Купујмо домаће

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Прочитах неки дан у новинама, да су нека удружења потрошача
поново актуелизовали кампању КУПУЈМО ДОМАЋЕ,
ЈЕР КАКО РЕКОШЕ, ТО ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЧИНА ЗА ПОКРЕТАЊЕ ПОСРНУЛЕ ПРИВРЕДЕ.........
Преодчих пријатељу акцију, а он ми одговори....
КУПОВАО БИХ ЈА.....ДА ИМАМ СА ЧИМ...
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Није ми јасно, како ће на све ово реаговати Еуропа,
и они из Србије који теже уласку у ЕУ?
Да није ова акција затварање у сопствени тор?
ДА ЛИ СА ОВОМ АКЦИЈОМ ПОМАЖЕМО РАЗНИМ ДЕЛТАМА
ДА КОНАЧНО СТАНУ НА СВОЈЕ НОГЕ?
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Купујем 99% домаћих прехрамбених производа, јер је наша храна најбоља, а све чешће (нашла сам сјајан бутик), купујем и домаће одевне предмете.
Умало да заборавим да поменем домаћу фармацеутску индустрију, 70% лекова и разних других препарата у нашој кућној апотеци је домаће.
Предходни усисивач (трајао 30 година) је производња Слобода Чачак, баш ме занима колико ће да потраје овај Самсунг.
:think:
 
Прочитах неки дан у новинама, да су нека удружења потрошача
поново актуелизовали кампању КУПУЈМО ДОМАЋЕ,
ЈЕР КАКО РЕКОШЕ, ТО ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЧИНА ЗА ПОКРЕТАЊЕ ПОСРНУЛЕ ПРИВРЕДЕ.........
Преодчих пријатељу акцију, а он ми одговори....
КУПОВАО БИХ ЈА.....ДА ИМАМ СА ЧИМ...
:hahaha::hahaha::hahaha:

A da ga prijavimo na crveni krst ako je njemu neugodno da se prijavi sam?!
 
Čim bude nešto kvalitetno, kupovaće se. Bilo i biće. Niko ne kupuje strano zato što je strano.

To je poenta cele priče.


Na svakom koraku mozete da vidite nekog ko kupuje strano jer mu je poverenje u domace izgubljeno ili ga nikad nije ni imao.

Poenta cele price je ipak da mnogi (moja procena je da se radi o vecini) kada kupuju strano kupuju sa mnogo manje dvoumljenja nego kada kupuju domace.
Fama uvoz=bolje je bila i na zapadu ("import quality" slogan) ali je to polako odumrlo i zamenjeno sa domace=vise posla.

Mnoge velike svetske ekonomije promovisu domace=manje gubitka posla=bolje

Srbija ima kvalitetnih proizvoda na pretek. Mozda su losije upakovani, mozda nisu nasiroko reklamirani ali su bolji od uvoznih ekvivalenta.
Primer je McD a ima ih puno
 
Купујем 99% домаћих прехрамбених производа, јер је наша храна најбоља, а све чешће (нашла сам сјајан бутик), купујем и домаће одевне предмете.
Умало да заборавим да поменем домаћу фармацеутску индустрију, 70% лекова и разних других препарата у нашој кућној апотеци је домаће.
Предходни усисивач (трајао 30 година) је производња Слобода Чачак, баш ме занима колико ће да потраје овај Самсунг.
:think:

pa da . samsung je nas najpoznatiji domaci proizvod iz nasu fabriku iz nas rogojevac
 
Прочитах неки дан у новинама, да су нека удружења потрошача
поново актуелизовали кампању КУПУЈМО ДОМАЋЕ,
ЈЕР КАКО РЕКОШЕ, ТО ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЧИНА ЗА ПОКРЕТАЊЕ ПОСРНУЛЕ ПРИВРЕДЕ.........
Преодчих пријатељу акцију, а он ми одговори....
КУПОВАО БИХ ЈА.....ДА ИМАМ СА ЧИМ...
:hahaha::hahaha::hahaha:



Kupujmo Domaće!!! Zaviče Ivana Brlić Mažuranić... naravno u Šumi Sriborovoj..
 
Domaci slatkisi

450px-YugoKrinkov.jpg
 
Čim bude nešto kvalitetno, kupovaće se. Bilo i biće. Niko ne kupuje strano zato što je strano.

@ tema .. Kasno je sad .

Daklem . Pouzdano znam da su srpske suve sljive bas najbolje na svetu , i da jedan dobar deo proizvodnje odlazi u Tokijo .

Nadam se da tokjski potrosaci nisu i suvise loseg ukusa , i verujem da su oni ovo dobro procenili kao vrhunski proizvod .

Srpsko preduzece WEG ima jednbu trevcinu fabbrike u Kini zqa belu tehniku .
Druge dve trecine pripadaju Samsung i gorenju .
Ista tehnoligija , isti inzinjeri , isti maerijali , apa cak i dizajn , samo sto je WEG za 30 % jjeftiniji od Gorenja .
A Gorenje se vise prodaje u Srbiji od WEGa . Srpska Konditorska industrija je jedna od najjacih u regionu .
Naravno , bas skoro su unistili Ravanicu , ( inace veoma solventno preduzece ) , i sa njom njen cueni proizvod Bonzitu , kako bi neki bednik mogao da uvozi slicne proizvode iz ko zna koje drzave . Imamo sijaset voda , ali je od nas svoje mesto lako nasla i Jana voda i Iva .



Ubice nas Jugonostalgicarstvo i naivnost .
 
Poslednja izmena:
Nego zašto? Zao što je kvalitetnije?
Sva je ta roba pravljena samo za naše balkansko tržište tako da od kvaliteta nema ni "k"
Balkanski kvalitet=baklanske cene

Тачно!

Чак је једна Хрватска фирма добила спор пред међународним судом јер за наше тржиште праве бофл робу.

Зато ја купујем искључиво домаће.
Бар знам да није озрачено.:cool:
 
Тачно!

Чак је једна Хрватска фирма добила спор пред међународним судом јер за наше тржиште праве бофл робу.

Зато ја купујем искључиво домаће.
Бар знам да није озрачено.:cool:

Ozračeno? :lol:

Kako znaš? Zar ne bi trebalo da je obrnuto, pošto su upravo nas pre 10 godina "bombardovali uranijumom"? :hahaha:
 
Купујем 99% домаћих прехрамбених производа, јер је наша храна најбоља, а све чешће (нашла сам сјајан бутик), купујем и домаће одевне предмете.
Умало да заборавим да поменем домаћу фармацеутску индустрију, 70% лекова и разних других препарата у нашој кућној апотеци је домаће.
Предходни усисивач (трајао 30 година) је производња Слобода Чачак, баш ме занима колико ће да потраје овај Самсунг.
:think:

svaka cast slazem se,skidam kapu... zasto bismo kupovali dukat mlijeko kad ima imlek npr?
ozbiljno...i o cake keks umjesto njemackih i svajcarskih kekseva na bazi zitarica...
 
Прочитах неки дан у новинама, да су нека удружења потрошача
поново актуелизовали кампању КУПУЈМО ДОМАЋЕ,
ЈЕР КАКО РЕКОШЕ, ТО ЈЕ ЈЕДАН ОД НАЧИНА ЗА ПОКРЕТАЊЕ ПОСРНУЛЕ ПРИВРЕДЕ.........
Преодчих пријатељу акцију, а он ми одговори....
КУПОВАО БИХ ЈА.....ДА ИМАМ СА ЧИМ...
:hahaha::hahaha::hahaha:

ebiga...

ja kupujem domace, po nasim prodavnicama, ono sto nude.
vecinu stvari kupujem kanadsko na zalost, mada i to pregledavam, sve sto je iz izraela ili finansira izrael ne kupujem.
 

Back
Top