Kvantna medicina

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.617

Šta je kvantna medicina
Kvantna medicina predstavlja pravac holističke medicine koji integriše znanja i iskustva kvantne fizike, zapadne i istočne medicine kao i bioelektronike.Razvojem kvantne fizike čovečanstvo je spoznalo da je energija suština života. Razvojem aparata iz oblasti kvantne medicine možemo da registrujemo poremećaj energetskih tokova organizma samim tim da prepoznamo bolest u njenom začetku i na vreme pristupimo lečenju i menjanju životnih navika i time sprečimo da se bolest ponovo javi.
Osnovno načelo kvantne fizike je da apsolutno sve ima frekvenciju, a da svaka ćelija našeg tela ima svoju idealnu frekvenciju. Kada se ta idealna frekvencija promeni usled dejstva različitih spoljašnjih i unutrašnjih faktora dolazi i do poremećaja biohemijskih procesa što vodi u nastanak bolesti. Ljudski organizam se konstantno nalazi u procesu samoizlečenja. Ukoliko odbrambene snage organizma nisu uspele da obezbede homeostazu potrebna je im je pomoć u vidu mikrorezonantne terapije.
Koje metode se koriste u kvantnoj medicini
Ono što je ključno za razumevanje procesa prlikom pregleda zasnovanog na kvantnoj medicine je to da je sam pregled zasnovan na neinvazivnoj metodi (nema kontakta i nije bolan) i na mikrotalasnom opsegu frekvencija od 30-300 GHz.
Ovaj opseg frekvencija predstavlja jedan rezonantni prozor našeg organizma u kom se odvijaju procesi koje detektuju uređaji za kvantnu medicinu i na osnovu njih uočavaju anomalije.
Pored toga, uočeno je da je naše telo u stanju da prepozna i rezonuje i sa talasima niskih frekvencija od 10 Hz-500 kHz, i ovaj opseg frekvencija predstavlja osnov biorezonantne terapije(BRT), ali i sa infracrvenim (IR) zračenjem i svetlošću različitih boja, što je osnov za Multirezonantnu terapiju (MultiRT).

 
Ево га још један поглед, мало вероватнији него то што промотери причају:

Квантна медицина или квантно — информациона медицина је псеудонаучна дисциплина[1][2][3] у алтернативној и комплементарној медицини за коју њени промотери тврде да свој приступ лечењу заснива на материјалном обликовању живих система на њиховој разноликости и диференцијалној стабилности у времену и простору. Она је мешавина идеја без научних доказа[2], заснованих на злоупотреби терминологије и мисинтерпретацији квантне механике[4], психологије, филозофије и неурофизиологије. Постоји неколико верзија које се баве различитим квантним идејама укључујући дуалност таласних и виртуелних честица, а уопштено енергијом и вибрацијама.[5][6]

Развила се крајем 20 и почетком 21. века. Промотери квантне медицине тврде да она представља симбиозу холистичког, или целовитог приступа лечењу у хуманој медицини, потпомогнутог модерном технологијом.[7][8][9]

Квантна медицина има пуно присталица и промотера, иако се у научној заједници сматра бесмислицом.[10] Професор физике честица на Универзитету у Манчестеру, Брајан Кокс, указује на системску мисинтерпретацију модерне физике. Он сматра да је злоупотреба речи “квантно”, као нпр. у фрази “квантна медицина”, изузетно штетна за друштво, јер подрива истинску науку и одвраћа људе од конвенционалне медицине.[11] Ехдуард Павловић Круглјаков, управник Комисије за борбу против псеудонауке и фалсификовање научних резултата у Русији, директан је у квалификовању квантне медицине као "бесрамне преваре зарад профита".[2]
 
Ево га још један поглед, мало вероватнији него то што промотери причају:

Квантна медицина или квантно — информациона медицина је псеудонаучна дисциплина[1][2][3] у алтернативној и комплементарној медицини за коју њени промотери тврде да свој приступ лечењу заснива на материјалном обликовању живих система на њиховој разноликости и диференцијалној стабилности у времену и простору. Она је мешавина идеја без научних доказа[2], заснованих на злоупотреби терминологије и мисинтерпретацији квантне механике[4], психологије, филозофије и неурофизиологије. Постоји неколико верзија које се баве различитим квантним идејама укључујући дуалност таласних и виртуелних честица, а уопштено енергијом и вибрацијама.[5][6]

Развила се крајем 20 и почетком 21. века. Промотери квантне медицине тврде да она представља симбиозу холистичког, или целовитог приступа лечењу у хуманој медицини, потпомогнутог модерном технологијом.[7][8][9]

Квантна медицина има пуно присталица и промотера, иако се у научној заједници сматра бесмислицом.[10] Професор физике честица на Универзитету у Манчестеру, Брајан Кокс, указује на системску мисинтерпретацију модерне физике. Он сматра да је злоупотреба речи “квантно”, као нпр. у фрази “квантна медицина”, изузетно штетна за друштво, јер подрива истинску науку и одвраћа људе од конвенционалне медицине.[11] Ехдуард Павловић Круглјаков, управник Комисије за борбу против псеудонауке и фалсификовање научних резултата у Русији, директан је у квалификовању квантне медицине као "бесрамне преваре зарад профита".[2]
ovo što je postirano je sasvim nešto drugo, kvantna medicina se kao naučna i posebna disciplina izučava na patofiziologija , sa svim medicinskim zasebnistima i u cilju lečenja pacijenata
ovakvi tekstovi samo devalviraju medicinu , a posebno Patološku Fiziologiju koji je jedan od najtežih ispita na faking faksu , koji u startu se studira 6 godina
 
Ево га још један поглед, мало вероватнији него то што промотери причају:

Квантна медицина или квантно — информациона медицина је псеудонаучна дисциплина[1][2][3] у алтернативној и комплементарној медицини за коју њени промотери тврде да свој приступ лечењу заснива на материјалном обликовању живих система на њиховој разноликости и диференцијалној стабилности у времену и простору. Она је мешавина идеја без научних доказа[2], заснованих на злоупотреби терминологије и мисинтерпретацији квантне механике[4], психологије, филозофије и неурофизиологије. Постоји неколико верзија које се баве различитим квантним идејама укључујући дуалност таласних и виртуелних честица, а уопштено енергијом и вибрацијама.[5][6]

Развила се крајем 20 и почетком 21. века. Промотери квантне медицине тврде да она представља симбиозу холистичког, или целовитог приступа лечењу у хуманој медицини, потпомогнутог модерном технологијом.[7][8][9]

Квантна медицина има пуно присталица и промотера, иако се у научној заједници сматра бесмислицом.[10] Професор физике честица на Универзитету у Манчестеру, Брајан Кокс, указује на системску мисинтерпретацију модерне физике. Он сматра да је злоупотреба речи “квантно”, као нпр. у фрази “квантна медицина”, изузетно штетна за друштво, јер подрива истинску науку и одвраћа људе од конвенционалне медицине.[11] Ехдуард Павловић Круглјаков, управник Комисије за борбу против псеудонауке и фалсификовање научних резултата у Русији, директан је у квалификовању квантне медицине као "бесрамне преваре зарад профита".[2]
Vidi se da je kook ovo smislio, kao kvantna fizika pa i kvantna medicina :p
Iz aviona se vidi da je navlaka :P
 
Imidžing metode nuklearne i kvantne medicine su kombinacija mnogo različitih disciplina, tu spadaju hemija, fizika, matematika, kompjuterska tehnologija i medicina, ova grana radiologije se često koristi za dijagnozu i lečenje poremećaja u ranom stadijumu bolesti, poput karcinoma tiroidne žlezde.
Imaš li neku konkretnu i kredibilnu knjigu na umu, pošto ne sumnjam da ima svega na intenetu.

Dobar način da kvazinauku poturiš kao pravu nauku jeste da je pomešaš sa nečim što zaista jeste istina. Imam neki osećaj da je to baš u ovom slučaju urađeno.
greška
 
Ne znam. Nissm nikad probao niti proučavao. Ali moj dobar prijatelj, koji je inače vrhunski radiolog i njegov kolega se bave i kvantnom medicinom. Tako da ne znam da li bih je odmah svrstao u "kvazi" medicinu. 😐
Vidi, to što je neko završio medicinski faks uopšte ne podrazumeva da će postati mudar i imun na kvazimedicinu.

Žena pedijatar u mom DZ mojim klincima rutinski prepisuje homeopatske preparate. Starija žena, šta ćeš, imam transfer blama kad krene da savetuje koji homeopatski placebo je najbolji za kašalj.

Moja školska završila medicinu, otvorila neku alternativnu kliniku na kojoj, između ostalog, ima i neko "Kvantno lečenje na daljinu". Ne zajebavam se. Dakle uneseš ime pacijenta u neko kompjutersko sokoćalo, upišeš šta treba da mu uradi na daljinu i pritisneš enter. Dupe sam joj pomerio. Pitam "ako ovo radi, zašto pacijenti uopšte idu kod lekara?" Što je najgore, mislim da i ona sama veruje u to.

Tako da ti ništa ne vredi ako imaš lošiju startnu poziciju, veruješ u sve što ti se servira.
 
Vidi, to što je neko završio medicinski faks uopšte ne podrazumeva da će postati mudar i imun na kvazimedicinu.

Žena pedijatar u mom DZ mojim klincima rutinski prepisuje homeopatske preparate. Starija žena, šta ćeš, imam transfer blama kad krene da savetuje koji homeopatski placebo je najbolji za kašalj.

Moja školska završila medicinu, otvorila neku alternativnu kliniku na kojoj, između ostalog, ima i neko "Kvantno lečenje na daljinu". Ne zajebavam se. Dakle uneseš ime pacijenta u neko kompjutersko sokoćalo, upišeš šta treba da mu uradi na daljinu i pritisneš enter. Dupe sam joj pomerio. Pitam "ako ovo radi, zašto pacijenti uopšte idu kod lekara?" Što je najgore, mislim da i ona sama veruje u to.

Tako da ti ništa ne vredi ako imaš lošiju startnu poziciju, veruješ u sve što ti se servira.
Pa jasno mi je. Samo neću u startu ništa da odbacujem ili prihvatim ako nisam proverio. To što kaže nauka da je to "kvazi" to kod mene ne igra preteranu ulogu. Npr. bavim se taichijem i qi qongom već više od 20 godina. Osećam chi radim sa njime, za mene je on realnost. Što se tiče nauke, chi nepostoji, nedokaziv je.
 
Vidi, to što je neko završio medicinski faks uopšte ne podrazumeva da će postati mudar i imun na kvazimedicinu.

Žena pedijatar u mom DZ mojim klincima rutinski prepisuje homeopatske preparate. Starija žena, šta ćeš, imam transfer blama kad krene da savetuje koji homeopatski placebo je najbolji za kašalj.

Moja školska završila medicinu, otvorila neku alternativnu kliniku na kojoj, između ostalog, ima i neko "Kvantno lečenje na daljinu". Ne zajebavam se. Dakle uneseš ime pacijenta u neko kompjutersko sokoćalo, upišeš šta treba da mu uradi na daljinu i pritisneš enter. Dupe sam joj pomerio. Pitam "ako ovo radi, zašto pacijenti uopšte idu kod lekara?" Što je najgore, mislim da i ona sama veruje u to.

Tako da ti ništa ne vredi ako imaš lošiju startnu poziciju, veruješ u sve što ti se servira.
Za grip ili kasalj mora antibiotici, brze preseku bolest..
A kvantnu rade doktori medicine, ali nisam cula za to na daljinu, nego mora da budes prisutan..
 
Ima li neki validan dokaz da je mesto ovde... pošto ne vidim ništa na Lancetu i sl.

Mislim da ne treba da promovišemo kvazimedicinu kao pravu medicinu.

@pikax
Kvantna medicina je glupost , u pitanju su kvantne baljezgarije . Sasvim solidno poznajem fiziku i hemiju , doduše zaboravilo se dosta, ali je jasno da to nije medicina.
Ne treba u isti koš svrstavati fizikalnu terapiju kao metod lečenja a čija su dejstva proučena, izmerena , zabeležena itd i što jeste nauka.
 

MEDICINSKA TEHNOLOGIJA KOJA KORISTI KVANTNO-ENERGETSKO POLJE

Postoji puno različitih uređaja u medicini uz pomoć kojih se mjere različiti električni fenomeni u ljudskom tijelu a to su:

-Elektrokardiograf ( EKG)- mjeri električnu aktivnost srca

-Mjerenje srčane varijabilnosti-mjeri autonomni nervni balans u samom srcu

-Elektroencefalograf – mjeri električne aktivnosti različitih dijelova mozga

-Stres elektrokardiogram-mjeri suptilne promjene u funkciji srca kao odgovor na fizičke vježbe

-Elektromijelografija- mjeri električnu aktivnost mišića posle nervne stuimulacije, kako bi se predvidio funkcionalni status određenog mišića

– Magnetna rezonanca (MRI) snimanje- mjeri magnetno-rezonantne informacije kako bi se konstruisale slike različitih strukture.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top