Quantcast

Кустурица: Не бих дао ни педаљ Косова, то је највећа пљачка у 20. вијеку

Poruka
17.908
- Мора да се одвоји моја лична идеја и политика, ја им не бих дао ни педаљ, то је највећа пљачка у 20. вијеку, али пошто ми имамо много мотива који нас враћају у будућност, имамо много мотива да вејрујемо да је Косово била цивилизацијска тачка, што можемо да детектујемо преко ископина - рекао је редитељ Емир Кустурица, јавља Радио-телевизија Војводине.

Емир Кустурица - Фото: РТРС

Емир КустурицаФото: РТРС
- Пошто то није наше зашто нам га отимају? Губимо постројења, струју коју смо ми производили. Имамо ситуацију гдје они имају личне карте, границе, царине, тај посао је одавно обављен, али постоји и Резолуција 1244 и нада да власт неће признати Косово и дати им столицу у УН - додао је Кустурица.
Србија је у 20. вијеку и раније почела да реагује, каже Кустурица и додаје да смо послије устанка усвојили тробојку и тада произвели – Прву српску револуцију.
- Двјеста година касније, ми једини имамо тробојку и остајемо вјерни празничењу онога из Француске револуције – слобода, једнакост, братство. Прва држава на Балкану је Србија и нису џабе долазили Хрвати да се диве тој држави, јер нису имали своју. Зашто бисмо ми заборавили своју историју, не да је користимо против некога, него да је знамо - каже Кустурица.
Кустурица сматра и да су Србима, Руси увијек били савезници, што не значи да су увијек и били пријатељи.
- 1876. када је ослобођена Србија, нама је дошло хиљаду Руса који су нам помогли. Савезништво западњака се у Првом свјетском рату показало као тешко, када нам је био потребан кредит Британци су нас уцијенили давањем Македоније Бугарима, онда је Клемансо схватио да је требало пробити Солунски фронт. Руси су нам увијек били савезници, што не значи да су нам увијек били пријатељи - наводи Кустурица.
Никад нисам био против Запада, наглашава Кустурица, и додаје, да на Мокрој гори покушава да примијени све оно што је тамо научио.
- Важно је бити свој, а та цијена је висока, ово што ја кажем нема политичку димензију него историјску - истакао је Кустурица, преноси Ин4с.

https://www.pravda.rs/2020/10/3/kus...edalj-kosova-to-je-najveca-pljacka-u-20-veku/

kusturica radi za dodika. Ovo je njegova poruka

Scott Isle

Iskusan
Poruka
6.853
Ne bi dao, al ne bi dole ni ziveo.
Kakve to ima veze, sto on ne bi zivio na Kosovu? On je rodjen u Sarajvu i odrastao u Sarajvu. Ima ljudi koji bi ali su protjerani. Kojima je uzurpirana imovina, zivot, dedovina. Ima ljudi koji zive na Kosovu, i zivili bi.
Kosovo je kraljevska zemlja, drazvna, a ne demokratska niti mafijska. I nemaju demokraske bande pravo da vrze kriminal, unistavaju zivote ljudima, prave drzave sa svojim vojskama, i da se bave terorizmom.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.937
- Мора да се одвоји моја лична идеја и политика, ја им не бих дао ни педаљ, то је највећа пљачка у 20. вијеку, али пошто ми имамо много мотива који нас враћају у будућност, имамо много мотива да вејрујемо да је Косово била цивилизацијска тачка, што можемо да детектујемо преко ископина - рекао је редитељ Емир Кустурица, јавља Радио-телевизија Војводине.

Емир Кустурица - Фото: РТРС

Емир КустурицаФото: РТРС
- Пошто то није наше зашто нам га отимају? Губимо постројења, струју коју смо ми производили. Имамо ситуацију гдје они имају личне карте, границе, царине, тај посао је одавно обављен, али постоји и Резолуција 1244 и нада да власт неће признати Косово и дати им столицу у УН - додао је Кустурица.
Србија је у 20. вијеку и раније почела да реагује, каже Кустурица и додаје да смо послије устанка усвојили тробојку и тада произвели – Прву српску револуцију.
- Двјеста година касније, ми једини имамо тробојку и остајемо вјерни празничењу онога из Француске револуције – слобода, једнакост, братство. Прва држава на Балкану је Србија и нису џабе долазили Хрвати да се диве тој држави, јер нису имали своју. Зашто бисмо ми заборавили своју историју, не да је користимо против некога, него да је знамо - каже Кустурица.
Кустурица сматра и да су Србима, Руси увијек били савезници, што не значи да су увијек и били пријатељи.
- 1876. када је ослобођена Србија, нама је дошло хиљаду Руса који су нам помогли. Савезништво западњака се у Првом свјетском рату показало као тешко, када нам је био потребан кредит Британци су нас уцијенили давањем Македоније Бугарима, онда је Клемансо схватио да је требало пробити Солунски фронт. Руси су нам увијек били савезници, што не значи да су нам увијек били пријатељи - наводи Кустурица.
Никад нисам био против Запада, наглашава Кустурица, и додаје, да на Мокрој гори покушава да примијени све оно што је тамо научио.
- Важно је бити свој, а та цијена је висока, ово што ја кажем нема политичку димензију него историјску - истакао је Кустурица, преноси Ин4с.

https://www.pravda.rs/2020/10/3/kus...edalj-kosova-to-je-najveca-pljacka-u-20-veku/

kusturica radi za dodika. Ovo je njegova poruka
Немања Кустурица је људски, уметнички и интелектуални генијалац.............

Mirko_212

Elita
Poruka
15.159
Не бих ни ја,али ко нас пита.Никада у својој историји ми нисмо одрећивали своје границе,нити ћемо.И не само ми,ни један мали народ.Колика је била Аустроугарска пре само 100 година,и где је сада.О британији да не говорим,они ће се тек ситнити.Једноставно то је тако,сила Бога не моли.Треба да се чупамо колико можемо,али не можемо много.Не знам да ли нам се уопште исплати да будемо у праву,а против Американаца.То је чист губитак,не волим да смо у праву,а против њих.Паметан српски политичар је онај који није ПРОТИВ Американаца,зато што је то чист губитак,против њих нико не може.Друга је ствар ако хоћемо да будемо лабораторија где ће они спроводити експерименте и испробавати своје оружје.Али онда смо будале.Овај народ треба да се бори за бољи стандард,глобализацију нико не може да заустави.Кустурица нека прави филмове и ужива у свом рају,Дрвенграду,који је поштено својим радом зарадио на западу.Ништа он није украо и може да служи за пример свим приватницима,илити газдама,како себе називају.Али уметност и политика не иду руку под руку.``Нити ће краљеви постати филозофи,нити филозофи краљеви``.Дакле,Кусто,не филозофирај и ради оно што најбоље знаш.Сними филм о Јасеновцу,на пример.

Andrej Bolkonski

Domaćin
Poruka
4.239
E stvarno mi je vec pun kufer,tog Kusturice i njegovih "pametnih" izjava. On zeli samo da pali vatru,da podbunjuje,kao i svaki sterilan intelektualac. Nije mu dosta,sto parazitira,izmedju Republike Srpske i Republike Srbije.Mi smo 1999 godine,izgubili rat sa Natom,i sve dalje,posledica je tog izgubljenog rata.Madjarska je posle prvog svetskog rata,kao porazena drzava,izgubila dve trecine svoje teritorije,Tri miliona madjara,zivi u rumuniji,jer je veliki
deo madjarske teritorije,dodeljen Rumuniji.Mi Srbija,tada smo dobili kao poklon velikih sila,celu dansnju Vojvodinu.U ratovima se dobija,ali bogami,
i gube teritorije.
.

a bre Milun

Elita
Poruka
17.820
inace on je vazan faktor u komisiji za dodelu nagrada u Kanu.........koje organizuju oni koji su nas bombardovali i okupirali nam Kosovo.
Ne secam se da je Kusturica politicki-demonstrativno istupio iz ove anglo-americke propagandne masinerije.....Kanskog filmskog festivala.
Smrdljivo djubre tipa Novak Djokovic koji ce za pare i uspeh sluziti i zabavljati one koji su pobili nasu decu.
Uostalom, ni jedan ni drugi nisu srbi pa stoga ih ne treba ni etiketirati kao izdajnike. Dovoljno je zacepiti nos i zatvoriti oci kad prolazite pored njih.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.662
Stvarno ste ljigavi. Dok je bio musliman sve najgore o njemu, a sada je veliki srpski intelektualac. Ja Kusturici ništa ne verujem.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.691
Da se slizao sa Alijom danas bi bio kralj Bosne kao i Nele Karajlic ,gledao sam danas na ARENI sekvence iz Nadrealista ,neprevazidjeni pa Olimpijada 84 ,Sarajevo ozbiljan centar muzike ,sporta bez kompleska prema BGD i ZG . Ali nije. Nije zeleo ni da zivi na zapadu ,cak ni u BGD ,zivi na Mecavniku,njegovi prijatelji su mocni ljudi a on je postovan svuda u svetu osim u Bosni i kod nasih mrzitelja opsteg smera.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.