Lažni moral

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.110
Šta mislite, zašto su neki ljudi spremni da se kriju iza nekog moralnog ponašanja koji je u skladu sa njihovom funkcijom, dok su spremni da za svoje prijatelje prekrše ta moralna pravila, dokazujući da si u suštini hipokriti. Zašto je bitno da se takvi ljudi javnosti predstave kao osobe koje stoje čvrsto iza moralnih vrednosti, ali su spremne za prijatelje da ih pogaze?

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.945
Naravno.

Sto rece Kerum nakon sto ga je Nedjeljom u 2 prozvao Stankovic zbog toga sto je rodjaku u Splitu namjestio posao: "A kome cu ako necu njemu?"

Znaci ovako - moj i tudji jednako dobro rade, tu tudji nema sanse.
Tudji radi bolje od mog - tudji ce dobiti posao.

Ukratko, spreman sam uvijek izaci meni bliskom u susret dok ne ide na moju stetu.

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.110
Naravno.

Sto rece Kerum nakon sto ga je Nedjeljom u 2 prozvao Stankovic zbog toga sto je rodjaku u Splitu namjestio posao: "A kome cu ako necu njemu?"

Znaci ovako - moj i tudji jednako dobro rade, tu tudji nema sanse.
Tudji radi bolje od mog - tudji ce dobiti posao.

Ukratko, spreman sam uvijek izaci meni bliskom u susret dok ne ide na moju stetu.
Dobro, spreman si učiniti, svako će to uraditi, ali zašto lažno moralisati kako to ne treba tako raditi? Čemu to cepanje ličnosti?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.049
Šta mislite, zašto su neki ljudi spremni da se kriju iza nekog moralnog ponašanja koji je u skladu sa njihovom funkcijom, dok su spremni da za svoje prijatelje prekrše ta moralna pravila, dokazujući da si u suštini hipokriti. Zašto je bitno da se takvi ljudi javnosti predstave kao osobe koje stoje čvrsto iza moralnih vrednosti, ali su spremne za prijatelje da ih pogaze?
Uzmimo konkretan primer...
Socijalizam...
Profesor u skoli...
Ima decu....
Za drugu decu dolazi kod kolega, moli , dogovora da ih kolege puste...
Za svoje dete nikad to ne bi ucinio.
Ni to , ali cak ni nesto sto danas vidimo kao urgenciju za posao a ustvari je predlog za zaposljenje svog deteta.

Koji je to logicki kvar u mozgu koji ovakvoj osobi stvara osecaj da su visoko casni , zatim visoko moralni , a istovremeno da nisu koruptivni iako krse sve pravne i nepravne propise u ime humanosti....koja je njihovo tumacenje..

Uzmimo isti primer danas, kapitalizam...

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.764
Nema tu laznog morala, nego samo i jedino kriminala.
Ti ljudi ne mogu, a cak i ne zele da budu moralni, vec nedostupni zakonu.
Znaci, elita Srbije je nemoralna i to ne krije, dvolicnost je kod onih koji zele da budu elita, ali uklanjanjem prave elite koja je moralna i sposobna.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.049
Dobro, spreman si učiniti, svako će to uraditi, ali zašto lažno moralisati kako to ne treba tako raditi? Čemu to cepanje ličnosti?
Pa kako ce onda namestiti svom rodjaku , ako pre toga ne ubedi sebe da je bolji od bar trojice koji mu nisu rodjaci.....
Mora da prvo oslepi za tu trojicu pa onda da prica da nije nasao boljeg..

Korupcija ima mnogo repova i ne menja drustvo samo na nacin izbora na jednom poslu...

Kad si koruptivan , onda je najsladji zivot ako si ponosan zbog toga...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.