Кутак за носталгичаре

За мене је Age of Mythology малтене синоним за носталгију, када се ради о видео играма. Све у вези те игре, од игривости, естетике, музике, уклапа се у једну неизмерно забаву која једноставно не може да досади. Мислим да познајем све мапе напамет, а у едитору сам дизајнирао многе custom мапе, правио градове и шта све не.
 
Nostalgija.. Heh davne '99 sa 5 godina s mojima igrao Final Fantasy 6, pa Diablo.

Kad naucih engleski sa 7,8 godina (toliko da znam da se snadjem) poceo igre kao Baldur' s Gate, ali sam ipak dovrsio tek oko 12 godine kada sam vec doktorirao engleski :D

Iz tog doba znaci, 2005/6 svi PESovi iliti Winning Eleven.

Knights of the Old Republic 1/2
Devil May Cry od prvog do poslednjeg svake godine odigram.

Ali ubedljivo najdraze i igre koje me najvise asociraji na detinjstvo su Fable, Fifa 2005 i GTA Vice City. Te tri sam igrao sa drugarom non stop.

Pored toga nezaboravni meseci takmicenja sa caletom u F1 Challenge 99-02. Jebena staza u Monaku mi i sad izaziva PTSP
 
Хм... тешко је сложити 35 година историје :mrgreen: (колико играм бар нешто :whistling:)

Играо сам разне игре. Сећам се од Комодора 64 па на даље. Тада су игре некако имале атмосферу, иако је графика била слаба, а чуло се тек понешто понекад. Тај квалитет би нам добро дошао данас.

Поменућу оно чега се сећам, највише са PCја:
Pirates (C64) / Pirates gold (PC)
Civilization (играо 2 - 6, број 5 ми је најбољи)
Simcity 2000
Master of Orion (дан данас може на нету онлајн да се пусти)
Panzer General
Heroes of might and magic (играо 2 - 5, могуће тројка најбоља)
Starcraft (и даље тврдим да игра има бољи сценарио од већине СФ филмова)
Need for speed (Hot pursuit 2 и Most wanted)

Од поменутих на прво место равноправно стављам Civilization и Master of Orion.
 
Хм... тешко је сложити 35 година историје :mrgreen: (колико играм бар нешто :whistling:)

Играо сам разне игре. Сећам се од Комодора 64 па на даље. Тада су игре некако имале атмосферу, иако је графика била слаба, а чуло се тек понешто понекад. Тај квалитет би нам добро дошао данас.

Поменућу оно чега се сећам, највише са PCја:
Pirates (C64) / Pirates gold (PC)
Civilization (играо 2 - 6, број 5 ми је најбољи)
Simcity 2000
Master of Orion (дан данас може на нету онлајн да се пусти)
Panzer General
Heroes of might and magic (играо 2 - 5, могуће тројка најбоља)
Starcraft (и даље тврдим да игра има бољи сценарио од већине СФ филмова)
Need for speed (Hot pursuit 2 и Most wanted)

Од поменутих на прво место равноправно стављам Civilization и Master of Orion.


Specificni zanrovi za razmisljanje :D

Osim Civilizacije nisam igrao nista od ovoga, niti me zanima, ali mora reci da je Civilization 5 najbolja od svih.

U modernije vreme, Witcher 3 mi je jedina igra sa izgledom i kvalitetom. Zaista deluje kao da si se prebacio u drugi svet
 
Specificni zanrovi za razmisljanje :D

Osim Civilizacije nisam igrao nista od ovoga, niti me zanima, ali mora reci da je Civilization 5 najbolja od svih.

U modernije vreme, Witcher 3 mi je jedina igra sa izgledom i kvalitetom. Zaista deluje kao da si se prebacio u drugi svet
Дешавало се да се игре промене јер сам променио комп :mrgreen:

Најбоље играм потезне игре. Нема тога превише, али нешто што захтева размишљање.

Када играм Цивилизацију волим да пустим слободну мапу, највећу могућу, а да смањим број противника. Никада нисам одиграо све понуђене цивилизације. Можда једном будем. Новије верзије најбоље играм када ставим мапу са острвима. На великим континентима се слабије сналазим. Мој приступ је да сам увек прво заинтересован за науку. Светска чуда јурим, али не сва. Војска последња долази на ред. Ипак, кад дође, често будем корак-два испред.
За Master of Orion имам само речи хвале, и то баш за прво издање. Сећам се да постоји и двојка, ваљда и тројка. Двојку сам нешто мало пробао. Одушевио сам се када сам нашао оригинал, из 1993., на нету, онлајн. Све је дословно пренето (једино зумираш броузер на 200% да би уопште видео :mrgreen: ). И овде све могуће дајем у технологију. Понекад се препаднем кад видим противничку флоту - а често она после 3 круга битке више не постоји.
 
Ja ne volim previse te sa razmisljanjem, iz vise razloga hah

1. Igram da se opustim, ne da se nerviram
2. Volim igre sa pricom, kao knjiga, stoga RPG i JRPG ljubav
3. Preterano sam nestrpljiv. Posto igram League of Legends s vremena na vreme, zadnjih 10 godina, odlucim jednu sezonu da igram maksimalno po pravilima i zavrsim iz gold lige u Master, i smorim se. Vratim se na staro i maksimalno platinum. Znam da ne treba napadati protivnika, ali ja moram ako vidim i malu sansu. Takav sam i u taktickim igrama. Uvek forsiram vojsku i bacam nuklearke na koga stignem :D
 
Ah, ta nostalgija. Može lako da ti se učini da je nešto što si voleo dobro - a nije. Mada, u mnogo slučajeva pokaže se da je i tvoja detinja verzija imala ukusa. Eto tako, ja sam pretprošle godine ponovo igrao Beyond Good & Evil. Pa, veoma dobra igra i danas, svakako. Jednostavno a raznovrsno, uz estetiku (prezentacija + koncept, i celokupna atmofera), i fluidnost igre, koji je svrstavaju u umetničko delo među igrama. Igra za publiku svih uzrasta, istraživanje, šunjanje, fotografisanje, mnoge mini-igre, vožnja hover broda i trke ... ma, Beyond Good & Evil ima sve, i više od toga! Ko nije igrao treba što pre da ispravu tu grešku, nećete se pokajati, verujte starom Fakjeu ;)
 
Severance-Blade-Of-Darkness-Barbarian-severance-blade-of-darkness-10268968-1024-768.jpg
e ovo je bila brutalna igrica 2001 presao sam je nekoliko puta sa razlicitim herojima igra se iz treceg lica
 
Jbt uvek posle škole pravac igraonica i onda satima CS 1.6 ili COD 2, MW(originalni)
Na kraju začinimo sa malo FIFE na soniju .
Kući uglavnom igrao AoE3 i Rise of nation
Sad imam ovu Extend verziju pre par godina što je izašla ali retko igram ovih dana.

Valderama, ISS i PES su bili popularni na Sonyju, doduše FIFA 2000 (sa sve Red Star Belgrade kao jedan classic club Bari '91) je bila tu, ali je izgledala kao mini fudbal u poređenju sa PES-om i ISS-om tad.
 

Back
Top