Lauševićevo licemjerstvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

zendeli

Elita
Moderator
Poruka
15.242
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
 
Poslednja izmena:
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
A sta je trebalo da sedi kako mu ubijaju brata.Treba da napise istinu o tome,pa ida snimi film.
 
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
On je tim događajem zauvek obeležen obzirom da nije plaćeni ubica ni profesionalni vojnik.
Pa, i neka zaradi ako mu je to jedini cilj, što čisto sumnjam, ali kao umetnik ima pravo da verovatno najtraumatičnije iskustvo u životu približi ljudima koji se, daj Bože, nikada neće naći u sličnoj situaciji.
Pravo da vam kažem, kupila sam njegovu prvu knjigu ali je nisam još pročitala.
Nekoliko svojih najboljih godina je proveo u zatvoru zbog toga što se našao na mestu gde je najbolje da nikad nije išao.
 
Manje moralno je zaradjivati na ubistvu nego ubiti.
Ali, nije dobro da se opterećuješ time.
Poznaješ li Žarka Lauševića?
Možeš li sa sigurnošću reći da želi da profitira na tome?
Mislim da dok nekoga ne poznajemo, nismo merodavni da zaključujemo, a kamoli sudimo.
On je svoju zakonsku presudu odslužio i dobrim vladanjem je čak i skratio.
Ne poznajem ga ni ja, ali želim što više da ga razumem.
 
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
pa ako je film o njegovim zatvorskim danima
onda govori o svom iskustvu i zivotu nakon tog dogadjaja
ne vidim kako time zaradjuje na tudjoj smrti i ranjava porodice tih ljudi?
osim mislis da je jedini nacin da oni ne budu povrijedjeni to da on vise nikad ne progovori o svemu tome?
 
Ovo mi zvuči užasno!
Oprosti, ali...
užasno! :rida:
Kakva je u ovom slučaju razlika izmedju tebe i mene? Ti manje znaš o meni nego ja o Lauševiću?

Zašto ne bi zaradio ako može na onom što mu je uništilo život? Zvučiš kao da bi najsrećniji bio kad bi se Laušević propao u zemlju.
Ne. Mnogo je dobar glumac. Gotovo najbolji trenutno.
 
Kakva je u ovom slučaju razlika izmedju tebe i mene? Ti manje znaš o meni nego ja o Lauševiću?
Ali, ni ti, ni ja ne znamo šta bismo uradili u potpuno istoj situaciji, i verovatno nećemo nikad.
Meni je jasno samo da bih za sestre poginula.
Žarko Laušević je bio jedan od najpopularnijih, najperspektivnijih glumaca u regionu, i desilo mu se šta mu se desilo.
Niti znam mnogo, niti sam se potrudila tu knjigu da pročitam, žao mi je, ali sa onim što znam, ne zameram mu ništa iako se ne divim tome što je ubio, makar i u samoodbrani.
U filmovima ima opcija da se ne ubije čovek, ali da se onesposobi. Mi smo masom neznalice, potpuno nepripremljene za preživljavanje u ekstemnim uslovima. Da je znao šta i kako da radi, verujem da nikad ne bi išao na to da ikoga ubije.
 
U knjizi pominje te momke. Ne znači da sam ja u pravu ali imam pravo da mi se to ne dopada. Ne poznajem ga, ne moram poznavati čovjeka da bi mi neki njegov postupak izgledao loše.
Naravno da je zarada motiv, eto piše i snima da olakša dušu.
zapravo, pisanjem se i olaksava dusa
ne znam kontekst u kome ih spominje, ali sta ako npr stvarno zali sto se sve to uopce desilo?
a desilo se i odredilo mu je ostatak zivota
kao i porodicama svih koji su bili sudionici
 
Ni malo ne sumnjam da mu je žao, vjerovatno bih na njegovom mjestu isto postupila, možda i pisala o tome ali ne bih koriatila ničiju smrt da zaradim, naročito ne onu koju sam ja izazvala.
pa ne znam stvarno
mislim ljudi ne stvaraju primarno zbog para
tj pare su tu otprilike zadnja stavka
rade to iz unutrasnjeg impulsa
i obicno to sto rade, kad rade iskreno, ima veze s njihovim zivotima, onim sto ih je oblikovalo i odredilo...on je imao nesrecu da to bude dogadjaj koji mu je tok zivota drasticno izmijenio
treba li da cuti o tome?
da zadrzi to sto ima potrebu napisati za sebe?
ne znam...ne mislim da je nuzno tako
i nesto ne mislim da ce on na tome uzeti neke silne pare
a mislim da se sve to nije desilo da u njegovom zivotu para i jos kojecega ne bi falilo, ako ih i ovako fali
 
Teško pitanje, počela sam da čitam knjigu, nije mi se dopala. Koliko je dobar glumac, toliko sam se razočarala njegovim pisanjem. Koliko se sećam, bilo je tu više od jedne knjige jer su ljudi želeli to da čitaju. Zašto se sada snima i film, saznaćemo kroz intervjue i sl. Opet će gledati ko želi, ja neću jer zapravo ne volim takve projekte. Filmovi su se pravili o raznim temama, pa što ne i o ovoj. To je nekako kao sa rijalitijima, neka gleda ko želi, problematično je šta se sve tu prikazuje, a ne format po sebi. Zaista bih sačekala film, ako ga bude, pa onda sudila, ali verovatno neću gledati. ŽL može da zaradi pare kako god želi, sjajan je glumac i verovatno može da bira projekte i da pregovara o honorarima. Ne verujem da mu je novac primarni motiv za snimanje filma.
 
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
Citala sam knjigu, ne vidim poveznicu sa licemerstvom i zaradom, a realno-sijaset serijskih ubica, spijuna, prostituki,nikogovica ili diktatora zaradjivali su i zaradjuju na knjigama, pa ne vidim u cemu je problem da covek iz sopstvenog ugla isprica sopstvenu istinu, nikome to nije zabranjno. Za moj pojam je licemernije da sopstvene ,,autobiografije" imaju Aca Lukas i more nekih nepismenih bolida koji koriste goustrajting kao lake opcije da se eto i oni negde ukorice, mada ni bukvar nisu procitali. Na ubistvima, silovanjima i nasilju uopste pre pofitira skaredna zuta stampa i pojedini kanali sa drzavnom frekvencijom, zahvaljujuci gladnoj masi koja je zeljna da tumaci da li je ona jadnica uspela da skuva muzevljeve noge ili ih je tek pristavila, kao i ovi sto su virili Lecicu pod jaja. Licnoo nisam neki Lausevicev fan, volim dva stara filma u kojima je glumio, ali ne vidim zasto mislis da je licemerje da uradi film, msm shvatam da to govoris zbog likova koje je upucao, ali u svakom slucaju niko ne brani ni njihovj familiji da pise knjige ili snima film.
 
Čitam da Laušević sprema film o svojim zatvorskim danima.
Nije u redu.
Ubiješ dva momka, pa zaradjuješ na knjizi a onda ih i u film stavljaš. Mogu da razumijem da se svijest pomuti i da braneći život ubiješ negog, jer strah je najjača i najopasnija emocija. Zaradjivati na tom i ranjavati one koji su ostali iza tih momaka je bezobrazno, u najmanju ruku.
Volim ga kao glumca ali mi je zbog ovog velika 0 od čovjeka.
Kako vama to izgleda?
primitivna kakva jeste plemenska Crna Gora odrapila plemenski rekordnu kaznu za upotrebu oružja u nužnoj samoodbrani

ko da ih je iebo pa ubio
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top