Laptop - pregrevanje

Forumas8

Početnik
Poruka
4
Zanima me koliko dugo bi smeo da igram igrice na laptopu posto sam cuo da su one cest uzrok pregrevanja.. Bojim se jer pre neki dan bio upaljen oko 6 sati obradjujuci neke slike i grafiku,a kada sam pipnuo bio je topao.

Moja rodjaka koja ima laptop je morala da ga nosi na opravku jer joj se pregrejao i morala je da da silne pare,i rekli joj kako treba da radi do 3 sata,ne vise

Voleo bih vidim misljenje nekoga ko se razume u ovo

Imam laptop acer aspire 6935 g bez dodatnih kulera,dakle samo oni koji su ugradjeni
 
skines speedfan ocitas temperature, kazes kakve su, mi ti kazemo da li to valja ili ne..
a ako bas oces da snmanjis temperature kupis stalak za lap top sa kuperima i ima da odradi posao..
u principu ono sto je opasno jeste hard disk jer on ne trpi veliku temperaturu i zbog iste crkava..
procesor ako se pregreje, on ce se restartovati tako da sa tim nemas brige..velike..
 
Trenutno nemam problema sa pregrevanjem

Samo me zanima koliko vremenski u proseku mogu da radim zahtevnije zadatke na mom laptopu a da budem siguran da je bezbedno

Kao sto sam pomenuo nemam dodatne coolere,dakle samo one ugradjene u laptop
 
Pa ti probaj, pa vidi. Od jednog pregrejavanja ti se sigurno nece istopiti nista posto ce se pre ugasiti ili zablokirati ili pak restartovati pre nego sto ce se pokvari ista. Samo obavezno vodi racuna da ako radis neki zahtevniji posao, metni lap top na neku ravnu povrsinu, a njega samog (laptop) uzdigni od te povrsine nekako po uglovima ako je to ikako moguce, da bi mu dao dovoljno prostora da se hladi.
 
Pa ti probaj, pa vidi. Od jednog pregrejavanja ti se sigurno nece istopiti nista posto ce se pre ugasiti ili zablokirati ili pak restartovati pre nego sto ce se pokvari ista. Samo obavezno vodi racuna da ako radis neki zahtevniji posao, metni lap top na neku ravnu povrsinu, a njega samog (laptop) uzdigni od te povrsine nekako po uglovima ako je to ikako moguce, da bi mu dao dovoljno prostora da se hladi.

Da li time hoces da kazes da laptop sam sprecava pregrevanje tako sto se iskljuci ,a opasnost da se pregreje postoji samo ako ga odmah nakon te njegove reakcije ponovo ukljucim?

Edit: sta tacno hoces da kazes "Od jednog pregrejavanja". Da li time mislis da kada se jednom desi nije opasno,ali ako se desi vise od jednom nakon sto se ohladi onda se nesto istopi i dolazi do ostecenja,ili samo ako se 2 puta UZASTOPNO pregreje
 
Poslednja izmena:
Ako se pregreva cpu, u biosu je podeseno na kojoj temperaturi se restartuje ili gasi..
tako da sto se tice cpu-a nece crci ako se pregreje , samo ce da se ugasi..
a za ovo kolko puta se pregrejao, pregrejavanje smanjuje radni vek komponente, a ako je pregrejavanje konstantno onda je velika sansa da crkne..
ali sve ovo je veoma uopsteno..moze i ne mora da bude..
ako sto rece klothius najbolje sto mozes da uradis, ako vec ne kupujes stalak, jeste ravna podloga i da se malo uzdigne..
 
Odgovor na ovo prvo...taj procesor kada stigne do temperaturne tacke koju je intel odredio ce da se iskljuci da bi sprecio ostecenja. Znaci on se tada zvanicno pregrejao, ali u 99 posto slucajeva nece biti ostecenja. Ofc ta opcija mora da bude ukljucena opcija u biosu za to, ali kontam da nisi nista cackao tamo, pa bi trebalo po defaultu da bude ukljucena. Odgovor na drugo....visoka temperatura(dosta visoka temperatura) na duze staze je losa za svaku elektronsku komponentu, tako da mozes ti da ides do limita i 100x i da se on 100x pregrejava i nece mu biti nista, al isto tako moze da se osteti nesto posle 10og puta(uglavnom nece, al samo dajem primer da niko ne moze da zna kada ce da usledi ostecenje). Kada se i desi to da se pregreje, najbolje je da ga ostavis jedno sat, sat i po da se ohladi dovoljno i sam cip i komponente. I jedno moras da znas....svaki tip racunara bio to lap top ili desktop ce da se nakon duzeg perioda nekog intenzivnog stresa komponenata, tipa igranje igara, zagrejati podosta. Jedina razlika je u tome sto je lap top ima mnogo manje kuciste i samim tim osecas toplotu mnogo vise nego sto bi to bio slucaj sa desktopom. I bas zato sto lap top ima malo kuciste, potrebno je da mu obezbedis dovoljno prostora da moze da se hladi. Koliko vidim taj lap top je dosta jak, pa samim tim tesko da je napravljen da bi ti samo svrckao po netu ili kuckao u wordu, tako da slobodno se ti igraj na njemu, samo, kao sto rekoh, obezbedi prostor za ventilaciju.

EDIT : *** koji bag xD Kada sam pogledao post bilo je 18 30, postavim odgovor, a ono ti odgovorio u 18 24 oO xD
 
A, sto?Pa moj FS Amilo La1703, se greje kao furunica i to tako godinu-dve i za sad mu nije nista!A da samo znate sta je jadnichak preziveo......kakva sve maltretiranja, koliko kojekakvih isprobavanja raznih OS-ova, ma neznam ni sam vise sta sve nisam radio sa njim, i opet- Nista!
 
...ma imam ja i masinu FS, mikser a bogami i sporet.Doneli matori iz Svabije kad su radili tamo.Mislim da bi bilo greota da ovi iz Siemensa mi nedaju neku balju masinu (komp), kad bi videli da mi je skoro pola kuce pod njihovim brendom,,,he,he,...stavrno bi bila greota....
 
Zanima me koliko dugo bi smeo da igram igrice na laptopu posto sam cuo da su one cest uzrok pregrevanja.. Bojim se jer pre neki dan bio upaljen oko 6 sati obradjujuci neke slike i grafiku,a kada sam pipnuo bio je topao.

Moja rodjaka koja ima laptop je morala da ga nosi na opravku jer joj se pregrejao i morala je da da silne pare,i rekli joj kako treba da radi do 3 sata,ne vise

Voleo bih vidim misljenje nekoga ko se razume u ovo

Imam laptop acer aspire 6935 g bez dodatnih kulera,dakle samo oni koji su ugradjeni
Najvaznije je da ti LapTop stoji na ravnoj podlozi i da su svi otvori na laptopu slobodni,da nista ne stoji ispred njih da neda toplom vazduhu da cirkulise.Takodje procesor ne bi trebao da se pregreje,uglavnom se graficka karta pregreje ali onda se LapTop sam automatski izgasi jer je tako podesen u BIOSu.Tako da slobodno igraj kolko hoces,moj LapTop se toliko ugreje da skoro ne mozes ruku da drzis pozadi gde izbacuje vruc vazduh,i eno ga jos uvek radi bez problema.
 

Back
Top