Legalizacija svih droga

Za ili protiv ?

• Za

glasova: 8 34,8%
  • Protiv

glasova: 15 65,2%

• Ukupno glasova
    23
  • Anketa je zatvorena .

Kor

Poznat
Poruka
7.634
To sto nemam pravo je greska drustva, istog drustva koje dozvoljava cigarete i alkohol dok zabranjuje marihuanu od koje niko nije umro :)

svojim ocima sam gledao kada ljudi dobijaju napad aritmije nakon duvanja a od toga moze i da se rikne, prijatelju. Osim toga, THC pogoduje razvoju psihoza. Ukoliko covek poseduje sklonost ka sizofreniji, duvanjem uveliko povecava mogucnost pojave iste.

A za alkohol i cigarete se slazem s tobom kao nekadasnji veliki zavisnik od nikotina.

SUPERKULER

Domaćin
Banovan
Poruka
3.423
A ja se slažem da su akcije država za smanjenje uživanja u duvanskom dimu dobrim delom licemerne!
U pitanju je dehumanizacija institucije države tako prisutna u prošlom veku ,a produženo na ovaj,ali
to nije ova tema,čak ni ona o uređenju države...U pitanju je odrastanje ljudske rase...Nikako...

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055
svojim ocima sam gledao kada ljudi dobijaju napad aritmije nakon duvanja a od toga moze i da se rikne, prijatelju. Osim toga, THC pogoduje razvoju psihoza. Ukoliko covek poseduje sklonost ka sizofreniji, duvanjem uveliko povecava mogucnost pojave iste.

A za alkohol i cigarete se slazem s tobom kao nekadasnji veliki zavisnik od nikotina.

Hrana izaziva gojaznost od koje se isto umire, jel treba i to da zabranimo ? Niko se nikada nije predozirao od trave, ima i svoje lose strane ali isto tako ima i dobre, uopste nema smisla sto je to nelegalno dok cigarete ubiju 5 miliona ljudi godisnje i mozes da ih kupis na svakoj trafici.

Kor

Poznat
Poruka
7.634
Hrana izaziva gojaznost od koje se isto umire, jel treba i to da zabranimo ? Niko se nikada nije predozirao od trave, ima i svoje lose strane ali isto tako ima i dobre, uopste nema smisla sto je to nelegalno dok cigarete ubiju 5 miliona ljudi godisnje i mozes da ih kupis na svakoj trafici.

Da si pazljivo citao, video bi da sam ja za apsolutnu legalizaciju svih droga i da se heroin kupuje u apotekama umesto kod krimosa. Em zarada drzavi em tim debilima cistiji dop.
Kanabis ima svoje lose strane koje sam opisao i neumesno ih je porediti sa hranom. Nista dobro nema u njegovoj konzumaciji osim sto covek pravi budalu od sebe.

Kada si vec spomenuo hranu, rec je takodje o jednoj vrsti narkotika koji izaziva zavisnost. Masna, slana i slatka hrana izaziva lucenje serotonina i dopamina slicno kao i narkotici. Kada organizam oseti nedostatak takvih vrsta hrane on reaguje slicno kao u narkomanskoj krizi samo naravno dosta blaze.

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055
Da si pazljivo citao, video bi da sam ja za apsolutnu legalizaciju svih droga i da se heroin kupuje u apotekama umesto kod krimosa. Em zarada drzavi em tim debilima cistiji dop.
Kanabis ima svoje lose strane koje sam opisao i neumesno ih je porediti sa hranom. Nista dobro nema u njegovoj konzumaciji osim sto covek pravi budalu od sebe.

Kada si vec spomenuo hranu, rec je takodje o jednoj vrsti narkotika koji izaziva zavisnost. Masna, slana i slatka hrana izaziva lucenje serotonina i dopamina slicno kao i narkotici. Kada organizam oseti nedostatak takvih vrsta hrane on reaguje slicno kao u narkomanskoj krizi samo naravno dosta blaze.

Nisi nikada citao o lekovitim dejstvima marihuane ?

Vrela Cica

Iskusan
Poruka
5.579

Kakva lekovita dejstva? To su tebe napalili da vutra nije droga. Tako su i meni pricali kad sam bila mala da mozemo davodimo ljubav i da cu opet biti nevina. Nisam ja bas toliko glupa i ne bih postala to sto jesam, a eto sada pisem i cak i blog, koji je uticajan. Samo je ti dugo koristi pa ce te dovesti do depresije. Sta lupate ljudi, jeste droga, ali ja smatram da je droga i alkohol i cigare. Sve bez cega se moze je dorga. Ako je legalizovan duvan, zasto ne bi legalizovali i kokain i marihuanu. Za mene nema razlike izmedju zala i greha.

Pravda za drogu!!!

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055
Kakva lekovita dejstva? To su tebe napalili da vutra nije droga. Tako su i meni pricali kad sam bila mala da mozemo davodimo ljubav i da cu opet biti nevina. Nisam ja bas toliko glupa i ne bih postala to sto jesam, a eto sada pisem i cak i blog, koji je uticajan. Samo je ti dugo koristi pa ce te dovesti do depresije. Sta lupate ljudi, jeste droga, ali ja smatram da je droga i alkohol i cigare. Sve bez cega se moze je dorga. Ako je legalizovan duvan, zasto ne bi legalizovali i kokain i marihuanu. Za mene nema razlike izmedju zala i greha.

Pravda za drogu!!!

Nisi cula da se marihuana koristi u medicinske svrhe, da kanabisovo ulje ubija celije raka i slicno ?

SUPERKULER

Domaćin
Banovan
Poruka
3.423
:lol:

Pravda za drogu!!!
Da znaš da mi je drago da si još nevina...I tatica bi šinko da se malo sigra...Naravno,dajem garanciju da ćeš i dalje biti jungfer...:per:
Može s kanabisom-bez kanabisa-slobodno biraj!:rumenko:

Kor

Poznat
Poruka
7.634

Pa vidi, heroin je bio planiran da bude lek za neke plucne bolesti. Morfin se koristi za ublazavanje bolove, kokain je derivat iz grupe anestetika, LSD se moze koristiti u prihoterapiji itd itd...

Dakle, svaka druga potencijalno ima svoja pozitivna dejstva, ukljucujuci i marihuanu. Kada bolesni covek koristi ulje konoplje za ublazavanje posledica miltipleskleroze, onda je to OK. Medjutim kada se praznoglave pubertetlije naduvaju trave samo da bi bolje blejali onda tu nema ama bas nista pozitivno. I ja sam nekada ranije imao obicaj da sa drustvom zapalim dzoint jednom u nekoliko meseci. To nije tako strasno i vise je u pitanju neka vrsta mladalackog nagona da se otkriju skrivene dimenzije zivota. Tuga je kada se mladi covek preko marihuane navuce na teze narkotike zato sto recimo sazna da njegov omiljeni muzicar ga sebi daje po veni ili zato sto misli da ce ispasti faca u drustvu kada krsi neke norme ponasanja.

Statistika je neumoljiva i govori da je veoma visok broj heroinskih zavisnika pocinjao od dzointa.

Sve bez cega se moze je dorga. Ako je legalizovan duvan, zasto ne bi legalizovali i kokain i marihuanu. Za mene nema razlike izmedju zala i greha.

Vec sam govorio da u pojedinim slucajevima i hrana izaziva reakciju slicnu drogama.

tako je. Legalizovati i na taj ancin usmeriti novac iz dzepova bandita u drzavnu kasu.

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055
Marihuanu mozes da poredis sa heroinom kada od nje ljudi krenu da umiru ili [rodaju stvair iz kuce za gram, marihuana ima mnogo pozitivnih dejstava i vrlo malo losih, ne moze da se poredi sa jacim drogama.
Kada se neko navuce na teze narkotike to je njegova krivica, ne krivica marihuane, on je verovatno krenuo prvo sa pivom, ne sa travom.

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Ne sme se dozvoliti legalizacija droge...
Ni u kom slučaju !
To bi povećalo procenat kriminaliteta i ubrzalo propast nacije !!!

Ona je već propala.

Kada dolazimo do apsurda da u veku multimedije, kada je široka paleta znanja dostupna na samo dva klika, da procenat
nepismenih i neobrazovanih raste...

Mada nije ni čudo kada su idoli nacije Ekrem Jevrić, Vesna Vukelić Vendi i Zmaj od Šipova.

Samo da mi je znati iz kog su bunara iskočili?

Poslednja izmena:

Kor

Poznat
Poruka
7.634
Marihuanu mozes da poredis sa heroinom kada od nje ljudi krenu da umiru ili [rodaju stvair iz kuce za gram, marihuana ima mnogo pozitivnih dejstava i vrlo malo losih, ne moze da se poredi sa jacim drogama.
Kada se neko navuce na teze narkotike to je njegova krivica, ne krivica marihuane, on je verovatno krenuo prvo sa pivom, ne sa travom.

dovoljno je da covek od THC pobudali i da moze da ugrozi svoj i tudji zivot. Znam slucaj kada su zbog toga poginula 2 momka u autu. Da ne govorim o narusenju funkcionisanja serotoninskih receptora koji posle izazivaju depresiju.
Ni jedna zloupotreba droga nema pozitivan psiholoski efekat. U pitanju je silovanje struktura u mozgu koja su nam takve dana od prirode a za racun vestackih zadovoljstava.
A ti nastavi da se zaludjujes i sto se mene tice mozes da mu ga dajes i po veni, mene bas briga za to. Ljudi vec imaju u svom organizmu onoliko endogene droge koliko je to potrebno za njihovo ispravno funkcionisanje. Sve ostalo je krsenje zakona prirode.

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
dovoljno je da covek od THC pobudali i da moze da ugrozi svoj i tudji zivot. Znam slucaj kada su zbog toga poginula 2 momka u autu. Da ne govorim o narusenju funkcionisanja serotoninskih receptora koji posle izazivaju depresiju.
Ni jedna zloupotreba droga nema pozitivan psiholoski efekat. U pitanju je silovanje struktura u mozgu koja su nam takve dana od prirode a za racun vestackih zadovoljstava.
A ti nastavi da se zaludjujes i sto se mene tice mozes da mu ga dajes i po veni, mene bas briga za to. Ljudi vec imaju u svom organizmu onoliko endogene droge koliko je to potrebno za njihovo ispravno funkcionisanje. Sve ostalo je krsenje zakona prirode.

A korišćenje droga u medicinske svrhe kada dođe do poremećaja lučenja prirodnih endrogenih droga?

Primer dijabetes i insulin?

Kor

Poznat
Poruka
7.634
A korišćenje droga u medicinske svrhe kada dođe do poremećaja lučenja prirodnih endrogenih droga?

Primer dijabetes i insulin?

Pa sad... tesko da mozemo podvesti insulin pod hormonsku aktivnost koja u vecoj meri menja covekovu svest, sto je karakteristika droga. Nije problem upotreba bilo kakvih narkotika u medicinske namene vec je problem njihova zloupotreba u tzv rekreacione svrhe

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055

Daj mi neki primer da je neko popousio dzoint i tukao zenu ili napravio neki problem, ja nisam cuo, daj neki link, mada da se i to desi, nije argument protiv marihuane, vecina ljudi to ne radi a ljudi prave probleme i ginu u saobracajkama i trezni ( ja ni ne koristim marihuanu ali to su cinjenice ).
Naravno da neke psihoaktivne supstance imaju pozitivne efekte, od pecuraka do raznih napitaka koje ljudi piju po amazonu i ostalim prasumama.

Kor

Poznat
Poruka
7.634
Ti momci koji su poginuli su se naduvali i iskljucivo je to razlog njihove pogibije. To se isto vrlo cesto desava i prilikom konzumacije alkohola ali si ti insistirao na marihuani pa sam ti to rekao.
Isto tako znam da se za vreme ex YU ratova masovno koristila na svim stranama.

Ukoliko je cilj konzumacije droga medicinske prirode, to je opravdano. Ako je cilj blejanje, to je idiotizam. 99,9% (zlo)upotrebe kanabisa je za blejanje.

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055
Ti momci koji su poginuli su se naduvali i iskljucivo je to razlog njihove pogibije. To se isto vrlo cesto desava i prilikom konzumacije alkohola ali si ti insistirao na marihuani pa sam ti to rekao.
Isto tako znam da se za vreme ex YU ratova masovno koristila na svim stranama.

Ukoliko je cilj konzumacije droga medicinske prirode, to je opravdano. Ako je cilj blejanje, to je idiotizam. 99,9% (zlo)upotrebe kanabisa je za blejanje.

Nikada nisam cuo da je neko poginuo zbog marihuane, ali moguce da se jesu desavali incidenti, kao sto sam rekao ljudi ginu i trezni.
Ne vidim zasto je idiotizam ako par ljudi popusi dzoint ili popije par piva dok bleje, niko od toga nije umro i ako su ti ljudi normalni moze samo da donese pozitivu.

MarieSoLong

Aktivan član
Poruka
1.598
Trebalo bi gomili ovih nadrkanih, bahatih agresivaca lekarski propisati marihuanu, mislim da bi dobro dosla i raznim nadobudnim politicarima i inim psihopatama, a ovim inertnim pasvnim luzerima kokain, spid ili sta vec od droga dize energiju.
Ali jock, ovi agresivci hoce da su jos agresivniji i mocniji , pa su na kokainu, pasivci kuliraju na travi...jbg sve naopako:mrgreen:

A̶n̶g̶e̶l̶holms

Zainteresovan član
Poruka
459
Koji strain marihuane? Imaš one koje dižu, tj deluju stimulativno, imaš one koji spuštaju, tj deluju depresorno na CNS. Nije sve crno - belo.

Kako bi se izborili sa npr problemom neurotiksičnosti usled upotrebe kokaina, ekstazija, itd?

I na kraju: što to sve, kad postoje psihijatrijski lekovi, sličnog delovanja?

MarieSoLong

Aktivan član
Poruka
1.598
Koji strain marihuane? Imaš one koje dižu, tj deluju stimulativno, imaš one koji spuštaju, tj deluju depresorno na CNS. Nije sve crno - belo.

Kako bi se izborili sa npr problemom neurotiksičnosti usled upotrebe kokaina, ekstazija, itd?

e jbg, vidis da nemam pojma o drogama. samo sam razmisljala onako generalno o nekim beneficijama koje bi se mogle smuckati od svega toga:)

LazaB

Iskusan
Poruka
5.055

Jos jedan razlog da se legalizuje, trenutno kada zavrsis od dilera nemas pojma sta dobijas, u prodavnicama sa medicinskom marihuanom biras tacno koji strain zelis sa kojim nivoom THC-a.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.