• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kurs za frizera ili kuvara?

Jedno bure

Obećava
Poruka
94
Imam diplomu, imam i master, imam i solidan posao, ali u poslednje vreme sve više razmišljam kako ovo čime se bavim nije za mene. Imam tu umetničku crtu koju ću da iskoristim kao izgovor što me pravila i kodeksi ponašanja i očekivanja dave i sputavaju. Umorile su me velike kancelarije, računari, filtrirana voda, tim bildinzi i besplatna kafa na poslu.
Odatle mi ideja da nešto promenim. Kurseve nisam odabrala nasumično, volela bih da se bavim i jednim i drugim, ali blagu prednost dajem ipak frizeru. Valjda jer imam frizerskog iskustva na svojoj glavi. :malav:

Koje kurseve preporučujete u Beogradu? Pretraživala sam razne škole i uputila se u cene i plan rada i prvo što sam mogla da zaključim je da će mi biti teško da praksu uklopim u radno vreme, ali o tome ću misliti kasnije.
Za sad me interesuje da li je već neko imao iskustva sa kursevima ovog tipa? Koliko ste zainteresovani i da li se polaznik osposobi za rad? Da li se kurs samo završi i nađe posao ili se i nakon kursa ne smatraš kuvarom odnosno frizerom?

Poruka
17.127
Pa nazoveš bilo koji frizerski salon i pitaš :) jel bi primili "kursistu". Dobro razmisli, znam da nam tuđe djeluje lakše i bolje, pa i kravi je trava iza ograde zelenija ali nije ni posao frizera lagan, otečene noge, iskoče im vene, popucaju pete, slušaju žalopojke po cijeli dan a plaćeni su nikako. Možda da probaš, pa bar za vlastite potrebe, šišaj prijateljice i porodicu :)

markons82

Elita
Poruka
19.138
Pa nazoveš bilo koji frizerski salon i pitaš :) jel bi primili "kursistu". Dobro razmisli, znam da nam tuđe djeluje lakše i bolje, pa i kravi je trava iza ograde zelenija ali nije ni posao frizera lagan, otečene noge, iskoče im vene, popucaju pete, slušaju žalopojke po cijeli dan a plaćeni su nikako. Možda da probaš, pa bar za vlastite potrebe, šišaj prijateljice i porodicu :)
E a ako otvoris svoj salon ( muski ), sisanje 400-500din, moze recimo 3 osobe na sat da osisa al hajde neka je dve, to je od 800-1000din/sat, neka radi 8 sati to je recimo 60e/dan -1300e mesecno ako ne radi vikendom. Stavi jos jednu stolicu i zaposli nekog, 40% je njegovo to onda dodje blizu 2000e

Jedno bure

Obećava
Poruka
94
Znam da nikom nije lako, ali frizeri kod kojih idem su uvek puni i uvek papreno naplaćuju usluge, tako da ne mogu baš da poverujem da slabo zarađuju. Možda upravo "šegrti" i početnici u salonima u manjim mestima, ali generalno fino i posluju i zarađuju. Frizer kod koga sam išla je za jedan dan imao samo mene kao mušteriju i zaradio je 16.000. Dakle, 16.000 za jedan dan, a ja to sa svojim poslom ne mogu, niti ću ikada moći.
Slagala bih kad bih rekla da me ne interesuje zarada, interesuje normalno i naravno da gledam da zarađujem više, ali s obzirom da imam obazovanje kakvo imam i da sam osuđena na rad od 9 do 5, tu niti možeš biti zadovoljan, niti možeš zaraditi.
Ali ono što me je navelo da pomišljam o zanatu je i moje shvatanje da taj korporativni sistem od 9 do 5 nije za mene. Ne mogu da stalno dolazim na posao i nikome ne kažem ni "dobar dan", da nam je komunikacija online i da svaki korak mora biti u skladu sa pravilima. Ovo je sad i druga neka tema, ali odgovaram na to "da je s druge strane trava uvek zelenija".

Nisam razmišljala o tome da zovem frizerske salone, to je dobra ideja i pokušaću sa tim. Čak i jesam jednom pisala poruku da se raspitam, ali su me ignorisali jer su tu obuku namenili ljudima koji su već frizeri.

forlorn

Iskusan
Poruka
5.610
Ali tu već prelaziš u preduzetnike, ne mož gledati samo prihode nego i troškove, zakup lokala, nabavka opreme i amortizacija, porezi, doprinosi i takse...

---

I ne naplaćuju svi jednako, ima ko po ceo dan guli za puno manje od tih para, mslm, probaj, to nije problem, ali ne očekuj odmah uspeh.

Jedno bure

Obećava
Poruka
94
Ne očekujem odmah uspeh. Počela sam sa diplomom i primala platu koliku i radnik u samoposluzi, napustila stalan posao jer nisam mogla da napredujem i došla da radim pod ugovorom i shvatila da nije tu problem napredovanje, već sam posao i sistem. Osim toga, ide mi se iz ove zemlje, a sa ovim obrazovanjem to ne mogu. Ne znam mogu li i kao frizer, ali nemam baš mnogo prostora za isprobavanje zanimanja.

Jedno bure

Obećava
Poruka
94
Zato mi je jedna opcija i kuvar jer znam da se preko može lepo zaraditi i lakše otići nego kao frizer. I može se obići primorje, što je plus. Nego mislim da se tu daleko više radi, ali šta je tu je. Čekam da završim sa nekim časovima na koje trenutno idem, pa da krenem na neki od tih kurseva. Na kraju, ne može da odmogne. Potrošiću možda pare, ali ću bar znati još nešto da radim.

RIA77

Poznat
Poruka
7.926
Ако ћеш да будеш добар фризер, увек ћеш имати посла.
Ако ћеш да отаљаваш посао, боље га не почињи.
Фризер код кога сам се дуго шишао је шишао увек исто, без обзира да ли је расположен или не, или је спавао два сата или је уморан јер је радио два посла.

RIA77

Poznat
Poruka
7.926
Zato mi je jedna opcija i kuvar jer znam da se preko može lepo zaraditi i lakše otići nego kao frizer. I može se obići primorje, što je plus.
Нећеш имати слободних дана, да ли ти је до приморја или до запослења ?
Као кувар нећеш бити свој газда. Као фризер, вероватно да хоћеш.
Nego mislim da se tu daleko više radi, ali šta je tu je. Čekam da završim sa nekim časovima na koje trenutno idem, pa da krenem na neki od tih kurseva. Na kraju, ne može da odmogne. Potrošiću možda pare, ali ću bar znati još nešto da radim.
Најбитније да ли желиш то. Најбољи фризер код кога сам се шишао је курзиста, ако ти то значи. Дакле најбитнија је воља и труд.

RIA77

Poznat
Poruka
7.926
Zato mi je jedna opcija i kuvar jer znam da se preko može lepo zaraditi i lakše otići nego kao frizer. I može se obići primorje, što je plus. Nego mislim da se tu daleko više radi, ali šta je tu je. Čekam da završim sa nekim časovima na koje trenutno idem, pa da krenem na neki od tih kurseva. Na kraju, ne može da odmogne. Potrošiću možda pare, ali ću bar znati još nešto da radim.
Шта би на крају ?

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.990
Imam diplomu, imam i master, imam i solidan posao, ali u poslednje vreme sve više razmišljam kako ovo čime se bavim nije za mene. Imam tu umetničku crtu koju ću da iskoristim kao izgovor što me pravila i kodeksi ponašanja i očekivanja dave i sputavaju. Umorile su me velike kancelarije, računari, filtrirana voda, tim bildinzi i besplatna kafa na poslu.
Odatle mi ideja da nešto promenim. Kurseve nisam odabrala nasumično, volela bih da se bavim i jednim i drugim, ali blagu prednost dajem ipak frizeru. Valjda jer imam frizerskog iskustva na svojoj glavi. :malav:

Koje kurseve preporučujete u Beogradu? Pretraživala sam razne škole i uputila se u cene i plan rada i prvo što sam mogla da zaključim je da će mi biti teško da praksu uklopim u radno vreme, ali o tome ću misliti kasnije.
Za sad me interesuje da li je već neko imao iskustva sa kursevima ovog tipa? Koliko ste zainteresovani i da li se polaznik osposobi za rad? Da li se kurs samo završi i nađe posao ili se i nakon kursa ne smatraš kuvarom odnosno frizerom?
Mislim da su ove dve stvari nebo i zemlja,kuvar uci dok je ziv,sishati moze i zena vlasnika salona bez kursa

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.