј. да ли се то може нормално купити ?
Видим да се продају cd-ovi, пошто су то највероватније половни уређаји са искоришћеним бројевима, да ли постоји варијанта купити за нижу цену Dishonored ?
Видим да је 30 евра (Steam), па не знам може ли ниже на огласима или је то реална цена ?
Хвала.

Poruka
24.979
Ja sam kupio kljuc za win 11, radi sve. To su OEM kljucevi, steam mislim da ti nece raditi. To ti oni daju neki levi nalog na kom igras, ali u offline modu, ako ces na multiplayer mozes biti banovan.
Win ti je bezbedan, razlika izmedju standardnog kms i oem kljuca ti je to sto oem kljucevi nemaju tehnicku podrsku, instaliras ih i ako imas neki problem u firmi npr sa nekom aplikacijom, Microsoft boli *****. U slucaju da si kupio win 10 koji nije OEM, on kosta 20-30k plus licence za remote deskop konekciju, CAL za domen nalog za usera ili comp, tako da to narasta na neku ozbiljnu cifru jako brzo.
OEM kljuceve dobijes uz laptopove npr od Dell, HP, Lenovo i sl. Za svu tech support cimas Lenovo,dell ili HP, nema Microsoft nista sa tim.
Kapiras?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.101
Поздрав за све чланове форума.
Видео сам доста по огласима, поједини продају лиценце за Win за мале паре.a
Да ли је то OEM ?
Aко је одговор не, да ли се могу наћи легалне лиценце ? Хвала.
Да не отварам тему, исто питање за Dishonored 2.
Koнтактирао сам човека, каже ми да је начин регистрације за Dishonored steam број.
Да се Steam broj везује за налог и да је тако искоришћен, јер се може искористити једном.
Да ли је то легално, тј. да ли се то може нормално купити ?
Видим да се продају cd-ovi, пошто су то највероватније половни уређаји са искоришћеним бројевима, да ли постоји варијанта купити за нижу цену Dishonored ?
Видим да је 30 евра (Steam), па не знам може ли ниже на огласима или је то реална цена ?
Хвала.
Te k;ljuceve za Win sam kupio na nekim sajtovima koji prodaju software, seems legit.
Sto se tice dishonored 2, (on je 30, 1 je 10), cekaj da naleti na popust, mislim da sam ga platio 10 ili manje...

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.101
Moze da se aktivira igra sa kljucem na steamu. To uradis kad kupis igricu npr u games usce u pakovanju i samo dodas cd key u svoj steam nalog.
Ali ovo sa kp ce ti rezultovati banom jer lik kupi jednu igricu i prodaje je vecem broju ljudi. Zato mozes i da igras samo u offline modu.
Ako kupis igru sa strane, mozes dodati u steam library bez problema, i igrati multiplayer, samo sto ce se racunati kao
eksterna igra i nece imati nikakve veze sa steamom, niti steam ima ikakve veze sa multiplayer, to vec ima veze
da li si igru legalno kupio ili nisi...

doppler

Iskusan
Moderator
Poruka
6.575
OEM kljuc ti se vezuje za bios i maticnu plocu i ne moze vise da se aktivira nigde, samo na tvom racunaru i na toj ploci. U slucaju da zamenis plocu, opet moras da kupis kljuc.
Kupio sam pre par godina neki ključ za oko10e sa nekim promo codom , promenio i ploču i system ssd od tada, radi najnormalnije.
Čini mi se da je sam widows ponudio neku ponovnu aktivaciju.
Ovako nešto.

https://www.vip-urcdkey.com/microsoft-windows-10-pro-oem-cd-key-global.html

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.