Lajčak: Nezavisnost Kosova nije legitimna

lajcak-v.jpg

Ministar spoljnih poslova Slovačke Miroslav Lajčak izjavio je madridskom dnevniku ABC da je nezavisnost Kosova nelegitimna i zasnovana na političkim, a ne pravnim kriterijumima.

"Odluka Kosova je bila zasnovana na političkim, a ne pravnim kriterijumima. U tom procesu su nedostajala dva elementa: sporazum između Beograda i Prištine i legitimizovanje procesa preko medunarodnih institucija, pre svega Saveta bezbednosti UN", rekao je Lajčak.
Na ocenu lista da je teško uspostaviti principe legitimiteta kada Savet bezbednosti UN postupa u skladu sa političkim interesima zemalja sa pravom veta, šef slovačke diplomatije je rekao: "To je sistem koji imamo. Ne možemo praviti izuzetke. Samo Ujedinjene nacije imaju moć da pružaju legitimitet. U suprotnom bismo imali haos i konfuziju u svetu".

Upitan da li smatra da Kosovo predstavlja presedan za ostale regione sa separatistickim težnjama, Lajčak je odgovorio da Kosovo to ne bi trebalo da bude.
"Reakcija medunarodne zajednice treba da bude jasna, konkretna i nedvosmislena", zaključio je slovački ministar.
 
Mi možemo da znamo šta hoćemo, ali ako smo suviše slabi da plasiramo našu istinu, onda možemo njome da obrišemo doope.

Ovde je pitanje da li se sada na mala vrata uvodi i jedna druga istina o Kosovu...

Zar se do sada nije videlo da li smo jaki ili slabi po pitanju plasiranje istine?ja mislim da se je videlo,nzm koliko je tacno drzava priznalo nasu pokrajnu ali velika vecina nas podrzava i mislim da ce tako ostati..A siptari plasiraju navodno njihovu istinu..
 
Zar se do sada nije videlo da li smo jaki ili slabi po pitanju plasiranje istine?ja mislim da se je videlo,nzm koliko je tacno drzava priznalo nasu pokrajnu ali velika vecina nas podrzava i mislim da ce tako ostati..A siptari plasiraju navodno njihovu istinu..

Na žalost, samo je kvantitet na našoj strani... A kvalitet...:roll:

Ja bi bio presrećan, da nisu priznale pojedine EU članice, a da je priznala na primer Rusija ili Pakistan...
 

Back
Top