Kupujemo avione od Francuza a oni su za rezoluciju o Srebrenici!?

Рат у Босни и Херцеговини произвео је много срамотних епизода које су дело оних који су декларативно Срби тј Срби по занимању.
Сребреница, Приједор, Бијељина, Фоча, Вишеград... Тужно.

Србија је уморна од фрустрација и проблема који јој товаре њени прекодрински сународници или њени грађани прекодринског порекла (част изузецима вредним поштовања).

Ми, Срби - Србијанци, не можемо нормално да живимо од тих лудила и хистерија. У немогућности да се сукобљавају са правим Бошњацима и Хрватима, ти ликови сад по Србији означавају "усташама" и "балијама" све Србе који нису залуђени Путином, Вучићем и Додиком.
Доста више перманентног рата.
Нормална Србија треба и жели да има добросуседске односе са Босном и Хрватском.
Треба радимо и сарађујемо
Ti si juče pao sa Marsa? Znaš li da su mnogi građani današnje Srbije POLOŽILI neku zakletvu...a nisu ni prstom mrdnuli 90-tih.. i sada PERU ruke od svoje odgovornosti!!??? Da nas podsetim:
Ja (ime i prezime) svečano se obavezujem da ću braniti nezavisnost, ustavni poredak, nepovredivost i celokupnost Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije i da ću čuvati i razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. Uvek ću svesno i disciplovano izvršavati obaveze i dužnosti branioca Svoje socijalističke samoupravne domovine i biti spreman da se borim za njenu slobodu i čast, ne žaleći da u toj borbi dam i svoj život.

Глупав ад хоминем

Не видим разлог зашто би требало да бранимо иједан злочин који су тамошњи Срби направили
Od onih koji nisu branili 'tamošnje' Srbe od balijsko-hrvatske kame i nije čudna ova tvoj logika! I dalje se BAREM SAMO pravite kao da se ništa nije desilo! Šta te briga za tame neke?

Francuska jedan od kosponzora Rezolucije o Srebrenici?​

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je 11. aprila da će RS „doneti odluke“ protiv najavljene Rezolucije o Srebrenici u UN, kao i da će, ukoliko dođe do usvajanja Rezolucije, „Republika Srpska napustiti odlučivanje u Bosni i Hercegovini“

Pogledajte prilog 1529766

Iz Memorijalnog centra Srebrenica u petak je stigla potvrda da će Republika Francuska biti jedan od kosponzora Rezolucije o Srebrenici.
Memorijalni centar je zahvalio u tekstu predsedniku Emanuelu Makronu, Misiji Francuske u Ujedinjenim nacijama i „prijateljskom narodu Francuske“, prenosi Fena.

Iz Srebrenice su podelili i video obraćanja predsednika Makrona, od pre nekoliko godina povodom godišnjice genocida.

„Francuska pamti i uvek će pamtiti patnju koju je vaša zemlja iskusila pre 25 godina, u najmračnijim trenucima koje je Evropa videla od završetka Drugog svetskog rata. 11. jula 1995. godine, i u danima koji su usledili, ovde, u Srebrenici, u Bosni i Hercegovini se desila jedna od najgorih tragedija u modernoj istoriji.

Francuska nije zaboravila više od 8.000 žrtava, odraslih i dece, koji su ubijeni“, kazao je tom prilikom Makron, saopšila je pres služba Memorijalnog centra Srebrenica.

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je 11. aprila da će RS „doneti odluke“ protiv najavljene Rezolucije o Srebrenici u UN, kao i da će, ukoliko dođe do usvajanja Rezolucije, „Republika Srpska napustiti odlučivanje u Bosni i Hercegovini“.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je nakon sastanka sa predstavnicima RS kritikovao postupke dela zemalja koji su pokrenuli inicijativu o Srebrenici, navodeći da je razgovarao sa predsedavajućim skupštine UN i da će poslati specijalnog izaslanika kod predsednika skupštine UN i tražiti da razmotre kršenje svih procedura.

Podsetimo, Nacrt rezolucije kojom se 11. jul proglašava Međunarodnim danom sećanja na genocid u Srebrenici biće predstavljen 17. aprila na zatvorenom sastanku u UN, kako je ranije objavio „Glas Amerike“.

(rt.rs)
Svi sa srpske koji su na bilo koji način povezani sa dešavanjima u Srebrenici su uhapšeni i procesuirani.
Suprotno tome, preko 3000 ubijenih Srba u i oko Srebrenice, niko još nije odgovarao sa bošnjačke strane?
Orić je (ne)shvatljivo oslobodjen iako su svjedočili neposredni svjedoci zločina?

Iako je to sa svih pravnih, ljudskih, božjih i civilizacijskih normi stanovišta, očigledna nepravda i manipulacija žrtvama, to izgleda (još) nije dovoljno?
Nije, iako su osudjeni mnogi koji veze sa tim nemaju, ali izgleda da treba osuditi sve Srbe u BiH..

Kako izaći iz ovog vtloga pakla i mržnje, koji se godinama zloupotrebljava.
Ako se pokaže da je istina da - kupujemo avione od Pariza a oni su jedan od kosponzora "rezolucije o Srebrenici", postavlja se opravdano pitanje da li smo mi jedan dobrodušan i veoma naivan narod, očigledno na svoju štetu?
Kada imaš pare, imaš i moć - možeš da biraš gdje ćeš i od koga ćeš nešto kupiti.. a u pitanju su ogromne novčane svote.
Problem je što borbeni avioni nisu roba kao i sve ostalo - u sadasnjen rasporedu snaga je to jedino što je Srbija mogla da kupi i uveze bez problema.

Ostalo su projekcije.

Tu je sad USA ambasada.
5014AF33-AC1F-4299-9E42-CB17FF162AF1.jpeg

Drugari, Vucic mnogo vise mrzi zapad od svih vas rusofila zajedno na gomili...Samo sto on bolje vidi sta se mora od vas na dnu kace...
Sto se tice rezolucije o Srebrenici u njoj se ne pominje Niti Srbija, niti se pominju Srbi...Nemojte braniti krvoloke koji su udarili na Boga i bozije zakone...Ne morate ih ni mrzeti, ali nemojte negorati ubedljivo najveca streljanjanu Evropi nakon Drugog svetskog rata... Meni je neuporedivo drazi posten Bosnjak, nego neki nas zlocinac...
Sa dna kace? Vidi ti našeg forumskog patricija.

Србија је уморна од фрустрација и проблема који јој товаре њени прекодрински сународници или њени грађани прекодринског порекла (част изузецима вредним поштовања).

Slične rečenice sam slušao dok sam živeo u Pančevu, od autohtonih Srba Banačana samo što se nije odnosila na Srbe iz Bosne nego na vas "Srbijance". U stvari, bilo je mnogo gorih kvalifikacija i epiteta. Ne bi bilo lepo da ih citiram.

vučić opet vodi pogrešnu politiku i opet su posledice te politike samo porazi i poniženja i zaduženja...totalni krah je doživeo na kosovskoj politici..prevazišao je čak i najveće izdajnike a on i dalje nastavlja sa takvom politikom
on vodi pravu politiku, uvek je bio lopina...samo, ima srece sto je srpski narod odavno skrenuo sa puta zdravog razuma

Slične rečenice sam slušao dok sam živeo u Pančevu, od autohtonih Srba Banačana samo što se nije odnosila na Srbe iz Bosne nego na vas "Srbijance". U stvari, bilo je mnogo gorih kvalifikacija i epiteta. Ne bi bilo lepo da ih citiram.

То од Срба Банаћана ниси могао чути.

Od normalnog čoveka nisi mogao čuti, ali za osobe sa psihološkim poremećajima ličnosti i primitivnom svešću su karakteristične takve generalizacije udružene sa strahovitom ostrašćenošću, uvrnutom percepcijom stvarnosti i uverenjem da su za njihove lične probleme i promašene živote krive neke zle sile, nekakvi "dođoši", ale, čudovišta, "prekodrinci" koji samo gledaju koga će da istuku i zatuku... i šta se se sve ne mota po glavi i poremećenoj svesti takvih individua.

Primer:

Да.
Поштен Бошњак оставља на миру Србијанце, док "најбољи Срби" (било да живе у завичају или су прешли у Србију) само чкиље кога би овде у Србији нашли као "издајника", те проћерали, затворли, истукли и затукли.

Зато, Србија са себе треба да склони терет њихових фрустрација које нам земљу претварају у резерват хистерије

Да.
Поштен Бошњак оставља на миру Србијанце, док "најбољи Срби" (било да живе у завичају или су прешли у Србију) само чкиље кога би овде у Србији нашли као "издајника", те проћерали, затворли, истукли и затукли.

Зато, Србија са себе треба да склони терет њихових фрустрација које нам земљу претварају у резерват хистерије
Ili si upravo ti jedan od tih što bi da Srbiju pretvore u “rezervat histerije”? I to titoističke histerije, da se razumemo.

Ti si juče pao sa Marsa? Znaš li da su mnogi građani današnje Srbije POLOŽILI neku zakletvu...a nisu ni prstom mrdnuli 90-tih.. i sada PERU ruke od svoje odgovornosti!!??? Da nas podsetim:
Ja (ime i prezime) svečano se obavezujem da ću braniti nezavisnost, ustavni poredak, nepovredivost i celokupnost Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije i da ću čuvati i razvijati bratstvo i jedinstvo naših naroda i narodnosti. Uvek ću svesno i disciplovano izvršavati obaveze i dužnosti branioca Svoje socijalističke samoupravne domovine i biti spreman da se borim za njenu slobodu i čast, ne žaleći da u toj borbi dam i svoj život.
Kakve to veze ima sa ubijanjem hiljada ljudi u logorima i genocidom u Srebrenici?

Od normalnog čoveka nisi mogao čuti, ali za osobe sa psihološkim poremećajima ličnosti i primitivnom svešću su karakteristične takve generalizacije udružene sa strahovitom ostrašćenošću, uvrnutom percepcijom stvarnosti i uverenjem da su za njihove lične probleme i promašene živote krive neke zle sile, nekakvi "dođoši", ale, čudovišta, "prekodrinci" koji samo gledaju koga će da istuku i zatuku... i šta se se sve ne mota po glavi i poremećenoj svesti takvih individua.

Primer:
To se leči: al’ isključivo fizikalnom terapijom.

ovde kod mene u Rakovicu nove komsije sa juga veliku buku prave a i ova gospodja odozgo em ima 3 dece em i dalje ima teranje pa skici i vristi dok se razmnozava...sta im je trebalo to da se od njive kuce i okucnice nabiju njih 5-oro u 45m2 u zgradi starije gradnje sa losom izolacijom

Back