Kupovina novog/prvog HD/3D TV-a... Savet...

dusankovacevicsrbija

Aktivan član
Poruka
1.163
E ovako... Već neko vreme razmišljam o kupovini svog prvog "tankog" TV-a... U vezi kopjutera znam dosta toga ali po pitanju televizora i novijih tehnologija na tom polju se nisam gotovo uopšte interesovao...
Prvo što moram da kažem jeste da moja potencijalna kupovina ne bi iziskivala ništa više od 55-60hiljada din. pa mi treba savet šta da izaberem...
Dakle, voleo bih da to bude HD/3D tv sa što većom dijagonalom mogućom za te novce koje ja mogu s' teškom mukom odvojiti...
Bilo kakav savet je dobrodošao (zapravo me zanimaju iskustva ljudi iz naše države uopšte sa proizvodima ovog tipa)...

E sad, ja imam nešto na umu, tačnije model na sledećem linku (http://www.voxelectronics.com/proizvod.php?id=135)
pa me zanima neko stručno mišljenje jer ili iz mog neznanja (s' obzirom na kvalitet dotičnog proizvoda) ili prosto igrom slučaja postoji ovakav model, molio bih vas da pogledate proizvod sa linka koji sam postavio jer mi se nekako cena čini preniska za funkcije koje poseduje...
Jer naravno da ne bih želeo da platim pozamašnu sumu novca za nešto što se ne kupuje tako često (bar ne u Srbiji) i da na kraju ostanem razočaran time što kupim...
(ono što sam ja primetio kod ovog modela što se čini, recimo čudno jeste refresh rate i kontrast tv, čini mi se da su niži nego što bi trebalo da bude, ali opet mi treba neko bolje mišljenje od mog sopstvenog...)...

Srdačan pozdrav i hvala unapred...z:poz:
 
Moj ti je savjet da dobro pogledaš sliku i mogućnosti modela u prodavnici i to u modu koji ćeš najviše koristiti (znači ne neke reklamne fazone koje puštaju sa diskova) , 3D jeste interesantan, ali s obzirom na broj filmova (ili njihov kvalitet) kao i sadržaj sa net-a koji bi eventualno gledao u ovom formatu ne znam koliko se isplati ganjati što savršeniju sliku u ovom modu. Ja bih se ipak odlučio za provjerenije brendove kao što je Samsung, LGS, Sony ili slično. Kao što si rekao vjerovatno nećeš skoro mjenjati isti, pa malo više sada uloženog novca može se kasnije isplatiti u vremenu i zadovoljstvu prilikom eksploatacije. Možda da razmisliš i o kupovini tv-a koji nije 3d, jer par mojih poznanika je već izgustiralo to i koriste ga za gledanje "običnog" sadržaja. Ja bih se samo opredjelio za uređaj koji ima bolje mrežne opcije.
 
Moj ti je savjet da dobro pogledaš sliku i mogućnosti modela u prodavnici i to u modu koji ćeš najviše koristiti (znači ne neke reklamne fazone koje puštaju sa diskova) , 3D jeste interesantan, ali s obzirom na broj filmova (ili njihov kvalitet) kao i sadržaj sa net-a koji bi eventualno gledao u ovom formatu ne znam koliko se isplati ganjati što savršeniju sliku u ovom modu. Ja bih se ipak odlučio za provjerenije brendove kao što je Samsung, LGS, Sony ili slično. Kao što si rekao vjerovatno nećeš skoro mjenjati isti, pa malo više sada uloženog novca može se kasnije isplatiti u vremenu i zadovoljstvu prilikom eksploatacije. Možda da razmisliš i o kupovini tv-a koji nije 3d, jer par mojih poznanika je već izgustiralo to i koriste ga za gledanje "običnog" sadržaja. Ja bih se samo opredjelio za uređaj koji ima bolje mrežne opcije.

Hvala ti puno na odgovoru... Mnogo si od pomoći...
Potpuno sam razumeo sve što želiš da kažeš ali ipak ostajem pri tome da kupim 3D TV, svestan sam da u našoj državi neću baš biti u mogućnosti da gledam neki 3D sadržaj ali verujem da će se stanje promeniti/popraviti. Razlog za to jeste što sam veoma staromodna osoba i jako dugo koristim stvari koje kupim (recimo mobilni telefon sam koristio pet godina dok se nije pokvario, sada sam kupio novi i ne planiram uskoro da ga menjam (možda je do toga što zaista kupim nešto što ispunjava moje potrebe pa zaista i nemam razlog da nešto menjam)) tako da bih zaista želeo da to bude 3D televizor.
Takođe što mi odgovara kod ovog modela jeste USB podrška za puštanje sadržaja jer imam veliki problem sa diskovima koji su narezani pre recimo dve godine (DVD plejer, nov ili stari ih ili ne učita ili učita ali secka iako su cd-ovi potpuno bez ikakvih ogrebotina, veoma su očuvani, u dobrim uslovima ali im ipak podaci blede) zbog čega mi je USB veoma bitan.
Još ništa nisam odlučio. Nekako sam se zagrejao za ovaj model, čini mi se da ima dobar odnos u smislu veličina ekrana/karakteristike/cena. Dok isto tako imam Samsung monitor kupljen pre pet godina koji radi besprekorno, jezivo dobro, pa sam takođe svestan šta "ime" firme znači za proizvod.
Šta znam, razmisliću još o tome...
 

Back
Top