Лавров: Ера западне доминације је завршена

Prvo si skoro potpuno u pravu.
Sem što smo sami krivi...

A Putin je demokratski car...
Nije mnogo bolji sistem ni sa druge strane bare, bilo pacifičke ili dalje atlantske... Tamo imaš A i B predstavnike istog Dolara, a u Rusiji imaš A, i b, c, d, e, f, g, h, i, x (Navaljni), P... PycijA.
A Rusija ne želi da pokori Ukrajinu, morala bi skroz drugačije da uradi to, već samo da osigura zapadne granice i uspostavi primirje koje neće dozvoliti NATO da im trče ispred prozora...

Iako USA i RUSA sve rade uskladjeno...
Вечни председник Путин и руска демократија ? И где је ту опозиција, постоји само она контролисана или је ликвидирају као Немцова или трују као Наваљног. Није то добро за Русију, посебно када нема економског напретка, а има рата и лова на војнике и мобилизација за источки фронт.

Руски проблем је што Путни није исто што и руски народ, то још већи проблем у Србији што српски народ не може да схвати да руски народ не размишља као Путин. Руски народ воли запад, нема тај степен нетрпељивости према НАТОу као Путин, руски народ путује по свету, комуницира и дружи се са западњацима и не поседује тај страх који поседује Путин.
Такође ма шта мислили Украјинци, руски народ не мрзи Украјинце и да је постојао референдум, Русија никада не би напала Украјину.

Што се мене тиче нека Путин пусти фирер бркове и нека Руси због тога живе још дупло горе, нека освоје и целу Пољску, али ми имамо наше интересе, а то је КиМ, РС итд.
Џаба све то, ако од Руса немамо користи.

Да грешиш доказује близак сарадник Зеленског који је рекао угледном на Западу Тајмс да је Украјина изгубила рат.
zbog cega su ukrajinski dobrovoljacki bataljona, pusteni da se spasu iz Debaljceva 2014g...u tom trenutku najveci i najopasniji rusomrzsci su se nasli u obruchu smrti...hardkor ukarajinskih nacista, cekao je smrt, ali je onda stigla ruka spasa..VVP, ucinio je gest dobre volje...zbog cega

Pa da, o tome i pričam. Rusija ih je prigrabila i okretanje zapadu su platili bombama. Slažem se da je to okretajne moglo da se uradi pažljivije ali je pitanje da li bi i koliko pomoglo. Imperije su imperije i u svom regionu se ponašaju isto. Cela priča je i počela sa time kako je zapad zao a istok dobar, Ukrajinu sam samo naveo kao primer kako država prolazi kad "naljuti" gospodara, gde se zapravo vidi da su sve imperije iste. Nema tu dobrih i loših.

Pa mi ne vodimo zapadu politiku. Da vodimo, bili bi u EU/NATO. Više se ližemo sa Rusijom i Kinom i to nas onemogućava da napredujemo. Zato ovaj kraj i jeste zaostao.

Sve se slažem, taj rat će ostaviti ozbiljne posledice na njih, to je očigledno. Mi imamo malu sreću pa se ne graničimo sa Rusijom te njihov gnev našim okretanjem na zapad neće biti toliko veliki ali će ga definitivno biti i to je vruć krompir koji nasleđuje sledeća vlast. Po meni je naše okretanje zapadu nešto što svakako treba uraditi, geografija je geografija.
Ти као папагај понављаш аутошовонистичке небулозе. Нема Србија већег непријатеља од таквих као ти, да дамо Косово, ако је Запад дефинитивно отео Косово од Срба онда што тражи психопатским уценама од Србије да призна независност Косова, није дефинитивно отето, Срби као што су и под Турском окупацијом успели да се ослободе, тако ће и Косово. Ваша аутошовинистичка политика се своди на томе да Србија мора пристати на све психопатске уцене од Запада, онда тек не би ништа остало од Србије.

Да грешиш доказује близак сарадник Зеленског који је рекао угледном на Западу Тајмс да је Украјина изгубила рат.
Па ко је и рекао да је Украјина било шта добила, осим губитка територије и страдања народа ? Украјина и не може ништа да добије, само је било питање шта ће Русија добити, а добила је мало, посебно ако се узме број погинулих руских војника и цивила.
Русија, односно Путин су изгубили Кијев и скоро 90% украјинске територије. Па ко је овде у Србији веровао да ће Путин ући у рат због две освојене области и три делимично од 22 области колико укупно постоји и да ће као то бити крајњи циљ ?

План је био да се свргне режим Зеленског, да се освоји Кијев, а ако не цела Украјина, онда бар да се изађе на Дњепар, ништа од тога није успело и сада се узима што се тренутно држи, а то је јако мало и то је срамота.
Али увек постоји изговор ''све је по плану то је био Путинов циљ''.

Ти као папагај понављаш аутошовонистичке небулозе. Нема Србија већег непријатеља од таквих као ти, да дамо Косово, ако је Запад дефинитивно отео Косово од Срба онда што тражи психопатским уценама од Србије да призна независност Косова, није дефинитивно отето, Срби као што су и под Турском окупацијом успели да се ослободе, тако ће и Косово. Ваша аутошовинистичка политика се своди на томе да Србија мора пристати на све психопатске уцене од Запада, онда тек не би ништа остало од Србије.

Nije nam niko ništa oteo nego se promenila demografska slika na nekoj teritoriji. Albanci su postali ubedljiva većina i kao takvi izabrali da idu svojim putem. Takve stvari se dešavaju, ne možeš da ih sprečiš osim pametnom demografskom politikom (koju nismo imali) i silom (koju takođe nemamo). Sloba je probao da ratuje sa NATO-om i nije se baš dobro pokazao tako da prestani da širiš te "Srbija se na Kosovo vraća" nebuloze. Ne može cela Srbija da bude taoc nerealnih ambicija, mi sad treba da se okrenemo zapadu (shodno svojoj lokaciji) i da se razvijamo kao moderna država. Pa onda kad smognemo nešto snage, imaćemo više uticaja da branimo svoje interese. Sad nemamo niti ćemo ikada imati dok god se budemo inatili.

Pa mi ne vodimo zapadu politiku. Da vodimo, bili bi u EU/NATO. Više se ližemo sa Rusijom i Kinom i to nas onemogućava da napredujemo. Zato ovaj kraj i jeste zaostao.

Sve se slažem, taj rat će ostaviti ozbiljne posledice na njih, to je očigledno. Mi imamo malu sreću pa se ne graničimo sa Rusijom te njihov gnev našim okretanjem na zapad neće biti toliko veliki ali će ga definitivno biti i to je vruć krompir koji nasleđuje sledeća vlast. Po meni je naše okretanje zapadu nešto što svakako treba uraditi, geografija je geografija.
Ми водимо прозападну политику већ преко 20 година, али далеко од тога да смо заостали само зато што не водимо довољно прозападну политику, већ је већим делом наша кривица, недостатак економског патриотизма, колективна склоност ка корупцији и криминалу.
Ево имаш Македонију која је све радила по диктату запада, па су гори од нас, а Бугарска је мало боља, а у ЕУ и НАТОу.

Русија одавно гледа српско окретање ка западу и не видим да ће ту бити неког гнева, јер они су навикли и на другог савезника Бугарску, која се тотално окренула западу, али опет пола народа је проруски настројено.
Мислиш да Бугарска више воли запад од Русије ? Па не воли, али они су народ који схвата на време одакле дувају ветрови и сутра ако Русија буде сила на овим просторима, они ће преко ноћи запалити ЕУ и НАТО заставе и опет бити у руској сфери утицаја.

Наш проблем је нерешено питање КиМ, јер нико није луд да бесплатно поклони тај део Србије исламистима, а то запад мора да плати. Запад не жели то да плати и зато смо заглављени тренутно.
Пази и највећи ЕУропејац не жели да поклони део територије, запад то мора да плати рецимо чланством Србије у ЕУ и дебелим бесповратним донацијама.
Опет са друге стране неки Срби су много глупи, па мисле ако неко призна исламску тзв. државу Косово, да је то вечни акт и да никада нећемо повратити ту изгубљену територију. Па и Недић је имао малу Србију, па нико осим комуниста га не мрзи, чак је добио и улицу у Алексинцу.
Дакле све је промењиво, али Србија мора да економски напредује, то је сада најважније, јер народ одлази.

Nije nam niko ništa oteo nego se promenila demografska slika na nekoj teritoriji. Albanci su postali ubedljiva većina i kao takvi izabrali da idu svojim putem. Takve stvari se dešavaju, ne možeš da ih sprečiš osim pametnom demografskom politikom (koju nismo imali) i silom (koju takođe nemamo). Sloba je probao da ratuje sa NATO-om i nije se baš dobro pokazao tako da prestani da širiš te "Srbija se na Kosovo vraća" nebuloze. Ne može cela Srbija da bude taoc nerealnih ambicija, mi sad treba da se okrenemo zapadu (shodno svojoj lokaciji) i da se razvijamo kao moderna država. Pa onda kad smognemo nešto snage, imaćemo više uticaja da branimo svoje interese. Sad nemamo niti ćemo ikada imati dok god se budemo inatili.
Јесу отели КиМ, али слажем се са осталим делом коментара. Чак је и Милановић то признао.
Ако направимо од Србије Палестину, тек онда у блиској будућности нећемо моћи да вратимо КиМ или бар део.

taj Sloba, nikada nije bio ni normalan covek, vec jedan udbaski gaulajter Srbije...kakav je on to Srbin, kada je vukao poteze uperene protiv srpskog naroda, a njegova luda zenturaca mirjana markovic...sto se tice ekonomske politike, sta ocekivati od ljudi koji nikada nista u zivotu nisu nista radili u realnom sektoru privrede...tako sada imamo opet reciklirane socijaliste i radikale na vlasti...seti se samo zajma za preporod Srbije, hiperinflacije i sticunga ceviza, Jezde i Dafine....kako smo mogli bolje da prodjemo

Glasajte SNS

Hvala lepo :heart:

img_20231118_133637_589-jpg.1449201

Ми водимо прозападну политику већ преко 20 година, али далеко од тога да смо заостали само зато што не водимо довољно прозападну политику, већ је већим делом наша кривица, недостатак економског патриотизма, колективна склоност ка корупцији и криминалу.

Deluje mi kao da se ne slažemo oko termina "zapadna politika". Ti verovatno misliš deklarativno? Da, u tom slučaju vodimo. Ali suštinski ne vodimo.

Lizanje sa Rusijom i Kinom nije prozapadna politika.
Odsustvo demokratije i diktatorski stil vladavine nije prozapadna politika.
Tajkunstvo, korupcija, uništene institucije, režimska kontrola sudstva i medija takođe nisu prozapadna politika.

Dakle, mi ne vodimo prozapadnu politiku. Da je vodimo, sad bi bili i u EU i u NATO-u i po standardu negde između Slovenije i Hrvatske.

Русија одавно гледа српско окретање ка западу и не видим да ће ту бити неког гнева, јер они су навикли и на другог савезника Бугарску, која се тотално окренула западу, али опет пола народа је проруски настројено.
Мислиш да Бугарска више воли запад од Русије ? Па не воли, али они су народ који схвата на време одакле дувају ветрови и сутра ако Русија буде сила на овим просторима, они ће преко ноћи запалити ЕУ и НАТО заставе и опет бити у руској сфери утицаја.

Наш проблем је нерешено питање КиМ, јер нико није луд да бесплатно поклони тај део Србије исламистима, а то запад мора да плати. Запад не жели то да плати и зато смо заглављени тренутно.
Пази и највећи ЕУропејац не жели да поклони део територије, запад то мора да плати рецимо чланством Србије у ЕУ и дебелим бесповратним донацијама.
Опет са друге стране неки Срби су много глупи, па мисле ако неко призна исламску тзв. државу Косово, да је то вечни акт и да никада нећемо повратити ту изгубљену територију. Па и Недић је имао малу Србију, па нико осим комуниста га не мрзи, чак је добио и улицу у Алексинцу.
Дакле све је промењиво, али Србија мора да економски напредује, то је сада најважније, јер народ одлази.

Ovde se sve slažem. Ovaj prostor je podložan Ruskim uticajima i to je veliki problem za zapad, pogotovo što su se njihovi odnosi zategnuli. Sad je EU u jednom dosta čudnom problemu. Sa jedne strane im odgovara da nas integrišu u EU a sa druge strane znaju da je naš paganski mentalitet daleko ispod savremenih evropskih standarda i da će uvesti brojne probleme. U suprotnom bi nam oni vrlo rado ponudili EU za stolicu. Što se tiče para, one se povremeno daju, sad skoro je odobrena još jedna svota za balkan. Samo je problem što zbog gorepomenutih koruptivnih osobina naših naroda, to sve završava u privatnim džepovima, nikakav standard se ne povećava, o reformama ni ne pomišljamo. Po meni je jedino ispravno rešenje pro-EU vlast, koja će raditi na ispunjenu bar minimalnih uslova za članstvo i onda ulazak u EU/NATO. Lično ne bih voleo da budemo teritorije koja jednom nogom vaga ka zapadu a drugom ka Rusiji jer iskustva pokazuju da takvi prolaze najgore.

Poslednja izmena:
taj Sloba, nikada nije bio ni normalan covek, vec jedan udbaski gaulajter Srbije...kakav je on to Srbin, kada je vukao poteze uperene protiv srpskog naroda, a njegova luda zenturaca mirjana markovic...sto se tice ekonomske politike, sta ocekivati od ljudi koji nikada nista u zivotu nisu nista radili u realnom sektoru privrede...tako sada imamo opet reciklirane socijaliste i radikale na vlasti...seti se samo zajma za preporod Srbije, hiperinflacije i sticunga ceviza, Jezde i Dafine....kako smo mogli bolje da prodjemo
država uopšte nije bila u obavezi da vraća pare kladioničarima

Deluje mi kao da se ne slažemo oko termina "zapadna politika". Ti verovatno misliš deklarativno? Da, u tom slučaju vodimo. Ali suštinski ne vodimo.

Lizanje sa Rusijom i Kinom nije pro zapadna politika
Odsustvo demokratije i diktatorski stil vladavine nije pro zapadna politika
Tajkunstvo, korupcija, uništene institucije, režimska kontrola sudstva i medija takođe nisu pro zapadna politika.

Dakle, mi ne vodimo pro zapadnu politiku. Da je vodimo, sad bi bili i u EU i u NATO-u i po standardu negde između Slovenije i Hrvatske.

Ovde se sve slažem. Ovaj prostor je podložan Ruskim uticajima i to je veliki problem za zapad, pogotovo što su se njihovi odnosi zategnuli. Sad je EU u jednom dosta čudnom problemu. Sa jedne strane im odgovara da nas integrišu u EU a sa druge strane znaju da je naš paganski mentalitet daleko ispod savremenih evropskih standarda i da će uvesti brojne probleme. U suprotnom bi nam oni vrlo rado ponudili EU za stolicu. Što se tiče para, one se povremeno daju, sad skoro je odobrena još jedna svota za balkan. Samo je problem što zbog gorepomenutih koruptivnih osobina naših naroda, to sve završava u privatnim džepovima, nikakav standard se ne povećava, o reformama ni ne pomišljamo. Po meni je jedino ispravno rešenje pro-EU vlast, koja će raditi na ispunjenu bar minimalnih uslova za članstvo i onda ulazak u EU/NATO. Lično ne bih voleo da budemo teritorije koja jednom nogom vaga ka zapadu a drugom ka Rusiji jer iskustva pokazuju da takvi prolaze najgore.
koliko "zapadna politika nije diktatorska" uverila nas je Džegi koja je po Srbiji "prkosila Žvalji" nenoseći kovid masku.

Kad je otišla u uredjenu i demokratsku Francusku, preskočila je opisivanje neprijatnog dela sa hordom žandarma, i stavila 2 maske

zasto zapad satanizuje putina? evo zasto:

„Ми Русију сматрамо суперсилом јер је Владимир Путин, дошавши на власт 2000. године, вратио Русе из мртвих. Већина вас зна да је деведесетих година Русија, заправо умрла. Путин јој је удахнуо нови живот“, рекао је он.

Амерички политиколог Миршајмер: Путин је вратио Русију у статус суперсиле

Пре три деценије, многи стручњаци са Запада веровали су да смо стигли до краја историје, па је рат великих сила отишао на сметлиште историје. Та илузија је разбијена. Свет се суочава не само са једним ривалитетом великих сила – као што је то био случај током Хладног рата – него са два: оним између САД и Русије у Источној Европи (поводом Украјине) и оним између САД и Кине у Источној Азији (поводом Тајвана). Оба ова безбедносна надметања би лако могла да прерасту у врући рат.

У суштини, недавно се догодила велика трансформација међународне политике, што је лоша вест за Запад. Шта је пошло наопако? Шта објашњава ову промену и куда је свет кренуо? Одговори на ова питања захтевају теорију међународних односа: генерални оквир који је у стању да објасни зашто се државе понашају онако како се понашају и да нам помогне да разумемо овај компликовани и неизвесни свет.

Tajkunstvo, korupcija, uništene institucije, režimska kontrola sudstva i medija takođe nisu prozapadna politika.

Dakle, mi ne vodimo prozapadnu politiku. Da je vodimo, sad bi bili i u EU i u NATO-u i po standardu negde između Slovenije i Hrvatske.
nama je namenjena sudbina ukrajinaca, a ne slovenaca, jel mi smo istureniji, mozda ne bas ukrajinaca jer nemamo [necemo imati kada priznamo kosovo i metohiju, i vojvodinu ce traziti] teritorijalni spor, ali sigurno ne i slovenaca

dakle ti mastas o sudbini srbije izmedju slovenaca i hrvata, srpska realnost je pre izmedju ukrajinica i palestinaca - budimo realni, ne zanosimo se.

otvoreni balkan za sve migrante sveta, a zatvorena eu za ovaj deo balkana - to nam je sudbina, ti uludo mastas, prebacujuci nam da necemo u eu; istina je da nam ne daju, i nikada nam nece dati..

„Запад је био главни у свету више од пет векова. И ово доба је прошло. Биће потребно време да ово доба замени мултиполарност, која је већ почела да се обликује“, рекао је он. Он је навео Кину, Индију, Иран, земље Залива и Латинску Америку као неке од нових центара у развоју и сви они „желе да имају бољу улогу“ у овом неизбежном мултиполарном свету.

Амерички говори о стварању сопственог новог светског поретка за цело „човечанство“ заснивају се на „комплексу супериорности и недостатку анализе“, напоменуо је министар, додајући да се такозвани поредак Запада, заснован на правилима, показао као ништа. већ параван за интересе Вашингтона. „Американци измишљају правила, за која инсистирају да се сви морају придржавати, све док та правила служе америчким интересима. Чим други постану мало ефикаснији од самих САД, правила се мењају“, рекао је Лавров.
https://www.rt.com/russia/587341-lavrov-rt-interview-recap/
Човек је у праву. САД и ЕУ хоће да наметну другима на силу своје интересе.
E ako larvov kaže onda bre mora da je tako bre. :lol:

Наравно да је проблем што декларативно водимо прозападну политику, али не због тамо неких са запада који то очекују, него због грађана Србије.
Међутим заборављаш да и тај исти запад, та иста ЕУ, гледа превише кроз прсте Вучићу и скоро су објавили да смо направили помак у сфери медија и правосуђа. То је срамота.

Поред свих проблема, ми имамо и еколошке проблеме, који не постоје на западу. Овде не постоје јаке институције, закони и примена истих, који могу грађанима да обезбеде нормалан живот.

Опет са друге стране, ако све гледаш кроз економски стандард, онда и за Бугарску која је одавно чланица ЕУ и НАТО, можеш рећи да не води прозападну политику, јер економски јако лоше стоје у односу на друге.

Опет са друге стране, ако све гледаш кроз економски стандард, онда и за Бугарску која је одавно чланица ЕУ и НАТО, можеш рећи да не води прозападну политику, јер економски јако лоше стоје у односу на друге.
nije se dovoljno uvukla eu
saja rezon je dupeuvlakastvo, da gajis sto vise mrznje prema istoku, i zapad ce da ti se smiluje... malo sutra, beskicmenjaci su za gazenje, tako zapad rezonuje

nama je namenjena sudbina ukrajinaca, a ne slovenaca, jel mi smo istureniji, mozda ne bas ukrajinaca jer nemamo [necemo imati kada priznamo kosovo i metohiju, i vojvodinu ce traziti] teritorijalni spor, ali sigurno ne i slovenaca

dakle ti mastas o sudbini srbije izmedju slovenaca i hrvata, srpska realnost je pre izmedju ukrajinica i palestinaca - budimo realni, ne zanosimo se.

otvoreni balkan za sve migrante sveta, a zatvorena eu za ovaj deo balkana - to nam je sudbina, ti uludo mastas, prebacujuci nam da necemo u eu; istina je da nam ne daju, i nikada nam nece dati..
Да ли си ти погледао последњи попис из прошле године, а чији су резултати објављени пре пар месеци ?
Мађара којих је у СФРЈ било скоро пола милиона, сада су пали на 182.000, а у односу на пре десет година њих је мање за 25%.
Они данас чине само 10% Војводине, док Срба има скоро 70%.
Словака којих је некада било скоро 80 хиљада, сада има мање од 40 хиљада и више нису друга национална мањина по бројности, јер су их Роми престигли.

Је л то мислиш да ће Индија са Ромима да нам отме Војводину ? Како можеш да одвојиш неки део територије, ако немаш народ на њој ?

Нико ти не брани да мрзиш запад и да плашиш Србе неким комунистичким небулозама, али треба бити реалан.

Је л то мислиш да ће Индија са Ромима да нам отме Војводину ? Како можеш да одвојиш неки део територије, ако немаш народ на њој ?

Нико ти не брани да мрзиш запад и да плашиш Србе неким комунистичким небулозама, али треба бити реалан.
a, bas sam te trigerovao

vidi, sada se kaze da oblasti koje su pod teritorijalnim pretenzijama, nisu i ne mogu da budu predmet integracija, znaci bukvalno nam kazu odrecite se kosova i metohije pa da udje OSTATAK u EU, mozda, a ne zasigurno...

isto, za 10 godina mogu da kazu da je samo Vojvodina zadovoljila uslove prijema u EU, a da u uzoj srbiji i dalje vlada korupcija, ili da nezavisno kosovo ima neke pretenzije, pa kada resimo i ako resimo sa njima, otom, potom

Ма како да не. Увек та празна прича, као они би овде дошли без проблема преко ноћи, него смо ми проблем, не волимо их довољно, па увек неки глупи изговор. Ено имају Републику Српску која је 100% проруска са Додиком, где је Драшко четник опозиција која је више проруска него Додик, па шта су Руси урадили ? Шта су то Српској помогли, осим што су немо гледали отимање Брчког.
На крају ће испасти да је Додик само направио више штете, јер пуца из празне руске пушке.

Да ли ти стварно верујеш да Руси као народ немају своју критичку свест и да сви размишљају као Путин што представља Русију данас ?
Па они су већи западњаци од нас, живе тим начином живота, све је исто као и на западу. Ја сам био пре скоро 8 година и видео сам довољно на лицу места у Москви.
Замисли да ми имамо метро и замисли да у тај метро уђе неки Србин са мајицом ''Београд ЛГБТ'' у дугиним бојама и да нико не обраћа пажњу, чак ни да коментаришу. Па ми смо далеко конзервативнија средина чак и овде у Београду и такав лик би попио добре батине, али у сред Москве то је друга прича, западна прича.
Мораш да одвојиш народ и српски и руски од владајућег режима овде и тамо, посебно што овде у Србији се и може променити власт, тешко али може, док тамо у Русији је немогуће.

И пусти те приче шта би било под Русима, па ако би нам вратили територије, нико их не би сматрао окупаторима, већ напротив, чак и да економски трпимо. Међутим, они нису желели ни НИС да жртвују због нас, већ су и то наплатили дебело, док су Бугарима попустили.
Najveći deo planete uključujući tu i Ruse, Kineze, pa i dobar deo Arapa živi zapadni konzumerizam punim plućima, i jedine zamerka je u preraspodeli moći i novca(Kina) ili patnja zbog povređenog ega(Rusija).
Jedini ko se opire su par extremnih islamskih vukojebina zbog religijskog faktora, Severna Koreja(jer su isprani mozgovi) i deo Afrike ali više kao posledica toga da su još u evolucijskoj fazi razvoja plemenske robne razmene nego želje za takvim životom.
Dokle god konzumerizam bio preovlađujuća motivacija i ideal na ličnom nivou pojedinca svake nacije, zapad će dominirati. A pošto je isti rezultat civilizacijske evolucije, praktično ne postoji alternativa jer ono što nude ostale opcije je bukvalno vraćanje vekovima unazad, što jbg nije baš privlačno nikome ko već živi u boljem svetu.
Dakle bez brige. Proći će vekovi dok evolucija ne krene na neki viši nivo, a kada krene to svakako neće imati veze sa KGB kvazi-pravoslavljem Lavrova, ili korporacijskim neokomunizmom Kine. To su trenutne devijacije i varijacije istog ovog zapadnog sveta.

Међутим заборављаш да и тај исти запад, та иста ЕУ, гледа превише кроз прсте Вучићу и скоро су објавили да смо направили помак у сфери медија и правосуђа. То је срамота.

Tako je. EU nema jasnu strategiju za ovaj region. Ne mogu da prelome da li nas vide kao deponiju ili kao člana. Tu je problem dosta šire prirode. Savremeni kapitalizam funkcioniše tako što razvijene zemlje outsoursuju prljave poslove. Recimo Ameri imaju Meksiko, Kinezi imaju sebe, samo EU nema poligon za prljave poslove i jeftinu radnu snagu. Znaš kako se kaže, ne mogu svi da budu direktori, mora neko i da radi. Afrika je nepristupačna a istok daleko i u konfliktu. I onda je Balkan trebalo da posluži za te namene. Zatucan region, jeftina radna snaga, ne smeta im da se truju, u blizini... odlična lokacija za deponiju. I to je bila Vučićeva uloga, da napravi društvo gde najbolji idu na zapad a svi ostali motaju kablove i truju se po rudnicima. To je odličan scenario, međutim, kako su se zaoštrili odnosi zapada sa istokom, mi smo postali podložni uticajima Rusije i Kine i destabilizujemo Evropu. I sad je tamo frka, korisni smo im kao zatucana deponija ali kako da se otarase uticaja istoka? Ako nas prime u članstvo, onda više nismo deponija, moraju da se poštuju standardi. Tako da je ta neodlučnost Evrope jedan veliki problem. Zato sam ja uvek i bio za ulazak u EU, upravo da bi se otarasili uloge deponije.

Oni su malo odsečeni i skrajnuti. Mislim da će im krenuti na bolje ako bi se i ovaj region integrisao u EU, bili bi povezaniji. Naravno, moraju i oni da se potrude. Treba se otarasiti tog istočnjačkog mentaliteta koji promoviše diktatorske režime, tajkunstvo i korupciju. Nego radiš na demokratiji, slobodama, institucijama i preduzetništvu. To su zapadne vrednosti.

Dokle god konzumerizam bio preovlađujuća motivacija i ideal na ličnom nivou pojedinca svake nacije, zapad će dominirati.
konzumerizam se zasniva na petro-dolaru, i buduci da dolarska varijabla slabi, mi ameri smo parkirali ratne brodove u sredozemlje da osiguramo naftnu varijablu, i to na nacin redefinisanja zapadnog konzumerizma:
  • ili kroz osiguranje naftne varijable za ceo tzv. kolektivan zapad
  • ili kroz redefinisanje zapadne hegemonije, zrtvujuci eu partnera i kineskog suparnika, zatvaranjem ormuzkog moreuza, pri cemu se zapadni konzumerizam svodi samo na sev. ameriku u novoj naftnoj krizi koja ce biti razlicita od svih proslih
mi ameri zovemo blef i zelenu agendu, i ugljenicnu taksu, i jedva cekamo da un ucene svet, a ni same ne mogu opstati - urusice se zapadni konzumerizam kao kula od karata, zvi bili, pa videli

Poslednja izmena:
Лаж. Запад постављањем геноцидно антисрпског Тита који је подржао да Шиптари врше терор над Србима на Косову, забранивши Србима да насељавају Косово. Типично аутошовинистичка политика, мора се пристати на све уцене од Запада, ма колико штетне биле по Србију. Не може Србија да допусти вас аутошовинисте да управљате Србијом, идите из Србије и не враћајте се, не постоји већих непријатеља Србији од вас.

Back