Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Laganje,nasušna odbrana nemoćnih

Lažem :

• jer je to moja maska koja me dobro čuva od drugih

glasova: 1 25,0%
  • Jer mi omogućuje da se nasladim zlobom

• da ne lažem

• jer mi laž omućava da (polu)Istinu kažem iz drugog ugla

• jer mi je Istina mrska

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    4

Sizif

Buduća legenda
Poruka
38.060
Naravno da je laz, jer onaj koji je izrekao laz ne bi je izrekao da nije imao potrebu.
Jesi ti pročitao uopšte post na koji odgovaraš... pitanje je bilo da li je laž ako čovek kaže nešto za šta MISLI da je istina, pa se posle ispostavi da nije.

To, naravno, nije laž. Da bi nešto bilo kvalifikovano kao laž, čovek mora da bude svestan da laže. U protivnom je samo neistina, ali nije laž.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
27.059
Jesi ti pročitao uopšte post na koji odgovaraš... pitanje je bilo da li je laž ako čovek kaže nešto za šta MISLI da je istina, pa se posle ispostavi da nije.

To, naravno, nije laž. Da bi nešto bilo kvalifikovano kao laž, čovek mora da bude svestan da laže. U protivnom je samo neistina, ali nije laž.
Vidis sizife, ako je ovo tekst za prosecan IQ i mnogi ga razumeju....

Naravno da je laz, jer onaj koji je izrekao laz ne bi je izrekao da nije imao potrebu. To sto nije znao je dovoljan razlog da ne izgovori ono sto je slagao, ali je imao potrebu da nesto prikaze takvim kakvim ga je prikazao.
Ovde je bitna jedna stvar, da li je laz nastala kao bela ili kao crna, gde bih u bele lazi ugradio dobronamernost.

a tvoj prozor razumevanja je ovoliki :
Naravno da je laz, jer onaj koji je izrekao laz ne bi je izrekao da nije imao potrebu.

Onda ti i ovaj tvoj milos zajedno imate IQ srazmeran duzini razumevanja u odnosu na prosecan IQ forumasa.

Logicno gledano....

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
6.601
Logično gledano, bež na pdf filoSofija. Ionako nemaš ništa konstruktivno da kažeš na temi, a ni pametno.

Zašto se svi toliko užasavaju laži, i ne razumeju je? Zašto je laganje označeno ko u 10 božijih, i niko je ne razume? Jel ste ikad radili testove kod profesionalaca? Jel znate šta će ih prvo ubediti da lažete čim zinete? To ako na pitanje: da li ikad lažeš, odgovorite: ne, nikad. Jer to nije "normalno". (Nećemo o psihopatama koji se ionako ne testiraju). SVI ljudi konstantno LAŽU. I to nije nikakav problem, u većini slučajeva. U onom manjem, naravno da se (ako smo iole "normalni") osećamo neprijatno, crvene nam obrazi, oči beže i šta već sve, jer učimo dete od starta da je laganje zlo. Zato se svi osećaju neprijatno kad lažu, čak i kad izvaljuju ove bele laži koje im prolaze. Kod velikhi laži, naravno da nam nije dobro. Čak i ako nam prođe, nije nam dobro, jer smo prekršili sveto trojstvo i bože i roditeljske zapovesti. Ili svoj sopstveni moral, što dođe na isto.

barisca

Poznat
Poruka
7.963
Postoje mnoge druge karakterne osobine od hrabrosti i cvrstog karaktera koje cine coveka, covekom.
Zbog toga na " cvrstini karaktera" ne bih insistirao, kao ni na bezuslovnoj istini.
A koje to, zivota ti?
Bezuslovna istina ne postoji. Postoji jedino potpuna iskrenost.

I ne razumem mnoge ljude sto plasticno I vestacki ulepsavaju stvarnost i prave bauk od svega sa cine dolaze u kontakt. I sto omalovazavaju druge samo zato sto oni nisu u stanju da rade nesto sto drugi mogu. Cinizam na delu, dno od ljudi. Ne uvazavati razlicitosti, gde to vodi, kakav to moras da budes covek da se nikada ne vodis dobrim delima?

Za mene su losi i neiskreni ljudi samo smernica, putokaz kojim ne treba da idem i ujedno nuznost, lekcija da me poduci kojim putem treba da idem, ustrajnije, vise nego ikada.

I zato treba doziveti i istinski ziveti cistu jednostavnost, jer u zivotu ne postoji nista ispunjenije ako ne zivis za "cistotu svrhe".

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
27.059
Recimo, empatija, cak i lazna cini cuda....recimo dobronamernost, i sa greskama i kilometrima belih lazi cine cuda...recimo vedrina koja lazima stvara dobre vibracije....recimo pogled, nesvestan da stoji iza lazi i slabog karaktera...

I naravno, slazem se za jednostavnost, bez opterecivanja istinama i dokazivanjem karaktera....

Iako, britka sablja istine ima smisla, ali je nedovoljno ljudska....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.