Legalizacija marihuane u Srbiji?

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.864
Jesam... ali testirao sam i prstom mazao s dna salice, bog samo zna koliko sam pomazao, nisam znao da proradi tek nakon sat i nesto.
Boze dragi... otrov.
To je stvarno samo za one kojima je potrebno zbog zdravlja.
Pralo me jedno pet, sest sati, sutradan nisam bio u stanju otici na posao.
Uzas.
Usporedio bi to kao s uvodom u jako visoku dozu psihodelika, samo sto od psihodelika ocekujes da te razmontira, ali ne i od RSO.

RSO = FECO (jedino je nacin ekstrakcije drukciji, plus sto RSO ne povlaci klorofil).
Iskustvo dragi, iskustvo. Ako ne svoje onda se iskoristi tude. Samo sam jednom probao i bilo je visoke kvalitete iliti odlicno. Smolasto i dosta da se stavi samo suza na nepce, ne treba vise. Opustilo me skoro pa duplo od tvog napisanog. Ne moze se usporediti efekt kao kad se primjerice zapali joint.
Tko zna koliko si toga namazao :D

Poruka
16.426
Tko zna koliko si toga namazao :D
To mi je i stara rekla kada smo o tome pricali, kaze - pa kada si kao medvjed zavukao sapu u teglu meda.

:rotf:

Iako, joint je puno bolja stvar, lijepo zapalis i za najkadnije 2 1/2 si cist kao suza, osim ako nisi popusio one bolesne thc monstrume.
Ulje, kolacici s cannabutter i sl., od toga bi bjezao kao vrag od tamjana, pet, sest sati te zakuca za krevet.

Poruka
4.632
Jbg morao sam koristit translator koliko mi cirilica lose ide.
Nalazim se u ovoj prvoj skupini. Samo trebao si nadodat npr. Srna ili Gazela. Volim ih :mrgreen:

1657625952994.png

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
29.021
U okolnim zemljama je legalna.

Licno ne uzivam ,ali znam da pomaze kod mnogih zdravstvenih problema.

Od dede sam slusao da je odlicna da bez pesticida ocisti njivu od korova i da stoka voli da jede zelenu masu.

Seme se ne kupuje vec moze da se seje proslogodisnje, a ne zahteva neka Velika ulaganja po hektaru.

Nekada se industrijska (a i ova vesela, nije to uživanje od juče, samo je od juče nelegalno... :lol: ) konoplja kod nas gajila na hiljadama hektara...bila je skoro pa obavezna u plodoredu, i donosila finu zaradu.

Višestruko korisna biljka, preradom se dobija niz proizvoda, ekološka proizvodnja, sama uništava korove...a i eto, pomalo je zabavna...:mrgreen:

Motorcyclist

Stara legenda
Poruka
81.293
To mi je i stara rekla kada smo o tome pricali, kaze - pa kada si kao medvjed zavukao sapu u teglu meda.

:rotf:

Iako, joint je puno bolja stvar, lijepo zapalis i za najkadnije 2 1/2 si cist kao suza, osim ako nisi popusio one bolesne thc monstrume.
Ulje, kolacici s cannabutter i sl., od toga bi bjezao kao vrag od tamjana, pet, sest sati te zakuca za krevet.
Koja si ti SNS narkomancina!

Reefer

Starosedelac
Poruka
159.571
U medicinski svrhe se ne koristi i sav silni alkohol i duhan sa milion dodataka pa je legalan. O tabletama ne zelim ni pisati.
Ovdje se radi samo o necijem interesu. Draze bi mi bilo da se legalizira pa ne bi gliseri jurili iz albanije za italiju. Osim sta bi se sverc smanjio imalo bi to i drugi benefita, pogotovo za turizam. Sta fali primjerice Nizozemskoj ili jos po tom pitanju, a i sire Portugalu.
Duvan po meni ide u istu kategoriju kao bilo koja druga droga. A poslednjih 20-ak godina se ozbiljno radi na smanjenju upotrebe duvana i ozbiljni su se rezultati postigli.
Alkohol mi ne smeta, smetaju mi budale koje se napiju i sednu za volan, isto kao i oni koji drogirani sednu za volan. Ili krenu u bilo koje drugo nasilje tako urađeni.

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.864
Duvan po meni ide u istu kategoriju kao bilo koja druga droga. A poslednjih 20-ak godina se ozbiljno radi na smanjenju upotrebe duvana i ozbiljni su se rezultati postigli.
Alkohol mi ne smeta, smetaju mi budale koje se napiju i sednu za volan, isto kao i oni koji drogirani sednu za volan. Ili krenu u bilo koje drugo nasilje tako urađeni.
Ne vidim bas tu ozbiljnost smanjenja uptrebe duhana Vidim one slicice, a duhan se nadopunjava s nemam pojma ni ja cime jer se sad cigareta sama gasi ako je ostavis u pepljari. Prije je samo izgorila.

Nasilje mi je poznato bilo da su drogirani u pitanju, alkoholizirani koji sjedaju za volan ili tuce jer radim na hitnom bolnickom prijemu.

Reefer

Starosedelac
Poruka
159.571
Ne vidim bas tu ozbiljnost smanjenja uptrebe duhana Vidim one slicice, a duhan se nadopunjava s nemam pojma ni ja cime jer se sad cigareta sama gasi ako je ostavis u pepljari. Prije je samo izgorila.

Nasilje mi je poznato bilo da su drogirani u pitanju, alkoholizirani koji sjedaju za volan ili tuce jer radim na hitnom bolnickom prijemu.
Itekako je smanjena prodaja duvana, a cilj svih kampanja nisu postojeći pušači, već mladi, ptoencijalni pušači.

zorzi

Obećava
Poruka
79
Možda bi trebalo legalizovati sve droge. Npr, Portugal je 2001. godine dekriminalizovao marihuanu, kokain, ekstazi, heroin i metamfetamin itd.
Od 2001. godine, prema podacima organizacije Transform, upotreba svih narkotika je opala među mladima starosti od 15 do 24 godine. Drastično je smanjen i broj ljudi koji boluju od hiv-a, kao i broj onih koji su umrli usled predoziranja. Broj smrtih slučajeva zbog predoziranja je opao za 80%, a broj zavisnika koji su zaraženi HIV-om je pao na 7%, dok je 2000. godine taj broj bio 52%. Takođe, povećan je i broj ljudi koji se dobrovoljno prijavljuju u različite klinike i zdravstvene programe kako bi prestali sa upotrebom narkotika.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.