Курт Волкер: Путин на Западном Балкану можда изведе пуч уз помоћ СПЦ

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
36.945
Хроника
http://www.nspm.rs/hronika/kurt-vol...-podrivanja-stabilnosti-zemalja-kroz-spc.html
Курт Волкер: Путин на Западном Балкану жели да повећа зависност од Русије кроз енергетске залихе и цркву. Ако Русија буде имала одређени предах у Украјини, видећете више покушаја пуча и подривања стабилности земаља кроз СПЦ
PDFШтампаЕл. пошта

субота, 03. децембар 2022.

Бивши амерички амбасадор при НАТО Курт Волкер оценио је данас да председник Русије Владимир Путин на Западном Балкану жели да повећа зависност од Русије кроз енергетске залихе и цркву, али да та зависност мало слаби.

„У региону Балкана, Путин очигледно жели да повећа зависност од Русије кроз енергетске залихе и цркву, и реалност је да та зависност сада мало слаби, зато што не могу да испоруче резултате. И то у овом тренутку представља одређени предах за Западни Балкан“, рекао је Волкер за Глас Америке.

Волкер, сада сарадник Центра за анализу европске политике (ЦЕПА), рекао је да је потребно да владе у региону искористе тај тренутак и спроведу реформе, да учврсте западну оријентацију и да изграде односе са Европском унијом (ЕУ) и НАТО.

Према његовим речима, због проблема које има у Украјини, смањена је способност Русије да буде активна у другим регионима.

„Када се врати фокус Русије на друге ствари, ако буде имала одређени предах у Украјини, могли бисте да видите више покушаја пуча, више напора да се подрије стабилност земаља кроз православну цркву, нарочито Српску православну цркву где могу да је инструментализију“, оценио је он.

Волкер је додао да се могу видети „покушаји да се проруско понашање награди ниским ценама енергената, а да се прозападно казни вишим ценама, као и покушаји обавештаних служби и бизниса да подмите званичнике“.

Поводом става Србије да не уведе санкције Русији, Волкер је оценио да се међународна заједница није много трудила да убеди Београд да се придружи казненим мерама.

„Они виде да је Србија усклађенија са Русијом. И Украјини не помаже такав став Србије. Међутим, такође не мења ништа. Мислим да се мало мање пажње обраћа на Србију. И односи Србије, нарочито са Европском унијом, су захладнели током овог периода, делом зато што није усвојила исте ставове као ЕУ“, рекао је Волкер.

(Бета)

fauler

Veoma poznat
Poruka
13.882
Putko hoće da svi zavise od njegovog prdanjca tj.gasa trti se Alijev da i on ima nešto gasa da ponudi tu su i bliskoistočne glavoseče i tako...biće zanimljivo čiji će gas pobediti na kraju a to po svemu sudeći neće to biti onog što vileni po Ukrajini

Poslednja izmena:

GrdobanS

Elita
Poruka
15.402
Putko hoće da svi zavise od njegovog prdanjca tj.gasa trti se Alijev da i on ima nešto gasa da ponudi tu su i bliskoistočne glavoseče i tako...biće zanimljivo čiji će gas pobediti na kraju a to po svemu sudeći neće biti onog što vileni po Ukrajini
Radije i od tih bliskoistocnih neodespotija tipa Katara nego od botoksiranog ludaka.

bas kao

Elita
Poruka
18.608

пуч уз помоћ СПЦ​

sve, sve, ali ovo nisam mogao ni da sanjam, da je spc pucisticka

moderatore, banuj ove koji mi vredjaju religiozna secanja, brisi bre ove gadosti

sramota da vas bude! ovako mi ameri zborimo, pa voker onda da trazi i SPC da se zabrani, ha, zelenski je sigurno ZA?:

ТРАМП млађи испрозивао ЗЕЛЕНСКОГ због америчког новца и забране православне цркве

Poslednja izmena:

Iskapa

Aktivan član
Poruka
1.781
Gosn Voker je fakat u pravu,pa samo pogledajte podlu igru Rusije i sta su se oni dosjetili da prodaju energente po nizim cijenama onima koji ih podrzavaju a po vecim cijenama onima koji su protiv njih.Mislim zaista moras biti monstruozan da uradis takvo nesto.Naravno da Rusija nije diktatura vec uredjena demokratska drzava koja podrzava LGBTQ+ prava ponasala bi se normalno,tj energente bi prodavala po nizim cijenama onima koji su protiv nje,a po višim cijenjama onim drzavama koji je podrzavaju.

bas kao

Elita
Poruka
18.608
Волкер је додао да се могу видети „покушаји да се проруско понашање награди ниским ценама енергената, а да се прозападно казни вишим ценама, као и покушаји обавештаних служби и бизниса да подмите званичнике“.
:dash: :rotf:
Evo sa' ce rusi da lupe sankcije prijateljima, a neprijateljima ce da daju diskaunt:mrgreen:

moderatore brisi bre ovu debilanu

zofr

Iskusan
Poruka
5.840
Gosn Voker je fakat u pravu,pa samo pogledajte podlu igru Rusije i sta su se oni dosjetili da prodaju energente po nizim cijenama onima koji ih podrzavaju a po vecim cijenama onima koji su protiv njih.Mislim zaista moras biti monstruozan da uradis takvo nesto.Naravno da Rusija nije diktatura vec uredjena demokratska drzava koja podrzava LGBTQ+ prava ponasala bi se normalno,tj energente bi prodavala po nizim cijenama onima koji su protiv nje,a po višim cijenjama onim drzavama koji je podrzavaju.
Не знам за Вокера, али факат ти и Волкер нисте у праву. Ко има уговор добија гас по уговору, али неки се праве паметни па раскинули уговоре и купују гас на берзи а тамо мешетари, због велике потражње, дигли цене у небеса, и не само руског гаса.

Немци имају уговор, али разбуцали северни ток, и шта сад, сам пао сам се убио.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.925
Бивши амерички амбасадор при НАТО Курт Волкер оценио је данас да председник Русије Владимир Путин на Западном Балкану жели да повећа зависност од Русије кроз енергетске залихе и цркву, али да та зависност мало слаби.

Ако заиста тако мисле, Сађани су увек слободни да Србији понуде 50-годишњи уговор о снабдевању енергијом по ценама нижим од Русије.И још нешто приде. Пошто Руси обећавају Косово, ови би могли да додају и РСК на то, рецимо. Онда би сигурно руски утицај на западном Балкану мало ослабио.

bas kao

Elita
Poruka
18.608
Ако заиста тако мисле, Сађани су увек слободни да Србији понуде 50-годишњи уговор о снабдевању енергијом по ценама нижим од Русије.И још нешто приде. Пошто Руси обећавају Косово, ови би могли да додају и РСК на то, рецимо. Онда би сигурно руски утицај на западном Балкану мало ослабио.
pa ti si ludji od ove dileje vokera
nece da moze, jer tako stvari ne funkcionisu
'ajd popij 1 celtic honey, dobar liker, meni bar mozes da verujes, i to sa americkom kafom isto ide med u nju, ja kad t kazem, provereno dobra stvar, napitak, a s'ludacima nemo' se druzis, ludilo je zarazno

Poslednja izmena:

bas kao

Elita
Poruka
18.608

Tvin Konza

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.977
Ah...:roll:

Pa dobro, ako je Srbija već proruska, zašto bi onda Rusi organizovali puč preko Crkve? Ono, zašto bi uopšte organizovali puč?

Sem ako...:think:

Pa zar i Crkva radi Vučiću o glavi?????

Aaaaaaaaaa...pa ima li kraja...:aaa:
Ma jok SPC i Putin su odlikovali tvog voljenog picøustog

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.