Kupovina golfa

stefanpop00

Početnik
Poruka
12
Pozdrav. Planiram da kupim automobil u cenovnom rangu do 6000eura u Srbiji. Najviše sam iskreno razmisljao o Golfu 6 jer sam mladji, a automobil izgleda atraktivno i poprilicno privlacno. Razmisljao sam o 1.6TDI motoru ali citao sam da to rizična kupovina (kao i svaki dizel), da moram paziti na dizne, egr ventil, plivajuci i da skuplji za odrzavanje. Posle sam gledao 1.4 klasicnog benzinca 80ks pa me zanima misljenje o tom autu, ne prelazim mnogo i zanima me kako se ponaša i koje su cene malog i velikog servisa. Trenutno ga trazima na oglasima ali nigde ne mogu nadjem verziju sa komandama na volanu i uopsteno malo boljom opremom od osnovne, da li uopste postoje sa boljom opremom? Kakva mu je potrosnja i ima li mane vece koje su uobicajne? Da li je bolja kupovina od 1.6TDI posto ne prelazim godisnje nesto mnogo. Kako je vaše misljenje o Turbo benzincima i kolika je cena njihovog odrzavanja ? Imate li neki predlog za auto u ovom cenovno rankgu do 1.6 motora
 
Pa sad zavisi kakvog uzmes.... ti 1,6 mogu dosta da predu ali ako ne vozis na otvorenom onda ne palis ni program za pasivno ciscenje DPF i imat ces problema sa njim ..ja sam vise za 1,6tdi vw benzinxe ne volim .. paketa opreme ima raznim kod Vw to ide trendline comfortline highline i GT ..to ti je tako od gofa 3 .. taj 1,4 je i u ovim i dosta je bolji malo drugaciji prenos i malo jaci a i vise je momacki auto po meni
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13558721/alfa-romeo-giulietta-14-tb-sport-pack-2
 
Spor, uzasno spor. Golf 6 samo 2.0TDi i to dobar primerak

U potpunosti se slazen.....Golf dizeli od 5tice pa nadalje samo 2.0 TDI nista ispod i tacno je da su onako tromi pri ubrzanju svi ispod(vozio pa znam ) 5tica 1.9tdi nije bas losa ali 5 2.0TDI je neka druga liga za njih znam ali verujem da je ista prica i za 6ticu pa vidi mozes pogledati i neki A3 audi i takodje 5ticu neku sa full opremom nekog npr punokrvnog GT SPORTA ali na kraju kako ti odlucis.

Dosta mehanicara kaze da ti TSI benzinci kd golfova rade dobro do nekih 150-200k pa onda dobro zajebavaju.
 
Opet ti sa svojim mladalackim promasajima!
Druze,nekome je i taj 1,6TDI formula jer je vozio pre toga npr Punto 1,2 tako da to nikako ne moze biti sporo i uzasno sporo pogotovo sto taj auto s tim motorom ide 11,3s i 190 km/h. Znas li ti sta je to za nekog ko nema sportske ambicije i nece da juri?
Formula.
Siris stalno dezinformacije i pljujes po necemu sto je dobro a ne zapitas se da li covek ima da plati registraciju za 2.0TDI i dali uopste hoce da daje toliko novca jer malo prelazi.Takodje se ne zapitas ni da li hoce da mu auto malo trosi a svakako ce taj manji motor manje i da trosi a ocigledno nisi primetio da je covek pitao i za potrosnju tog 1,4 benzinca koji je po tebi po ovoj prici bolji za otpad nego da ga puste u saobracaj jer ide 13,9s i 172 km/h.
Ne shvatas da postoje ljudi kojima ne treba snaga i eto npr ja posle svih kola koja sam imao sam zadovoljan i karakteristikama Punta 1,2 jer ne prelazim 120 au gradu ga vozim kao penzioner. Mozda je upravo takav i covek koji je zatrazio savet?
@stefannpop00
Mozes slobodno da uzmes taj 1,4 motor jer u novosadskom taksiju Novus su koristili Golf V sa tim motorom i na plin su presli po 700k km i nisu otvarali motor.
Trosi u gradu oko 8,5-9L a na otvorenom ispod 6 a sve u zavisnosti kako ga vozis. Mozda je bolja opcija da uzmes 1,6 sa 102ks koji se ugradjivao u Golf VI a pokazao se fenomenalno i trpi plin ako uopste hoces da ga ugradis.
Dobra ti je opcija 1,6TDI ali da uzmes neki sa normalnom kilometrazom jer samo tako ce te sluziti bez nekih problema ili da uzmes neki sa 250-270k km jer tu je to sve sto je bilo za zamenu promenjeno.
Naravno,Zeder ti se podrazumeva za taj auto jer je na udaru lopova tako da mene je to oduvek odbijalo kod VW i Audi tj ta nervoza kad prilazim parkingu dali cu ga i naci.Nije da ih nisam vozio ali sam u zivotu ostao bez jednog Audi-ja i nikad ga nisam nasao tj nisu ga nasli.
 
@NemanjaKT
Eto jos samo da i tebi dokazem koliko ne znate.
Golf V 1,9TDI za koji ti kazes da ne ide lose u stvari ima isto ubrzanje od 11,3s i cak za koji kilometar manju krajnju brzinu tj 187 km/h.
A pricas da su ti manji motori sporiji.
Zasto napamet?
Zasto se praviti da se razumes a u stvari te neko pobije veoma lako?
Prvo proveris sta hoces da napises pa onda napisi.
Savetujes 2.0TDI motor jer ima 140ks ali ocigledno ne znas kakve sve taj motor ima probleme i ne znas da je 1,6TDI motor novije generacije gde su ti problemi reseni. Moze 2.0TDI ali tek onaj koji je CR a ne PD motor ali eto opet kazem da ne znamo jos tacno cemu je sklon postavljac teme i sta ocekuje od automobila.
 
@Dule 021 hvala puno na ovakvom opširnom odgovoru. Sve sam ovo vec negde načuo i koliko sam do sad video ti si me jedini shvatio. Realno meni performanse nisu toliko bitne jer vozim tog punta 1.2 8v sa 60ks (imam dozvolu 2.5 godine i sve vreme njega vozim) i upraskovao sam se sa njim u preticanju i svemu. Ovaj golf 1.4 obican bi sigurno bio malo bolji iako je tezi. Vise mi je potreban auto koji je pouzdan, jeftin za registraciju i odrzavanje. Benzinci su me automatski kupili sa svojim radom, kada ga zimi hladnog upalim bez ikakvog problema, lepse i tise radi, a i nema tih mana prilikom kupovine, samo mi je problem sto cu teze naci sa boljom opremom. Razmislicu i o turbo benzincima, ali i to tesko jer kao sto rekoh ja nemam nigde prostora da ga vozim brzo (do 100-120 je maksimum i to retko). Kada sam kuci vozim ga po gradu i okolini, jednom u 2 nedelje bi isao Šabac-Novi Sad i u po novom sadu za vreme faksa.
@Dule 021 da li imas predlog za neki drugi auto za mladje do 5500/6000 (planiram da odvojim i vise ali to za sredjivanje i registraciju) i sta mislis o tim TSI motorima na golfu?
 
Licno mislim da od TSI motora jedino vredi 1,2TSI sa 105ks jer taj motor se lepo pokazao i trosi veoma malo a ide sasvim pristojno.
Njegova mana je to sto nema zupcasti kais nego lanac i moras ga promeniti na vreme a ne na uvo kako to majstori praktikuju.
Kad je lanac dobar ne cuje se maltene da radi a trosi u gradu oko 7L tj kao i Punto ali ide mnogo bolje.
To je inace motor sa 4 cilindra a ne sa 3 kako vecina misli.
Imao sam ga u Skodi Yeti i bas sam bio zadovoljan sta sam dobio a ova moja je bila i u lepoj opremi.a drugim forumima su takodje nahvalili taj motor i cak je jedan napisao za Seat Leon sa tim motorom da mu je manje trosio nego sa dizel motorom.
One 1,4TSI bolje zaobidji jer sam ih se nagledao u gepeku automobila koji dolaze iz uvoza.
Mozda ti to moze i biti dobar predlog jer ja sam se navozao mnogo automobila u zivotu ali malo njih mi je leglo kao taj Yeti.Naravno mozda ti se i ne svidi ili nisi imao pretenzije da uzmes taj tip automobila ali ovo je samo predlog a da drzi cenu,drzi je tako da su vece sanse da ga kasnije prodas sa manjim gubitkom.
edit:
1,6 benzin ce trositi oko 9L pa mozda i nesto vise u gradskoj voznji ali na ustrb toga to je veoma pouzdan i kvalitetan motor sa 8 ventila koji moze preci mnogo km.
 
@Dule 021 Moj cale radi u MUPU i on je zadivljen sa tim Skodama Yeti , imali su svakakve automobile tamo kao službene ali te skode su im presle strasno mnogo i ne kvare se uopste. Sad imaju te rapide i oni isto dobro sluze sa malim motorima. Da li taj motor u skodi ima isto lanac kao i na golfu. Na koliko se menja taj lanac i koliko je cena ako slucajno znas? Videcu jos, ako ne nadjem golfa razmisljam o Fiat Bravu ali nzm koji motor ili Alfi Gulietti 1.4 koju su mi preporucili .
 
Opet ti sa svojim mladalackim promasajima!
Druze,nekome je i taj 1,6TDI formula jer je vozio pre toga npr Punto 1,2 tako da to nikako ne moze biti sporo i uzasno sporo pogotovo sto taj auto s tim motorom ide 11,3s i 190 km/h. Znas li ti sta je to za nekog ko nema sportske ambicije i nece da juri?
Formula.
Siris stalno dezinformacije i pljujes po necemu sto je dobro a ne zapitas se da li covek ima da plati registraciju za 2.0TDI i dali uopste hoce da daje toliko novca jer malo prelazi.Takodje se ne zapitas ni da li hoce da mu auto malo trosi a svakako ce taj manji motor manje i da trosi a ocigledno nisi primetio da je covek pitao i za potrosnju tog 1,4 benzinca koji je po tebi po ovoj prici bolji za otpad nego da ga puste u saobracaj jer ide 13,9s i 172 km/h.
Ne shvatas da postoje ljudi kojima ne treba snaga i eto npr ja posle svih kola koja sam imao sam zadovoljan i karakteristikama Punta 1,2 jer ne prelazim 120 au gradu ga vozim kao penzioner. Mozda je upravo takav i covek koji je zatrazio savet?
@stefannpop00
Mozes slobodno da uzmes taj 1,4 motor jer u novosadskom taksiju Novus su koristili Golf V sa tim motorom i na plin su presli po 700k km i nisu otvarali motor.
Trosi u gradu oko 8,5-9L a na otvorenom ispod 6 a sve u zavisnosti kako ga vozis. Mozda je bolja opcija da uzmes 1,6 sa 102ks koji se ugradjivao u Golf VI a pokazao se fenomenalno i trpi plin ako uopste hoces da ga ugradis.
Dobra ti je opcija 1,6TDI ali da uzmes neki sa normalnom kilometrazom jer samo tako ce te sluziti bez nekih problema ili da uzmes neki sa 250-270k km jer tu je to sve sto je bilo za zamenu promenjeno.
Naravno,Zeder ti se podrazumeva za taj auto jer je na udaru lopova tako da mene je to oduvek odbijalo kod VW i Audi tj ta nervoza kad prilazim parkingu dali cu ga i naci.Nije da ih nisam vozio ali sam u zivotu ostao bez jednog Audi-ja i nikad ga nisam nasao tj nisu ga nasli.

Razlika i registraciji 80€ godisnje a drasticno bolje urbzanje a potrosnja ista. Cuj mladalacki promasaji. 6000€ je za Srbiju ozbiljna cifra.

1.6TDi je babetina od motora. Nije bitno samo ubrzanje od 0-100kmh jer ce ono realno u zivotu da ti ne treba, najbitnije je ono tkz. medju ubrzanje, dakle od 40-100km/h a tu ovaj sporac nema sta da trazi. Takodje, treba pustiti fabricke podatke - auto u kome je 2 ljudi i upaljena klima, drasticno se razlikuje 1.6tdi i 2.0tdi iako je na papiru slicno.

Bice mu ferari zbog dizela i njegovog obrtnog momenta. Ljudi koji sednu u dizela posle duplo jaceg benzinca imaju osecaj da dizel “bolje vuce”.

I da, za nekog ko je mlad i nema porodicu, treba da uzme 2.0 auto, ne treba mu ni pogrebno vozilo Jeti, nit gepek, nit 4 vrata.
Vozio sam Jeti star 4 godine i ni malo mi se ne svidja. Strahovito neprecian volan, okreces tamo vamo, skrece kako mu dune. Osecaj na papucici ocaj. Neupravljiv.

1.5TSI 150 konja 4x4. Poceo nenormalno da trosi antifriz (odrzavan u ovlascenom servisu). Prijateljica ga vratila posle godinu dana voznje. Palilanse stalno lampica za pregrevanje, nisu uspeli da rese. Nije mnogo presao, 50k.

Za sta je Yeti dobar? Kome izgled nije bitan (rang Fiata Multiple), kome zadnja klupa nije bitna (strasno neudoban i za po grada, a silom prilika sam se navozao u sluzbenjaku) i ko cesto ide offroad. Tu nema premca. Jako visok, vuce ko lud.

Iskreno, kod VW bih jurio dizela samo ako je proveren, a licno bih posle sopstvenog iskustva gledao iduca kola benzinjaru. Dpf, zamajac i ostalo.
 
Poslednja izmena:
@NemanjaKT
Eto jos samo da i tebi dokazem koliko ne znate.
Golf V 1,9TDI za koji ti kazes da ne ide lose u stvari ima isto ubrzanje od 11,3s i cak za koji kilometar manju krajnju brzinu tj 187 km/h.
A pricas da su ti manji motori sporiji.
Zasto napamet?
Zasto se praviti da se razumes a u stvari te neko pobije veoma lako?
Prvo proveris sta hoces da napises pa onda napisi.
Savetujes 2.0TDI motor jer ima 140ks ali ocigledno ne znas kakve sve taj motor ima probleme i ne znas da je 1,6TDI motor novije generacije gde su ti problemi reseni. Moze 2.0TDI ali tek onaj koji je CR a ne PD motor ali eto opet kazem da ne znamo jos tacno cemu je sklon postavljac teme i sta ocekuje od automobila.


Nemam ja sta da proveravam vozio sam oba automobila licno posedujem 3 godine hvala bogu bez problema 2.0TDI 140hp BMM 2008mo i znam kako oba idu sto je cepidlacenje u odnosu na ono sto si ti napisao 187kmh moze 1.9tdi 200kmh u nekom maksimumu , ja sam moj vozio 225 kmh i znam sta pricam oko toga.To je iz mog ugla sad ne mora on ni golfa da kupuje za te pare moze i nekoliko godina neko drugo auto da uzme koje je manje preslo.

P.S nisam napisao da je 1.9tdi spor nigde samo 2.0 ****** ide bolje i tu nema sta da se prica
 
Rekao sam da mladji sam zbog izgleda auta i Yeti mi se ne svidja, karavane ne bi gledao. Bitan mi je izgled automobila, performanse bi bilo lepo da ima pristojne da ne bude neka mrcina jer mrcina nije za svakog isto znacenje zavisi od toga sta ste vozili prethodno, ali to mi nije presudno. Zato me je taj 1.6TDI kupio svojim odnosom cene, izgleda, performansi i cena odrzavanja. Imam coveka pouzdanog koji bi mi uvezao iz Holandije ono sto želim i ispravan bez vracanja kilometraze posto sam dobar sa njim pa nema potrebe za tim. Koga god da sam pitao taj 1.6TDI je za preporuku za moje potrebe, samo sam hteo da pitam za jos misljenja. Ne razumem se nesto specijalno u automobile i zato mi je svako misljenje bitno. Radije bi izbegao 2.0 jer mi se nije nista specijalno razlikovao za moje potrebe , a registracije i odrzavanje je verovatno skuplje. Šta su problemi tog 1.6 TDI motora, meni je taj covek sto uvozi rekao da su najcesci problemi plivajuci i EGR, i da na dizne treba obratiti paznju prilikom kupovine? Hvala svima na odgovorima svakako, cenim svako misljenje.
 
Poslednja izmena:
Razlika i registraciji 80€ godisnje a drasticno bolje urbzanje a potrosnja ista. Cuj mladalacki promasaji. 6000€ je za Srbiju ozbiljna cifra.

1.6TDi je babetina od motora. Nije bitno samo ubrzanje od 0-100kmh jer ce ono realno u zivotu da ti ne treba, najbitnije je ono tkz. medju ubrzanje, dakle od 40-100km/h a tu ovaj sporac nema sta da trazi. Takodje, treba pustiti fabricke podatke - auto u kome je 2 ljudi i upaljena klima, drasticno se razlikuje 1.6tdi i 2.0tdi iako je na papiru slicno.

Bice mu ferari zbog dizela i njegovog obrtnog momenta. Ljudi koji sednu u dizela posle duplo jaceg benzinca imaju osecaj da dizel “bolje vuce”.

I da, za nekog ko je mlad i nema porodicu, treba da uzme 2.0 auto, ne treba mu ni pogrebno vozilo Jeti, nit gepek, nit 4 vrata.
Vozio sam Jeti star 4 godine i ni malo mi se ne svidja. Strahovito neprecian volan, okreces tamo vamo, skrece kako mu dune. Osecaj na papucici ocaj. Neupravljiv.

1.5TSI 150 konja 4x4. Poceo nenormalno da trosi antifriz (odrzavan u ovlascenom servisu). Prijateljica ga vratila posle godinu dana voznje. Palilanse stalno lampica za pregrevanje, nisu uspeli da rese. Nije mnogo presao, 50k.

Za sta je Yeti dobar? Kome izgled nije bitan (rang Fiata Multiple), kome zadnja klupa nije bitna (strasno neudoban i za po grada, a silom prilika sam se navozao u sluzbenjaku) i ko cesto ide offroad. Tu nema premca. Jako visok, vuce ko lud.

Iskreno, kod VW bih jurio dizela samo ako je proveren, a licno bih posle sopstvenog iskustva gledao iduca kola benzinjaru. Dpf, zamajac i ostalo.
koji benzinci su preporuka prema tvom misljenju?
 
Iskreno, iz VW po meni, ni jedan... Dizel je taj koji je proslavio VW.

Al to ne znaci da ne valjaju, napisao ti je Dule gore, nego kao za inat iz mog blizeg okruzenja, problemi i sa 1.2TSi (nenormalno trosenje ulja) i 1.5tsi (trosi antifriz ko lud, ne mogu da nadju problem u ovlascenom), pa sam skeptican.
kakv je a3 i koje motore preporucujes za njega. da li je on bolji izbor od golfa 6 prema tvom misljenju
 
kakv je a3 i koje motore preporucujes za njega. da li je on bolji izbor od golfa 6 prema tvom misljenju
A3 je premijum varijanta istog automobila, i razlika je uglavnom u unutrašnjosti... Po meni samo 2.0tdi dolazi u obzir u svojih par izvoženja.
Al imaj na umu i za taj novac se uzima auto koji je na zapadu prešao 200 000km+, a tada mu po pravilu mnogo što šta dolazi na zamenu...
 
Nemam ja sta da proveravam vozio sam oba automobila licno posedujem 3 godine hvala bogu bez problema 2.0TDI 140hp BMM 2008mo i znam kako oba idu sto je cepidlacenje u odnosu na ono sto si ti napisao 187kmh moze 1.9tdi 200kmh u nekom maksimumu , ja sam moj vozio 225 kmh i znam sta pricam oko toga.To je iz mog ugla sad ne mora on ni golfa da kupuje za te pare moze i nekoliko godina neko drugo auto da uzme koje je manje preslo.

P.S nisam napisao da je 1.9tdi spor nigde samo 2.0 ****** ide bolje i tu nema sta da se prica
Eto dokaza zasto vi pricate o snazi i brzini.
Gde si ti vozio 225 km/h i zasto si vozio toliko kad ti je ogranicenje na autoppšutu 130 km/h a u gradu 50 km/h?
Neko te jurio pa si bezao ili...?
Tu je osnova problema zasto savetujute jaci motor a ne razmisljate ekonomski i da je i taj 1,6TDI sasvim ok za preticanje jer ne vozi taj kamion 150 na sat pa da ga ne mozes obici.
A ti Milose naleteo na neki los primerak i sad su svi losi a da je neupravljiv Yeti to si se malo prevario tj malo vise jer itekako je upravljiv ali za svoju kategoriju a ti ocigledno uporedjujes taj auto sa putnickim autom a to je poredjenje baba i zaba.
Zapamtite sta sam napisao za sva vremena a to je da je sto novije sve losije i to zbog euro normi i da cemo praviti od blata euro3 kad bude sledece godine dosao zakon o izduvnim gasovima na tehnickim pregledima.
 
Vozim 2 1.6 tdi, moj Touran i sluzbeni Rapid. Nema problema ni sa jednim, ali su presli smesnu km. Touran mi je trenutno na nekih 110k km, a Rapid na 80k. Rapid ima 90ks i ide sasvim solidno, doduse, kad ide, onda i trosi :) Kod kolege trosi ispod 4l, kod mene oko 5-6, zavisi od uslova na putu. Imam utisak da Skoda sa 90ks ide bolje nego Touran sa 105, mada je to samo utisak.

Koliko sam skaprao, taj 1.6 je manje vise isto sto i 2.0, samo sa smanjenom zapreminom. Nisam siguran da je ubrizgavanje isto, ali motor kao motor je isti. Koliko traje 2.0, toliko i 1.6. Koliko sam cuo, do nekih 300k km ne bi trebalo da bude vecih problema. Ti motori se cipuju na nekih 130ks i ne samo sto se cipuju, nego se obrtni momenat i snaga lepo ispeglaju i utisak je kao da je drugi auto u pitanju.

Ja volim benzince, ali 1.4 tsi su problematicni, posebno verzije od 160 i 170ks, a i 1.8 i 2.0 imaju probleme. Opet, gledam za sebe A5 1.8 ili 2.0 TFSI i u startu racunam na ulaganje u motor, pa ako dobro izaberem, ustedeo sam.
 
Rekao sam da mladji sam zbog izgleda auta i Yeti mi se ne svidja, karavane ne bi gledao. Bitan mi je izgled automobila, performanse bi bilo lepo da ima pristojne da ne bude neka mrcina jer mrcina nije za svakog isto znacenje zavisi od toga sta ste vozili prethodno, ali to mi nije presudno. Zato me je taj 1.6TDI kupio svojim odnosom cene, izgleda, performansi i cena odrzavanja. Imam coveka pouzdanog koji bi mi uvezao iz Holandije ono sto želim i ispravan bez vracanja kilometraze posto sam dobar sa njim pa nema potrebe za tim. Koga god da sam pitao taj 1.6TDI je za preporuku za moje potrebe, samo sam hteo da pitam za jos misljenja. Ne razumem se nesto specijalno u automobile i zato mi je svako misljenje bitno. Radije bi izbegao 2.0 jer mi se nije nista specijalno razlikovao za moje potrebe , a registracije i odrzavanje je verovatno skuplje. Šta su problemi tog 1.6 TDI motora, meni je taj covek sto uvozi rekao da su najcesci problemi plivajuci i EGR, i da na dizne treba obratiti paznju prilikom kupovine? Hvala svima na odgovorima svakako, cenim svako misljenje.
Nema veze sto si mladi ako kuoijes nesto sto niko nece tj ako je malo njih koji rszmislaju na taja način onda ces morati da ga kasnije poklonis da bi ga se resio ..tako da sve ono sto si "ustedeo" do tada ce ti otici kas se budes resavao ...VW atmosferci su motori iz proslog veka.. Nema tu puno pluseva niti puno intrresanata ..
 
Nema veze sto si mladi ako kuoijes nesto sto niko nece tj ako je malo njih koji rszmislaju na taja način onda ces morati da ga kasnije poklonis da bi ga se resio ..tako da sve ono sto si "ustedeo" do tada ce ti otici kas se budes resavao ...VW atmosferci su motori iz proslog veka.. Nema tu puno pluseva niti puno intrresanata ..
odlucio sam se za 1.6tdi, sad trazim i uzimam. Hvala svima na pomoci. Inace ako uzmme kola ja cu ih voziti duzi vremenski period i kada kupujem automobil razmisljam na duze staze.
 
Licno moj izbor bi bio benzinac ,jeftinije odrzavanje ,jednostavniji pogotovo kada se prelaze manje kilometraze...dizeli za taksiste ili one koji voze puno na otvorenom..
Dizeli su kompleksni dosta ,em egr ventili em turbina ode pa kuku lele,em elektronika pocne da zeza ,senzori ...jeste oni lepo idu ,ali ...
 

Back
Top