Quantcast

LED osvetljenje na racunarima je glupo...

Poruka
2.772
evo 2021 je godina. svedoci smo da racunarske komponente do pre nekog vremena nisu imale osvetljenje. i nikom to nije smetalo. nije lose kad na tastaturi svetle tasteri,ali samo karakteri. a ne podnozje i sve zivo da svetli...o kucistima tek necu da pricam. toliko jako forsiraju kucista da svetle da to nije normalno. imate na youtube strimeri koji snimaju igrice. njima i sobe svetle u plavu boju obicno,zidovi su obasjani. kupis svetlecu tastaturu i kuciste,pa posle nekog vremena kad pogledas u to,kazes sebi...a sta mi je ovo trebalo? nista mi ne znaci. samo svetli i to je to. dosadno i glupo. ako se pitate zasto je racunarska tehnika krenula u ovom pravcu,ja cu vam reci. nisu jadni znali sta drugo,pa su morali da ugrade svetlo...nemaju sta drugo ponuditi

Sagrailo

Zainteresovan član
Poruka
198
Na mojoj matičnoj Asus Rog Strix z490 e gaming, postoje delovi koji svetle, menjaju boje. Isključio u biosu.
Cooler Master Hyper 212 black edition, nije ni uključen u matičnu deo za kontrolu boja.
Memorija Crucial 2x16 gb. ima taj lajt šou, koji ne mogu da isključim. Mogu, ali sa posebnim Asus softverom.
Mrzi me da ga instaliram. Kućište Chieftec big tower nema providnu stranicu, pa niti ne smeta.
Mene nerviraju ta šljašteća svetla, izgleda računar kao ciganski tamić.
Pa, sad neko to voli, ja ne. I svakako ima opcija da se sve to isključi.
Meni je prioritet tišina. Grafika ne uključuje svoje ventilatore dok ne pređe pedeset stepeni.

ves.bole

Ističe se
Poruka
2.393
meni je ugaseno svetlo kad koristim komp i imam samo svetlost monitora.Ponekad pogresim neko slovo u kucanju,ali matora i nosim naocare.
E vidiš, ja to nikad nisam voleo, uvek mi je nekako smetalo ugašeno svetlo.
Imam onu LED lampu pod uglom od 90%, može da se dimuje na prijatno svetlo, koristim je često, ali baš bez svetla - to ne.

doppler

Domaćin
Poruka
3.249
partner01.jpg

Meni je to za decu. Turili RGB i podigli cene 50%.

Svetle mi malo miš i tastatura al ne smeta mi, za tastaturu mi je čak i bolje da kada svetli.
A za kućište nemam pojma , zatvoreno je i ispod stola.

Northside

Zainteresovan član
Poruka
364
evo 2021 je godina. svedoci smo da racunarske komponente do pre nekog vremena nisu imale osvetljenje. i nikom to nije smetalo. nije lose kad na tastaturi svetle tasteri,ali samo karakteri. a ne podnozje i sve zivo da svetli...o kucistima tek necu da pricam. toliko jako forsiraju kucista da svetle da to nije normalno. imate na youtube strimeri koji snimaju igrice. njima i sobe svetle u plavu boju obicno,zidovi su obasjani. kupis svetlecu tastaturu i kuciste,pa posle nekog vremena kad pogledas u to,kazes sebi...a sta mi je ovo trebalo? nista mi ne znaci. samo svetli i to je to. dosadno i glupo. ako se pitate zasto je racunarska tehnika krenula u ovom pravcu,ja cu vam reci. nisu jadni znali sta drugo,pa su morali da ugrade svetlo...nemaju sta drugo ponuditi
Ja sam gejmer sa dijagnozom i nikada mi nije palo na pamet da uzmem bilo sta svetlece.
Inace menjam tastature na 2-4 meseca :rumenko:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.