Kupovina polovnog automobila

ognjenstekovic

Početnik
Poruka
1
Pozdrav, interesuje me da li neko ima iskustva i šta predlaže od kupovine polovnog automobila. Potrebno mi je auto sa bar malo većim gepekom, jer sam često na putu. Bitni su mi pouzdanost i udobnost u vožnji generalno. Takođe bitna je i ekonomičnost zbog čega se dvoumim da li da kupim Golfa. Opcije su sledeće:

1. Opel Insignia 2,0 CDTI 96kw; 2012god. ; 140 000 km (karavan)
2. Toyota Avensis 2,2 D-CAT 130kw; 2009god ; 214 000 km
3. Golf 6 1,6 TDI 77kw; 2011god ; 190 000 km (karavan)
4. Mazda 6 CD163 2,2 120kw; 2009god ; 170 000 km (karavan)

Cijene auta su iste osim Mazde koja je jeftinija 600e od ostalih (ostali koštaju 6000 eura; kupujem automobil u Sloveniji). Takođe svi automobili su od prvog vlasnika.

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

 
Ognjene, dobrodošao na forum! :D

Welcome Aboard Hasan Minhaj GIF by Patriot Act


Mazdu s tim dizelom ne bih nikako, a od ostalih najpre Opel, pa Toyotu i na kraju Golf.
 
Pa to je taj kvalitet koji ti forsiras a koliko si zaostao govori cinjenica da i ne pogledas video i ustanovis da su tablice na ovom prvom videu iz Amerike.
A ovaj drugi video i govor coveka ti je iz Austrije i Nemacke jel da?
Komedijas na kvadrat.
 
Jesi ti ne cujes da to nije nemacki jezik?
Ukljuci ton na videu majstore pa onda pricaj.
Ja se slazem da je Austrija uzasna sto se tice korozije ali ovo nije iz Austrije pa prema tome ti tvoji kosooki koje gotivis su u stvari isti kao i ovi po kojima pljujes.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav, interesuje me da li neko ima iskustva i šta predlaže od kupovine polovnog automobila. Potrebno mi je auto sa bar malo većim gepekom, jer sam često na putu. Bitni su mi pouzdanost i udobnost u vožnji generalno. Takođe bitna je i ekonomičnost zbog čega se dvoumim da li da kupim Golfa. Opcije su sledeće:

1. Opel Insignia 2,0 CDTI 96kw; 2012god. ; 140 000 km (karavan)
2. Toyota Avensis 2,2 D-CAT 130kw; 2009god ; 214 000 km
3. Golf 6 1,6 TDI 77kw; 2011god ; 190 000 km (karavan)
4. Mazda 6 CD163 2,2 120kw; 2009god ; 170 000 km (karavan)

Cijene auta su iste osim Mazde koja je jeftinija 600e od ostalih (ostali koštaju 6000 eura; kupujem automobil u Sloveniji). Takođe svi automobili su od prvog vlasnika.

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

Ja bih Opel-a, ne zato jer ga ja vozim nego jer je najmlađi i ima najmanje km. Djelovi su možda jeftiniji nego za Japance. A insignia je veća od golfa.
Naravno ne zaboravi od tog iznosa ostaviti bar 1000€ da promjeniš filtere, remenje, ulje i ostale stvari.
 
Na ovom spisku ne znas koji je gori od goreg.
Zasto?
Insignia ima problem sa semeringom uljne pumpe a i elektronika joj je slaba strana.
Avensis sa provereno losim motorom koji trosi ulje a tu ima bolja verzija sa 136ks.
Golf je ok ali jedan od ruznijih karavana.
Mazda takodje sa ispljuvanim motorom koji se nije pokazao dobro.
Od svega ovog Golf je jos i najbolji ali ima ogavan zadnji kraj i zato i nema neku cenu.Golf 7 je vec nesto drugo.
 
Sansa da su ti sa spiska sa tom kilometrazom postoji...
Evo jednog "dobrog" i novijeg karavana:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19343343/peugeot-508-16?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Godiste je 2015 (tako kaze vlasnik), mada je proizveden u prolece 2014, presao je samo 168 hiljada km iako su na servisu pre dve godine ocitali 450 hiljada, a imao je i mnogo verovatno zadovoljnih vlasnika.

https://www.car.info/en-se/license-plate/S/CLR931
Za toliko vracanje i muljanje kilometraze treba krivicno da se odgovara i treba uvesti takav zakon a i da se sprovodi.
 

Back
Top