Lazni moralisti...

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Ok, da se pozabavimo malo laznim moralistima, ko su oni i kakvo misljenje imate o njima?
Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi.

E sad, zasto ljudi to rade, trude li se da ispadnu dobri drugima, da izbegnu osudu, ili nesto drugo?
Plase se da stanu iza svojih postupaka i da preuzmu odgovornost? Mislim da se svakom barem jednom desilo da pogazi neke svoje principe i da napravi gresku, a opet jedno je greska, a drugo je jedno pricam a trece radim.

S druge strane, zasto se laznim moralistima posvecuje toliko paznje? Zato sto se kriju i ne pokazuju svoje pravo lice i kriju se iza neceg, ili zato sto znaju da ti upiru prstom, sole pamet, pricaju price a u stvari su 10 puta gori od tebe?
 
Danas se prasta ako cinis sebi zlo, ali ako sebi zelis dobro, onda ce te napasti kao egoistu i "zlog" covjeka. Danas je obavezno da brbljas bilo sta i da sto manje mislis. Vec ko misli, taj je sumnjiv. Ko cuti taj sprema zlo ili ga je pocinio. Ko radi nema vremena za pricu i ne valja.

Najbolje prolaze oni koji nemaju djece. Njima niko ne moze da prebaci egoizam. Jos ako kazu "ionako ima dovoljno ljudi na planeti", tu se covjek izjednacava sa Isusom.

U sustini sve je obrnuto nego u neka stara vremena. Sad su sluge dosle do rijeci i namecu svoj stil zivota.
 
Laznih moralista mozes naci i na ovom forumu a tako i u stvarnom zivotu.
Ali bavicu se ovde o RL.

Ja cu vise ceniti ubicu ili lopova koji ce priznati da je to, naravno vecina lopova i ubica nece to priznati da krade ili ubija da bi se zastitila od kazne i zakona ali oni nece pridikovati o moralu i postenju. Ja pricam o onima "djubradima" koji su puna usta pravde i morala a upravo oni su nemoralne "nakaze".

Upravu je mingov dijed sto kaze da oni ni sami nemaju pojma koliki su licemeri. Takvi ljudi su dno dna. Kakvi lazovi mogu biti i sve nekako na "uvijen" nacin sebe predstavljaju kao moralne gromade. Oni su savrseni, oni su najbolji vernici, oni znaju sta je pravda.... :bljak:

Ja sam ljudsko bice i nisam savrsen, ja sam DOBAR, LOS, ZAO. Ali sam bolji od laznih moralista sto mogu to da priznam.
 
Poslednja izmena:
Ok, da se pozabavimo malo laznim moralistima, ko su oni i kakvo misljenje imate o njima?
Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi.

E sad, zasto ljudi to rade, trude li se da ispadnu dobri drugima, da izbegnu osudu, ili nesto drugo?
Plase se da stanu iza svojih postupaka i da preuzmu odgovornost? Mislim da se svakom barem jednom desilo da pogazi neke svoje principe i da napravi gresku, a opet jedno je greska, a drugo je jedno pricam a trece radim.

S druge strane, zasto se laznim moralistima posvecuje toliko paznje? Zato sto se kriju i ne pokazuju svoje pravo lice i kriju se iza neceg, ili zato sto znaju da ti upiru prstom, sole pamet, pricaju price a u stvari su 10 puta gori od tebe?

Ne verujem da to rade namerno, niti da su uopšte svesni svojih postupaka.
Ljudi često imaju iskrivljenu sliku o sebi, vole da pripisuju sebi osobine i kvalitete koje ne poseduju, ali su iz nekog razloga ubedjeni u suprotno.

Ne znam, ja im ne posvećujem ni najmanje pažnje, niti dopuštam da mi neko tek-tako soli pamet... :mrgreen:
Bolje pitanje bi bilo: Zašto se ti potresaš zbog nekih random soljača pameti? :lol:
Na jedno uvo udje, drugo izadje (ako si baš u prilici da moraš da ih slušaš), malo ih vozaš besmislenim podpitanjima, čisto da ti ne bude dosadno, na kraju isqliraš i otpozdraviš sa:" Thank you, come again :mrgreen:" , dok u sebi pevušiš "fire, water, burn" i odeš u potragu za nekom inspirativnijom zanimacijom...
Eto, tako... :ceka:
 
ispada da svako ko predoci istinu biva lazni moralista..ako bilo sta moralno zbori opet je lazni i niko ne veruje da je to moguce pravo lice..i onda bi gresni komplexasi da nas ubace u isti kosh sa njima i olaksali sebi savest

ne mogu ljudi da se slože šta je moralno, šta nije moralno.
tvoja moralna postavka ne mora da bude ista kao i moja; tako da je samo moralisanje, bilo lažno ili ne, proseravanje.

na primer:
Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi.

ovo mišljenje je za mene proseravanje.
 
Ok, da se pozabavimo malo laznim moralistima, ko su oni i kakvo misljenje imate o njima?
Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi.

E sad, zasto ljudi to rade, trude li se da ispadnu dobri drugima, da izbegnu osudu, ili nesto drugo?
Plase se da stanu iza svojih postupaka i da preuzmu odgovornost? Mislim da se svakom barem jednom desilo da pogazi neke svoje principe i da napravi gresku, a opet jedno je greska, a drugo je jedno pricam a trece radim.

S druge strane, zasto se laznim moralistima posvecuje toliko paznje? Zato sto se kriju i ne pokazuju svoje pravo lice i kriju se iza neceg, ili zato sto znaju da ti upiru prstom, sole pamet, pricaju price a u stvari su 10 puta gori od tebe?

Zato, što su duhovno slabi. Samo čovek jak, može sebe u oči da pogleda, i negde sebe da svrsta, sa svim porazima, uspesima bez preterivanja. Suštinski sebe da vidiš ogoljenu/og, gde se kao ličnost "kotiraš". U čemu si jak/ a a u čemu kao čovek slab/a. I zapravo, to su ljudi, što boje se sebe samih. Jer osuda, znači odbačenost. Napuštanje. Znači, da nećete voleti sve ono šta jesu, ako vidite ovo ili ono, ako čujete ono ili ovo, ako se otvorite. Strah, da nećete kao takvi biti željeni. Voljeni. Da nećete "pasti" u nečijim očima. Po meni, bolje biti ponosni grešnik, nego lažni svetac. Jer tek kada znaš u čemu si istinski slab, tada znaš i u čemu si istinski i kao čovek jak. Sve drugo je neshvatanje nesvesti sopstvene svesti i haosa u glavi. :)
 
ne mogu ljudi da se slože šta je moralno, šta nije moralno.
tvoja moralna postavka ne mora da bude ista kao i moja; tako da je samo moralisanje, bilo lažno ili ne, proseravanje.

na primer:


ovo mišljenje je za mene proseravanje.
slozicemo se da nije moralno kockati se a deca kod kuce gladna?slozicemo se da nije moralno zarad svog dupeta i srece krasti i drugome naneti zlo?itd i sl..ko se s tim ne slaze nije za drusto i zato postoje resetke
 
slozicemo se da nije moralno kockati se a deca kod kuce gladna?slozicemo se da nije moralno zarad svog dupeta i srece krasti i drugome naneti zlo?itd i sl..ko se s tim ne slaze nije za drusto i zato postoje resetke

dobro za takve stvari ćemo se svi složiti, nisam mislio da je ubistvo, krađa ili sl. moralna dilema. kad ljudi morališu, obično ne morališu o takvim ponašanjima. morališe se o navikama, običajima...

na primer
Lollol je rekao

"Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi."

po njegovoj postavci morala - ovo je lažni moralista. po mojoj nije. ja kao pušač ne smatram da sam lažni moralista ako ubeđujem druge ljude da je pušenje zlo i da treba da ga ostave ili da ne propuše.

možemo temu da prebacimo i na moral kroz religiju ili na moral kroz partnerske odnose, da tu tek vidimo koliko se ljudi razlikuju šta je moralno (dobro, ispravno i pravdeno), a šta nije moralno.

zato mislim da je moralisanje samo po sebi (bez obzira bilo ono lažno ili ne), a izuzev primera koje si naveo, proseravanje. na kraju krajeva koji si ti faktor (ne mislim da tebe lično) da nekom prosipaš svoje moralne vrednosti. jednostavno ne volim bilo kakvo moralisanje.
 
dobro za takve stvari ćemo se svi složiti, nisam mislio da je ubistvo, krađa ili sl. moralna dilema. kad ljudi morališu, obično ne morališu o takvim ponašanjima. morališe se o navikama, običajima...

na primer
Lollol je rekao



po njegovoj postavci morala - ovo je lažni moralista. po mojoj nije. ja kao pušač ne smatram da sam lažni moralista ako ubeđujem druge ljude da je pušenje zlo i da treba da ga ostave ili da ne propuše.

možemo temu da prebacimo i na moral kroz religiju ili na moral kroz partnerske odnose, da tu tek vidimo koliko se ljudi razlikuju šta je moralno (dobro, ispravno i pravdeno), a šta nije moralno.

zato mislim da je moralisanje samo po sebi (bez obzira bilo ono lažno ili ne), a izuzev primera koje si naveo, proseravanje. na kraju krajeva koji si ti faktor (ne mislim da tebe lično) da nekom prosipaš svoje moralne vrednosti. jednostavno ne volim bilo kakvo moralisanje.
e ja smatram za pusenje..kao sto cemo se i oko toga sloziti da decu treba postedeti dima u razvoju..jer deca pusaca obicno i postanu ovisnici..jel proseravanje osuditi prevaru?sponzoruse koje znaju da je neko ozenjen i ne mare za to?ima i ona fora ako neko ne trazi savet pa osude onog koji ga da ili ucini dobro po svome..i to se osudi..ako si vozac onda znas kad je murija na putu..i oni koji su prosli punkt ablenduju..cuvena da su se srbi jedino tu slozili..znaci tu se niko ne buni kad je neko pomogao a nije trazena pomoc..zasto se tako ne sloze oko mnogih drugih moralnih stvari..jer ova nije..ovo je prekrsaj u najavi..prevara murije..partneri u kriminalu..poput alexandrans koji se smeje..to se vecina nalazi zato smo mi moralnio manjina za osudu
 
e ja smatram za pusenje..kao sto cemo se i oko toga sloziti da decu treba postedeti dima u razvoju..jer deca pusaca obicno i postanu ovisnici..

to je druga priča. pričamo o tome da li je pušač lažni moralista što govori da je pušenje loše itd. da li neko ko se ne bavi politikom i sam, ima moralno pravo na kritiku političara itd.

el proseravanje osuditi prevaru?

jeste. imati po difoltu moralnu postavku o osuđivanju svake prevare, po mom mišljenju je proseravanje. sigurno da ima prevara koje su za najgrđe osuđivanje, ali isto tako ima prevara koje nisu za osuđivanje (nema veze što verovatno ima više prevara koje jesu za osuđivanje). osim toga ljudi imaju različite moralne postavke o prevari i šta je za nekog prevara...pa eno ima tema i različitih odgovora.

morališe se za devojke koje češće menjaju momke, pa dok su za jedne, te iste devojke kruve, za druge nisu.

lik koji je za kraće vreme opleo više riba je dobar јebač, devojka koja je isto to uradila često nije dobra riba, nego kruva.

moral u gradu se razlikuje od morala na selu (možda je sada ta razlika manja, ali sigurno da još uvek postoje bitne razlike, kao i slučajevi da je nešto u selu moralno, dok u gradu nije)

e sad,
jedno je imati svoj stav, svoju moralnu postavku, svoje moralne vrednosti i voditi sopstveni život u skladu sa time; a drugo je moralisati drugima. ja to moralisanje ne volim. a najjače od svega je što ljudima život neki put nametne situaciju u kojoj se oni ponesu kontra svojim moralnim ubeđenjima, i bez obzira što nisu nastavili sa takvim ponašanjem, ipak su to uradili. da li su oni lažni moralisti? mislim da nisu. čemu moralisanje.


o moralu se filozofiralo dosta
ja sam hteo da kažem da ne volim kad ljudi morališu, jer se skoro uvek proseravaju i to je to. :D
 
ljudi su uvek u sukobo između Želja i Očekivanja
svako zna šta želi a ima i predubeđenja šta se od njega očekuje (šira ili uža okolina i sredina)
zato toliko ljudi i živi dvostruke živote i podeljeni su, polovični. nedefinisani
pošto se sve više gube barijere i okviri
svako može da bude sve barem kod nas
i onda možeš da radiš šta hoćeš do dna
i onda da se preobučeš i prodaješ poželjnu priču
i nije bitno šta ko misli šta ko kaže ti si na dobitku u obe discipline
a važno je šta ti znaš, a ne šta bilo ko drugi zna
može neko da filuje kolko hoće ako ti znaš koje i kakav je
i može neko da priča šta hoće ako ti znaš ko si i kakav si
 
Ok, da se pozabavimo malo laznim moralistima, ko su oni i kakvo misljenje imate o njima?
Po mom misljenju to je neko te ubedjuje da je kocka zlo, a u slobodno vreme se kocka (primera radi), ili jedno kaze a isto to sam radi.

E sad, zasto ljudi to rade, trude li se da ispadnu dobri drugima, da izbegnu osudu, ili nesto drugo?
Plase se da stanu iza svojih postupaka i da preuzmu odgovornost? Mislim da se svakom barem jednom desilo da pogazi neke svoje principe i da napravi gresku, a opet jedno je greska, a drugo je jedno pricam a trece radim.

S druge strane, zasto se laznim moralistima posvecuje toliko paznje? Zato sto se kriju i ne pokazuju svoje pravo lice i kriju se iza neceg, ili zato sto znaju da ti upiru prstom, sole pamet, pricaju price a u stvari su 10 puta gori od tebe?

griza savesti
to ti je slicno kao ono kad roditelj forsira dete da biude kosarkas ne zato sto to dete zeli, vec sto je on to zeleo kad je bio njegovih godina a nikad se nije ostvario na tom polju.
 
to je druga priča. pričamo o tome da li je pušač lažni moralista što govori da je pušenje loše itd. da li neko ko se ne bavi politikom i sam, ima moralno pravo na kritiku političara itd.



jeste. imati po difoltu moralnu postavku o osuđivanju svake prevare, po mom mišljenju je proseravanje. sigurno da ima prevara koje su za najgrđe osuđivanje, ali isto tako ima prevara koje nisu za osuđivanje (nema veze što verovatno ima više prevara koje jesu za osuđivanje). osim toga ljudi imaju različite moralne postavke o prevari i šta je za nekog prevara...pa eno ima tema i različitih odgovora.

morališe se za devojke koje češće menjaju momke, pa dok su za jedne, te iste devojke kruve, za druge nisu.

lik koji je za kraće vreme opleo više riba je dobar јebač, devojka koja je isto to uradila često nije dobra riba, nego kruva.

moral u gradu se razlikuje od morala na selu (možda je sada ta razlika manja, ali sigurno da još uvek postoje bitne razlike, kao i slučajevi da je nešto u selu moralno, dok u gradu nije)

e sad,
jedno je imati svoj stav, svoju moralnu postavku, svoje moralne vrednosti i voditi sopstveni život u skladu sa time; a drugo je moralisati drugima. ja to moralisanje ne volim. a najjače od svega je što ljudima život neki put nametne situaciju u kojoj se oni ponesu kontra svojim moralnim ubeđenjima, i bez obzira što nisu nastavili sa takvim ponašanjem, ipak su to uradili. da li su oni lažni moralisti? mislim da nisu. čemu moralisanje.


o moralu se filozofiralo dosta
ja sam hteo da kažem da ne volim kad ljudi morališu, jer se skoro uvek proseravaju i to je to. :D
ma da aj se najbolje svi pravimo blesavi..ti si u fazonu nek robija ko ukrade milione a oni sto opljackaju pumpe za par hiljada din ne mora a:lol:e bas tako pravis poredjenje..a lazni moral nije ako se svaki takav postupak osudi..ono sto radimo sa partnerom..a ne sa prijateljima..stavlja nas u vezu s nekim..i sve sto se isto povremeno radi s drugom osobom..ili vise njih je za osudu..prosto..nema tu moj ili tvoj moral ili selo ili grad..ako si bio skoro na nekoj svadbi..mada najgore sto to niko ne slusa i ne mari..onaj sto vencava cita nesto..ili u crkvi pop sto popuje..to je odavno moralno napisano i treba imati tezinu da se postuje bracni drug..u dobru i zlu..voli i ne vara,,moralno je da budu zajedno dok je tako a da se rastanu pa krenu dalje..ne da traze sa strane u braku..nista ovo nije lazni moral..zdrav um..i zato ne moze se svako baviti ko prodana dvolicna kurrva politikom..neko je moralan..nije svako za lekara da trguje organima..nije svako za lopova kriminalca i ubicu..u tome se razlikujemo iako i onio znaju sta je moralno samo se zele oprati
 
Sada ce po meni osuti "paljbu" vernici.

Pa jedni od najvecih laznih moralista su popovi, vladike i ostala bagra lopova iz SPC. Pazi jedan gangster koji pljacka banku je po meni ispada "veci" covek, nego jedan pop lopov koji pljacka narod. Jer gangster ulazi sa pistoljom u banku, rizikuje svoj zivot da li ce biti ubijen ili uhvacen i oteran na robiju na dugo godina, dok pop pljacka krstom, nista ne rizikuje a svoj plen uvek uzme.


Nase crkve nisu verski objekti, oni su pretvoreni u galerije slika, popovi na svakom cosku postavili sliku nekog svetca da kad poljubis stavis na tu ikonu koju paru, medjutim vernici zaboravljaju da je novac "prljav" i da tim novce zapravo "prljas" tu ikonu. Sta Biblija kaze za novac?

A sta je sa popovima koji nece da sahrane nekog pokojnika dok im neplatis, nece da krste dete bez love, nece da vencavaju dok im ne das pare. Bio sam na jednoj svadbi gde pop kada je vencao odnosno nesto izbrstio, bio pozvan na svadbu, na njoj se toliko napio da je pao u blato.
Svaka baraba i lencuga moze da ide na faks bogoslovije i da postane pop.
Sve to oni kradu na prikriven i podmukao nacin.

Zato nase Vladike mogu da vozaju dzipove i mercedese.
Naravno cast izuzetcima.

Sve u svemu udri brigu na veselje.:lol:

 
Poslednja izmena:
pop cita ono sto je neko moralan zapisao to jes nacrto za neobuzdanu hordu..kao sto je pre bio divlji zapad..a sad postoje pravila ponasanja..u saobracaju..na ulici..u posti i prodavnici red..u skolama udzbenici..kodex oblacenja itd i sl..i sad se svako od nsa nadje pametan i kaze necu ja ta vasa morlana pravila..svako nek smisli svoja i oruzje u ruke..pa jovo nanovo da vidimo ko ce kakav ne/moral pisati za buduca pokolenja
 
pop cita ono sto je neko moralan zapisao to jes nacrto za neobuzdanu hordu..kao sto je pre bio divlji zapad..a sad postoje pravila ponasanja..u saobracaju..na ulici..u posti i prodavnici red..u skolama udzbenici..kodex oblacenja itd i sl..i sad se svako od nsa nadje pametan i kaze necu ja ta vasa morlana pravila..svako nek smisli svoja i oruzje u ruke..pa jovo nanovo da vidimo ko ce kakav ne/moral pisati za buduca pokolenja

Nemoj mešati nemoralno i nezakonito...
To dvoje ne ide uvek zajedno.
 

Back
Top