LAŽNA DRŽAVA PRED BANKROTOM! Panika u Prištini

Kvazidržava ne može da opstane: Kosovo pred bankrotom

Ako ne bude usvojen budžet za 2020., Kosovo će bankrotirati, upozorio je danas odlazeći kosovski premijer Ramuš Haradinaj.


Prošlogodišnji budžet, rekao je Haradinaj, može da se koristi do marta, a ako novi ne bude usvojen, od aprila neće postojati drugi pravni instrumenti za funkcionisanje privremenih prištinskih institucija.

“Bez odobrenja budžeta za ovu godinu, država će bakrotirati”, rekao je Haradinaj na konferenciji za novinare posle sjednice vlade, preneo je prištinski Zeri.

Haradinaj je rekao da nema prepreka za funkcionisanje institucija u januaru i februaru.

Ali, prema njegovim riječima, ako se isto nastavi u drugoj polovini februara, tada će institucije ući u funkcionalni rizik.

„Od 1. aprila ne postoje drugi pravni instrumenti za funkcionisanje države u finansijskom smislu i ne samo da ćemo bankrotirati, već ćemo potuno da propadnemo”, upozorio je Haradinaj.


https://www.srbijadanas.com/vesti/kosovo/lazna-drzava-pred-bankrotom-panika-u-pristini-2020-01-10

*******ija na aparatima. Mezimce im prdnulo u cabar

Šiptari iz privremeno okupiranog dela Srbije (JSP Kosova i Metohije) nemaju nikakve privrede osim trgovine narkoticima, ljudskim organima i prostitucije ... CCCC :think:
 
Šiptari iz privremeno okupiranog dela Srbije (JSP Kosova i Metohije) nemaju nikakve privrede osim trgovine narkoticima, ljudskim organima i prostitucije ... CCCC :think:


Najveca privredna grana su im kvaziljudi i kvazisex.

I time se jos i hvale po medijima i ucenjuju svetske politicare od kojih u to ime iskamcuju pare i usluge.

Budale se hvale onim od cega pametni crvene.

Dobro je jedino to sto su svi videli i culi taj kvazi sou, i vecini se ne svidja. (Dobra uvertira za povratak u normalu.)
 
Šiptari iz privremeno okupiranog dela Srbije (JSP Kosova i Metohije) nemaju nikakve privrede osim trgovine narkoticima, ljudskim organima i prostitucije ... CCCC :think:
HOLIVUDSKI GLUMCI STALI NA STRANU SRBA: „Mora da tamo postoji nešto važno, kada im otimaju zemlju!“
15 januara 2020., Dušan Marić (srbijadanas.com)

George Clooney, Sharon Stone and Steven Soderbergh and auction winner at amfAR’s Cinema Against AIDS event, presented by Bold Films, the M?A?C AIDS Fund and The Weinstein Company to benefit amfAR (Photo by Tony Barson/WireImage for amfAR)

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina.

Džordž Kluni, Šon Koneri, Robert de Niro, Šeron Stoun, Dženifer Aniston, Tom Henks, Ričard Gir, Džoni Dep, Džejms Vuds, Stiven Sigal javno podržavaju Srbe i tvrde da je Kosovo srpsko, ali Srbija nije učinila ništa da podršku ovih svetski poznatih ličnosti iskoristi u borbi za oslobođenje svoje južne pokrajine, koju pod okupacijom drže Zapad i NATO.

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina. U razgovoru za britanske medije de Niro je izjavio da je Srbija jedna od najmanjih država u Evropi, ali sa najvećim mukama. Slavni glumac je ponovio da su Srbima “od strane Evrope, ali i celog sveta” učinjene brojne nepravde, a da je najveća “kada je 1999. godine odlučeno da se bombarduje ova mala zemlja”.

On je istakao da se emotivno i moralno već dugo lično oseća kao Srbin i da je to više puta javno govorio. Želja mu je da snimi istorijski film o Srbiji. A najviše bi voleo da glumi “najinspirativnije srpske istorijske ličnosti” Dražu Mihailovića, kojeg je nazvao prvim gerilskim borcem protiv Hitlerovog fašizma ili Slobodana Miloševića koji je, po njemu, tragična ličnost šekspirovskog kalibra. Da se de Niro dobro razume u istoriju Balkana vidi se po njegovoj izjavi da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci isti narod, koji je istorija razdvojila.

Kao student Robert de Niro je putovao po Srbiji i proveo nekoliko nezaboravnih dana sa seljacima u jednom šumadijskom selu. Ćerku je nazvao Drina i zbog toga jer mu je supruga u vreme trudnoće čitala roman “Na Drini ćuprija”. Naklonost prema Srbima krunisana je prijateljstvom sa Novakom Đokovićem i podrškom koju mu je nekoliko puta pružao na turniru “Ju-Es Open”.

– Pitaju me zašto volim Srbe? Ko zna, možda imam neke pretke iz Srbije, pa zbog toga – rekao je De Niro. Za ovakve i slične izjave, koje daje već decenijama, Robert de Niro nije tražio pare. A ni srpski pasoš. Iako bi, sudeći po slučaju Stivena Sigala, dobio i jedno i drugo.

U borbi za KiM Srbija može da računa i na podršku holivudske zavodnice Šeron Stoun, koja se više puta javno eksponirala kao prijatelj srpskog naroda i lobirala među svojim kolegama da podrže “srpsku stvar”.

Najviše pažnje svetskih medija privukla je kada je Karli del Ponte ponudila da pomogne u hvatanju generala Ratka Mladića, tako što će pokušati da ga zavede.

Naravno, ovom izjavom Stounova se podsmehnula tužiteljici Haškog tribunala, koja je pre toga godinama uzalud pokušavala da Mladiću uđe u trag. Glumica tvrdi da Srbe podržava zato što su u pravu, što je zaključila interesujući se za istoriju Balkana i srpskog naroda. A to interesovanje je posledica njenog prijateljstva sa Srbima.

– Rođena sam u Midvilu, u blizini Pitsburga. U komšiluku su stanovali i Milica i Dušan. Moji roditelji Džo i Doroti poreklom su iz Irske, a njihovi Milorad i Milunka iz Srbije. Družili su se i zajedno radili u obližnjoj fabrici smole i lepka. Teta Milunka je često pravila hleb od kukuruznog brašna, koji nam se veoma dopadao. Kada bi se vratila s posla, sećam se da nas je često pozivala da večeramo kukuruzni hleb udrobljen u mleko. Iako je to jednostavan i siromašan obrok, nama je bio veoma ukusan – objasnila je u jednom intervjuu.

Kada se njen otac Džo otrovao na poslu, prvi mu je u pomoć pritekao Milorad. A njena drugarica Milica je ubedila da se prijavi na takmičenje za mis, čime je i počela njena uspešna karijera. Ona tvrdi da su Dušan i Milica najzaslužniji pa se njen rođeni brat iščupao iz kandži droge.

– Boli me nepravda koja se čini Srbima, posebno ovo sa Kosovom – izjavila je glumica.

Da je Šeron Stoun istinu o Kosovu i Srbima objašnjavala svojim holivudskim kolegama potvrdio je i Džordž Kluni, koji je svojevremeno najavljivao da će učestvovati u organizovanju protesta protiv otimanja Kosova od Srbije.

On je ocenio je da je srpski lobi u Americi veoma slab, te da sve što se može čuti ili pročitati potiče od albanskog lobija. Ostalo je još samo da Kluni i Stounova napišu molbu Ministarstvu inostranih poslova u Beogradu da budu srpski lobisti, pa da Srbija reaguje.

Malo je poznato i da je holivudski velikan Džejms Vuds (“Bilo jednom u Americi”) 1999. godine predvodio demonstracije protiv bombardovanja Jugoslavije i da je bio žestok u osudi tadašnje američke zvanične politike. Vudsova baba je poreklom iz Srbije.

Ričard Gir, veoma aktivan u kampanji za nezavisnost Tibeta, isprva nije bio naklonjen Srbima, ali je posle razgovora sa Šeron Stoun promenio mišljenje. Naime, postao je veoma sumnjičav zbog ogromnog pritiska da se Kosovo odvoji od Srbije.

– Mora da postoji nešto drugo u vezi s Kosovom, jer toliko žele da ga otmu – zaključio je Gir.

Među prijateljima srpskog naroda je i najpopularniji Džejms Bond svih vremena, Šon Koneri. Slavni Škot je situaciju oko južne srpske pokrajine uporedio sa njegovom rodnom Škotskom.

– Tokom istorije, Škotska je imala daleko više osnova da dobije nezavisnost, ali joj nije bilo dozvoljeno da se otcepi. Koja je razlika između moje domovine i Kosova, pa se pravi takav presedan?

Glas protiv rasparčavanja Srbije digli su i Majkl Daglas i Džoni Dep. Dok uzroci Daglasove podrške nisu poznati, na Depa je presudno uticalo druženje sa Emirom Kusturicom tokom snimanja filma “Arizona drim”.

– Slavio sam srpsku Novu godinu, ali i navikao da se sa Srbima pri pozdravljanju ljubim tri puta! Posebno mi se sviđa što držite do tradicije i što imate mnogo dobrih i ponosnih ljudi. Naravno, šljivovicu obožavam – izjavio je Dep kada je posetio Kusturicu na Mećavniku.

U nizu svetskih glumaca koji su u sukobima na Balkanu stali na stranu istine, podržavajući srpski narod, nalazi se i Tom Henks, inače potomak Abrahama Linkolna.

U intervjuu za kablovsku stanicu “E” dvostruki oskarovac, koji je posle venčanja sa glumcom Vilson, čija je majka Grkinja, prešao u pravoslavlje, izjavio da je “Kosovo oduvek bilo srpsko i da će ponovo biti jednog dana”.

Henks inače važi za jednog od najobrazovanijih glumaca. Zajedno sa Stivenom Spilbergom učestvovao je u snimanju dokumentarno-istorijskog filma o Drugom svetskom ratu.

Srbe je uporedio sa Jevrejima, koji nikada nisu gubili veru u svoje korene i da će se vratiti u svoju zemlju, pa su se celi milenijum pozdravljali sa “dogodine u Jerusalimu”.

Naklonost prema Srbima javno su iskazivali glumci Dženifer Aniston, Jul Briner, Natali Vud, Bob Marli i Tina Fej, zatim manekenka Naomi Kembel, britanski pevač Majkl Džordž.

Na to je verovatno uticala i činjenica da su svi oni po poreklu ili opredeljenju pravoslavci.

Dženifer Aniston, bivša supruga Breda Pita, za razliku od njegove kasnije supruge Anđeline Džoli, važi za velikog prijatelja srpske dijaspore u SAD.

Anistonova, poreklom Grkinja, u nekoliko navrata je donirala Srpsku pravoslavnu crkvu u Njujorku. Jedna od najplaćenijih svetskih glumica je često i gost u našim hramovima po Americi, zbog čega je omiljena među srpskim iseljenicima.

Postoji objašnjenje da je Džolijeva svoju ljubomoru i mržnju prema Anistonovoj projektovala na srpski narod i da otud potiče njen antisrpski filmski i politički angažman.

Dok su pojedini srpski glumci bez problema prihvatili da glume Srbe ubice u filmu Anđeline Džoli, Kasper van Din, suprug Katarine Oksenberg i zvezda filma “Svemirski vojnici”, izjavio je da nikada ne bi prihvatio ulogu Srbina negativca.

– Mnogo volim Srbiju. Ima ona izreka koja kaže da si odande odakle ti je žena. Pošto je Katarina srpska princeza, mora da sam ja Srbin – rekao je Kasper.

Bračne vode naterale su i slavnog glumca Kristijana Bejla, zvezdu poslednjeg “Betmena”, da zavoli Srbiju. Kristijan je već 12 godina u braku sa Sandrom Blažić, bivšom manekenkom iz Čikaga, čiji su se roditelji u SAD doselili iz Jugoslavije.


 
Prvo, nisi DOSTOJAN mog odgovora kada napises rec TRULOSLAVIJA...Uz to, ta rec NIJE DOZVOLJENA Pravilnikom Krstarice. Imas srece da se moderatori SELEKTIVNO drze svog Pravilnika.

Ima nas koji smo RODJENI U JUGOSLAVIJI i koji smo VOLELI TU ZEMLJU. I kojima je ZAO sto ste je TAKVE BITANGE KAO VI, zajedno sa strancima - polupali....BILA JE ISUVISE DOBRA za stoku koju je u nedrima gajila, bilo koje boje i politike.
Mnogo je zivota palo za Jugoslaviju da bi danas nekakavi morzevi iz svih republika i sveta pljuvali po njoj, a dok je postojala bili si manji od ...spermatozoida...
bravo druze Blajbi, tako se brane tekovine revolucije, bratstvo i jedinstvo naroda i narodnosti Jugoslavije.
 
HOLIVUDSKI GLUMCI STALI NA STRANU SRBA: „Mora da tamo postoji nešto važno, kada im otimaju zemlju!“
15 januara 2020., Dušan Marić (srbijadanas.com)

George Clooney, Sharon Stone and Steven Soderbergh and auction winner at amfAR’s Cinema Against AIDS event, presented by Bold Films, the M?A?C AIDS Fund and The Weinstein Company to benefit amfAR (Photo by Tony Barson/WireImage for amfAR)

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina.

Džordž Kluni, Šon Koneri, Robert de Niro, Šeron Stoun, Dženifer Aniston, Tom Henks, Ričard Gir, Džoni Dep, Džejms Vuds, Stiven Sigal javno podržavaju Srbe i tvrde da je Kosovo srpsko, ali Srbija nije učinila ništa da podršku ovih svetski poznatih ličnosti iskoristi u borbi za oslobođenje svoje južne pokrajine, koju pod okupacijom drže Zapad i NATO.

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina. U razgovoru za britanske medije de Niro je izjavio da je Srbija jedna od najmanjih država u Evropi, ali sa najvećim mukama. Slavni glumac je ponovio da su Srbima “od strane Evrope, ali i celog sveta” učinjene brojne nepravde, a da je najveća “kada je 1999. godine odlučeno da se bombarduje ova mala zemlja”.

On je istakao da se emotivno i moralno već dugo lično oseća kao Srbin i da je to više puta javno govorio. Želja mu je da snimi istorijski film o Srbiji. A najviše bi voleo da glumi “najinspirativnije srpske istorijske ličnosti” Dražu Mihailovića, kojeg je nazvao prvim gerilskim borcem protiv Hitlerovog fašizma ili Slobodana Miloševića koji je, po njemu, tragična ličnost šekspirovskog kalibra. Da se de Niro dobro razume u istoriju Balkana vidi se po njegovoj izjavi da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci isti narod, koji je istorija razdvojila.

Kao student Robert de Niro je putovao po Srbiji i proveo nekoliko nezaboravnih dana sa seljacima u jednom šumadijskom selu. Ćerku je nazvao Drina i zbog toga jer mu je supruga u vreme trudnoće čitala roman “Na Drini ćuprija”. Naklonost prema Srbima krunisana je prijateljstvom sa Novakom Đokovićem i podrškom koju mu je nekoliko puta pružao na turniru “Ju-Es Open”.

– Pitaju me zašto volim Srbe? Ko zna, možda imam neke pretke iz Srbije, pa zbog toga – rekao je De Niro. Za ovakve i slične izjave, koje daje već decenijama, Robert de Niro nije tražio pare. A ni srpski pasoš. Iako bi, sudeći po slučaju Stivena Sigala, dobio i jedno i drugo.

U borbi za KiM Srbija može da računa i na podršku holivudske zavodnice Šeron Stoun, koja se više puta javno eksponirala kao prijatelj srpskog naroda i lobirala među svojim kolegama da podrže “srpsku stvar”.

Najviše pažnje svetskih medija privukla je kada je Karli del Ponte ponudila da pomogne u hvatanju generala Ratka Mladića, tako što će pokušati da ga zavede.

Naravno, ovom izjavom Stounova se podsmehnula tužiteljici Haškog tribunala, koja je pre toga godinama uzalud pokušavala da Mladiću uđe u trag. Glumica tvrdi da Srbe podržava zato što su u pravu, što je zaključila interesujući se za istoriju Balkana i srpskog naroda. A to interesovanje je posledica njenog prijateljstva sa Srbima.

– Rođena sam u Midvilu, u blizini Pitsburga. U komšiluku su stanovali i Milica i Dušan. Moji roditelji Džo i Doroti poreklom su iz Irske, a njihovi Milorad i Milunka iz Srbije. Družili su se i zajedno radili u obližnjoj fabrici smole i lepka. Teta Milunka je često pravila hleb od kukuruznog brašna, koji nam se veoma dopadao. Kada bi se vratila s posla, sećam se da nas je često pozivala da večeramo kukuruzni hleb udrobljen u mleko. Iako je to jednostavan i siromašan obrok, nama je bio veoma ukusan – objasnila je u jednom intervjuu.

Kada se njen otac Džo otrovao na poslu, prvi mu je u pomoć pritekao Milorad. A njena drugarica Milica je ubedila da se prijavi na takmičenje za mis, čime je i počela njena uspešna karijera. Ona tvrdi da su Dušan i Milica najzaslužniji pa se njen rođeni brat iščupao iz kandži droge.

– Boli me nepravda koja se čini Srbima, posebno ovo sa Kosovom – izjavila je glumica.

Da je Šeron Stoun istinu o Kosovu i Srbima objašnjavala svojim holivudskim kolegama potvrdio je i Džordž Kluni, koji je svojevremeno najavljivao da će učestvovati u organizovanju protesta protiv otimanja Kosova od Srbije.

On je ocenio je da je srpski lobi u Americi veoma slab, te da sve što se može čuti ili pročitati potiče od albanskog lobija. Ostalo je još samo da Kluni i Stounova napišu molbu Ministarstvu inostranih poslova u Beogradu da budu srpski lobisti, pa da Srbija reaguje.

Malo je poznato i da je holivudski velikan Džejms Vuds (“Bilo jednom u Americi”) 1999. godine predvodio demonstracije protiv bombardovanja Jugoslavije i da je bio žestok u osudi tadašnje američke zvanične politike. Vudsova baba je poreklom iz Srbije.

Ričard Gir, veoma aktivan u kampanji za nezavisnost Tibeta, isprva nije bio naklonjen Srbima, ali je posle razgovora sa Šeron Stoun promenio mišljenje. Naime, postao je veoma sumnjičav zbog ogromnog pritiska da se Kosovo odvoji od Srbije.

– Mora da postoji nešto drugo u vezi s Kosovom, jer toliko žele da ga otmu – zaključio je Gir.

Među prijateljima srpskog naroda je i najpopularniji Džejms Bond svih vremena, Šon Koneri. Slavni Škot je situaciju oko južne srpske pokrajine uporedio sa njegovom rodnom Škotskom.

– Tokom istorije, Škotska je imala daleko više osnova da dobije nezavisnost, ali joj nije bilo dozvoljeno da se otcepi. Koja je razlika između moje domovine i Kosova, pa se pravi takav presedan?

Glas protiv rasparčavanja Srbije digli su i Majkl Daglas i Džoni Dep. Dok uzroci Daglasove podrške nisu poznati, na Depa je presudno uticalo druženje sa Emirom Kusturicom tokom snimanja filma “Arizona drim”.

– Slavio sam srpsku Novu godinu, ali i navikao da se sa Srbima pri pozdravljanju ljubim tri puta! Posebno mi se sviđa što držite do tradicije i što imate mnogo dobrih i ponosnih ljudi. Naravno, šljivovicu obožavam – izjavio je Dep kada je posetio Kusturicu na Mećavniku.

U nizu svetskih glumaca koji su u sukobima na Balkanu stali na stranu istine, podržavajući srpski narod, nalazi se i Tom Henks, inače potomak Abrahama Linkolna.

U intervjuu za kablovsku stanicu “E” dvostruki oskarovac, koji je posle venčanja sa glumcom Vilson, čija je majka Grkinja, prešao u pravoslavlje, izjavio da je “Kosovo oduvek bilo srpsko i da će ponovo biti jednog dana”.

Henks inače važi za jednog od najobrazovanijih glumaca. Zajedno sa Stivenom Spilbergom učestvovao je u snimanju dokumentarno-istorijskog filma o Drugom svetskom ratu.

Srbe je uporedio sa Jevrejima, koji nikada nisu gubili veru u svoje korene i da će se vratiti u svoju zemlju, pa su se celi milenijum pozdravljali sa “dogodine u Jerusalimu”.

Naklonost prema Srbima javno su iskazivali glumci Dženifer Aniston, Jul Briner, Natali Vud, Bob Marli i Tina Fej, zatim manekenka Naomi Kembel, britanski pevač Majkl Džordž.

Na to je verovatno uticala i činjenica da su svi oni po poreklu ili opredeljenju pravoslavci.

Dženifer Aniston, bivša supruga Breda Pita, za razliku od njegove kasnije supruge Anđeline Džoli, važi za velikog prijatelja srpske dijaspore u SAD.

Anistonova, poreklom Grkinja, u nekoliko navrata je donirala Srpsku pravoslavnu crkvu u Njujorku. Jedna od najplaćenijih svetskih glumica je često i gost u našim hramovima po Americi, zbog čega je omiljena među srpskim iseljenicima.

Postoji objašnjenje da je Džolijeva svoju ljubomoru i mržnju prema Anistonovoj projektovala na srpski narod i da otud potiče njen antisrpski filmski i politički angažman.

Dok su pojedini srpski glumci bez problema prihvatili da glume Srbe ubice u filmu Anđeline Džoli, Kasper van Din, suprug Katarine Oksenberg i zvezda filma “Svemirski vojnici”, izjavio je da nikada ne bi prihvatio ulogu Srbina negativca.

– Mnogo volim Srbiju. Ima ona izreka koja kaže da si odande odakle ti je žena. Pošto je Katarina srpska princeza, mora da sam ja Srbin – rekao je Kasper.

Bračne vode naterale su i slavnog glumca Kristijana Bejla, zvezdu poslednjeg “Betmena”, da zavoli Srbiju. Kristijan je već 12 godina u braku sa Sandrom Blažić, bivšom manekenkom iz Čikaga, čiji su se roditelji u SAD doselili iz Jugoslavije.
Мудра држава би свим овим људима одмах направила српске пасоше и понудила их, крајње понизно и без икаквих услова.
Заслужују.
 
Dragi Blajbi mnogo njih voli i drogu, ali to ne znači da je ona dobra za sve

Ta je država sve nas puno koštala, možda bi gore prošli da nije bilo te države , možda i ne bi , no ne možemo voleti ono šta nas je osakatilo
Da ,puno nas je kostala jer zajednicki dug svih 6 republika sa dve pokrajine je bio manji nego sto sad ima bilo koja bivsa Republika.
Ili ja tu nesto bas ne razumem jer sad imamo manje dugova? :-)
Kukate na to kako se neki bogate a u ono vreme su maltene svi bili isti i NE,ne pisem ja o Jugoslaviji posle Tita nego o onoj dok je bravar bio ziv.Problem vas koji lose gledate na Jugoslaviju je taj sto gledate Jugoslaviju posle smrti tita kad su misevi poceli da kolo vode i da je unistavaju svojom alavoscu i nesposobnoscu. Ko od vas nije bio u tadasnjoj JNA apsolutno nema pravo glasa jer ne zna kako je to bilo kad se ljudi raznih nacionalnosti i vere okupe u istoj prostoriji i zajedno zive godinu ili i vise dana. Palamude nam o tome ljudi koji su se rodili 90-tih ili cak u ovom veku nemajuci pojma o tome sta je u stvari ono bilo i koliko je dobro bilo.
 
HOLIVUDSKI GLUMCI STALI NA STRANU SRBA: „Mora da tamo postoji nešto važno, kada im otimaju zemlju!“
15 januara 2020., Dušan Marić (srbijadanas.com)

George Clooney, Sharon Stone and Steven Soderbergh and auction winner at amfAR’s Cinema Against AIDS event, presented by Bold Films, the M?A?C AIDS Fund and The Weinstein Company to benefit amfAR (Photo by Tony Barson/WireImage for amfAR)

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina.

Džordž Kluni, Šon Koneri, Robert de Niro, Šeron Stoun, Dženifer Aniston, Tom Henks, Ričard Gir, Džoni Dep, Džejms Vuds, Stiven Sigal javno podržavaju Srbe i tvrde da je Kosovo srpsko, ali Srbija nije učinila ništa da podršku ovih svetski poznatih ličnosti iskoristi u borbi za oslobođenje svoje južne pokrajine, koju pod okupacijom drže Zapad i NATO.

Jedan od najpoznatijih svetskih glumaca Robert de Niro je naklonost prema Srbima pokazao i tako što je svojoj kćerki dao ime Drina. U razgovoru za britanske medije de Niro je izjavio da je Srbija jedna od najmanjih država u Evropi, ali sa najvećim mukama. Slavni glumac je ponovio da su Srbima “od strane Evrope, ali i celog sveta” učinjene brojne nepravde, a da je najveća “kada je 1999. godine odlučeno da se bombarduje ova mala zemlja”.

On je istakao da se emotivno i moralno već dugo lično oseća kao Srbin i da je to više puta javno govorio. Želja mu je da snimi istorijski film o Srbiji. A najviše bi voleo da glumi “najinspirativnije srpske istorijske ličnosti” Dražu Mihailovića, kojeg je nazvao prvim gerilskim borcem protiv Hitlerovog fašizma ili Slobodana Miloševića koji je, po njemu, tragična ličnost šekspirovskog kalibra. Da se de Niro dobro razume u istoriju Balkana vidi se po njegovoj izjavi da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci isti narod, koji je istorija razdvojila.

Kao student Robert de Niro je putovao po Srbiji i proveo nekoliko nezaboravnih dana sa seljacima u jednom šumadijskom selu. Ćerku je nazvao Drina i zbog toga jer mu je supruga u vreme trudnoće čitala roman “Na Drini ćuprija”. Naklonost prema Srbima krunisana je prijateljstvom sa Novakom Đokovićem i podrškom koju mu je nekoliko puta pružao na turniru “Ju-Es Open”.

– Pitaju me zašto volim Srbe? Ko zna, možda imam neke pretke iz Srbije, pa zbog toga – rekao je De Niro. Za ovakve i slične izjave, koje daje već decenijama, Robert de Niro nije tražio pare. A ni srpski pasoš. Iako bi, sudeći po slučaju Stivena Sigala, dobio i jedno i drugo.

U borbi za KiM Srbija može da računa i na podršku holivudske zavodnice Šeron Stoun, koja se više puta javno eksponirala kao prijatelj srpskog naroda i lobirala među svojim kolegama da podrže “srpsku stvar”.

Najviše pažnje svetskih medija privukla je kada je Karli del Ponte ponudila da pomogne u hvatanju generala Ratka Mladića, tako što će pokušati da ga zavede.

Naravno, ovom izjavom Stounova se podsmehnula tužiteljici Haškog tribunala, koja je pre toga godinama uzalud pokušavala da Mladiću uđe u trag. Glumica tvrdi da Srbe podržava zato što su u pravu, što je zaključila interesujući se za istoriju Balkana i srpskog naroda. A to interesovanje je posledica njenog prijateljstva sa Srbima.

– Rođena sam u Midvilu, u blizini Pitsburga. U komšiluku su stanovali i Milica i Dušan. Moji roditelji Džo i Doroti poreklom su iz Irske, a njihovi Milorad i Milunka iz Srbije. Družili su se i zajedno radili u obližnjoj fabrici smole i lepka. Teta Milunka je često pravila hleb od kukuruznog brašna, koji nam se veoma dopadao. Kada bi se vratila s posla, sećam se da nas je često pozivala da večeramo kukuruzni hleb udrobljen u mleko. Iako je to jednostavan i siromašan obrok, nama je bio veoma ukusan – objasnila je u jednom intervjuu.

Kada se njen otac Džo otrovao na poslu, prvi mu je u pomoć pritekao Milorad. A njena drugarica Milica je ubedila da se prijavi na takmičenje za mis, čime je i počela njena uspešna karijera. Ona tvrdi da su Dušan i Milica najzaslužniji pa se njen rođeni brat iščupao iz kandži droge.

– Boli me nepravda koja se čini Srbima, posebno ovo sa Kosovom – izjavila je glumica.

Da je Šeron Stoun istinu o Kosovu i Srbima objašnjavala svojim holivudskim kolegama potvrdio je i Džordž Kluni, koji je svojevremeno najavljivao da će učestvovati u organizovanju protesta protiv otimanja Kosova od Srbije.

On je ocenio je da je srpski lobi u Americi veoma slab, te da sve što se može čuti ili pročitati potiče od albanskog lobija. Ostalo je još samo da Kluni i Stounova napišu molbu Ministarstvu inostranih poslova u Beogradu da budu srpski lobisti, pa da Srbija reaguje.

Malo je poznato i da je holivudski velikan Džejms Vuds (“Bilo jednom u Americi”) 1999. godine predvodio demonstracije protiv bombardovanja Jugoslavije i da je bio žestok u osudi tadašnje američke zvanične politike. Vudsova baba je poreklom iz Srbije.

Ričard Gir, veoma aktivan u kampanji za nezavisnost Tibeta, isprva nije bio naklonjen Srbima, ali je posle razgovora sa Šeron Stoun promenio mišljenje. Naime, postao je veoma sumnjičav zbog ogromnog pritiska da se Kosovo odvoji od Srbije.

– Mora da postoji nešto drugo u vezi s Kosovom, jer toliko žele da ga otmu – zaključio je Gir.

Među prijateljima srpskog naroda je i najpopularniji Džejms Bond svih vremena, Šon Koneri. Slavni Škot je situaciju oko južne srpske pokrajine uporedio sa njegovom rodnom Škotskom.

– Tokom istorije, Škotska je imala daleko više osnova da dobije nezavisnost, ali joj nije bilo dozvoljeno da se otcepi. Koja je razlika između moje domovine i Kosova, pa se pravi takav presedan?

Glas protiv rasparčavanja Srbije digli su i Majkl Daglas i Džoni Dep. Dok uzroci Daglasove podrške nisu poznati, na Depa je presudno uticalo druženje sa Emirom Kusturicom tokom snimanja filma “Arizona drim”.

– Slavio sam srpsku Novu godinu, ali i navikao da se sa Srbima pri pozdravljanju ljubim tri puta! Posebno mi se sviđa što držite do tradicije i što imate mnogo dobrih i ponosnih ljudi. Naravno, šljivovicu obožavam – izjavio je Dep kada je posetio Kusturicu na Mećavniku.

U nizu svetskih glumaca koji su u sukobima na Balkanu stali na stranu istine, podržavajući srpski narod, nalazi se i Tom Henks, inače potomak Abrahama Linkolna.

U intervjuu za kablovsku stanicu “E” dvostruki oskarovac, koji je posle venčanja sa glumcom Vilson, čija je majka Grkinja, prešao u pravoslavlje, izjavio da je “Kosovo oduvek bilo srpsko i da će ponovo biti jednog dana”.

Henks inače važi za jednog od najobrazovanijih glumaca. Zajedno sa Stivenom Spilbergom učestvovao je u snimanju dokumentarno-istorijskog filma o Drugom svetskom ratu.

Srbe je uporedio sa Jevrejima, koji nikada nisu gubili veru u svoje korene i da će se vratiti u svoju zemlju, pa su se celi milenijum pozdravljali sa “dogodine u Jerusalimu”.

Naklonost prema Srbima javno su iskazivali glumci Dženifer Aniston, Jul Briner, Natali Vud, Bob Marli i Tina Fej, zatim manekenka Naomi Kembel, britanski pevač Majkl Džordž.

Na to je verovatno uticala i činjenica da su svi oni po poreklu ili opredeljenju pravoslavci.

Dženifer Aniston, bivša supruga Breda Pita, za razliku od njegove kasnije supruge Anđeline Džoli, važi za velikog prijatelja srpske dijaspore u SAD.

Anistonova, poreklom Grkinja, u nekoliko navrata je donirala Srpsku pravoslavnu crkvu u Njujorku. Jedna od najplaćenijih svetskih glumica je često i gost u našim hramovima po Americi, zbog čega je omiljena među srpskim iseljenicima.

Postoji objašnjenje da je Džolijeva svoju ljubomoru i mržnju prema Anistonovoj projektovala na srpski narod i da otud potiče njen antisrpski filmski i politički angažman.

Dok su pojedini srpski glumci bez problema prihvatili da glume Srbe ubice u filmu Anđeline Džoli, Kasper van Din, suprug Katarine Oksenberg i zvezda filma “Svemirski vojnici”, izjavio je da nikada ne bi prihvatio ulogu Srbina negativca.

– Mnogo volim Srbiju. Ima ona izreka koja kaže da si odande odakle ti je žena. Pošto je Katarina srpska princeza, mora da sam ja Srbin – rekao je Kasper.

Bračne vode naterale su i slavnog glumca Kristijana Bejla, zvezdu poslednjeg “Betmena”, da zavoli Srbiju. Kristijan je već 12 godina u braku sa Sandrom Blažić, bivšom manekenkom iz Čikaga, čiji su se roditelji u SAD doselili iz Jugoslavije.

Hvala za clanak, interesantan je, znao sam samo za par javnih licnosti da imaju razumevanja za nas i nas problem (da budem politicki korektan pa da ne kazem "rade za nas").
 
Ministar Vulin: Ono što je dozvoljeno Albancima ne može biti zabranjeno Srbima
Novosti Online |17. januar 2020.

Svi treba da znaju da ono što je dozvoljeno Šiptarima ne može biti zabranjeno Srbima, rekao je ministar

"Građani Srbije šiptarske nacionalnosti imaju pravo da se udružuju i politički organizuju. Srbija je slobodna zemlja i za razliku od većine zemalja iz svog okruženja poštuje i unapredjuje manjinska prava", izjavio je ministar odbrane Aleksandar Vulin komentarišući sporazum koji su u Tirani potpisali politički predstavnici Albanaca tri opštine sa juga centralne Srbije o zajedničkom nastupu na predstojećim parlamentarnim izborima u našoj zemlji.

"Šiptari nisu morali da se okupljaju u Tirani i tamo potpisuju dogovor o nastupu na izborima u Srbiji, ali, kada su to već uradili, uz prećutnu saglasnost EU, onda svi treba da znaju da ono što je dozvoljeno Šiptarima ne može biti zabranjeno Srbima. Oni koji ćute o okupljanju Šiptara u Tirani neka budu još tiši kada u Beogradu svi Srbi budu dogovarali i usaglašavali svoju politiku i izborne nastupe sa Vladom i predsednikom Srbije", rekao je ministar Vulin.

++++++++++++++++++++
Одлично је све ПОЈАСНИО...........
 
Русија: Стварање „косовске војске“ – озбиљна претња за Балкан
17.01.2020.
Званична Москва сматра да стварање „косовске војске“ представља озбиљну претњу за безбедност на Балкану, саопштено је из Министарства иностраних послова Русије.

Како се наводи, стварање „војске Косова“, подржаване од стране водећих чланица НАТО-а, представља најгурбље кршење резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација у којој се истиче неопходност демилитаризације свих оружаних групација косовских Албанаца.

Русија је и раније упозоравала на претњу од такозване „косовске војске“ будући да нема никаквих гаранција да се она неће користити против српског становништва.

Тада је стални представник Русије при УН Василиј Небензја рекао и да се Русија противи покушајима западних земаља да се дискусија у Савету безбедности УН о ситуацији на Косову сведе на минимум.

Подсетимо, Структуре косовских Албанаца у Приштини једнострано су прогласиле 17. фебруара 2008. године независност од Србије. Самопроглашену државу не признају Србија, Русија, Кина, Израел, Иран, Шпанија, Грчка и низ других земаља.

Парламент самопроглашене републике Косово одобрио је 14. децембра 2018. године формирање пуноправне војске засноване на снагама безбедности.
 

Back
Top