Kviz pitanje - ciji su ovo citati?

jbga, da se na vreme uclanio u SRS, sada ne bi bi izdajnik kao svako ko nije SRS :D:D

nema to veze sa clanstvom u partiji vec sa odnosom prema svojoj otadzbini. eto dodik je socijaldemokrata, znaci anti-srs pa ja mislim da on radi dobar posao . razlika izmedju dodika i djindjica je ta sto dodik brani svoju zemlju , republiku srpsku i svoj srpski narod, a zoran djindjic se zalagao za unistenje , kapitulaciju, okupaciju sopstvene drzave i za ubijanje sopstvenog naroda(rekao na nemackoj tv NASTAVITE DA BOMBARDUJETE CIVILNU INFRASTRUKTURU TJ CIVILE).

zato je ono sto mu se desilo prava kosmicka pravda. ono sto je trazio da njegove gazde rade njegovom narodu na kraju je snaslo njega samog.

i to ga nisu ubili nikakve patriote , radikali, nacionalisti vec su ga ubili pripadnici njegovog mafijaskog klana, isti oni koji su mu pomogli da 2000te dodje na vlast - legija, siptar, kum, cume, bagzi.
 
Da se podsetimo
Apel

Beograd, 15. 4. 1999.


Demokratske snage u Srbiji našle su se između čekića NATO-a i nakovnja režima

Kao dugogodišnji zastupnici i aktivisti za demokratsku i antisocijalističku Srbiju, koji su ostali u svojoj zemlji u ovim teškim trenucima i koji žele da naša zemlja ponovo nađe svoje mesto u svetskoj zajednici država, izjavljujemo sledeće:

Oštro osuđujemo NATO bombardovanja koja su strahovito pogoršala stanje na Kosovu i izazvala raseljavanje ljudi van granica, ali i širom Jugoslavije. Oštro osuđujemo etničko čišćenje albanskog stanovništva koje vrše bilo koje jugoslovenske snage. Oštro osuđujemo nasilje Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) protiv Srba, umerenih Albanaca i drugih etničkih zajednica na Kosovu. Humanitarna katastrofa na Kosovu – smrt, bol i užasna patnja za stotine hiljada Albanaca, Srba i pripadnika drugih etničkih zajednica – mora odmah prestati. Svim izbeglicama iz Jugoslavije mora biti odmah i bezuslovno dozvoljen povratak u njihove domove, njihova sigurnost i ljudska prava zagarantovana i obezbeđena pomoć za obnovu. Počinioci zločina protiv čovečnosti, ko god da su, moraju biti privedeni pravdi.

Borbe između srpskih snaga i OVK moraju smesta prestati da bi otpočeo novi krug pregovora. Sve strane moraju odustati od svojih maksimalističkih zahteva. Nema (kao ni u drugim brojnim sličnim sukobima, kao što je onaj u Severnoj Irskoj) brzih i lakih rešenja. Svi moramo biti spremni za dug i mikotrpan proces pregovora i normalizacije.

NATO bombardovanje Jugoslavije uzrokuje razaranja i sve veći broj civilnih žrtava (najmanje nekoliko stotina, možda i hiljadu dosad). Krajnji ishod biće razaranje ekonomskih i kulturnih osnova jugoslovenskog društva. To mora smesta prestati.

Ovom agresijom prekršeni su Povelja UN-a, Završni akt iz Helsinkija, osnivački dokument NATO-a, kao i ustavi zemalja kao što su Nemačka, Italija, Portugal. Kao pojedinci koji su posvetili svoje živote odbrani demokratskih vrednosti i koji veruju u univerzalne pravne norme, duboko smo zabrinuti da će NATO-vo kršenje ovih normi onemogućiti svaku borbu za vladavinu prava i ljudska prava u ovoj zemlji i drugde u svetu.

NATO agresija je dodatno destabilizovala južni Balkan. Ako se nastavi, ovaj sukob mogao bi se proširiti i van granica Balkana i, ako se pretvori u kopnene vojne operacije, hiljade vojnika NATO-a i Jugoslavije, kao i albanskih i srpskih civila izgubiće život u jednom uzaludnom ratu kao u Vijetnamu. Političke pregovore o mirnom rešenju trebalo bi smesta ponovo pokrenuti.

Sadašnji režim samo je ojačan napadima NATO-a na Jugoslaviju prirodnom reakcijom ljudi da se patriotski okupljaju oko zastave u vremenima strane agresije. Mi smo i dalje u opoziciji prema sadašnjem antidemokratskom i autoritarnom režimu, ali se isto tako snažno protivimo agresiji NATO-a. Napadi NATO-a i potom objavljeno ratno stanje slabe demokratske snage u Srbiji i ugrožavaju reformističku vlast u Crnoj Gori, jer ih sada stavljaju između čekića NATO-a i nakovnja režima.

U sukobima u bivšoj Jugoslaviji lideri svetske zajednice počinili su brojne kobne greške. Nove greške vode pooštravanju sukoba i udaljavaju nas od traganja za mirovnim rešenjima.

Obraćamo se svima: Predsedniku Miloševiću, predstavnicima kosovskih Albanaca, liderima NATO-a, EZ-a i SAD, da smesta zaustave svako nasilje i vojne aktivnosti i angažuju se na iznalaženju političkog rešenja.

Potpisnici apela

Veran Matić, glavni urednik Radija B92, Stojan Cerović, kolmunista i novinar "Vremena",, Vojin Dimitrijević, bivši šef Katedre za međunarodno pravo Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, direktor Beogradskog centra za ljudska prava, bivši potpredsednik Komiteta za ljudska prava UN-a, Ivan Janković, advokat, predsednik Upravnog odbora Centra za antiratnu akciju, Predrag Koraksić, karikaturista, Sonja Liht, predsednik Upravnog odbora Fonda za otvoreno društvo, predsednik ANEM-a, Jelica Minić, generalni sekretar Evropskog pokreta u Srbiji, , Radmila Nakarada, naučni savetnik u Institutu za evropske studije, Milan Nikolić, direktor Vida Ognjenović, pozorišni reditelj, dramski pisac, Borka Pavićević, direktor Centra za kulturnu dekontaminaciju, Jelena Šantić, Grupa 487, aktivista pokreta za ljudska prava,Ivan Vejvoda, izvršni direktor Fonda za otvoreno društvo i mnogi drugi
 
Ako nisi primetio, Jerry, ta bagra je pocela panicno da bezi posle atentata, jer nisu uopste ocekivali vanredno stanje.Dakle, logicno je da su ocekivali nesto drugo, sto znaci da im je neko nesto obecao, mozda podrsku, pa onda odustao kad je video u kom pravcu vetar duva.Ako hoces da me ubedis da su dve jajare iz vukojebine koje je druga jajara, ubacila u posao, i priuceni specijalac, dezerter iz Legije stranaca, smislile plan da ubiju premijera, neces uspeti.
S druge strane, Zivkovic je nacino veoma hrabar i posten potez, kad, je neko vreme posle Djindjiceve smrti, raspustio Vladu i proglasio izbore, i tako stavio politiku svoje Vlade na test; sad, sto je narod srpski sklon da ne vidi bas dobro stvari i koje mu se desavaju, to nije moj problem.Da je Sloba nesto tako uradio, raspustio Vladu, raspisao izbore i sisao sa vlasti, mnogo manje nesrece bi se desile.To nesto govori o razlici izmedju diktatora i demokrata.
 
djindjica su ubili njegovi mafijasi a dal je to neko drugi narucio nek utvrdi policija. sto se tice zivkovica on nije raspisao izbore vec je DOS ostao bez podrske u parlamentu , tacnije u opoziciju su presla 2 poslanika SDP-a i tako je vlada pala . Sve u svemu zoran djindjic je jedna veoma tragicna licnost , navodno pametan lik koji nije uspeo nista pametno da uradi za svoju drzavu i narod . Karakter i lik Zorana Djindjica odlicno je opisao pokojni akademik Nikola Milosevic, nekedasnji DJindjicev kolega i saborac u DS-u . On je rekao da je Zoran Djindjic klasican makijavelista koji se ponasa u stilu maksime cilj opravdava sredstvo, i da je bio spreman da gazi i preko srpskih leseva ako treba samo da dodje na vlast. Preko leseva je i gazio , jer mesto dok je bio na zapadu da se zalaze za obustavu bombardovanja sopstvene zemlje i naroda , on se zalagao za njegov nastavak i ubijanje obicnih gradjana ove zemlje.

Zato mi ga nije zao , niti ce mi ga ikada biti , jer on je prizeljkivao i trazio smrt mene i mojih bliznjih, te kad je on meni zeleo smrt, da bi dosao na vlast , ne vidim zasto bih ja njega zalio.
 
zoran djindjic je bio makijavelista, to cak ne spore ni oni koji su ga podrzavali. recimo onaj novinar vremena vasic koji je napisao mislim i knjigu o njemu , kaze "steta zorane sto nisi bio veci makijavelista".

drugim recima trebao si vise srba potrpati u rake danas bi sigurno jos bio na vlasti.
 
"Kome je do morala neka ide u crkvu. U politici nema morala."

"Najlogicnije za NATO je da nastave bombardovanje Srbije, nema potrebe za izvodjenje kopnene invazije NATO jer su se vazusni napadi pokazali sasvim dovoljno efikasni, jer jos 2 do 3 nedelje u Srbiji ce biti unistena civilna infrastruktura i to ce primorati Milosevica na kapitulaciju"

tvoj tata?
 
e pa bio je totalno bezkompromisan covek, pa za njega prihvatljiva je cena i 100 hiljada mrtvih Srba i da se Srbija razrusi bombama tako da se vrati u 19. vek - samo da Milosevic ode sa vlasti - to PO SVAKU CENU je trebalo postici
primarno i najvaznije je Milosevica gurnuti sa vlasti, sve, ama bas SVE OSTALO je sekundarno i neuporedivo manje vazno.

pa to ko komunisti sto su bili spremni na sve da sprovedu nekakvu svoju "proletersku revoluciju" pa makar to kostalo 10.000.000 ljudskih zivota

da... ustvari ne da se vrati u 19 vek nego da se izgura u 19 vek posto nas je taj slobodan vratio u srednji vek...
 
Sa "odsecanjem" Kosova kao i jedne i druge noge ce nas spasiti od gangrene, a onda ce da nam odseku Sandzak ili Vojvodinu kao obadve ruke, i dat ce nam bas kao quadriplegic-u slancicu da duvamo i tako se kotrljamo u invalidskim kolicima kroz istoriju i vreme. Hvala vam sto nas spasiste od gangrene ***** li vam i rod i majku.

kada nam odseku i drugu nogu bar cemo imati ku*ac do zemlje :lol::lol::lol:
 
pa ta djindjiceva izreka "kom je do morala nek ide u crkvu" opet dokazuje da je bio makijavelista.

to on oce da kaze, kom je do postenja i casti nema sta da trazi u politici. time on prvo sam za sebe kaze da je neposten, bescastan, ljigav, pokvaren lik i da ovi sto nisu ko on treba da idu u crkvu a ne da se bave politikom.
 

Back
Top