• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kvote za upis na fakultete za studente koji su zavrsili Srednju Skolu u Inostranstvu

bobansky

Početnik
Poruka
9
Pozdrav, imam jedno hitno pitanje, nadam se da ce neko uspeti da mi pomogne.

Naime, na domacim fakuteltima postoji kvota za upis studenata koji su zavrsili Srednju skolu u inostranstvu.
Moj sin je inace zavrsio srednju skolu 2020 u inostranstvu, upisao se na fakultet u Engleskoj, ali zbog Covida i zbog zdravstvarnih problema koje je imao, morao je da napravi pauzu od godinu dana. Za vreme te pauze resio je da odustane od studija u Engleskoj i da se upsie na neki fakultet u Srbiji.

Na fakutetu na kome smo predali dokumenta, kazali su nam da se KVOTA za upis 3 studenta (na taj fakultet) koji su zavrsili srednju skolu u inostratstvu na taj fakultet ne moze odnositi na njega obzirom da nije zavrsio srednju skolu OVE SKOLSKE GODINE.

Trazio sam pravilnike za kvote i to NIGDE NIJE NAVEDENO.
Da li se neko razume u ovu tematiku i da li bi mozda Ministarstvo Prosvete moglo da mi pomogne??

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.