Lecenje vida vezbama

Daka

Zainteresovan član
Poruka
342
Pozdrav nosim naocare vec godinu dana i dioptrija mi je -2.0 dok je prosle god bila -1,5
E sada zelim da vas pitam koliko vas je upoznato sa lecenjem vida putem vezbi i da li zaista pomaze da uklonimo diptriju ili barem da zaustavimo rast dioptrije
Hvala unapred
 
pomaže. I naočare treba da nosiš samo onda kada ti baš trebaju. U protivnom se mišići za fokusiranje olenje a dioptrija skače brzo.
Minus je u pitanju,tako da treba da nosi naocare uvek,a ne samo kad su potrebne.I tu oko uvek menja fokus,u svakodnevnim radnjama se konstantno menja fokusna daljina u koju gledas.Nisam cuo da postoje vezbe koje ce smanjiti minus dioptriju,ja koliko znam minus obicno raste sa godinama,dok ne pocne da ga poklapa staracka kratkovidost (ja sam sa -0.75 dosao do +2).A ona moze da pocne i u 30god,zavisi mnogo od genetike...
Ako zaista postoje vezbe,u svakom slucaju je bolje da se rade,ne mogu da odmognu,a cuva se pokretljivost misica oka.Ali je pitanje da li sa -2 previse napreze oko bez naocara....
 
Minus je u pitanju,tako da treba da nosi naocare uvek,a ne samo kad su potrebne.I tu oko uvek menja fokus,u svakodnevnim radnjama se konstantno menja fokusna daljina u koju gledas.Nisam cuo da postoje vezbe koje ce smanjiti minus dioptriju,ja koliko znam minus obicno raste sa godinama,dok ne pocne da ga poklapa staracka kratkovidost (ja sam sa -0.75 dosao do +2).A ona moze da pocne i u 30god,zavisi mnogo od genetike...
Ako zaista postoje vezbe,u svakom slucaju je bolje da se rade,ne mogu da odmognu,a cuva se pokretljivost misica oka.Ali je pitanje da li sa -2 previse napreze oko bez naocara....
web je pun uputstava kako da vežbaš oči. Naravno, postoje i knjige. Vežbe su iste za kratkovidost i dalekovidost. Ima primera gde se dioptrija smanjila. Postoji i masaža. Kao što rekoh, web je pun.
 
Гуглај на тему Jake Steiner, погледај његове видео клипове, пријави се на седмодневни бесплатни имејл курс. Проучи како раде очи, то је физика, није биологија, проучи како функционишу наочаре, то је опет физика, оптика, шта се дешава са предметом када га гледаш кроз минус сочива, научи шта је уствари диоптрија.
Кад све то схватиш, видећеш да ако ти је диоптрија -2, предмете до пола метра даљине видиш јасно и без наочара, и да ти за њих наочаре не требају, од пола метра уствари креће да ти се мути слика, ово ако ти је корекција прецизно одређена.
Када ставиш наочаре са -2 корекцијом, ти кроз наочаре гледаш свет који је приближен, лик предмета који је веома далеко ти је на највише пола метра даљине и зато га јасно видиш, наочаре су ти приближиле и умањиле предмет.
Предмете који су близу наочаре -2 приближе још више, и умање, тако да ни у ком случају не треба наочаре носити све време, уствари треба имати више пари за различите даљине, за рад на рачунару ти можда ни не требају никакве наочаре, или нпр. -1, за читање и писање ти сигурно не требају.

Како рекох, гуглај о Џејку, читај, учи, бори се, лекари ти неће помоћи, они се баве последицама и држе те у вечитој зависности од њих, њима здрави и прави не требају јер ће остати без посла и пара..
 
Pozdrav nosim naocare vec godinu dana i dioptrija mi je -2.0 dok je prosle god bila -1,5
E sada zelim da vas pitam koliko vas je upoznato sa lecenjem vida putem vezbi i da li zaista pomaze da uklonimo diptriju ili barem da zaustavimo rast dioptrije
Hvala unapred
ne sekiraj se..kako staris minus ide u plus tako da ce ti dioptrija opadati sa godinama :D
vezbe ..sigurno je da postoje ali koliko su efikasne..tu imas i dodatne stvari..zasto imas pad vida?..jel do sociva ili roznjace..da li imas astigmatizam..sve su to stvari koje uticu i vezbama se ne mogu otkloniti.

a naocare stalno nosi..nije tacno ovo sto je neko rekao da ih be nosis....kad imas minus bas ih nosi da ti ne bi rasla dioptrija.
 
. Ima primera gde se dioptrija smanjila.
i nikad se nece saznati jel smanjena zbog vezbi ili nekih drugih razloga.

secam se da su se nekad prodavale i naocare sa rupicama koje kao pomazu..i gde su sad sva ta revolucionarna resenja?
da to moze vezbama da se sredi, niko ne bi nosio naocare :)
i kao sto rekoh..postoji citav niz razloga kratkovidosti i dalekovidosti tako da vezbe i ako pomazu, one pomazu u manjem procentu kod laksih oblika.
 
i nikad se nece saznati jel smanjena zbog vezbi ili nekih drugih razloga.

secam se da su se nekad prodavale i naocare sa rupicama koje kao pomazu..i gde su sad sva ta revolucionarna resenja?
da to moze vezbama da se sredi, niko ne bi nosio naocare :)
i kao sto rekoh..postoji citav niz razloga kratkovidosti i dalekovidosti tako da vezbe i ako pomazu, one pomazu u manjem procentu kod laksih oblika.
I nije bas tako ljudima je lakse da nose naocare nego da odrade vezbe
Isto kao sto im je lakse da idu na operacije nego da zive zdravije
 
Da to je odlican savet, ako se prepustis lekarima njima je cilj da ti nosis ceo zivot naocare i oni ce stalno da te pregledaju sire zenice i imace posla a ti ces imati problem

Koji iole normalan covek ide uopste kod lekara da bi mu lekar prepisao
tacnu dioptriju?Niko. Kod ocnog se lekara ide ako covek ima stvarno
neki problem sa ocima, a tu nikako nije dioptrija.
Ocni je lekar prosle godine mom muzu, aj da tako kazem, spasio zivot.
Ovaj je u nekoliko navrata za vreme voznje na nekoliko sekundi gubo vid,
onda sam ga ja silom naterala da ode kod ocnog, ovaj mu je odmah rekao
da ide pod hitno kod kardiologa i samo posle deset dana od posete ochnom
imao je i operaciju karotis arterije jer je imao ogroman tromb.
 
А можеш ли да објасниш како би то и зашто расла диоптрија ако не носи наочаре кад јој не требају?
Slabe misici koji se trude da izostre sliku menjanjem oblika zenice (sociva).Ako oko ne izostri sliku kao kod zdravog vida misic stalno radi,i popusta vremenom.
I nije bas tako ljudima je lakse da nose naocare nego da odrade vezbe
Isto kao sto im je lakse da idu na operacije nego da zive zdravije
Vezbe ce da pomognu kao preventiva i to u malom broju slucajeva,ostalo je stvar genetike,pritiska,ocnog pritiska,nacina zivota i ishrane,nekih pridruzenih bolesti....Mnogo faktora utice na oko i na vid.
 
Slabe misici koji se trude da izostre sliku menjanjem oblika zenice (sociva).Ako oko ne izostri sliku kao kod zdravog vida misic stalno radi,i popusta vremenom.

Vezbe ce da pomognu kao preventiva i to u malom broju slucajeva,ostalo je stvar genetike,pritiska,ocnog pritiska,nacina zivota i ishrane,nekih pridruzenih bolesti....Mnogo faktora utice na oko i na vid.
Ako nemas nikakvih problema sa vidom cak ni diotriju 0,25 onda ti ne trebaju vezbe
 
Slabe misici koji se trude da izostre sliku menjanjem oblika zenice (sociva).Ako oko ne izostri sliku kao kod zdravog vida misic stalno radi,i popusta vremenom.
Код кратковидости је проблем што или мишићи не могу да се довољно опусте, па систем уноси превише диоптрија, или је касијална дужина ока превелика. У сваком случају, резултат је да се жижа оптичког система рожњача сочиво налази испред ретине
 
Гуглај на тему Jake Steiner, погледај његове видео клипове, пријави се на седмодневни бесплатни имејл курс. Проучи како раде очи, то је физика, није биологија, проучи како функционишу наочаре, то је опет физика, оптика, шта се дешава са предметом када га гледаш кроз минус сочива, научи шта је уствари диоптрија.
Кад све то схватиш, видећеш да ако ти је диоптрија -2, предмете до пола метра даљине видиш јасно и без наочара, и да ти за њих наочаре не требају, од пола метра уствари креће да ти се мути слика, ово ако ти је корекција прецизно одређена.
Када ставиш наочаре са -2 корекцијом, ти кроз наочаре гледаш свет који је приближен, лик предмета који је веома далеко ти је на највише пола метра даљине и зато га јасно видиш, наочаре су ти приближиле и умањиле предмет.
Предмете који су близу наочаре -2 приближе још више, и умање, тако да ни у ком случају не треба наочаре носити све време, уствари треба имати више пари за различите даљине, за рад на рачунару ти можда ни не требају никакве наочаре, или нпр. -1, за читање и писање ти сигурно не требају.

Како рекох, гуглај о Џејку, читај, учи, бори се, лекари ти неће помоћи, они се баве последицама и држе те у вечитој зависности од њих, њима здрави и прави не требају јер ће остати без посла и пара..
Znaci vezbe rade?
 
Ја сам у двадесет година имао неки мали минус, требао да носим наочаре ал нисам па је тај мали минус отишао тако да ми је у тридесет година на десном оку минус био 3.7 а на левом отишао минус четри био приморан да носим наочаре које никако нисам могао да прихватим па се одлучио на ласерско скидање диоптрије. Кад сам отишао на саветовање и упознавање за то у Свети вид доктор нам је то лаички објаснио овако: вид ти је једна велика равна плича, временом на тој плочи крећу да се појављују брегови који нам кваре линију вида, е ласером се ти брегови скидају и поново се прави равна плоча.
Кад сам мојој докторки поменуо да би ишао на тај подухват скидања диоптрије она мемје убњђивала да то не треба, да то није здраво, да је боље да ставим сочива...
Нисам је послушао и не кајем се због тога. Шта више, препоручујем свима. Живот без наочара је лепши
 

Back
Top