Quantcast

Кустурица: Има Бога, чудо се десило у Црној Гори

Da li je Emir Kusturica hrabriji pravoslavac od velike većine "rođenih u pravoslavlju"?

• Da.

glasova: 16 61,5%
  • Ne.

glasova: 6 23,1%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

glasova: 4 15,4%

• Ukupno glasova
    26

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
38.927
Неизмјериво је подручје емоција које, још увијек, не могу да контролишу аналитичари, компјутери, банкари и државни чиновници, полицајци, сјецикесе и маркетиншки стратези и, што је најчудније, ту престаје да игра улогу новац као највећи социјални мотив данашњице. Има Бога!
Bravo za Kusturicu!

Гамбино

Iskusan
Poruka
6.374
Naivno gledas na demokratiju, mislis da ljudi imaju slobodu izbora i uverenja.Pa nemaju,ono sto im se manetne vecina za to glasa.Nisam slucajno napisao da je Zapad sve ovo davno pripremio jos dok je drzava bila zajednicka.Cekali su samo da padne Milosevic i onda je sve islo lako svojim tokom.Milo drzi medije i novac u CG i lako mu je da pobeduje,pa i pored toga on ne pobedi uverljivo.Njiga na vlasti drze glasovi muslimana jer njih je 20%. Zato on i daje jake resore njima. Zapad preko Mila lako vlada u CG.Ne shvatas redosled radnji i ko od koga zavisi.
Кaко год, довољан број Дукљана њега слепо подржава.

Гамбино

Iskusan
Poruka
6.374
Ахахаха ма кеве ти а ти си као неки "десничар" а залажеш се да остане закон какав је био у време "злих комуњара", а закон који је у потпуном складу са ЕУ и Венецијанском комисијом ти не ваља.
Но, ништа чудно од једног такозваног "српског националисте", квази-верника и псеудо десничара из шињела Милошевићеве удбе!
Националиста са социјалистичким економским уређењем. У чему је проблем ?

al bundy

Legenda
Poruka
61.155
Ах, та чудесна мисаона недореченост балканских барбарогенија.
Kustin talenat za sranjem ko foka je obrnuto srazmeran rediteljskom , tj, od kada je prestao da snima iole gledljive filmove ( pre 20 i kusur godina ) , počeo je sve više da da ***** , fillomovi sve gori , a sranja sve više . :(

ben tara

Iskusan
Poruka
5.845
Што би мој однос према ЦГ био емоционалнији од твог? Немам баш никакве везе са ЦГ. Ни пореклом, ни фамилијарно.
Наравно да бих схватила као провокацију, јер је та врста појашњавања непотребна. Црна Гора има диктатора на власти 30 година који отима приватну својину СПЦ. Мислим да су темини сасвим адекватни.
Можда је твој однос до те мере неемоционалан да те тера у претерану рационализацију проблема и неспособност увиђања неких других димензија ове приче?

Шта Вучић да каже Милу? ''Мило не дирај у СПЦ, шта ме брига што ти је на путу грађења милогорског идентитета!'': је л' то? Наравно, дипломатски увијено, не овако огољено.
Како да му брани изградњу новог идентитета кад прво сам, очигледно, нема ништа против и легао је на руду неолибералног поретка.
То су људи којима је новац светиња и брига о сопственом пуном стомаку једина брига.
.

"Pretjerana racionalizacija vodi ka nesposobnosti uvidjanja drugih dimenzija".??
..

Pokusao sam zakljuciti metodu ili osnov kako anliziras i izvodis zakljucke ali ova recenica matira korektno razmisljanje.
Ona zasigurno nije refleksija logike. U toj mjeri je definisano moje rezonovanje.

Poruka
71.287
Kustin talenat za sranjem ko foka je obrnuto srazmeran rediteljskom , tj, od kada je prestao da snima iole gledljive filmove ( pre 20 i kusur godina ) , počeo je sve više da da ***** , fillomovi sve gori , a sranja sve više . :(
Сећам се неког његовог интервјуа, негде '99, кад је кењао како воли енглеску радничку класу.

"Само би коза водила љубав са Робином Куком," гневно износи другу страну ове једначине.

Poruka
24.202
Očekivao sam više od mudrosti od tebe.
Umjesto da pružiš bezrezervnu podršku Srbima u Crnoj Gori, u ovim istorijskim trenucima kada se čuju pozivi da se svi oni porijeklom iz Crne Gore vrate u Crnu Goru, ti ne vidiš dalje od nosa i daješ podršku Don Milu, što posledično znači da ću za koju godinu ja izbjeglica veoma glasno da puštam gusle u 2 ujutru u stanu do tebe, a ti ćeš da kukaš na ove (dodatne) Crnogorce po tvom Novom Sadu :(

al bundy

Legenda
Poruka
61.155
Očekivao sam više od mudrosti od tebe.
Umjesto da pružiš bezrezervnu podršku Srbima u Crnoj Gori, u ovim istorijskim trenucima kada se čuju pozivi da se svi oni porijeklom iz Crne Gore vrate u Crnu Goru, ti ne vidiš dalje od nosa i daješ podršku Don Milu, što posledično znači da ću za koju godinu ja izbjeglica veoma glasno da puštam gusle u 2 ujutru u stanu do tebe, a ti ćeš da kukaš na ove (dodatne) Crnogorce po tvom Novom Sadu :(
Dodjite braćo , ovi Bosanci nam dušu pojeli . :worth:
Gde vidiš Mila u postu ? Osim ako Kustu ne gledaš kao Milovu sponzorušu , što doduše jeste istina jer mu je silne pare za filmove , zemljište na moru , mislim čak i celu železničku stanicu u HN poklonio Gospodar . :lol: Zato Nemanja Muratov i ne sme da opljune direktno nego se proserava sa kvazipravoslavnom filozofijom ,istokom , zapadom, "Bizantom ",USA,qurcima , palcima...

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
12.049
Gde vidiš Mila u postu ? Osim ako Kustu ne gledaš kao Milovu sponzorušu , što doduše jeste istina jer mu je silne pare za filmove , zemljište na moru , mislim čak i celu železničku stanicu u HN poklonio Gospodar . :lol: Zato Nemanja Muratov i ne sme da opljune direktno nego se proserava sa kvazipravoslavnom filozofijom ,istokom , zapadom, "Bizantom ",USA,qurcima , palcima...
I ne samo zato, navučen je i na оверелоквенси u naivnom uverenju da će njome prikriti nedostatak autentičnosti.

Софија

Buduća legenda
Poruka
41.796
.

"Pretjerana racionalizacija vodi ka nesposobnosti uvidjanja drugih dimenzija".??
..

Pokusao sam zakljuciti metodu ili osnov kako anliziras i izvodis zakljucke ali ova recenica matira korektno razmisljanje.
Ona zasigurno nije refleksija logike. U toj mjeri je definisano moje rezonovanje.
Наравно, јер ти си страну заузео чим овако нешто можеш називати ''обичним правно-имовинским спором''. Истовремено алудираш на мој емоционални став према ситуацији, а супротно је, ваљда, твој рационални став.
Па тако, ето, услед наводног покушаја рационализације минимизираш значај ситуације.

А шта кажу папски изасланици?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
38.927
Naknadna pamet.AV već 2 godine zna da Milo sprema zakon i ničim ne reaguje.Sve što je uradio je konferencija za štampu koja mu služi da se obrati svojim glasačima i da ih slaže da je Srbin i patriota
Da li da ih slaze ne znam to ce naknadno da se vidi, ali i ja se pitam, da li sa tom konferencijom misli da se izvuce? Rekao sta je rekao i to za to?

Valjda misli - odrzao je konferenciju i stavio crnogorsko pitanje ad-akta.

Софија

Buduća legenda
Poruka
41.796
И шта је на крају било са тим законом?
Чека се да се одваже да упадну у неки сакрални објекат.
У принципу, Мило се жешће зафркнуо, да не кажем неку тежу реч. Избори на пролеће, а он због овог потеза изгубио подршку 30% својих гласача.
Биће ово пролеће за њега весело.
У сваком случају, потезе ће повлачити тек ако поново добије изборе. До тад ће бити у мишијој рупи.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Чека се да се одваже да упадну у неки сакрални објекат.
У принципу, Мило се жешће зафркнуо, да не кажем неку тежу реч. Избори на пролеће, а он због овог потеза изгубио подршку 30% својих гласача.
Биће ово пролеће за њега весело.
У сваком случају, потезе ће повлачити тек ако поново добије изборе. До тад ће бити у мишијој рупи.
Tih 30 odsto su Srbi koji ni do sada za njega nisu glasali, za njega glasaju Crnogorci o drugi, neSrbi.

Amuletum

Poznat
Poruka
8.603
Kršten je, nije besmisleno.
Џабе му. Ја мислим да је хришћана јако мало, а посебно у српској владајућој елити чији је он, ако не део, онда сигурно привезак.

Али ето, не мислим да је Емир кукавица, не делује ми тако.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.