KUSTENDORF U DRVENGRADU.....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Producentska kuća "Rasta film" najavila je osnivanje "Kustendorf filmskog festivala", koji će biti održan od 14. do 21. januara u Drvengradu na Mokroj Gori.

Yebote , ovaj Jelenko Kusturica je lud ....koga on zayebava??
Nazvao festival "Kustendorf".......u gradu "Drvengradu"...:D:D:D:D:D

Pa ceo svet ce se zayebavati s tim....sto muslija i hoce..:roll:
 
Producentska kuća "Rasta film" najavila je osnivanje "Kustendorf filmskog festivala", koji će biti održan od 14. do 21. januara u Drvengradu na Mokroj Gori.

Yebote , ovaj Jelenko Kusturica je lud ....koga on zayebava??
Nazvao festival "Kustendorf".......u gradu "Drvengradu"...:D:D:D:D:D

Pa ceo svet ce se zayebavati s tim....sto muslija i hoce..:roll:

Tu bi jedan dobar psihijatar imao pune ruke posla. Kustendorf u Drvengradu. Odvratno. Sam naslov odbija, ne znam kakva je ponuda filmova, ali ne obećava.
 
Pa zvat ce se Kustendorf Film Festival, a ne Kustendorf u Drvengradu :roll: i mislim da je bolje nego Drvengrad Film Festival.

Pa dobro, nek ti bude, ali zvaće se Kustendorf Film Festival, mesto održavanja - Drvengrad. A ne znam da li si bio u Drvengradu, ja jesam i ono što sam videla je poražavajuće. Kopija Diznilenda na srpski način. Užas. Sa sve improvizovanim bioskopom i crkvom.

Kad u Srbiji bude pameti, Drvengrad neće postojati.
 
Ako hoce da pravi filmski festival moze da ga nazove kako mu se digne.
U chemu je problem?
Kakve veze ovo ima sa politikom?

Pa ima.........Jelenko Kusturica je dobio celu planinu na poklon , od kostunice, samo zato sto je prishio parche kozice na obrezanu patku......i postao srba..:roll:

I nije mu dosta to, sto nas je prikazao svetu kao krezave , polulude cigane, nego se jos zayebava, i naziva festival "Kustendorf"...:D:D:D

A srbende i domacini u glas vicu......."toooooo, laveeeeeeee":D
 
Producentska kuća "Rasta film" najavila je osnivanje "Kustendorf filmskog festivala", koji će biti održan od 14. do 21. januara u Drvengradu na Mokroj Gori.

Yebote , ovaj Jelenko Kusturica je lud ....koga on zayebava??
Nazvao festival "Kustendorf".......u gradu "Drvengradu"...:D:D:D:D:D

Pa ceo svet ce se zayebavati s tim....sto muslija i hoce..:roll:

neka samo požuri sa tim "projektom"jer ceo crvengrad je na opasnom klizištu
 
Pa ima.........Jelenko Kusturica je dobio celu planinu na poklon , od kostunice, samo zato sto je prishio parche kozice na obrezanu patku......i postao srba..:roll:

I nije mu dosta to, sto nas je prikazao svetu kao krezave , polulude cigane, nego se jos zayebava, i naziva festival "Kustendorf"...:D:D:D

A srbende i domacini u glas vicu......."toooooo, laveeeeeeee":D

Ma odvratno. Ne mogu da gledam taj užas od filmova, ne vidim u čemu je poenta. Da li je tu nešto smešno, tužno, šta je...?

Jesmo jadni, ali nismo baš toliko koliko nas taj čovek vidi. To što gledamo u njegovim filmovima je njegova vizija Srbije, to smo mi za njega.
 
@idivadidedi,
Znachi ti cesh Kusturici i da dredjujesh shta je po opredeljenju?
I ne znam kako se to nekome daje planina...to mora da je neki LDP patent.
Ma da je i najveca dileja taj Kusturica je postigao vishe u svom zivotu od svih ostalih tvojih partiJskih funkcionera i cenjen je u svetu kao umetnik...shta si ti ili bilo ko od vas uradili pozitivno za ovu zemlju?On ju je bar dobro predstavio...a shto ti Srbe identifikujesh sa Romima batice samo je tvoj problem mentalne zakrzljalosti.
Kad tebe odushevljava Pera Lukovic nisi mi neshto kompetentan da sudish o tudjem umetnichlom dostignucu.
 
Pa ima.........Jelenko Kusturica je dobio celu planinu na poklon , od kostunice, samo zato sto je prishio parche kozice na obrezanu patku......i postao srba..:roll:

I nije mu dosta to, sto nas je prikazao svetu kao krezave , polulude cigane, nego se jos zayebava, i naziva festival "Kustendorf"...:D:D:D

A srbende i domacini u glas vicu......."toooooo, laveeeeeeee":D

E jbg pretera ga sad i ti ko da ste ko zna shta pa vas kusta nagrdio :) :) :)
 
Ma odvratno. Ne mogu da gledam taj užas od filmova, ne vidim u čemu je poenta. Da li je tu nešto smešno, tužno, šta je...?

Jesmo jadni, ali nismo baš toliko koliko nas taj čovek vidi. To što gledamo u njegovim filmovima je njegova vizija Srbije, to smo mi za njega.

Ne pravi on filmove o Srbiji i srbima kao prvo, a ono sto on radi u svetu filma, kopirao je i Goran Bregovic u svetu muzike i ne vidim razloga da pljujete coveka koji je uspeo. Ja ne znam da li si ti ikad bila u Diznilendu, ali ovo nema nikakve veze sa Diznilendom pa ne znam o cemu pricas? Covek je "tata" u svetu "evropskog" filma i to sam video u Cannes-u sto dovoljno govori o njegovom uspehu.
 
Ne pravi on filmove o Srbiji i srbima kao prvo, a ono sto on radi u svetu filma, kopirao je i Goran Bregovic u svetu muzike i ne vidim razloga da pljujete coveka koji je uspeo. Ja ne znam da li si ti ikad bila u Diznilendu, ali ovo nema nikakve veze sa Diznilendom pa ne znam o cemu pricas? Covek je "tata" u svetu "evropskog" filma i to sam video u Cannes-u sto dovoljno govori o njegovom uspehu.

Nemam ništa protiv, čestitam mu na uspehu, ja jednostavno ne volim njegove filmove. Njegov uspeh u Kanu ću pre objasniti hirom belosvetskog džet-seta, koji je video nešto novo, sa nekih egzotičnih, njima nepoznatih prostora, nego iskrenim oduševljenjem njegovim radom.

Ono ne razume ni neko odrastao na ovim prostorima, mogu samo da zamislim kako to izgleda nekom Francuzu ili Dancu.

Ali to nije razlog da mu zbog toga država ustupi pola planine.
 
Kusturica je umjetnik koji je uspjesan u poslu kojim se bavi...To dali se nekome svidjaju njegovi filmlovi ili ne...nije ni vazno,kao i to kako ce nazvati festival...Kada je neko poznat koliko je Emir Kusturica sigurno da je dobar u poslu kojim se bavi....Etno selo je super,,posjecenost Mokroj Gori je porasla i to ne zbog Hotela koji su izagradjeni vec zbog Kusturicinog etno sela..
 
@idivadidedi,
Znachi ti cesh Kusturici i da dredjujesh shta je po opredeljenju?
I ne znam kako se to nekome daje planina...to mora da je neki LDP patent.
Ma da je i najveca dileja taj Kusturica je postigao vishe u svom zivotu od svih ostalih tvojih partiJskih funkcionera i cenjen je u svetu kao umetnik...shta si ti ili bilo ko od vas uradili pozitivno za ovu zemlju?On ju je bar dobro predstavio...a shto ti Srbe identifikujesh sa Romima batice samo je tvoj problem mentalne zakrzljalosti.
Kad tebe odushevljava Pera Lukovic nisi mi neshto kompetentan da sudish o tudjem umetnichlom dostignucu.

Nemam ja veze sa LDPom.........potpuno me zabole kara , za njih kao i za ove druge lopine.
To si ti, nesto pobrkao loncice, u malom mozgu......funkcionise ti , na najjednostavnijoj formuli " ko nije domacin i patriJota" taj je LDP.....da je komplikovanije, mogao bi da obolis na taj mali mozak:D

On ju je bar dobro predstavio.

A kako je dobro predstavio srbiju, to mozes, kada budes , i ako ikada budes presao granicu , da pitas nekoga na zapadu, na sta ga asociraju kustini filmovi ( ako ih je gledao)
Svaki ce ti reci, da su mu oni asocijacija na srbiju........i da je tako dozivljava, zahvaljujuci njemu......

 
Kusturica je umjetnik koji je uspjesan u poslu kojim se bavi...To dali se nekome svidjaju njegovi filmlovi ili ne...nije ni vazno,kao i to kako ce nazvati festival...Kada je neko poznat koliko je Emir Kusturica sigurno da je dobar u poslu kojim se bavi....Etno selo je super,,posjecenost Mokroj Gori je porasla i to ne zbog Hotela koji su izagradjeni vec zbog Kusturicinog etno sela..

Izvini Andrijana, ono što sam videla nije etno selo. Ono je bedna kopija i neuspeo pokušaj izgradnje etno sela. Ako si želela da vidiš etno selo, trebalo je da odeš u Sirogojno.

A to što naša "elita" hrli u Drvengrad iz čistog pomodarstva, ne znači ništa.

Nije me sramota da kažem da ga ne smatram dobrim režiserom, a još manje arhitektom.
 
Pa dobro, nek ti bude, ali zvaće se Kustendorf Film Festival, mesto održavanja - Drvengrad. A ne znam da li si bio u Drvengradu, ja jesam i ono što sam videla je poražavajuće. Kopija Diznilenda na srpski način. Užas. Sa sve improvizovanim bioskopom i crkvom.

Kad u Srbiji bude pameti, Drvengrad neće postojati.

ovo bi bila nemačka verzija, a patriajote ćute li ćute
znači Drvengrad će biti večni grad:?::?::?::?::?::?:
 
Ma odvratno. Ne mogu da gledam taj užas od filmova, ne vidim u čemu je poenta. Da li je tu nešto smešno, tužno, šta je...?

Jesmo jadni, ali nismo baš toliko koliko nas taj čovek vidi. To što gledamo u njegovim filmovima je njegova vizija Srbije, to smo mi za njega.

Glupo je da pričaš o nečemu u šta se razumeš ko kokoška u telefon.....

I umetnik nije dužan da predstavlja nijedan narod, državu, režim....u svojim filmovima...već da traži priče koje su univerzalne i da ih boji kako on želi (crno-belo ili ekspresionistički ).
Ni moja baba ne može da shvati poentu Pikasovih slika.

I po tome se razlikuju umetnici i propagandisti. Prvi ostaju večito, drugi odlaze sa režimima koji su ih doveli.
 
U pravu si.Mokra gora je neverovatno exkluzivna dzet-set lokacija tako da nije kako kazesh"ustupljena Kusturici" drzava ne bi bila oshtetjena za milione i milione evra iz tog mondenskog letovalishta.
Shta je bilo na toj Mokroj gori pre nego shto je Kusturica doshao?

Ma neka ga, briga me i za njega i za Mokru Goru. Samo pokušavam da shvatim njegovu "zaslugu za narod".
 
A kako je dobro predstavio srbiju, to mozes, kada budes , i ako ikada budes presao granicu , da pitas nekoga na zapadu, na sta ga asociraju kustini filmovi ( ako ih je gledao)
Svaki ce ti reci, da su mu oni asocijacija na srbiju........i da je tako dozivljava, zahvaljujuci njemu......


Ahahahahahaha:lol:....koja nebulozna konstrukcija.
Pa to mozda u mozgovima vas partiJskih funkcionera i ljudi zaostalih mentalno u dobu komunizma svaki film je"umetnost"jedino ako je politichki angazovan.Tipa Veljko Bulajic,Pjero Zalica ili"Silovanje Mirjane Karanovic u sat ipo od strane Srbotjetnika"..to ti je valjda umetnost.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top