Lagano Pitanjce za Nase Seje...

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Ево хипотетичке ситуације:

1. Двојица идентичних близанаца тако да ниједан нема физичку предност или недостатак.

2. Један је живахан, темпераментан, али није агресиван и нови је тип бизнисмена који не би успео ни гаће на себи да докаже како је зарадио, али плива у лови, вози скупи ауто, носи скупу одећу, послове склапа по кафићима, нико не зна где је и шта ради док се не појави увече да изведе своју девојку, а и онда ако је конфронтиран са информацијом да га је негде неко видео са неком, наћи ће неки изговор, терати даље по старом, сасвим могуће да има неколико спонзоруша са стране да му се нађу, јасно је да ће своју будућу улогу оца да плаћа играчкама мислећи да је то оно што деци треба, слаће породицу на месец - два на море како би мало добио места за дисање, итд...

3. Други је миран, тих, благ, зарађује "у зноју лица свог" радећи у некој установи, вози просечан ауто, просечно се облачи, иде на посао и са посла се враћа директно кући, увече се јави да изведе своју девојку, увек се може знати где је и чиме се бави, неће слагати, украсти, нити било шта друго урадити што је супротно хришћанским схватањима света, побожан је и иде недељом на Литургију, воли да оде код пријатеља на славе, јасно је да ће једном када заснује породицу да улогу оца схвати озбиљно и сво слободно време посветити и деци и жени, на море ће ићи заједно, не на месец - два него на недељу - две, итд...

4. Претпоставимо да ви сеје све имате по 28 година, а њих двојица 30.


Питање је: Ако бисте ви биле те девојке, једог од ове двојице, чија бисте девојка радије била ?


Молба мушким посетиоцима форума: Ако икако може да се уздржите од коментара, барем док се сеје не изјасне. Хвала.

Дакле ? :?
 
Sigurna sam da bih izabrala tipa br 2 onog mirnog,postenog...,jer sam imala prilike da budem sa nekim koji je slican tipu br 1 i posle nekog vremena je postalo dosadno,takvi su tipovi plitki.Nije bilo nekih tema za razgovor,sve je bilo povrsno bez ikakve duhovne slicnosti.A da ne govorim o braku sa takvim ljudima,to je sve samo ne brak.U takvim brakovima domovi lice na autobuske stanice a za mene je dom nesto sveto,mesto gde zaboravljam na spoljasnju buku.Odvojeni odmori se takode nikako ne uklapaju. Ljubav je najvece bogatstvo jer siromasni su oni koji neznaju sta je ljubav i koji zive bez nje.Definitivno tip br 2
U cemu je poenta ovog pitanja?
 
Поента питања је у томе да је женској психи и животним жељама, циљевима далеко "повољнији" религиозни тип мушкараца - Православца. Питање изгледа бесмислено женама - девојкама Православкама, али итекако има смисла за оне које нису нимало религиозне и чакштавише, мисле да је религија нешто јако досадно. :?
 
MaranAta:
Поента питања је у томе да је женској психи и животним жељама, циљевима далеко "повољнији" религиозни тип мушкараца - Православца. Питање изгледа бесмислено женама - девојкама Православкама, али итекако има смисла за оне које нису нимало религиозне и чакштавише, мисле да је религија нешто јако досадно. :?

Fazon je sto ovo pitanje nema apsolutno nikakve veze sa religijom. Poznajem mnogo religioznih koji bi se odlucile za prvog, i dosta onih koje nisu religiozne ali bi se odlucile za drugog.
Ovo je pitanje psiholosko a ne religiozno.
 
rdeki:
Ovo je pitanje psiholosko a ne religiozno.
Marino i Natino pitanje je inače školski primer loše postavljanog pitanja, takozvanog "navođenja na odgovor".

Čim se iz tvog pitanja očigledno vidi za koga TI navijaš, a jasno je da je to baja broj dva, onda ti pitanje ne valja.

Ali bitno je da se pitanje završava smajlijem, to mu daje magijsku snagu, jel' tako? :twisted:
 
A imali su oni i trećeg brata koji nije blizanac. On je naime kršten kao mala beba i tim se jako ponosi. U crkvu ide jednom do dva puta godišnje, i to obično povodom smrti nekog bliženjeg, nekog vjenčanja, a ponekad radi krštenja neke druge bebe. Ponekad umiri svoju savjet upražnjavenjem nekog religioznog obreda, a misao o Bogu mu je daleko daleko. Ali kad je trebalo sa tri prsta u vis pridružiti se neobuzdanoj svjetini i krenuti u rat bio je medju prvima.
 
rdeki:
MaranAta:
... рече Хрват - зензен, скиде гаће и скочи у коприве. :lol:

Hahahaha...
MaranAtice, nisi ga vljda ti vadio iz kopriva? Jesi li ga dobro namazao da ga guza ne boli? A, i ljubio si ga da prodje? Bas lepo od tebe.
Sizife, a ti si mislio da je MaranAta nacionalista... Vidis da nije.

Ja se zaista izvinjavam. Boze oprosti, ali ovo je bilo jace od mene...
 
MaranAta:
А где у мом тексту има ишта националистичко ? :roll:
Time što pre imena osobe naglašavaš bez ikakvog povoda njegovu (navodnu) nacionalnost da bi ga neposredno nakon toga pokušao diskreditovati pred nama.

Kao kada bih ja Kinezu na našem forumu rekao "Kinez - Lee pokušava nama ovde nešto da objasni..." a pri tom je apsolutno irelevantno da li je on Kinez ili Eskim.

Dakle, nemoj previše govoriti o kulturi, jezik kojim ti se Fakpuppet obraća samo je iskrena verzija tvog uglađenog jadnog nacionalizma.
 
ni jednog ni drugog! takovi ekstremni stavovi i do te mere pojednostavljeno gledanje na zivot i fasisticka teza da su samo vernici ti koji su "dobri, porodicni ljudi" nas jos jednom moze dovesti do rata! da li je to ono sto hoces ti i tebi slicni? dokle bre vise??? aman!!!! ja postujem hriscanstvo kao jednu od religija i postujem je isto kao islam, budizam ili bilo cije drugacije misljenje. ali nemam razumevanja za to sto radite ti i tebi slicni sada i ovde! potencirate nacionalizam i ekstremizam sto je na ovim prostorima izuzetno opasno potencirati!!! negirate nauku i naucna dostignuca! maltretirate ljude koji misle dugacije! sta je sa slobodom izbora, govora, misljenja???
da li to sto nisam vernik znaci da sam los covek? ko si ti da stavljas ljude u te kategorije?
ja verujem u Isusa ali kao u jako mudrog coveka a ne sina bozjeg i mislim da smo jos uvek daleko od njegove filozofije. a tek vi?? razmisi koliko je daleko cela hriscanska crkva (i ti kao tipican izdanak) od onog cemu je Isis zaista ucio!!
ja mislim da ste vi vrlo opasni i da neke vase ispade treba prosto regulisati zakonom!
ua fasisti!!!!
 
А ти се Сизифе шравиш луд када не видиш шта је дотични писао... наравно, њега не називаш националистом, па се ти запитај да ли ти је став избалансиран или није. :roll:
 
MaranAta:
А ти се Сизифе шравиш луд када не видиш шта је дотични писао... наравно, њега не називаш националистом, па се ти запитај да ли ти је став избалансиран или није. :roll:

Zapravo moja majka je hrvatica a otac srbin. Oh obrnuto, majka mi je srbin a tata hrvatica. Zapravo nisam vise niti siguran...otac mi je srpkinja - da otac srpkija, a mama hrvat ili ipak...

POkusao sam duboku porinuti u ovo nekoliko mojih vijuga da bih vidjeo što je to nacionalisticko u mojoj rečenici. Od onog trenutka kad su po Hercegovini pocele osvanjivati hrvatske zastave i slike Tuđmana, kad su se mostovima (i zamislite, jednom karate klubu) počela davati imena svetaca i kad je razularena svjetina počela freneticno dizati tri prsta u vis simboličući sveto trojstvo, kad su svećenici i jednnih i drugih i trecih blagosiljali svoje vosjke itd itd..., ja i mnogi drugi smo uvidjeli da je rat neizbježan.
Morao bi mi kao malom djetetu objasniti što je to nacionalisticko u jednoj rečenici koja je istinita. Nijedan normalan nijemac danas neće poreić da su desetine hiljada nijemaca bili doslovce zaludjeni, a stotine hiljada njih da su odobravali politiku Hitlera.
Malo koji europski narod nema neku krvavu ljagu u svojoj povjesti. Ili i ti spadaš u kategoriju onih koji kažeu da je cijeli svijet protiv Srba.
Normalan hrvat zasigurno se ne ponosi poviješću hrvata od prije šezdesetak godina. Nema osobitih razloga da se ponosi niti nedavnom poviješću. (zapravo nitko nema razloga za to)
A doći će vrijeme, za nekoliko decenija, kad se većina srba nece ponositi povjescu danasnjeg vremena.
 
Погледај мало шта си писао, па се дубоко замисли да ли си пљувао само по једној страни или не... :wink:

Толико о непристрасности. Узалуд се овде "мучиш" око тога ко су ти родитељи. 8)
 
Bas ste smjesni dok se busate s nacionalnoscu. To vam je isto ko da se neko pravi vazan sto je roden u utorak. Nacionalnost je nesto sto se stice rodenjem i nema veze s nasim slobodnim izborom. Mislim da je bitnije tko je kakav u srcu i dusi jer svaki pojedinac to sam bira i odlucuje kakav ce covjek postati.
 
crkva bi trebalo da se zapita oko svoje odgovornosti za ratko huskanje i podsticanje medjunacionalne mrznje. svi smo bili svedoci toga i to ne mozete poreci! svi znamo koju je ulogu crkva igrala u ratu.
vrlo hriscanski, zaista....humano, nema sta :cry:

umesto da postavljate glupa pitanja na forumu, ne jer vas interesuje odgovor, nego da biste dokazali da ste u pravu....ne, ne u pravu, nego da svi drugi koji misle razlicito od vas treba po kratkom postupku poslati u pakao, trebalo bi da se dobro i duboko zapitate kolike su bile i mogu da budu posledice vasih stavova.
 
anakin:
crkva bi trebalo da se zapita oko svoje odgovornosti za ratko huskanje i podsticanje medjunacionalne mrznje. svi smo bili svedoci toga i to ne mozete poreci! svi znamo koju je ulogu crkva igrala u ratu.
vrlo hriscanski, zaista....humano, nema sta :cry:

umesto da postavljate glupa pitanja na forumu, ne jer vas interesuje odgovor, nego da biste dokazali da ste u pravu....ne, ne u pravu, nego da svi drugi koji misle razlicito od vas treba po kratkom postupku poslati u pakao, trebalo bi da se dobro i duboko zapitate kolike su bile i mogu da budu posledice vasih stavova.


Mmm Pakao!A jel mogu i ja tamo?
Samo da zirnem kako se doticni prze...?
Pozdrav.
 
zenzen:
MaranAta:
А ти се Сизифе шравиш луд када не видиш шта је дотични писао... наравно, њега не називаш националистом, па се ти запитај да ли ти је став избалансиран или није. :roll:

Zapravo moja majka je hrvatica a otac srbin. Oh obrnuto, majka mi je srbin a tata hrvatica. Zapravo nisam vise niti siguran...otac mi je srpkinja - da otac srpkija, a mama hrvat ili ipak...

POkusao sam duboku porinuti u ovo nekoliko mojih vijuga da bih vidjeo što je to nacionalisticko u mojoj rečenici. Od onog trenutka kad su po Hercegovini pocele osvanjivati hrvatske zastave i slike Tuđmana, kad su se mostovima (i zamislite, jednom karate klubu) počela davati imena svetaca i kad je razularena svjetina počela freneticno dizati tri prsta u vis simboličući sveto trojstvo, kad su svećenici i jednnih i drugih i trecih blagosiljali svoje vosjke itd itd..., ja i mnogi drugi smo uvidjeli da je rat neizbježan.
Morao bi mi kao malom djetetu objasniti što je to nacionalisticko u jednoj rečenici koja je istinita. Nijedan normalan nijemac danas neće poreić da su desetine hiljada nijemaca bili doslovce zaludjeni, a stotine hiljada njih da su odobravali politiku Hitlera.
Malo koji europski narod nema neku krvavu ljagu u svojoj povjesti. Ili i ti spadaš u kategoriju onih koji kažeu da je cijeli svijet protiv Srba.
Normalan hrvat zasigurno se ne ponosi poviješću hrvata od prije šezdesetak godina. Nema osobitih razloga da se ponosi niti nedavnom poviješću. (zapravo nitko nema razloga za to)
A doći će vrijeme, za nekoliko decenija, kad se većina srba nece ponositi povjescu danasnjeg vremena.


Pozdrav zenzen-e! :wink:
 

Back
Top