Lap - top zakucava

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Imam problem sa lap - top-om Fujitsu - Siemens Amilo D procesor Intel Celeron 2800. Naime, cesto se dogadja kocenje koje je periodicno, na svakih 3 - 4 sekunde. Pri tom sve staje cak i banalno pomeranje misa. U task menadzeru se vidi da je zauzetost procesora u tim momentima oko 80 %, pada i dize se na tu vrednost u ritmu kocenja tako da dijagram izgleda cik - cak. Obicno se javi po pokretanju nekog zahtevnijeg programa i cesto se zavrsava totalnim zakucavanjem posle kojeg sledi jedino dugme i gasenje. Pomisljao sam da je mozda problem u pregrevanju. U cemu je stvarno problem?
 
Mozda je potrebno samo prechistiti lap top.
Moguce da je i napajanje baterije ili glavno napajanje u kvaru.
Ukoliko imas docking na lap topu, takodje moze da pravi probleme sa kontaktima.
Ukoliko imas Antivirus, preporuchljivo je da skeniras kompletan hard disk od virusa i spyware-ova.

Ukoliko imas garanciju. Momci iz servisa su duzni da se pozabave tim problemom.
 
Hardwarski dodatni deo, koji se posebno kachi na tvoj lap top, ukoliko imas podrsku za njega. Osnovna funkcija docking-a jeste u tome da imas dodatne LPT prikljuchke ujedno sa USB-om i dodatnim kontrolerima, vezani za mrezni saobracaj.
 
Jesi li bio u servisu ? Ako nemas garanciju nad tim lap top-om, odnesi ga ipak u servis, chasti ih neku kintu, neka pogledaju sta je. Siguran sam da ce ti izaci u susret. Ili ukoliko imas prijatelja koji se bolje razume oko rachunara, da se sa njime posavetujes. Tesko da moze nesto da se zakljuchi preko foruma. Sachekaj jos malo mozda neko ima bolji predlog.
 

Back
Top