Kupovina nozeva iz inostranstva i zakon o oruzju

Zna li neko kako to ide?

Da li bi uopste trebalo da bude nekih problema da naruceni noz prodje carinu ili na to niko ni ne obraca paznju?

Koliko znam da ne bi bilo problema,ovisi sta zelis da uneses u zemlju.Noz mora biti u koricama i mora biti tup !!! ili da kupis posebno plasticno sanduce sa kljucem i pre slanja da prikazes sta saljes.Pa ako imas nekoga neka ti tako nesto prenese u autu ili nesto slicno npr. kamijondzije.
A sto se tice unosenja takve robe u Srbiju, to stvarno ne znam,dok za lovacko naoruzanje i opremu nisam siguran kako radi u Srbiji. (ps. samo pazi jer ja sam slao neku robu za Srbiju pa je dobila noge i na proveri tj.pratecom tkz.osiguranom postom vodi se da i nije usla u Srbiju to mi je bilo receno "PAZI RECENO" dok sam od ovih ovde Engleza dobio sve napismeno da je paket stigao u Srbiju pod rednim brojem tim i tim i da ga je zaprimijo taj i taj tu i tu, ovo sam ti rekao samo da znas.
Pre par godina gledao sam da ocu kupim Winchester/ku 45 cal. kupujem je iz Britanije a saljem je za Hrvatsku ( srbin sam ;) ) i ovako stvari stoje,odes u policiju i pitas da ti daju listu ne oruzja,nego kalibra koji je legalan tj pogodan kod nas za lov (posto ne mogu svi kalibri da se uvezu) sto se tice 20-tke,16-ske,12-ske, i ostalih pusaka sa glatkim cevivma to je BEZ PROBLEMA.
Sto se tice karabina e tu je vec problem, to se trebas dobro raspitati i potvrditi pre kupovine,jer neke od te vrste pusaka sa zljebovima i jednom kuglom (ne sacmom) budu odbijene za nosenje,u suprotnom dobijes dozvolu samo za drzanje i da ides na streljanu sa takvom vrstom puske.To se meni desilo povodom te Winchester/ke pa sam odustao od kupovine.
Ili ako imas neku vezu u ambasadi iz koje zemlje kupujes noz,ili vec sta zamolis diplomatu da ti on to unese (ps. to je provereno 100% i radi kao singerica) ;)
Nego mene zanima unos antikvitetskog oruzja;puske,pistolji (kremenjasi i kapislasi pre standardnog metka recimo 1880 - 1885/7 i koja je procedura lukova i samostrela
hvala i pozdrav
 
Koliko znam da ne bi bilo problema,ovisi sta zelis da uneses u zemlju.Noz mora biti u koricama i mora biti tup !!! ili da kupis posebno plasticno sanduce sa kljucem i pre slanja da prikazes sta saljes.Pa ako imas nekoga neka ti tako nesto prenese u autu ili nesto slicno npr. kamijondzije.
A sto se tice unosenja takve robe u Srbiju, to stvarno ne znam,dok za lovacko naoruzanje i opremu nisam siguran kako radi u Srbiji. (ps. samo pazi jer ja sam slao neku robu za Srbiju pa je dobila noge i na proveri tj.pratecom tkz.osiguranom postom vodi se da i nije usla u Srbiju to mi je bilo receno "PAZI RECENO" dok sam od ovih ovde Engleza dobio sve napismeno da je paket stigao u Srbiju pod rednim brojem tim i tim i da ga je zaprimijo taj i taj tu i tu, ovo sam ti rekao samo da znas.
Pre par godina gledao sam da ocu kupim Winchester/ku 45 cal. kupujem je iz Britanije a saljem je za Hrvatsku ( srbin sam ;) ) i ovako stvari stoje,odes u policiju i pitas da ti daju listu ne oruzja,nego kalibra koji je legalan tj pogodan kod nas za lov (posto ne mogu svi kalibri da se uvezu) sto se tice 20-tke,16-ske,12-ske, i ostalih pusaka sa glatkim cevivma to je BEZ PROBLEMA.
Sto se tice karabina e tu je vec problem, to se trebas dobro raspitati i potvrditi pre kupovine,jer neke od te vrste pusaka sa zljebovima i jednom kuglom (ne sacmom) budu odbijene za nosenje,u suprotnom dobijes dozvolu samo za drzanje i da ides na streljanu sa takvom vrstom puske.To se meni desilo povodom te Winchester/ke pa sam odustao od kupovine.
Ili ako imas neku vezu u ambasadi iz koje zemlje kupujes noz,ili vec sta zamolis diplomatu da ti on to unese (ps. to je provereno 100% i radi kao singerica) ;)
Nego mene zanima unos antikvitetskog oruzja;puske,pistolji (kremenjasi i kapislasi pre standardnog metka recimo 1880 - 1885/7 i koja je procedura lukova i samostrela
hvala i pozdrav

Ti si bas podrobno upoznat sa tom temom :)

Verovatno ces se smejati kad ti kazem sta sam ustvari imao na umu...

Konkretno... zanimaju me neki ColdSteel-ovi nozevi iz Nightshade serije.


Radi se o nozevima od poliptalamida... koliko ja kapiram, poprilicno izdrzljivi plastikaneri, navodno pristojni kao bodezi, a diskutabilni kao seciva.

Zbog toga sto nisu metalni, nadam se da bi to bila olaksavajuca okolnost za nabavku preko.

Koliko ja vidim, to su u sustini nozevi za papir, ali su ih na Zapadu mistifikovali zbog reklame kao neke nozeve koji se mogu neprimetno uneti na aerodrome i sl.

Otkad sam malo procesljao po ponudi domacih prodavnica lovacke opreme, nesto mi se cini da bi ovo na nasoj carini proslo manje-vise kao igracka. :think:
 
Ti si bas podrobno upoznat sa tom temom :)

Verovatno ces se smejati kad ti kazem sta sam ustvari imao na umu...

Konkretno... zanimaju me neki ColdSteel-ovi nozevi iz Nightshade serije.


Radi se o nozevima od poliptalamida... koliko ja kapiram, poprilicno izdrzljivi plastikaneri, navodno pristojni kao bodezi, a diskutabilni kao seciva.

Zbog toga sto nisu metalni, nadam se da bi to bila olaksavajuca okolnost za nabavku preko.

Koliko ja vidim, to su u sustini nozevi za papir, ali su ih na Zapadu mistifikovali zbog reklame kao neke nozeve koji se mogu neprimetno uneti na aerodrome i sl.

Otkad sam malo procesljao po ponudi domacih prodavnica lovacke opreme, nesto mi se cini da bi ovo na nasoj carini proslo manje-vise kao igracka. :think:

Ma to se moze preneti ali samo kolima (automobilom) a sto se tice aviona nemoj ni da pomisljas,to bar znam,ja kada idem kuci da vidim matorce pa na aerodromu na Heathrow-u moras i cipele skinuti i propustiti kroz rengen zajedno sa kaisem pa te cak i prepipa po rubu hlaca (pantalona) gde ide kais znaci bukvalno sve ide ili na rengen ili na pipanje :per: istina ziva.2009 sam krenuo kolima kuci i ocu kupim vazdusnu pusku sa optikom 5.5 mm Spanske proizvodnje i prenesem je kolima skroz do Hrvatske bez problema :),a sto se tice tvojih nozeva tu bi tek nagrabusio ako bi te uhvatili u avionu.
Samo da ti jos dodam i ovo u Britaniji ako policija kod tebe nadje pistolj dobijas 3-5 godina zatvora a za svaki metak 6 meseci tako da treba dobro razmisliti ili ona nasa stara stavi vodu usta ili zasij si usta ako ne mozes da cutis :) (ovo je za one hvalisavce)
pozdrav
 
Ma to se moze preneti ali samo kolima (automobilom) a sto se tice aviona nemoj ni da pomisljas,to bar znam,ja kada idem kuci da vidim matorce pa na aerodromu na Heathrow-u moras i cipele skinuti i propustiti kroz rengen zajedno sa kaisem pa te cak i prepipa po rubu hlaca (pantalona) gde ide kais znaci bukvalno sve ide ili na rengen ili na pipanje :per: istina ziva.2009 sam krenuo kolima kuci i ocu kupim vazdusnu pusku sa optikom 5.5 mm Spanske proizvodnje i prenesem je kolima skroz do Hrvatske bez problema :),a sto se tice tvojih nozeva tu bi tek nagrabusio ako bi te uhvatili u avionu.
Samo da ti jos dodam i ovo u Britaniji ako policija kod tebe nadje pistolj dobijas 3-5 godina zatvora a za svaki metak 6 meseci tako da treba dobro razmisliti ili ona nasa stara stavi vodu usta ili zasij si usta ako ne mozes da cutis :) (ovo je za one hvalisavce)
pozdrav

Ma, daleko od toga da bi mi palo na pamet da to unesem i u autobus, a kamoli u avion...

Nego sam mislio, da li bi bilo frke da to prodje carinsku kontrolu kao posiljka.

Nema veze; kontaktiracu Upravu carina, pa...
 
Ma, daleko od toga da bi mi palo na pamet da to unesem i u autobus, a kamoli u avion...

Nego sam mislio, da li bi bilo frke da to prodje carinsku kontrolu kao posiljka.

Nema veze; kontaktiracu Upravu carina, pa...

Rode o tome ti stvarno ne bih znao reci (sto se tice unosa u Srbiju) ali ako nisam siguran ni za carinu (pazi opet ti kazem da ne znam samo predpostavljam ) NOZ je NOZ ma kakav on bio ili od kojeg je materijala napravljen.Nego moj savet je da se dobro raspitas oko toga ali dobrooo!
Javi sta su ti rekli za posiljku
pozdrav
 
Neznam koga želite da ubijedite da su ovi noževi igračke, sebe ili onog ko bi vam ih pokušao ilegalno unijeti. Ovo su noževi izuzetno opasni i da su za svakodnevnu normalnu upotrebu ili lov pa hajde. Na carini su problemi i kad vam nođu ove, a zamislite tek ove, vaše "Kao igračke". Ako unosite, normalan nož, uredno prijaviti, pa ako naiđeš na dobrog carinika uredu, inaće oduzimanje i prijava, jer po zakonu spada u hladno oružje. Ove vaše igračke, spakovati još uz pištolje sa prigušivačima, pištolj 6,35, koju minu i moli boga da ti ne zaviri u torbu i ne proglasi teroristom. Ne pravite ni sebi ni drugom problema. Katana, bodeža svih vrsta, noževa za bacanje, možete kupiti i dole, ako več želite da se naoružavate sa hladnim oružjem, i to trebate da prijavite policiju. Ako vas ko tuži i nađu vam arsenal kući bez prijave kao sakupljač-kolekcionar, ide vam oduzimanje i prijava. Sve vam piše u zakonu o oružju, i nemojte se ljutiti, jer i meni mnoge njegove odredbe se ne sviđaju.
 

Back
Top