Legalizacija marihuane u Srbiji?

U Hrvatskoj se ceka godinama pa ce tako biti i u Srbiji nazalost.

Добар грас шири видике!
мсм, буквално...........хахахахах!
....
У мозгу постоје пријемници за канабиноиде, нисам још чуо да постоје пријемници за алкохол?
Мамино млеко свих сисара, садржи канабиноде, још нисам чуо да неко млекце садржи алкохол? осим кефира, ајде де....
.....
ПОДЕЛА ЉУДИ:
ЛОВЦИ-САКУПЉАЧИ: гљиве лударе и конопља, и остале травке лудајке....и медовина!
мирни, опуштени.....

ЗЕМЉОРАДНИЦИ И СТОЧАРИ: преврело жито и укисло воће, илити пиво и ракија!
само гледају са неким да се закаче да излече своје муке од тешког земљоделног рмбања!
 
Добар грас шири видике!
мсм, буквално...........хахахахах!
....
У мозгу постоје пријемници за канабиноиде, нисам још чуо да постоје пријемници за алкохол?
Мамино млеко свих сисара, садржи канабиноде, још нисам чуо да неко млекце садржи алкохол? осим кефира, ајде де....
.....
ПОДЕЛА ЉУДИ:
ЛОВЦИ-САКУПЉАЧИ: гљиве лударе и конопља, и остале травке лудајке....и медовина!
мирни, опуштени.....

ЗЕМЉОРАДНИЦИ И СТОЧАРИ: преврело жито и укисло воће, илити пиво и ракија!
само гледају са неким да се закаче да излече своје муке од тешког земљоделног рмбања!
Jbg morao sam koristit translator koliko mi cirilica lose ide.
Nalazim se u ovoj prvoj skupini. Samo trebao si nadodat npr. Srna ili Gazela. Volim ih :mrgreen:
 
Ja ne znam da li ljudi shvataju koliko je glupo ne legalizovati marihuanu? I koliko bi to značilo svakom živom ko ima komad zemlje. Cvetaju biljke, cveta ekonomija, cveta i turizam. Od jedne obične biljke koja raste iz zemlje poput marihuane može bukvalno da se podigne životni standard za duplo.
Хмм, више приходују грађани, лова остаје у земљи... Недопустиво!!! :nono3:
 
Ma ukapirao sam, ali se zezam. ;)
Ja sam još pre iha-ha godina radio za neke sa zapada (SAD, Kanada, Švajcarska...) za legalne proizvode na bazi kanabisa, ulja, bombone, pa čak i cvetove i listove gde je zakonom dozvoljeno.
Podržavam sve to ako je u medicinske svrhe. I ništa preko toga.
U medicinski svrhe se ne koristi i sav silni alkohol i duhan sa milion dodataka pa je legalan. O tabletama ne zelim ni pisati.
Ovdje se radi samo o necijem interesu. Draze bi mi bilo da se legalizira pa ne bi gliseri jurili iz albanije za italiju. Osim sta bi se sverc smanjio imalo bi to i drugi benefita, pogotovo za turizam. Sta fali primjerice Nizozemskoj ili jos po tom pitanju, a i sire Portugalu.
 
Poslednja izmena:
Sasvim slucajno sam se prije neki dan zatekao kod susjedovog psa pa mi je pokazao razliku izmedju RSO i FECO.
Mozda se na slici ne vidi bas jasno, ali cetiri ih je RSO, ona jedna skroz desno je FECO.
Vidi se po tome sto je RSO ulje zlatnosmedje boje, dok je FECO jako tamno, zbog toga sto 96% etanol povlaci i klorofil, dok benzin za ciscenje taj nezeljeni nusproizvod ostavlja netaknutim zbog drukcije polarizacije.

IMG_20220712_115548.jpg
 
Sasvim slucajno sam se prije neki dan zatekao kod susjedovog psa pa mi je pokazao razliku izmedju RSO i FECO.
Mozda se na slici ne vidi bas jasno, ali cetiri ih je RSO, ona jedna skroz desno je FECO.
Vidi se po tome sto je RSO ulje zlatnosmedje boje, dok je FECO jako tamno, zbog toga sto 96% etanol povlaci i klorofil, dok benzin za ciscenje taj nezeljeni nusproizvod ostavlja netaknutim zbog drukcije polarizacije.

Pogledajte prilog 1186149
Jesi probao? Ne znam sta se kako zove inace, ali po ovome sam probao FECO.

Nikad cuo ili vidio, barem ne u Hrvatskoj.
Onda malo ljudi poznas :mrgreen: I ja sam iz Hr.
 
Jesi probao? Ne znam sta se kako zove inace, ali po ovome sam probao FECO.
Jesam... ali testirao sam i prstom mazao s dna salice, bog samo zna koliko sam pomazao, nisam znao da proradi tek nakon sat i nesto.
Boze dragi... otrov.
To je stvarno samo za one kojima je potrebno zbog zdravlja.
Pralo me jedno pet, sest sati, sutradan nisam bio u stanju otici na posao.
Uzas.
Usporedio bi to kao s uvodom u jako visoku dozu psihodelika, samo sto od psihodelika ocekujes da te razmontira, ali ne i od RSO.

RSO = FECO (jedino je nacin ekstrakcije drukciji, plus sto RSO ne povlaci klorofil).
 

Back
Top