Kvalitet stanova u BW

Kizanovic

Primećen član
Poruka
850
Da li neko zna kakav je kvalitet stanova u BW. Ljudi koji su radili na popravkama kazu da su zvucne izolacije jako lose a ventilacija jos gora i da je bilo mnogo zalbi.
Bukvalno se cuje svaki korak sa gornjeg sprata a svi sa gornjih spratova znaju sta se kuva na prva tri sprata.
Doduse to je informacija od pre 4 godine.
 
Ja sam ranije toliko bio zaludjen da imam stan. Kad sam video u medjuvremenu koliko tu treba tolerisati druge ljude, i koliko ljudi mora da tolerise tebe, shvatio sam da sam srecan sto imam kucu.

Na stranu to, i ja sam cuo da su generalno zgrade loseg kvaliteta, i da stanari imaju razne probleme, velike troskove inicijalnog ulaganja, poplave garaze, i ogromne troskove odrzavanja, a nadlezni nemaju sluha.
 
Ja sam ranije toliko bio zaludjen da imam stan. Kad sam video u medjuvremenu koliko tu treba tolerisati druge ljude, i koliko ljudi mora da tolerise tebe, shvatio sam da sam srecan sto imam kucu.

Na stranu to, i ja sam cuo da su generalno zgrade loseg kvaliteta, i da stanari imaju razne probleme, velike troskove inicijalnog ulaganja, poplave garaze, i ogromne troskove odrzavanja, a nadlezni nemaju sluha.
Bas tako! I ja sam tako razmisljao, "komsija dobar dan, jel' ste za kafu". Mnogo sam godina proveo radeci sa raznoraznim ljudima tako da mi tolerantnost vise i nije jaca strana. Razmisljao sam i o placu sa malom kucom ali omatorilo se i sada zelim samo da kupim stan koji koliko toliko valja ali izgleda da to nece ici tako lako.
Ne znam koliko je tacno ali sam cuo da su mnogi ljudi trazili povracaj svog novca posebno za stanove u zgradama koje su medju prvima izgradjene.
Nemam mnogo pravih informacija. Nisam bio u Srbiji evo vec 30 godina i ti neki drugari koje sam nasao preko Fejsbuka mi pisu da je bolje i da se ne vracam nazad. Kazu mi da onaj Beograd vise ne postoji a da su ljudi posebna prica.
 
Da li neko zna kakav je kvalitet stanova u BW. Ljudi koji su radili na popravkama kazu da su zvucne izolacije jako lose a ventilacija jos gora i da je bilo mnogo zalbi.
Bukvalno se cuje svaki korak sa gornjeg sprata a svi sa gornjih spratova znaju sta se kuva na prva tri sprata.
Doduse to je informacija od pre 4 godine.
Ja sam ulazila u te stanove
Po meni najbolje su prve dve zgrade što su urađene .
Svaka sledeća je osrednja
Kao neki hotel
Ima novogradnji u gradu koje su bolje
 
Naravno ako hoćeš da živiš u takvoj zgradi imaš i dodatne troškove
Oni idu od 0.8Eura,/m2,pa naviše.
To su pare koje idu za čuvare,investiciono održavanje,čišćenje i slično
Plus idu oni standardni troškovi koje plaćaju oni koji žive van takvih zgrada..
 
Ja sam ulazila u te stanove
Po meni najbolje su prve dve zgrade što su urađene .
Svaka sledeća je osrednja
Kao neki hotel
Ima novogradnji u gradu koje su bolje
Od prilike sam to i ja cuo. Poceli su da ih bukvalno sklapaju i vec od cetvrte po redu zavrsene zgrade (ne mogu da se tacno setim naziva zgrada) su pocele prituzbe kupaca i zahtevi za povracajem novca. Onima koji su zaista zeleli da zadrze stanove je ponudjeno opcija spustanja plafona sa dodatnom zvucnom izolacijom po ceni od 8000 Evra (koji idiotizam). Cak sam upoznao i coveka koji je radio na sitnim popravkama i koji je po zelji ugradjivao vratanca na ventilaciji stanova jer se vec u stanovima od treceg sprata osecao miris hrane/kuvanja. Prica se da imaju toliko prituzbi da ce biti primorani da zadnje tri zgrade pre mosta Gazela (Echo, Sensa i Eterna) morati da urade kako valja. To su ujedno i nize zgrade od ostalih zgrada. Radio sam i posteno zaradio. Ne pada mi na pamet da doplacujem.
 
Naravno ako hoćeš da živiš u takvoj zgradi imaš i dodatne troškove
Oni idu od 0.8Eura,/m2,pa naviše.
To su pare koje idu za čuvare,investiciono održavanje,čišćenje i slično
Plus idu oni standardni troškovi koje plaćaju oni koji žive van takvih zgrada..
Tacno ! Ali svi ti ljudi koji su kupili stanove u BW su svesni toga. Sedamdeset od sto stanova je kupljeno iz dijaspore. Mnogi su kupljeni da bi se izdavali i time isplatili samo cisto sumnjam de ce biti mnogo ljudi koji ce moci da placaju kirije od 1500+Evra kirije. Mozda i gresim.
 
Tacno ! Ali svi ti ljudi koji su kupili stanove u BW su svesni toga. Sedamdeset od sto stanova je kupljeno iz dijaspore. Mnogi su kupljeni da bi se izdavali i time isplatili samo cisto sumnjam de ce biti mnogo ljudi koji ce moci da placaju kirije od 1500+Evra kirije. Mozda i gresim.
Gresiš.
Izdaju se dobro
Zavisi od zgrade i opremljenosti.
 
Od prilike sam to i ja cuo. Poceli su da ih bukvalno sklapaju i vec od cetvrte po redu zavrsene zgrade (ne mogu da se tacno setim naziva zgrada) su pocele prituzbe kupaca i zahtevi za povracajem novca. Onima koji su zaista zeleli da zadrze stanove je ponudjeno opcija spustanja plafona sa dodatnom zvucnom izolacijom po ceni od 8000 Evra (koji idiotizam). Cak sam upoznao i coveka koji je radio na sitnim popravkama i koji je po zelji ugradjivao vratanca na ventilaciji stanova jer se vec u stanovima od treceg sprata osecao miris hrane/kuvanja. Prica se da imaju toliko prituzbi da ce biti primorani da zadnje tri zgrade pre mosta Gazela (Echo, Sensa i Eterna) morati da urade kako valja. To su ujedno i nize zgrade od ostalih zgrada. Radio sam i posteno zaradio. Ne pada mi na pamet da doplacujem.
Tu živi narod koji ima.Narucuju gotovu hranu
Ne verujem da prze luk i kuvaju sarmu.
 
Da li neko zna kakav je kvalitet stanova u BW. Ljudi koji su radili na popravkama kazu da su zvucne izolacije jako lose a ventilacija jos gora i da je bilo mnogo zalbi.
Bukvalno se cuje svaki korak sa gornjeg sprata a svi sa gornjih spratova znaju sta se kuva na prva tri sprata.
Doduse to je informacija od pre 4 godine.
Jel ima neki razlog zasto hoces bas u Beogradu na vodi da kupis stan? meni za ljude iz inostranstva koji kupuju stanove u BW izgleda kao glavni razlog kurcenje, nista drugo! kao... šljakalo se u inostranstvu, zaradilo se, pa da se pokazem kad se vratim!

ne znam sta je razlog u tvom slucaju, ali vec kazes da nisi preterano tolerantan, a hoces da se naselis tamo gde ce biti 100.000 ljudi jedan drugom na glavi i to jos da platis neki ćumez od 50m² 250 soma €! sve i sa je najkvalitetlija zgrada na svetu, po meni samo budala ili teški kompleksaš bi mogao tako nesto da kupi!
 
Jel ima neki razlog zasto hoces bas u Beogradu na vodi da kupis stan? meni za ljude iz inostranstva koji kupuju stanove u BW izgleda kao glavni razlog kurcenje, nista drugo! kao... šljakalo se u inostranstvu, zaradilo se, pa da se pokazem kad se vratim!

ne znam sta je razlog u tvom slucaju, ali vec kazes da nisi preterano tolerantan, a hoces da se naselis tamo gde ce biti 100.000 ljudi jedan drugom na glavi i to jos da platis neki ćumez od 50m² 250 soma €! sve i sa je najkvalitetlija zgrada na svetu, po meni samo budala ili teški kompleksaš bi mogao tako nesto da kupi!
Daleko bilo mada i toga ima, mislim kurcenja. Ja sam nekada ziveo u Sarajevskoj ulici i volim taj kraj a i dan danas jos imam par drugara (koji su jos zivi) iz starog kraja. Tacno! Ni ja nikada ne bih dao 250.000 Evra za 50m2 ali bih dao 270.000 Evra za 85m2. Cini mi se da su se ljudi u Srbiji podelili na one koji su posteno radili i zaradili i na one koji (hajde da ne budem bezobrazan)...nemaju. Ja uvek kazem da treba uvesti dokaz o poreklu imovine. Mislim da bi onda BW bio polu prazan.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš višak para kupi nesto sto je gotovo ili brzo useljivo .Ako kupuješ na temeljima prihvataš dozvoljeno kašnjenje od 7 meseci
Tu živi narod koji ima.Narucuju gotovu hranu
Ne verujem da prze luk i kuvaju sarmu.
Pa nisu svi u BW "elita". Ima i normalnih ljudi koji su posteno zaradili i svakako da kuvaju pasulj, gulas i sarmu (mada sumnjam da jos mnogi znaju da skuvaju pravu posnu sarmu) ...
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kakav je kvalitet stanova u BW. Ljudi koji su radili na popravkama kazu da su zvucne izolacije jako lose a ventilacija jos gora i da je bilo mnogo zalbi.
Bukvalno se cuje svaki korak sa gornjeg sprata a svi sa gornjih spratova znaju sta se kuva na prva tri sprata.
Doduse to je informacija od pre 4 godine.
Ako si lud da bacis 10 000 evra za kvadrat u nekoj mocvari i trecerazrednoj gradnji ....
 
Ako imaš višak para kupi nesto sto je gotovo ili brzo useljivo .Ako kupuješ na temeljima prihvataš dozvoljeno kašnjenje od 7 meseci
Ja sam ulazila u te stanove
Po meni najbolje su prve dve zgrade što su urađene .
Svaka sledeća je osrednja
Kao neki hotel
Ima novogradnji u gradu koje su bolje
U principu su svi stanovi manje vise isti. Glavna razlika je u velicini stanova. Meni se u BW (u nekoliko zgrada) svidja sto su dnevne sobe vece.
 
U principu su svi stanovi manje vise isti. Glavna razlika je u velicini stanova. Meni se u BW (u nekoliko zgrada) svidja sto su dnevne sobe vece.

Ja sam ulazila u te stanove
Po meni najbolje su prve dve zgrade što su urađene .
Svaka sledeća je osrednja
Kao neki hotel
Ima novogradnji u gradu koje su bolje
Da li bi ste bili ljubazni da napisete gde se nalaze ti bolji stanovi. Letos sam ostao u Beogradu mesec dana i ono sto sam video (a video sam dosta, dva do tri stana dnevno) je tuga. Ili je dnevna soba mala a spavaca velika ili obratno a predsoblja da se jedva prolazi.
 

Back
Top