Quantcast

Laptop zuiji Kuler pomoc

facebookovac

Početnik
Banovan
Poruka
48
Ovako pre 3-4 dana sam cisto iz dosade stavio usisivac na onaj otvor sa strane gde izduvava na laptop da izvuce prasinu (nikada ovo nisam radio) lap je nov tako da nije bilo ni potrebe, lap je bio ugasen dok sam to readio,

Problem je sto od onda se bas ono cuje da izduvava i idemi na zivce nije nesto jako jako ali je mnogo jace u odnosu na ono sto se jedva culo(pre usisivaca.) da li je moguce da je od toga poceo da

facebookovac

Početnik
Banovan
Poruka
48
koji servis bre nemam ja pare to da placam iako je pod garancijom, a i ovako mi je daleko servic cak u BG joj, sta to treba da znaci dok samo zuji? ne zuji da zuji nego jace izduvava alimo zda mi se to cak i samo cini nisam siguran jer imam takve koplekse kao sto se stalno tripujem da je na svemu na mobilnom na obicnom kompu na lap i ipodu kriv ekkran a nije znam da nije i svi kazu da nije a ja vidim krivo(ne uvek),,, oce to..... Samo malo sam usisavao to.. na lapu i nemoguce da se nesto zeznulo jer prijateljica radi godinama i nije joj nista sa lapom...... a i njen muz je strucnjak za to tako da ne ma sanse da se zeznuo

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Ondak....neka ti njen muz koji je.... strucnjak za to......to i pogleda....šta još da ti kažem....

Nešto se unutra....OTKAČILO I LANDARA..... NE ZNAMO ...ŠTA...:think:

Ne bi voleo da...NAGAĐAM.....ali ako se TO....POTPUNO OTKAČI....I AKO JE OD METALA....imaćes...OZBILJAN PROBLEM....AKO PADNE TAMO GDE NE TREBA...:sad2:

ODLUKA JE NA TEBI..

crossoverprint

Aktivan član
Poruka
1.552
Verovatno si povukao peraja ventilatora sa osovine, probaj da ih uduvas nazad na isti nacin, ali ne preteranom snagom da ne pomeris neki element na ploci. Ako to radis usisivacem onda skini sve filtere i vrecicu iz njega pa prvo njega dobro izduvaj na prazno.
Bolje je ako vidis peraja kroz proreze da ih lagano cackalicom pritisnes i pazi da ne upadne neki deo unutra. To je ono sto mozes sam.
Ne otvaraj komp, jer ces pre nesto ostetiti nego popraviti, cak i mali kvar.

Тасман

Domaćin
Poruka
4.264
Јел ти је тај звук више онако као шум (оно као да већа количина ваздуха излази напоље) или је звук оштрији као да пераја вентилатора каче нешто?
Ти рече можда и трипујем, онда је могуће да си са неким програмом или игрицом оптеретио процесор/е и онда је нормално да се то "дување" јаче чује...
И док је под гаранцијом немој отварати лап-топ

пс.
Ја имам неки асус и у односу на остале лап-топове овај мој се баш чује али ево већ 3 године ради без проблема, а знао је да буде укључен и да се ради на њему по 4-5 дана без гашења :)

facebookovac

Početnik
Banovan
Poruka
48
Radi sve normalno nista ne koci, ne igram neke vece igrice obicno sitne... Da cuje se to kao da ide veca kolicina vazduha, ali ipak mislim da mi je triip jer mi sad normalno, nemoj te misliti da sam se navikao, ja to ne mogu na take zvukove...

Тасман

Domaćin
Poruka
4.264
i ja imam isti problem, samo kod mene je sad pocelo bas ono da se cuje kako izduvava vazduh a pri tom nista ne radi i pogledam u tasmanger ono nista posebno 4% CPU i
Могуће и да се прашина накупила око кулера.
Ја сам свој до сада чистио 7-8 пута и сваки пут је било прашине (ништа посебно али накупила се око кулера и оног "хладњака" што је спојен са процесором)
Ако ти је лап-топ ван гаранице отвори га па провери, а ако није онда размисли :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.