Laserksi stampaci

gost 167296

Iskusan
Poruka
5.962
Treba mi neka preporuka za neki laserski stampac ali da ne bude skup. Meni je prvenstveno potrebno za stapanje teksta, znaci moze crno beli da odradi posao. Nije mi bitna ni brzina stampanja, znaci ono neka kucna upotreba, da nije skup, i htela sam pitati na koliko se menjaju laseri? I koliko kostaju?

Hvala unapred
 
Probaj da nađeš Samsung CLP 315...:ok::ok::ok:..Cena..do..16.000din.... LIČNO GA PREPORUČUJEM

clp315c.jpg


A, za " BW "....( tekst )....sasvim je OK ...hp LaserJet 1020 ( 1200dpi )....oko 10.000 lista po ketridžu....pogledaj isama...

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/18972-18972-3328059-14638-3328066-439423.html

hp1020bw.jpg


I model P1102W...je u istoj klasi....

http://www.tehnomanija.rs/index.php...&price_range=&brand=Hewlett-Packard&sort=name
 
Poslednja izmena:
Nekoliko godina ima Canon LBP-1120 i stvarno se SUPER pokazao, jedino, što moram da uđem u XP kada štampam, jer ne postoji drajver Windows 7. Ipak mislim da je Canon, bolji izbor u ovakvoj situaciji od drugih marki. Pogledaj po sajtovima gigatrona, winwin, pcpractic, hellascomputers i svim tim relevantnijim kakvih imaju i kako im se kreću cene ...

http://www.grappologroup.com/oprema...-a4-600dpi-18ppm-usb-2.0-black/PRL0032A00000/

Mada taj Conica ima bolje karakteristike od tog Canona, ali ovaj je bolji :

http://www.inelektronic.com/proizvodi_info/canon_laserski_stampac_isensys_lbp6200d__3506/

+ garancija je 2 godine !
 
Poslednja izmena:
Probaj da nađeš Samsung CLP 315...:ok::ok::ok:..Cena..do..16.000din.... LIČNO GA PREPORUČUJEM

clp315c.jpg


A, za " BW "....( tekst )....sasvim je OK ...hp LaserJet 1020 ( 1200dpi )....oko 10.000 lista po ketridžu....pogledaj isama...

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/18972-18972-3328059-14638-3328066-439423.html

hp1020bw.jpg


I model P1102W...je u istoj klasi....

http://www.tehnomanija.rs/index.php...&price_range=&brand=Hewlett-Packard&sort=name


ostao sam bez teksta...prvi je color laser sa preskupim tonerima,drugi se ne proizvodi 3 godine a 10.000 strana moze da odstampa samo sa dobro zipovanim/rarovanim prahom u toneru,(maksimum je 2.500 strana) a treci ne moze da pridje drugom po robusnosti i izdrzljivosti mada nije los izbor (bar ti ne treba Cd sa drajverima,stampac se sam prijavi kao cd rom i odatle se sam instalira}
U principu,ako ne planiras veliki obim stampe zadovoljice te bilo koji HP ili Canon jer su ti stampaci u osnovi isti (npr HP 1020 i Canon LBP-2900 su potpuno isti i koriste isti toner,kao i Colori HP 1600 i Canon LBP 5000- sve je isto unutra i iste tonere koriste)Samsung stampaci su isto ok,ali ove nove serije 1665 i sl imaju problem sa tonerima,tj. jos uvek je nemoguce dopuniti tonere za njih pa se moraju kupiti novi toneri jer imaju cip zastitu tonera (koja jos nije razbijena,nazalost)
 
Ja mislim da je prijatelju to relativno,pogotovo u danasnje vreme.Ranije su pojedine marke "odskakale" od drugih.
Ne treba zaboraviti npr. ni Lexmark...HP....

Nije kao pre, ali ipak i sad neke marke odkaču. Recimo ASUS za matične ploče, WD za HD, kingston za memorije itd. Canon ipak ima dužu tradiciju od Lexmarka, a mislim da se pisalo na više foruma o problemima, sa nekim serijama HP. No, šta je tu je, svako sledi svoju intuiciju, pa izabere nešto. Ja bi u svakom slučaju CANON uvek
 
Ja mislim da se radi u mnogim stvarima o izvikanosti.Npr. kod nas su najpolpularnije u globalu Gigabyte-ove ploce,...a imaju najveci broj reklamacija,..
dok npr. Biostar nudi najvise za ulozeni novac...govorim iz 9-ogodisnjeg iskustva jer su mi kroz ruke prosle od MSI do ASUS-ovih top modela.

Sve je danas stvar marketinga...
 
I ja kuci imam Canon (color,LBP-5000) a na poslu 2x HP 1600 (color),2x HP 1020 i 2x Canon LBP 2900 i bukvalno su isti stampaci (mogu komotno da menjam kompletnu elektroniku ili mehaniku sa HP-a na Canona i obratno).Dizajn tih stampaca je uradio Canon a HP je preuzeo od njih.Kakav dil je u pitanju nemam pojma ali sam tako negde procitao a i licno se uverio na primeru LBP 5000-HP 1600 jer su totalno isti (npr,sve stampane ploce su potpuno iste sa istim cipovima i svim elementima,cak su i oznake na stampi iste,ista mehanika,jedina razlika je to sto canon ima LED diode u gornjem delu a HP ima displej i tu je jedina razlika u jednoj maloj ploci koja to kontrolise.) Kod lasera je bitna cena i dostupnost tonera,kao i mogucnost punjenja istih,jer im cena nije bas mala a posto HP i Canon koriste iste tonere i uglavnom nema problema sa dopunama moj glas ide njima jer su siroko rasprostranjeni pa u doglednoj buducnosti nece biti problem sa nabavkom tonera.

@ OrangeC: WD me je totalno razaocarao u poslednjih nekoliko meseci,crkavaju kao ludi....bar 3-4 nedeljno mi dodju sa greskom 0007 u WD diagnostic tool-u.Da li su lose serije u pitanju ili se otkacio kontejner sa dizalice prilikom utovara na tanker koji ih je dovezao iz Kine nemam pojma ali sam bas razocaran
 
WD realno i nema dostojnu konkurenciju,posebno Black serija.Ali koliko znam na WD diskove ide garancija od 3 do 5 god. sto
daje osecaj sigurnosti iako je cinjenica da riknjavaju kao ludi,ali garancija je garancija.

Trenutno imam WD 640AAKS iz Blue serije...prezadovoljan sam.Uskoro cu da ubacim nesto iz Green serije zbog ekonomicnosti.

Sto se tice CANON LBP-6000 mislim da je trenutno BEST BAY...
 
Poslednja izmena:
ostao sam bez teksta...prvi je color laser sa preskupim tonerima,drugi se ne proizvodi 3 godine a 10.000 strana moze da odstampa samo sa dobro zipovanim/rarovanim prahom u toneru,(maksimum je 2.500 strana) a treci ne moze da pridje drugom po robusnosti i izdrzljivosti mada nije los izbor (bar ti ne treba Cd sa drajverima,stampac se sam prijavi kao cd rom i odatle se sam instalira}
U principu,ako ne planiras veliki obim stampe zadovoljice te bilo koji HP ili Canon jer su ti stampaci u osnovi isti (npr HP 1020 i Canon LBP-2900 su potpuno isti i koriste isti toner,kao i Colori HP 1600 i Canon LBP 5000- sve je isto unutra i iste tonere koriste)Samsung stampaci su isto ok,ali ove nove serije 1665 i sl imaju problem sa tonerima,tj. jos uvek je nemoguce dopuniti tonere za njih pa se moraju kupiti novi toneri jer imaju cip zastitu tonera (koja jos nije razbijena,nazalost)

I ja sam mislila ili HP, ili Canon, ili Epson, kako ti se poslednji cini? Imam njihov skener trenutno i zadovoljna sam...Ali vidim da HP i Canon imaju dostupnije tonere tako da mislim da cu se ipak za jednu od ove dve marke opredeliti. A kako se krece cena punjena tonera za HP i Canon jeftinije crno-bele, laser stampace? I koliko novi kosta ako znas orijentaciono da mi kazes?
 
@ X Black Ima garancije,al' sta da kazem coveku kome sam zamenio hard pred novu godinu i pre par dana mu je ponovo crko.U ovih dvadesetak dana januara sam imao nekoliko WD hdd-a koji nisu izdrzali ni instalaciju sistema ...

Punjenje tonera za HP/Canon lasere se krece oko 1200-1800 dinara u zavisnosti od tonera i mesta u kom zivis.Novi su od 4-5.000 pa navise,a mozes kupiti i reparirane po upola nizoj ceni.
Sto se Epson lasera tice nemam nikakvo iskustvo sa njima pa ne mogu ni da ti dam nikakvu informaciju
 
Poslednja izmena:
Za dugovecnost Hitachi je provereno dobar proizvod.
Sto se tice Black serije ona je provereno dobra,nisam ni cuo da je bilo reklamacije...

A Seagate mi je totalna nepoznanica naspram WD-a i Hitachi-ja.
 
Poslednja izmena:
To "još uvek" , zvuči kao da će se svaki čas pokvariti , nnnnnoooooooooooooooooooo :lol:

Što se tiče Seagate, jedan serviser, mi reče, da je u prilično skupoj konfiguraciji, posle par dana izgoreo novi Seagate, a imali su onaj problem, koji je masovno zahvatio više serija, 2009 godine . Bije ih loš glas , nažalost !
 

Back
Top