Kušner skeptičan prema Martijevom izveštaju o trgovini organima

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Kušner skeptičan prema Martijevom izveštaju o trgovini organima
Blic - Pre sat i 6 minuta
PARIZ/LONDON - Bivši šef misije UN na Kosovu Bernar Kušner izjavio je da je skeptičan prema navodima specijalnog izvestioca Saveta Evrope Dika Martija o trgovini ljudskim organima na Kosovu i Metohiji, dodajući da o tome treba sprovesti punu međunarodnu istragu.

On sumnja u tačnost navoda iz izveštaja Martija koji tvrdi da su mnoge obaveštajne službe zapadnih zemalja znale da na Kosovu postoji ilegalna kriminalna mreža trgovaca oružjem, drogom i ljudskim organima, ali da su njihove vlade okretale glavu od stvarnosti jer im je važnija bila stabilnost Kosova.

"Mi nismo znali ništa. Da smo znali, naravno da bismo uputili svoje ljude da utvrde činjenice i provedu istragu. U Martijevom izveštaju postoji jedno nerazumevanje stvari: organizovani kriminal, to 'da', toga je bilo. Ko je to predvodio ne znam, ali sigurno je da smo čuli da ima organizovanog kriminala. Ali trgovina organima 'ne' - za to sigurno nismo čuli", rekao je Kušner za BBC.

On smatra da su sada na potezu istražni organi Euleksa koji "treba da provedu punu istragu" o onome što je navedeno u izveštaju. Kušner je izjavio da je prvi put čuo za navode o trgovini organima iz knjige Karle del Ponte i da ga je to iznenadilo.

On je odbacio i tvrdnje da je lično odgovoran jer je "zarad stabilnosti okretao glavu" od trgovine organima na Kosovu i Metohiji, što navodi Marti u svom izveštaju.

"Ja okretao glavu!? Jadni (Dik Marti). Mi smo se danonoćno borili protiv organizovanog ili neorganizovanog kriminala, protiv nasilja. Bili smo apsolutno posvećeni pravdi i intervenciji međunarodne zajednice", naveo je Kušner, doskorašnji šef francuske diplomatije.

On je rekao da "ne zna ko je taj Dik Marti" i da ga ne poznaje lično.

"On je iz Saveta Evrope i moramo da ga poštujemo. Ja to poštujem i vrlo pažljivo sam pročitao njegov izveštaj, ali sam vrlo skeptičan", dodao je Kušner.

Kušner ne veruje da će zapadnim liderima zbog izveštaja Dika Martija ubuduće neprijatno da se sreću sa Hašimom Tačijem.

U prvoj reakciji na izveštaj Dika Martija, britansko Ministarstvo inostranih izdalo je saopštenje u kojem kaže da takve optužbe uvek moraju da budu ozbiljno shvaćene.

Britanska Vlada pozvala je autora izveštaja da sve dokaze kojima raspolaže dostavi nadležnim organima kako bi se provela puna istraga. Britanija, dodaje se u saopštenju, ohrabruje kosovsku vladu da podrži i olakša dalju istragu.

Srna
 
Kušner: Nismo znali za trgovinu organima
Beta - Pre sat i 3 minuta
LONDON/BEOGRAD - Prvi šef Misije UN na Kosovu (UNMIK) i bivši ministar inostranih poslova Francuske Bernar Kušner rekao je da je skeptičan prema navodima isvestioca Saveta Evrope Dika Martija o trgovini ljudskim organima i ocenio da o tome treba sprovesti punu medjunarodnu istragu.

"Moja prva reakcija, a pročitao sam izveštaj veoma pažljivo, jeste da sam bio vrlo skeptičan prema tim optužbama o trgovini organima. Moja druga reakcija je neka se to istraži, neka se sprovede prava istraga. To su moje dve reakcije", rekao je Kušner u razgovoru za Bi-Bi-Si (BBC).

Kušner je odbacio tvrdnje izvestioca Saveta Evrope Dika Martija da su brojne obaveštajne službe i predstavnici medjunarodne zajednice na Kosovu znali šta se dogadja oko trgovine ljudskim organima. "Ne, to nije tačno. Ništa nismo znali. Da smo znali naravno da bismo poslali ljude da istraže i utvrde činjenice. Ima nerazumevanja koje se provlači kroz čitav taj izveštaj", dodao je on.

"Organizovanog kriminala svakako ima. Ko njime upravlja ja to ne znam. Ali za organizovani kriminal smo svakako čuli. Medjutim, za trgovinu organima nismo čuli u vreme kada sam ja bio na Kosovu, a to je od 1999. do 2001. godine. Prvi put sam za to čuo kada je Karla del Ponte objavila svoju knjigu. I bio sam vrlo iznenadjen", rekao je Kušner.
 
Cuj skeptican ahahah!!

Pa on je ucestvovao u tom " biznisu" 1000 %

Naravno da je učestvovao.

A drugo, delirično se smejao kad su mu pomenuli žutu kuću i organe kao : "Šta vi verujete u vanzemaljce?" . I to govori koliko ga je bilo strah što se to uopšte spominje.

Ali se nadam da će i to gov.no da dolija za neki bajbok.
 
Naravno da je učestvovao.

A drugo, delirično se smejao kad su mu pomenuli žutu kuću i organe kao : "Šta vi verujete u vanzemaljce?" . I to govori koliko ga je bilo strah što se to uopšte spominje.

Ali se nadam da će i to gov.no da dolija za neki bajbok.

Јао јесте, и то на некој конференцији за штампу. Кретен један. Ле Кретјен..
 
Kušner skeptičan prema Martijevom izveštaju o trgovini organima
Blic - Pre sat i 6 minuta
PARIZ/LONDON - Bivši šef misije UN na Kosovu Bernar Kušner izjavio je da je skeptičan prema navodima specijalnog izvestioca Saveta Evrope Dika Martija o trgovini ljudskim organima na Kosovu i Metohiji, dodajući da o tome treba sprovesti punu međunarodnu istragu.

On sumnja u tačnost navoda iz izveštaja Martija koji tvrdi da su mnoge obaveštajne službe zapadnih zemalja znale da na Kosovu postoji ilegalna kriminalna mreža trgovaca oružjem, drogom i ljudskim organima, ali da su njihove vlade okretale glavu od stvarnosti jer im je važnija bila stabilnost Kosova.

"Mi nismo znali ništa. Da smo znali, naravno da bismo uputili svoje ljude da utvrde činjenice i provedu istragu. U Martijevom izveštaju postoji jedno nerazumevanje stvari: organizovani kriminal, to 'da', toga je bilo. Ko je to predvodio ne znam, ali sigurno je da smo čuli da ima organizovanog kriminala. Ali trgovina organima 'ne' - za to sigurno nismo čuli", rekao je Kušner za BBC.

On smatra da su sada na potezu istražni organi Euleksa koji "treba da provedu punu istragu" o onome što je navedeno u izveštaju. Kušner je izjavio da je prvi put čuo za navode o trgovini organima iz knjige Karle del Ponte i da ga je to iznenadilo.

On je odbacio i tvrdnje da je lično odgovoran jer je "zarad stabilnosti okretao glavu" od trgovine organima na Kosovu i Metohiji, što navodi Marti u svom izveštaju.

"Ja okretao glavu!? Jadni (Dik Marti). Mi smo se danonoćno borili protiv organizovanog ili neorganizovanog kriminala, protiv nasilja. Bili smo apsolutno posvećeni pravdi i intervenciji međunarodne zajednice", naveo je Kušner, doskorašnji šef francuske diplomatije.

On je rekao da "ne zna ko je taj Dik Marti" i da ga ne poznaje lično.

"On je iz Saveta Evrope i moramo da ga poštujemo. Ja to poštujem i vrlo pažljivo sam pročitao njegov izveštaj, ali sam vrlo skeptičan", dodao je Kušner.

Kušner ne veruje da će zapadnim liderima zbog izveštaja Dika Martija ubuduće neprijatno da se sreću sa Hašimom Tačijem.

U prvoj reakciji na izveštaj Dika Martija, britansko Ministarstvo inostranih izdalo je saopštenje u kojem kaže da takve optužbe uvek moraju da budu ozbiljno shvaćene.

Britanska Vlada pozvala je autora izveštaja da sve dokaze kojima raspolaže dostavi nadležnim organima kako bi se provela puna istraga. Britanija, dodaje se u saopštenju, ohrabruje kosovsku vladu da podrži i olakša dalju istragu.

Srna

Marti se isuviše zaleteo, s takvom naivnošću ne može se biti član mafije, ukoliko nema zaleđinu može da okači kopačke o klin.
 
Разлог његовог скептицизма је тај што би се у случају свеобухватне истраге неминовно нашао под лупом истражитеља пошто је за време његовог мандата највећи број неалбанског живља нестао са подручја јужне српске покрајине.Посебно треба узети у обзир чињеницу да је јавно признао да је вршио еутаназију над пацијентима у ратом захваћеним подручјима што такође треба да буде предмет истраге.
Друго,треба направити и посебан осврт на његово учешће у ратовима 90-их,пошто је владало уверење да у камионима са хуманитарном помоћи превози наоружање за хрвате и муслимане.
 
Siptarski lobista....
Апсолутно
---------------
KUŠNER VODIO MEDIJSKI RAT PROTIV SRBA

Novinar Pjer Pean u svojoj knjizi „Svet po K." optužio ministra spoljnih poslova Francuske Bernara Kušnera da je plasirao lažne informacije o Srbima u Bosni i na Kosovu, koje su bile u interesu SAD

Aktuelni šef francuske diplomatije Bernar Kušner vodio je „krstaški rat" protiv Srba plasiranjem lažnih informacija o tom narodu u Bosni i na Kosovu, tvrdi novinar Pjer Pean u svojoj knjizi „Svet po K.". Autor knjige navodi da su iza Kušnerove manipulacije stajali interesi SAD i da je zahvaljujući svemu tome ostvario uspon u državnoj administraciji i na međunarodnoj sceni.

Pean konstatuje da je strategiji medijske manipulacije Kušner dao odlučujući doprinos i na Kosovu, iznošenjem lažnih podataka o 11.000 Kosovara pronađenih u masovnim grobnicama.
- Iako je bio na funkciji koja je zahtevala neutralnost, Kušner nikada nije krio svoju simpatiju prema albanskom narodu. Visoki komesar UN nije učinio bogzna šta da bi zaustavio svakodnevno nasilje nad civilima koje je sprovodila OVK - piše Pean.
Prema njegovim rečima, zahtev bivšeg glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte UNMIK-u, na čijem čelu je tada bio Kušner, da istraži navode o trgovini ljudskim organima Srba, za koju je osumnjičen i aktuelni šef vlade u Prištini Hašim Tači, ostao je bez odgovora
. U isto vreme Amerikanci su gradili na Kosovu najveću bazu NATO-a, nazvanu Bondstil, nastavljajući podršku separatističkom pokretu na KiM.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/57917/KUŠNER+VODIO+MEDIJSKI+RAT+PROTIV+SRBA.html
 
Ђубре једно перверзно тај Кушнер.......

MONSTRUOZNO: SRBIMA NAŽIVO VADILI ORGANE!

(4) Subota, 18. Decembar, 2010.| Autor:
Kasapljenje Srba obavljano na severu Albanije, organi transportovani s aerodroma u Tirani, uglavnom u Tursku ili zemlje zapadne Evrope, Srednjeg i Dalekog istoka




BEOGRAD - Bubreg od 10.000 do 30.000 maraka, jetra 50.000, srce - po dogovoru!
Ovi organi su vađeni iz tela živih Srba na severu Albanije, a transportovani su s aerodroma „Majka Tereza“ u Tirani, uglavnom u Tursku ili zemlje zapadne Evrope, Srednjeg i Dalekog istoka. Ovako se, prema pisanju bivše haške tužiteljke Karle del Ponte i novinarke Marije Line Veke, trgovalo organima Srba nestalih i kidnapovanih s Kosmeta.



Stanković: Mnogi su krivi

Nekadašnji načelnik VMA Zoran Stanković u izjavi za Kurir pobija teoriju po kojoj su Srbe ubijali, pa su im organe naknadno vadili.

- Organi se uzimaju dok u telu postoji život. Ako se dokažu optužbe Dika Martija, biće procesuiran veliki broj ljudi! Procedura transplantacije organa je komplikovana, uključuje najmanje 50 ljudi i odvija se u specijalizovanim ustanovama - naglašava ovaj specijalista sudske medicine. On kaže da država mora odlučnije da reaguje i da će, ukoliko se dokaže istinitost izveštaja, odgovornost morati da snosi i država Albanija, ali i one zemlje koje su podržale secesiju Kosova.


Vukčević: Sve znamo

Tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević još 22. aprila 2008. pokrenuo je istragu povodom utvrđivanja istinitosti navoda iz knjige Karle del Ponte „Lov, ja i ratni zločinci“. U periodu od 1999. do 2001. pripadnici OVK su otimali Srbe, Rome i Albance i prebacivali ih u Albaniju. U pitanju je oko 300 do 500 nestalih, čija su tela najverovatnije u masovnim grobnicama na ovom području. Ilegalni pritvorski centri su bili u Tropoji, delu bolnice u Bajram Curiju, Domu zdravlja u fabrici „Koka-Kole“ u Tirani, neuropsihijatrijskoj bolnici u zatvoru br. 320, u Burelju i privatnoj kući bolnici u blizini Tropoje.

Prema rezultatima istrage Tužilaštva, u kliničko-bolnički centar „Majka Tereza“ u Tirani 1999. primljeno je 75 pacijenata s KiM sa teškim oboljenjem bubrega. U univerzitetsku bolnicu u Skoplju s istom dijagnozom primljeno je 70 pacijenata sa KiM, a u Albaniji je urađeno nekoliko transplantacija. Prema izveštajima Ameriken kronikla, organi su distribuirani u Nemačku, Skandinaviju, SAD, Izrael, Veliku Britaniju i druge bogate zemlje.




„Hirurški turizam“

U ovaj međunarodni kriminalni lanac umešani su doktori iz Izraela, Turske, Brazila i Filipina. Postoji i izveštaj američke zdravstvene asocijacije od 21.12.2007. u kome se Makedonija, KiM, Albanija i Bugarska navode kao zemlje „hirurškog turizma za sakupljanje organa“.

Kao dokaz trgovanja organima mogao bi da posluži podatak da su 5.11.2008. uhapšeni dr Lutfi Dervišaj, dr Tun Pervorfaj, Arben Dervišaj, menadžer klinike „Medikus“ u Prištini, i Moše Harel, osumnjičen da je pregovarao i organizovao ilegalnu transplantaciju organa. Turski lekar dr Jusuf Erčin Sonmez još se nalazi u bekstvu.

Novac išao za OVK


Prema informacijama do kojih je Kurir došao, novac od prodaje organa koristio se za finansiranje OVK, a slat je i na pojedine bankarske račune:
Za potrebe finansiranja vlade u egzilu Republike Kosovo u Tirani, kao i za potrebe finansiranja OVK: Dardania Bank, Tirana, Albania, Sbashk, broj računa 21620-04-0169;

Za transplantaciju bubrega u Milanu: Banka e kursimeve, Tirana, Albania, Naim Ohri, broj računa 7334/3631;

Na ime Saljija Beriše i Andreasa Šulca, za prikupljanje novčanih sredstava za Kosovo i druge transakcije: International Wieder zu Spenden auf das Konto Nr. 2634 bei der Sparkasse Lunen, Bankleitzahl 441 523 70, mit dem Stichwort „Kosovo“ auf gez. Sali Berisha, gez. Andreas Schulze;

Transakcija od dva miliona dolara povučenih s računa švajcarske banke u Bazelu, zaštićen kao of-šor podračun na ime Edžeta Borije, koja su prebačena na račun kiparske banke: Swiss Bank, Basel, broj računa 239700-93457-00097 (zaštićen pod šifrom XS52-KOLER, vlasnik Exhet Boria, broj računa 3459346699004533, kod Volannd, u Kiparskoj banci);

Račun na ime pomoći Hamburga Kosovu u lekovima: Medikamentenhilfsprojekt Hamburger Klinikartzte e. V. Stichwort „Hamburger hilft Kosovo“, Spendenkonto 300 301, BLZ 200 300 00, Vereins und Westbank;

Račun organizacije švedsko-albanskog prijateljstva: Swedish-Albanian Friendship Ties, Nordbanken Sweeden, broj računa 488 71 83-4;

Bankovni računi fantomskih NVO, otkrivenih u istrazi FBI u Albaniji, koje su služile za finansiranje organizovanog kriminala i terorizma:

Račun NVO „Medicare“ u Tirani, Raiffeisen Bank (broj računa nepoznat);

Račun NVO „Medicare“ u Tirani, Nacionalna trgovinska banka (broj računa nepoznat);

Devizni račun NVO „Caravan“ u Tirani, Nacionalna trgovinska banka (broj računa nepoznat);

Račun NVO „Al Haramain“ u Tirani, Nacionalna trgovinska banka, (broj računa nepoznat), ugašen 2006. godine;

Račun NVO „Revival od Islamic Heritage Society“ (broj računa nepoznat).



Masovne grobnice


Postoji osnovana sumnja u postojanje masovnih grobnica na sledećim lokacijama:
- blizina Tropoje: lokacija broj 1, močvara-peščara, gde je sahranjeno najmanje 70 leševa ubijenih Srba, Roma i Albanaca;

- u rudniku Deva: lokacija broj 2, u ulazu u rudnik Deva s albanske strane;

- blizina „žute kuće“ u Burelju: lokacija broj 3, potencijalne lokacije nepoznatih i neobeleženih grobnih mesta, navedenih u izveštaju Unmika s lica mesta.


Cenovnik u Tačijevoj kasapnici

Bubreg: 10.000 - 30.000 DEM
Jetra: 50.000 DEM
Srce: Cena po dogovoru!



Vlada Kosova tuži Martija

Zamenik kosovskog premijera Hajredin Kuči najavljuje da će Vlada Kosova tužiti Martija.
S druge strane, Dik Marti kaže da je Tači slobodan da uradi šta hoće:
- Trgovina ljudskim organima je fenomen koji prevazilazi Kosovo, ta tragedija prouzrokovala je više žrtava nego terorizam.


Bernar Kušner treba da bude zabrinut!

U svom izveštaju Dik Marti navodi da je trgovina organima bila poznata većem broju obaveštajnih službi raznih zemalja, policija i organizacija, te da na to niko nije reagovao!
- Jedan bivši ministar inostranih poslova EU biće šokiran i iznenađen ovim izveštajem - naglašava Marti.

Prema mišljenju funkcionera DSS Marka Jakšića, bivši ministar spoljnih poslova Francuske Bernar Kušner je taj na koga je Marti mislio.

- Kušner je bio specijalni izaslanik UN tri godine, i to u periodu kada se dogodio najveći egzodus Srba. Vrlo je dobro znao šta se dešava, svakodnevno su mu stizali izveštaji, ali ništa nije preduzeo da se spreče zločini nad Srbima - kaže Jakšić i nastavlja:

- Za njegovog mandata čak 220.000 Srba proterano je iz pokrajine. Bizaran je podatak da je isti taj Kušner bio šef grupe Lekari bez granica, a da glavu nije okrenuo kad su se dešavale otmice i trgovina organima - revoltirano će Jakšić.

Kušner je u martu ove godine u Gračanici dopisnika Glasa Amerike Budimira Ničića nazvao ludakom jer mu je postavio pitanje o trgovini ljudskim organima i „žutoj kući“.



****************************************************

Kurir prvi pisao!

Bruno Vekarić pohvalio je Kurir zbog pisanja o istrazi o trgovini ljudskim organima. Na osnovu slike objavljene u našem listu 24. februara 2009. Rade Dragović iz Peći prepoznao je svog oca Predraga. Zatim je Tužilaštvo 3. marta organizovalo konferenciju za novinare i saopštilo da je identifikovana još jedna žrtva i mogući počinilac zločina nad Srbima i nealbancima na Kosovu tokom 1999. godine.
 
Taj Kusner bese bio neko udo u onim lekarima bez granica????


Tom udruzenju zlikovaca koji po svetu seju smrt. Sto su u Libiji deci ubrizgavali virus side...koji po Africi deci dele ebolu i druge bolestine.

U da mamu im je*em ti lekari bez granica su stvarno zlo shta su radili... c c c... i da, jeste tu Kushner bio mudo, zapravo on je osnivach... tj. ko-osnivach.
 

Back
Top