Kusturici Orden viteza Legije časti

bh_citadela

Buduća legenda
Banovan
Poruka
38.209
'14.05.2011.
Kusturici Orden viteza Legije časti
slikac.php

KAN - Srpskom režiseru Emiru Kusturici u subotu je na svečanosti u Festivalskoj palati, u Kanu, uručeno visoko francusko priznanje - Orden viteza Legije časti.

Svečanosti uručenja ovog prestižnog priznanja prisustvovao je i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Uručivši proslavljenom srpskom režiseru priznanje, ministar za kulturu Francuske Frederik Miteran je naglasio da se sa ovim francuskim ordenom Kusturica pridružio velikanima Federiku Feliniju, Luisu Bunjuelu, Žanu Renoaru i Milošu Formanu, koji su, takođe, vitezovi Legije časti.

U uvodnom govoru, ministar Miteran je podsjetio na sveukupno stvaralaštvo Emira Kustrurice, na sve njegove filmove, kanske nagrade, sva dosadašnja učešća u funkciji predsjednika žirija različitih programa Kanskog festivala, realizaciju opere u pariskoj Bastilji, njegovu muzičku karijeru, utopijski Kustendorf, te izgradnju Drvengrada i planove za izgradnju Kamengrada..., nazvavši Kusturicu i velikim internacionalcem, umjetnikom i prijateljem Francuske.

Zahvaljujući se na ovom visokom priznanju državi Francuskoj i ministru Miteranu, Kusturica je zahvalio i Kanskom festivalu i Tjeriju Fremou lično, zato što mu je Kan "nekoliko puta u životu priredio sreću i što je to mjesto na kojem je kulturna i kulturološka različitost i moguća i poželjna".

Kusturica je naglasio da će on i dalje stvarati filmove koji tu različitost dokazuju.

Svečanosti dodjele priznanja prisustvovali su, između ostalih, festivalski čelnici Žil Žakob i Tjeri Fremo, francuska rediteljka Anjes Varda i veliki broj poznatih francuskih producenata, zainteresovanih za realizaciju filmskog projekta "Na Drini ćuprija", prema romanu našeg nobelovca Ive Andrića.'
http://www.nezavisne.com/umjetost-zabava/film/Kusturici-Orden-viteza-Legije-casti-89504.html
Da nije Dodik opet trošio iz budžete RS .. pošto li je orden ..
 
Orden mu uručio netjak islamofoba Miterana koji je na početku rata u BiH spriječio intervenciju Svijeta ...
"09. 10. 2009.
Miteran priznao da voli dečake
106_article_mitterrand_if.jpg

Francuski ministar kulture Frederik Miteran odbio je da podnese ostavku nakon što su se u javnosti pojavile tvrdnje da je uživao plaćajući za seksualne usluge dečacima na Tajlandu. Izvor za takve tvrdnje predstavlja Miteranova knjiga.

Francuski ministar, koji je inače nećak bivšeg francuskog predsednika i otvoreni homoseksualac, negirao je da je u pojedinim delovima svoje knjige opisivao kako je imao seksualne odnose sa maloletnim dečacima.

Knjiga je objavljena pre četiri godine i Miteran je u njoj, izmedju ostalog, pisao kako je na Tajlandu plaćao za seks sa dečacima.

Knjiga je u vreme objavljivanja, osim u literarnim krugovima prošla skoro nezapaženo.

Opozicioni političari u Francuskoj su međutim, dograbili knjigu Frederika Miterana nakon što je ministar kulture pokrenuo emocijama nabijenu kampanju odbrane režisera Romana Polanskog nedavno uhapšenog u Švajcarskoj po poternici SAD gde mu preti izricanje kazne zbog seksualnog odnosa sa trinaestogodišnjom devojčicom.


Odbranu Polanskog pratio je i napad na Ameriku koja je, po rečima ministra Miterana, pokazala svoje zastrašujuće lice jer proganja slavnog režisera zbog krivičnog dela koje je počinio još 1977. godine.


Miteran je gostujući na televiziji odbacio zahteve da podnese ostavku rekavši da njegova knjiga nije ni pravdanje seksualnog turizma, ni opravdanje za pedofiliju.
Uostalom, objasnio je ministar kulture, termin "dečaci" dosta je široko upotrebljen.


"Homoseksualnost i pedofilija se, osem ako ne živimo u kamenom dobu, ne smeju brkati", kaže Miteran dodajući da je plaćao za seks ali samo muškarcima njegovih godina. '
https://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/52/Miteran-priznao-da-voli-decake
 
Poslednja izmena od moderatora:
Legija časti ili Nacionalni orden Legije časti
'Orden je najveće priznanje u Francuskoj i ima pet stepena: Chevalier (Vitez), Officier (Oficir), Commandeur (komandant), Grand Officier (Veliki oficir, ili Vrhovni oficir) i Grand'Croix (Veliki krst).

Légion d'honneur Kvota Stanje u 2000. godini
Vitez 125.000 87.371
Oficir 10.000 22.401
Komandant 1.250 3.626
Veliki oficir 250 321
Veliki krst 75 61

Međutim, stranci su izuzeti iz ovoga, i ne primaju se u članstvo Reda Legije časti, ali im se dodeljuje sam orden za izuzetna postignuća ili zasluge.

Popularan je vic da polovina Francuske želi orden i članstvo u Redu Legije časti, a da je druga polovina već dobila orden, ali u stvarnosti većina ljudi mora da se zadovolji manje prestižnim "Nacionalnim ordenom za zasluge" koji se dodeljuje za "isticanje u službi".'
http://sr.wikipedia.org/wiki/Legija_časti
 
Емир је заиста поштен и частан Муслиман који се не стиди свог поријекла.
Зато му изражавам своје дивљење.

Emir nije nikad ni bio vjernik , a sada je primio pravoslavlje .. ni nacionalno nije bio Musliman nego Jugosloven ..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kusturica treba da vam bude dobar primer .
Sitna si ti riba pljuckavica da ga mozes napadati.


Pedofilija nema opravdanja ni u kom obliku niti u bilo kom vremenskom periodu.

Pedofil ne moze biti primer casnog i uzornog coveka ni za koje vreme, ma koliko ljudi stajalo iza njega. Uzimati pedofila kao nedodirljivog je povladjivanje tom strasnom grehu. To se ne sme prenebregnuti ni u kojoj religiji. Nijedna religija ne sme niti moze opravdavati takvu blud. Jer zna se: blud ne dolazi od Boga nego od djavola.




PS/Kusturici nije posao da istrazuje da li Miteran jeste ili nije pedofil. Ima ko je zaduzen za to.Taj neka odgovara.
Posao za koji je Kusturica zaduzen, on radi veoma dobro i zato je dobio priznanje.



Ko se ne pokaje, greh mu ostaje.
 
Poslednja izmena:
Kusturica treba da vam bude dobar primer .
Sitna si ti riba pljuckavica da ga mozes napadati.


Pedofilija nema opravdanja ni u kom obliku niti u bilo kom vremenskom periodu.

Pedofil ne moze biti primer casnog i uzornog coveka ni za koje vreme, ma koliko ljudi stajalo iza njega. Uzimati pedofila kao nedodirljivog je povladjivanje tom strasnom grehu. To se ne sme prenebregnuti ni u kojoj religiji. Nijedna religija ne sme niti moze opravdavati takvu blud. Jer zna se: blud ne dolazi od Boga nego od djavola.




PS/Kusturici nije posao da istrazuje da li Miteran jeste ili nije pedofil. Ima ko je zaduzen za to.Taj neka odgovara.
Posao za koji je Kusturica zaduzen, on radi veoma dobro i zato je dobio priznanje.



Ko se ne pokaje, greh mu ostaje.
@Milane Gruzanine,
Čitaj pažljivo sve postove prije tvoga:
@bh_citadela, kaže:
Stoljećima poslije Muhammeda a.s. su se europske plemkinje udavale u dobi od 12-14 godina ..
A kralj Milutin koji je oženio Simonidu kad je imala 5 godina je postao pravoslavni svetac .. bugarski doduše ..
 
Poslednja izmena od moderatora:
slikac.php





Zna li Kusturica da su Srbi nekad koristili tri prsta sastavljena kao pri krštenju , a da su ovo koristile ustaše ..

novak-tri-prsta-rojters.jpg



Треба да схватиш ДА СУ ИСТИЦАЊЕ ТРИ ПРСТА од осамдесетих година до данас ПОСТАЛИ СИМБОЛ СРПСТВА - КАО КОНТРА ПОДИЗАЊУ ДВА ПРСТА У ЗНАКУ ЛАТИНСКОГ СЛОВА V (victoria) - И ПОТПУНО ЈЕ НЕВАЖНО КО ИХ ЈЕ И КАДА УПОТРЕБЉАВАО... Данас усташе ни у вицу не подижу три прста - него два... видео сам да и муслимани подижу два прста - А МИ МОРАМО НЕКАКО ДА СЕ РАЗЛИКУЈЕМО.....
 
Ja sam ovog coveka i njegove filmove nenormalno gotivio... do pre 6-7 godina...
Otkad je poceo da mesa umetnost i politiku... skroz mi je postao gadan...
A sve sto je od tad uradio u sferi filma i pozorista se nekako razvodnilo...

Ovo vazi i za jos par sjajnih umetnika koji su pero/instrument/kameru zamenili za jeftinu politiku.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top