Kuvarice manje zbori..

A pitas zbog cega??? Mislis sta kuvam sutra? Ili sta sam danas kuvala? Ili pre nedelju dana??
Sto volim teme koje pocinju samo jednom recenicom..........Ma milina, dodje mi da napisem esej u pitanjima. Ajde ispravljaj ovo da lici na nesto.
 
Ova tema postavljena je za ljude koji ukljucuju logiku.Ne volim bespotrebnu opsirnost.
POZDRAV
Nije to stvar logike. Nego forumskog neznanja. Tema se ne otvara jednom recenicom, osim ako nisi redovna na LJ&S. Tako da na ovoj temi mozes svasta da ocekujes a najvise spama i odgovora u jednoj jedinoj reci. Osnovni je red da postavljac objasni zbog cega otvara novu temu i cime je bio inspirisan. Tvoja tema ne moze da otvori nikakvu diskusiju osim pukog nabrajanja sta je ko kuvao u toku dana ili sedmice. A po meni tako nesto samo dzabe zauzima mesto na serveru, isto kao sto su recimo igre kaladont. Zar je toliko tesko ispraviti jedan post?
 
Ova tema postavljena je za ljude koji ukljucuju logiku.Ne volim bespotrebnu opsirnost.
POZDRAV


Нико не говори о БЕСПОТРЕБНОЈ опширности...али могла би бар мало да прецизираш шта те у ствари интересује...:roll:

Не верујем да би те интересовало шта мени кува моја мама, ја јесам њено дете, али дете од скоро 4 банке...:wink::lol:
Стога, реци, да ли мислиш на бебе, на малу децу, предшколце,тинејџере.....децу ког узраста?
 
ahahahaha

kakve ste vi face :)

pa pisite sta god hocete u vezi sa temom

cak i kada pokretac teme udari precizan tempo vas to ne sprecava da pricate o cemu god stignete, da ne citate sta ljudi pisu, nego slobodno interpretirate i radite amaterske psihoanalize autorima postova koje su uvek tako senzacionalisticke i dramaticne
 
ahahahaha

kakve ste vi face :)

pa pisite sta god hocete u vezi sa temom

cak i kada pokretac teme udari precizan tempo vas to ne sprecava da pricate o cemu god stignete, da ne citate sta ljudi pisu, nego slobodno interpretirate i radite amaterske psihoanalize autorima postova koje su uvek tako senzacionalisticke i dramaticne

pa ne vidim nistalose u tome da pojasni svoje pitanje. Ovde smo da prickamo, i ovde smo da bi smo temu postavili na neki "visi" nivo, ali onaj, nadam se, NEsvadjalacki.
Dakle i ja se slazem sa idejom da se pojasni pitanje inace cemo svi odgovarati u jednoj reci i tema ce biti jako interesanta. Ali ako vec postavljac tako zeli pa onda neka izvoli:roll:
 
Da,ovdje i kad se da neki savjet,odmah se zauzima neki odbrambeni stav.Tu smo da trazimo savjet ili necije misljenje,ili da komentarisemo na zadatu temu.
TMM nemas razloga da se vredjas,ovdje novi forumasi su mladji,bez obzira na god.
Ipak postoje pravila i navike:)
 
ahahahaha

kakve ste vi face :)

pa pisite sta god hocete u vezi sa temom

cak i kada pokretac teme udari precizan tempo vas to ne sprecava da pricate o cemu god stignete, da ne citate sta ljudi pisu, nego slobodno interpretirate i radite amaterske psihoanalize autorima postova koje su uvek tako senzacionalisticke i dramaticne

Али зато је твој допринос овој теми немерљив! :wink:
 
Bećarska torta

Potrebno:
- par veselih očiju
- 2 tetrapaka mleka
- 2 jaja
- 1 tvrda banana
- zdela za mešanje

Gledati zanosno u par veselih očiju, a istovremeno masirati 2 tetrapaka mleka. Prstom proveriti da li je zdela za mešanje dovoljno zagrejana i vlažna. Kada je zdela za mešanje spremna, ubaciti u nju trvdu bananu i prekriti jajima. Mešati intenzivno sve dok banana ne pusti sok i potpuno ne omekša.

Napomena:
Ako banana ponovo stvrdne ceo postupak ponoviti.
 
Ovo je ozbiljno.
Lako jelo koje se lako sprema, a mnogo je dobro (bar za mene).

1,5 kg tikvica iseći na kockice i ubaciti u šerpu. Tikvice prekriti sa tanko isečenim kolutićima paradajza. Preko može po ukusu beli luk, peršun i slično. Soli po ukusu (ja ubacim jednu kafenu kašiku; mislim, ubacim so a ne kašiku). Na kraju, sipati jednu malu šoljicu za kafu ulja i isto toliko vode. Poklopiti i sat i po kuvati na 1,5. Ne otvarati poklopac, već povremeno samo protresti šerpu.
Kada se skine sa vatre pusti se da se malko ohladi, a onda se krkne jedna pavlaka u sve to (da pokvari). Jede se hladno, i mnogo je ukusno.
 
Ovo je ozbiljno.
Lako jelo koje se lako sprema, a mnogo je dobro (bar za mene).

1,5 kg tikvica iseći na kockice i ubaciti u šerpu. Tikvice prekriti sa tanko isečenim kolutićima paradajza. Preko može po ukusu beli luk, peršun i slično. Soli po ukusu (ja ubacim jednu kafenu kašiku; mislim, ubacim so a ne kašiku). Na kraju, sipati jednu malu šoljicu za kafu ulja i isto toliko vode. Poklopiti i sat i po kuvati na 1,5. Ne otvarati poklopac, već povremeno samo protresti šerpu.
Kada se skine sa vatre pusti se da se malko ohladi, a onda se krkne jedna pavlaka u sve to (da pokvari). Jede se hladno, i mnogo je ukusno.
Ovo ne izgleda lose, moram da probam.
 
Bećarska torta

Potrebno:
- par veselih očiju
- 2 tetrapaka mleka
- 2 jaja
- 1 tvrda banana
- zdela za mešanje

Gledati zanosno u par veselih očiju, a istovremeno masirati 2 tetrapaka mleka. Prstom proveriti da li je zdela za mešanje dovoljno zagrejana i vlažna. Kada je zdela za mešanje spremna, ubaciti u nju trvdu bananu i prekriti jajima. Mešati intenzivno sve dok banana ne pusti sok i potpuno ne omekša.

Napomena:
Ako banana ponovo stvrdne ceo postupak ponoviti.
Ovo sam probala, klasika je klasika:roll:..... Nisi normalna:razz:,... u pocetku, stvarno sam pomislila da je recept:). Samo, ovo si trebala da stavis u 'sitne kolace', ovo su ipak recepti za decu.;)
 
Ma lude ste bwe sve a ja se udubila u recept xaxaxaxa ...Pisite sve lepe recepte bez obzira na to sto postoji i forum Kulinarstvo, ma ipak smo mi sve na kraju domacice pa nam svaki lep recept dobro dodje...Pozdrav :-)
I naravno tema ce biti lepljiva...
 

Back
Top