Kurje oko

pura moca

Zaslužan član
Poruka
148.774
Klavus (clavus, kurje oko) je cirkumskriptno, hiperkeratotično, konusno zadebljanje kože, čiji je tvrdi vrh u obliku trna okrenut prema dermisu.

Nastaje kao dobro ograničena hiperkeratoza zbog stalnog mehaničkog pritiska na meka tkiva ispod kojih se nalazi tvrda podloga.

Klavus je ograničena i ovalna hiperkeratoza, sadrži u sredini konusno jezgro od tvrdog keratina koje, prilikom pritiska ka unutra, izaziva bol. Javlja se na mestima ograničenog pritiska, naročito iznad koštanih ispupčenja na stopalima – dorzumi prstiju stopala i taban ispod glavica metatarzalnih kostiju. "Meko kurje oko" je često macerirano i tipično je za prostor između četvrtog i petog prsta stopala priljubljenih u tesnoj obući.

Dijagnoza se postavlja na osnovu kliničke slike.

Osnovna mera jeste uklanjanje pritiska na taj deo stopala – nošenje komotne obuće, upotreba uložaka od mekog sunđera i ortopedska korekcija eventualnih statičkih anomalija. Potrebno je pokušavati sa primenom salicilnih masti ili drugih keratolitika. Ukoliko je ova terapija neuspešna, dolazi u obzir elektrokoagulacija ili ekskohleacija.


1652802235727.png

kurje oko
https://www.stetoskop.info/kozne-i-polne-bolesti-dermatovenerologija/clavus-kurje-oko
 
Ja sam kupila i koristila neke flastere za kurje oko, kupljene u Ruskoj apoteci.
Sve su mi izvukli van (sadržaj ostaje na flasteru), ne boli ništa i jako su delotvorni.
Pod uslovom da proces nije previše odmakao.
P.S. Meni je kurje oko bilo na malom nožnom prstu. Više se nije pojavljivalo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupila i koristile neke flastere za kurje oko, kupljene u Ruskoj apoteci.
Sve su mi izvukli van (sadržaj ostaje na flasteru), ne boli ništa i jako su delotvorni.
Pod uslovom da proces nije previše odmakao.
P.S. Meni je kurje oko bilo na malom nožnom prstu. Više se nije pojavljivalo.
jel može foto
 
Ima jedan narodni recept za k. oko.

Potopiti noge u lavor skoro vruce vode (u koji je prethodno sipan tecni
sapun) i drzati noge sto duze. Pazljivo oljustiti kozicu zadebljanja.
Osusiti noge, a zatim koru od banane - unutrasnju stranu- komadic , nasloniti na zadebljanje. Preko omotatiti prijanjajucu foliju (ona providna za namirnice)i tako prenociti.Folija ima ulogu da zadrzi taj komadic kore od banane.
Ujutro to skinuti, opet oljustiti malo kozice pa uvece ponovi postupak i sve tako dok se ne povuce a u toku dana na to mazati neku bebi kremu.
 
ima li leka? nešto iz apoteke?
Ima leka,a nije iz apoteke.Cuvarkuca.Ima sigurno upustva na netu kako treba da se koristi,da ne pisem.Znam vise ljudi koji su se tako otarasili kurjeg oka.Oljustiti povrsinski sloj lista,okrenuti list na ranu,tu deblju oljustenu stranu i zalepiti flasterom i tako 7 do 10 dana.ukuva se sve od toga i izadje i onaj trn i omeksa koza okolo.
 

Čuvarkuća za kurje oko​

Ako se pitate kako se koristi čuvarkuća kao prirodni lek za kurje oko vrlo jednostavno, na sledeći način: Treba uzeti svež list čuvarkuće. Skinuti kožicu sa jedne stane. Zatim tu stranu bez kožice staviti preko kurjeg oka i pričvrstiti flasterom. Čuvarkuću na kurje oko stavljati uveče i pustiti preko noći da stoji. Tretman ponavljati svako veće do izlečenja. Čuvakrkuca bi trebalo da ukloni kurje oko za tri do četiri dana.

Iskustva sa čuvarkućom za kurje oko​

Iskustva u vezi upotrebe čuvarkuće za tretiranje kurjeg oka mogu se razlikovati kod različitih osoba. Neki ljudi izveštavaju o pozitivnim rezultatima i olakšanju simptoma kurjeg oka korišćenjem čuvarkuće, dok drugi ne primećuju značajnu promenu ili imaju ograničene rezultate.

Oni koji su imali pozitivna iskustva obično ističu sledeće:

  • Smanjenje bola: Neki korisnici su primetili smanjenje bola i nelagodnosti povezanih sa kurjim okom nakon primene obloga od čuvarkuće.
  • Omekšavanje kože: Čuvarkuća može pomoći u omekšavanju zadebljane kože kurjeg oka, što olakšava njegovo uklanjanje ili smanjenje nelagodnosti.
  • Prirodna alternativa: Mnogi ljudi preferiraju korišćenje prirodnih lekova umesto hemijskih preparata ili invazivnih procedura za tretiranje kurjeg oka, pa čuvarkuća može biti privlačna opcija zbog svoje prirodnosti.

Uklonite kurje oči belim lukom​

beli luk prirodni lek za kurje oko

Jedan češanj belog luka ispasirajte. Dodajte malo soli. Stavite napravljenu oblogu preko kurjeg oka i zalepite flasterom. Pustite da stoji 12 sati. Terapiju sa belim lukom je najbolje primenjivati uveče pred spavanje.

Prirodni lek za kurje oko od smokve​

Smokva je veoma popularana za lečenje kurjih očiju zbog svoje efikasnosti. Nekoliko večeri zaredom stavite pola smokve na kurje oko. Tako da unutrašnji deo smokve dođe na obolelo mesto. Zatim zalepite flasterom i pustite da prenoći. Ujutru skinite oblogu. Potopite nogu u toplu vodu i držite sat vremena. Nakon nekoliko dana stavljanja ove lekovite obloge kurije oko će nestati.

Crni luk i sirće za uklanjanje kurjeg oka​

Presecite malu glavicu crnog luka na pola. Stavite jednu polutku u malo sirća da stoji 4 sata. Zatim stavite na kurje oko i pričvrstite. Prespavajte sa ovom oblogom. Ponavljajte postupak nekoliko dana.

Bršljan kao lek za kurje oči​

Recept: Nekoliko listova ( tri – četiri ) svežeg bršljana operite i osušite. Usitnite i stavite na gazu. Previjte na kurje oko. Previjajte ovako napravljenu oblogu deset dana.

Propolis – prirodno rešenje za kurje oko​

Najbolji način da se rešite kurjeg oka je da nabavite propolis. Mora biti u čvrstom stanju, može se naći kod pčelara. Komadić propolisa otopite i stavite na flaster. Zalepite i pustite preko noći. Ponovite nekoliko dana zaredom i uspeh neće izostati.

Jabukovo sirće za kurje oko​

Recept: Izmrvite pet aspirina i pomešajte prah sa jednakom količinom vode i sirćeta da dobijete pastu. Namažite kurje oko i zavijte gazom. Posle deset minuta bi izraslina trebala biti dovoljno meka da je odstranite kamenom za pete. Ne pokušavajte ovu metodu ako imate povišen šećer u krvi, ili problem sa zarastanjem rana...izvor...Lekovito i Zdravo
 

Back
Top