Лавров: Ера западне доминације је завршена

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.388
„Запад је био главни у свету више од пет векова. И ово доба је прошло. Биће потребно време да ово доба замени мултиполарност, која је већ почела да се обликује“, рекао је он. Он је навео Кину, Индију, Иран, земље Залива и Латинску Америку као неке од нових центара у развоју и сви они „желе да имају бољу улогу“ у овом неизбежном мултиполарном свету.

Амерички говори о стварању сопственог новог светског поретка за цело „човечанство“ заснивају се на „комплексу супериорности и недостатку анализе“, напоменуо је министар, додајући да се такозвани поредак Запада, заснован на правилима, показао као ништа. већ параван за интересе Вашингтона. „Американци измишљају правила, за која инсистирају да се сви морају придржавати, све док та правила служе америчким интересима. Чим други постану мало ефикаснији од самих САД, правила се мењају“, рекао је Лавров.
https://www.rt.com/russia/587341-lavrov-rt-interview-recap/
Човек је у праву. САД и ЕУ хоће да наметну другима на силу своје интересе.

...

Ма ае што они хоће,
него што им ми свесрдно помажемо ...

Азијати пешаче до Западне Европе,
Африканци малтене пливају преко Средоземног мора,
Мексиканци тунелима под земљом улазе у САД ...

Магична привлачност Запада је прејака.

Она ће спласнути тек кад цео свет постане Запад,
а то ће се десити ускоро
јер је захваљујући интернету могућност копирања велика.

„Запад је био главни у свету више од пет векова. И ово доба је прошло. Биће потребно време да ово доба замени мултиполарност, која је већ почела да се обликује“, рекао је он. Он је навео Кину, Индију, Иран, земље Залива и Латинску Америку као неке од нових центара у развоју и сви они „желе да имају бољу улогу“ у овом неизбежном мултиполарном свету.

Амерички говори о стварању сопственог новог светског поретка за цело „човечанство“ заснивају се на „комплексу супериорности и недостатку анализе“, напоменуо је министар, додајући да се такозвани поредак Запада, заснован на правилима, показао као ништа. већ параван за интересе Вашингтона. „Американци измишљају правила, за која инсистирају да се сви морају придржавати, све док та правила служе америчким интересима. Чим други постану мало ефикаснији од самих САД, правила се мењају“, рекао је Лавров.
To слушамо од 90их, а за то време нам је запад отео КиМ, РСК, одвојио ЦГ и разградио РС, створивши дистрикт Брчко.
Русија апсолутно ништа није учинила поводом тога, чак шта више, сада због рата имамо само штете.

Можда су С.А.Д. изгубиле доминацију у једном делу Сирије, али нас то не занима, већ гледамо шта се дешава у овом региону.
И сада ће путинофили да кажу ''чекај, чекај, ускоро ће да дођу Руси'''. Па та фраза се понавља деценијама, вековима.

A Rusija neće? Dajte nemojte molim vas.

...
И сада ће путинофили да кажу ''чекај, чекај, ускоро ће да дођу Руси'''. Па та фраза се понавља деценијама, вековима.

Могу Рује и да дођу, није немогуће,
али се не ради о томе !

Па о чему се ради ?

Ради се о томе
да ли ћемо да их волимо као што би волели Запад
и западни начин живота ( онај део који нам прија ).

Били су Руси и у Пољској и Немачкој и Чешкој и ...
и нису их волели !

Све досадашње светске силе су освајале пре свега својом магијом,
развијеношћу, културом, војном силом најмање !

To слушамо од 90их, а за то време нам је запад отео КиМ, РСК, одвојио ЦГ и разградио РС, створивши дистрикт Брчко.
Русија апсолутно ништа није учинила поводом тога, чак шта више, сада због рата имамо само штете.

Можда су С.А.Д. изгубиле доминацију у једном делу Сирије, али нас то не занима, већ гледамо шта се дешава у овом региону.
Nesto si debelo promasio u svom izlaganju.Uporedjujes ko nam je sta ucinio i odmah osudjujes Rusiju sto nam nije pomogla a ne osudjujes zapad sto nam je to ucinio.

A ruska valjda tek pocinje :hahaha: .

9rv4gbioxzwa1.png

Могу Рује и да дођу, није немогуће,
али се не ради о томе !

Па о чему се ради ?

Ради се о томе
да ли ћемо да их волимо као што би волели Запад
и западни начин живота ( онај део који нам прија ).

Били су Руси и у Пољској и Немачкој и Чешкој и ...
и нису их волели !

Све досадашње светске силе су освајале пре свега својом магијом,
развијеношћу, културом, војном силом најмање !
Ма како да не. Увек та празна прича, као они би овде дошли без проблема преко ноћи, него смо ми проблем, не волимо их довољно, па увек неки глупи изговор. Ено имају Републику Српску која је 100% проруска са Додиком, где је Драшко четник опозиција која је више проруска него Додик, па шта су Руси урадили ? Шта су то Српској помогли, осим што су немо гледали отимање Брчког.
На крају ће испасти да је Додик само направио више штете, јер пуца из празне руске пушке.

Да ли ти стварно верујеш да Руси као народ немају своју критичку свест и да сви размишљају као Путин што представља Русију данас ?
Па они су већи западњаци од нас, живе тим начином живота, све је исто као и на западу. Ја сам био пре скоро 8 година и видео сам довољно на лицу места у Москви.
Замисли да ми имамо метро и замисли да у тај метро уђе неки Србин са мајицом ''Београд ЛГБТ'' у дугиним бојама и да нико не обраћа пажњу, чак ни да коментаришу. Па ми смо далеко конзервативнија средина чак и овде у Београду и такав лик би попио добре батине, али у сред Москве то је друга прича, западна прича.
Мораш да одвојиш народ и српски и руски од владајућег режима овде и тамо, посебно што овде у Србији се и може променити власт, тешко али може, док тамо у Русији је немогуће.

И пусти те приче шта би било под Русима, па ако би нам вратили територије, нико их не би сматрао окупаторима, већ напротив, чак и да економски трпимо. Међутим, они нису желели ни НИС да жртвују због нас, већ су и то наплатили дебело, док су Бугарима попустили.

Nesto si debelo promasio u svom izlaganju.Uporedjujes ko nam je sta ucinio i odmah osudjujes Rusiju sto nam nije pomogla a ne osudjujes zapad sto nam je to ucinio.
Па ти игноришеш моју осуду запада, јер мислиш да је све црно или бело, али криве су обе стране, једни што су нас напали, а други што су то немо посматрали и гледали своје интересе.

Није Русија света крава да морамо да им вечно праштамо те издаје. Запад не може да нас изда, јер су нам непријатељи.

И ја осуђујем Путина, јер тамо нема демократије па да видимо како заиста размишља руски народ, као што не осуђујем Русију што води један губитнички рат у Украјини, јер није Русија неспособна да макар изађе на Дњепар, већ је Путин неспособан, јер је ушао само 100км у источном делу Украјине (oд 22 oбласти Украјине, само две је ослободио у потпуности, а три делимично), уместо да све то реши дипломатски без рата или ако се мора да ратује, да то буде блиц криг и да падне Украјина за пар месеци.

Ja ne kažem da nam i oni ne daju pare uz kamatu samo što nam zapad daje više.
Најјачи су Кинези, дали кредит за изградњу Пупиновог моста и условили да мора да га гради њихова фирма. :roll:
davno sam napisao ovde da je zapadna civilizacija propala napadom na sfrj. ideoloski, znaci po svim osnovama

nisu znali kako da udju u XXI vek, osim jezikom grube sile, gazenjem prava, sistema pa i ustava slabijih drzava

trebalo je 30 godina da svima postane jasno, ali zabrinjava sto moze da bude i 100x gore.
Шта лупаш, па СФРЈ као тамница народа је била толико омражена, да чак и комунисти су се делили по националној припадности и само су чекали да цркне онај црвени усташа и да се покољу, а на све то додај да су паралелно постојали српски и хрватски националисти, као и исламисти који су једва чекали да се оствари њихов сан о сопственој држави.
Па ја сам мислио да сте ви југословенске комуњаре изумрле, али ви и даље мислите да је овде неко волео ту ужасну вештачку творевину.

Je л ти схваташ да смо ми порушили и те партизанске споменике и променили односно вратили српске улице и ако је било и поштених партизана, али мржња према Југославији и дан данас опстаје. И да је Хитлер устао из гроба 90их и да је стао на нашу страну, ми бисмо и даље били за Србију, већу или велику како год, али никада за Југославију. Ми више поштујемо Недићеву окупирану Србију него ту СФРЈ.

И онда се ти појавиш да нам солиш памет о западној кривици, а они су хтели да приме СФРЈ у ЕУ, а Туђман и Милошевић то глатко одбили и били су у праву 100 посто.

Најјачи су Кинези, дали кредит за изградњу Пупиновог моста и условили да мора да га гради њихова фирма. :roll:

Шта лупаш, па СФРЈ као тамница народа је била толико омражена, да чак и комунисти су се делили по националној припадности и само су чекали да цркне онај црвени усташа и да се покољу, а на све то додај да су паралелно постојали српски и хрватски националисти, као и исламисти који су једва чекали да се оствари њихов сан о сопственој држави.
Па ја сам мислио да сте ви југословенске комуњаре изумрле, али ви и даље мислите да је овде неко волео ту ужасну вештачку творевину.

Je л ти схваташ да смо ми порушили и те партизанске споменике и променили односно вратили српске улице и ако је било и поштених партизана, али мржња према Југославији и дан данас опстаје. И да је Хитлер устао из гроба 90их и да је стао на нашу страну, ми бисмо и даље били за Србију, већу или велику како год, али никада за Југославију. Ми више поштујемо Недићеву окупирану Србију него ту СФРЈ.

И онда се ти појавиш да нам солиш памет о западној кривици, а они су хтели да приме СФРЈ у ЕУ, а Туђман и Милошевић то глатко одбили и били су у праву 100 посто.
jedi krempite musavi nato talibanu

jugoslavija je bila drzava i pre komunista, sa komunistima je bila clanica osnivac UN, clanica i osnivac, i domacin OEBS-a ili KEBS-a, srednje razvijena evropska drzava sa razvijenim pravima nacionalnih manjina

srbija nikad veca nego u doba sfrj

lepo priznanje da si za nedica, dan danas, profasiticku kliku. ipak vas je malo u srbiji, ni 2,5 %

Па ти игноришеш моју осуду запада, јер мислиш да је све црно или бело, али криве су обе стране, једни што су нас напали, а други што су то немо посматрали и гледали своје интересе.

Није Русија света крава да морамо да им вечно праштамо те издаје. Запад не може да нас изда, јер су нам непријатељи.

И ја осуђујем Путина, јер тамо нема демократије па да видимо како заиста размишља руски народ, као што не осуђујем Русију што води један губитнички рат у Украјини, јер није Русија неспособна да макар изађе на Дњепар, већ је Путин неспособан, јер је ушао само 100км у источном делу Украјине (oд 22 oбласти Украјине, само две је ослободио у потпуности, а три делимично), уместо да све то реши дипломатски без рата или ако се мора да ратује, да то буде блиц криг и да падне Украјина за пар месеци.
Evo iz ovog sto si napisao se jasno vidi da osudjujes Rusiju.

Back