Kupovina dobrog polovnjaka

MORSKA VILA

Zainteresovan član
Poruka
164
Pozdrav iz Crne Gore ljudi!
cheer.gif

Potrebna mi je vaša pomoć. Naime, namjeravam kupiti svoj prvi auto, budžet mi je najviše 4 000 plus par stotina eura.
E sad, ono što sam primijetila je da je cijena vozila baš porasla u odnosu na napr. prošlu godinu, ispod 4 000 ne možeš naći auto koje je prešlo ispod 230 000 km.
U opciji su tih nekoliko klasičnih auta koja nisu rogobatna za početnika i koja štede na gorivu, tipa reno klio, korsa...
Inače, čini mi se da nije loš ni ford ali nešto me najviše privlači golf jer ga smatram za izdržljivu mašinu. Opet kontam da nije isto napr. klio koji je prešao 250 000km i golf 5 koji je prešao isto toliko. Samo nisam upućena baš u potrošnju goriva za golf. Napr. vlasnik jednog slatkog golfa 5 plus kaže da troši 5l na autocesti i 6.5l po gradu, ali kontam da je potrošnja ipak veća u odnosu na ono što mi kažu.
Preprodavci samo gledaju da uvale...
Znam da je kupovina polovnjaka uvijek mačka u džaku i da mi tu niko pa ni najbolji majstor ne može garantovati da će raditi kako treba, al makar da izbjegnem velike troškove goriva i neke teže kvarove, koju marku biste mi savjetovali?
Hvala puno!
trep.gif
:cao:

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.256
cheer.gif

Potrebna mi je vaša pomoć. Naime, namjeravam kupiti svoj prvi auto, budžet mi je najviše 4 000 plus par stotina eura.
E sad, ono što sam primijetila je da je cijena vozila baš porasla u odnosu na napr. prošlu godinu, ispod 4 000 ne možeš naći auto koje je prešlo ispod 230 000 km.
U opciji su tih nekoliko klasičnih auta koja nisu rogobatna za početnika i koja štede na gorivu, tipa reno klio, korsa...
Inače, čini mi se da nije loš ni ford ali nešto me najviše privlači golf jer ga smatram za izdržljivu mašinu. Opet kontam da nije isto napr. klio koji je prešao 250 000km i golf 5 koji je prešao isto toliko. Samo nisam upućena baš u potrošnju goriva za golf. Napr. vlasnik jednog slatkog golfa 5 plus kaže da troši 5l na autocesti i 6.5l po gradu, ali kontam da je potrošnja ipak veća u odnosu na ono što mi kažu.
Znam da je kupovina polovnjaka uvijek mačka u džaku i da mi tu niko pa ni najbolji majstor ne može garantovati da će raditi kako treba, al makar da izbjegnem velike troškove goriva i neke teže kvarove, koju marku biste mi savjetovali?
Hvala puno!
trep.gif
Clio 3 benzinac sa 1.2 ili 1.2 16v ,nepoderivi i veoma pouzdani motori ,dizelase bih izbegao u sirokom luku ,tu se vracaju kilometraze ,muljanje ,plus ti auti su skuplji za odrzavanje...

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
47.434
Prvo i osnovno kreneš od toga za šta ti treba auto - za gradsku ili vožnju po otvorenom i koliko km dnevno prelaziš. Meni treba auto za auto-put i prema tome sam i kupovala.
Specifikacije za svaki auto možeš naći na internetu, koliko troši i slično.
Druga stvar ti je dostupnost delova i servisa.
I to ti je cela filozofija.
Ne obraćaj mnogo pažnje na pređenu kilometražu, jer ako je auto održavan i garažiran, ona nije problem. Pri tom umeju da je nameštaju, tako da ona stvarno nije idnikator ama baš ničega.
Proveri samo motor kod majstora, to se radi elektronski ima program za to.

MORSKA VILA

Zainteresovan član
Poruka
164
Hvala, eto pojma nisam imala da benzinac ima prednosti, do sad sam se samo koncentrisala na dizel a i ponuda je veca...
Poruka je automatski spojena:

Prvo i osnovno kreneš od toga za šta ti treba auto - za gradsku ili vožnju po otvorenom i koliko km dnevno prelaziš. Meni treba auto za auto-put i prema tome sam i kupovala.
Specifikacije za svaki auto možeš naći na internetu, koliko troši i slično.
Druga stvar ti je dostupnost delova i servisa.
I to ti je cela filozofija.
Ne obraćaj mnogo pažnje na pređenu kilometražu, jer ako je auto održavan i garažiran, ona nije problem. Pri tom umeju da je nameštaju, tako da ona stvarno nije idnikator ama baš ničega.
Proveri samo motor kod majstora, to se radi elektronski ima program za to.
Slazem se da kilometraza nije neki reper, najvazniji je motor. Pa najvise za gradsku voznju do posla, ljeti nekad do mora poci i tako..

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
47.434
Ali prodavci auta su u vecini dosta lukavi i skrivaju...

Prosta stvar - motor se u vožnji ili čuje ili ne, kad stiskaš kočnicu osećaš trenje ili ne, kvačilo isto. Kad budeš probala auto obrati pažnju na ove stvari i na brzinu reakcije na komande.

I kupuj auto od žene, one ih bolje održavaju.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.256
Prosta stvar - motor se u vožnji ili čuje ili ne, kad stiskaš kočnicu osećaš trenje ili ne, kvačilo isto. Kad budeš probala auto obrati pažnju na ove stvari i na brzinu reakcije na komande.

I kupuj auto od žene, one ih bolje održavaju.
Znam ....evo sad menjam letvu volana ,bas danas treba da mi stigne deo i to zena vozila .I plus je uspela da sjebe i kvacilo ,pa sam i to menjao ,inace sve ostalo je srecom dobro .
Inace sam i sam znao da cu imati neko ulaganje ,ali to je normalno i plus nisam vise mogao da cekam da budem bez auta.
Na autu ti je najvaznije da nije truo da li je limarijski solidan ,da nije prevrtan ,ako je cukan malo nije strasno sve se to namesti ,motor da je dobar i trapovi u kakvom su stanju ....to vazi za vozila koja nisu prenabudzena elektronikom i senzorima .

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.769
cheer.gif

Hvala puno!
trep.gif
A3 je taman za tebe, golfovi su malo skupi izvikani

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
47.434
Znam ....evo sad menjam letvu volana ,bas danas treba da mi stigne deo i to zena vozila .I plus je uspela da sjebe i kvacilo ,pa sam i to menjao ,inace sve ostalo je srecom dobro .

Ja spustila cenu auta kog sam kupovala za lepu cifru jer lik koji je profi vozač ga je održavao do mojega.

Nije tačno da muškarci više brinu o autu ili se bolje razumeju ili su bolji vozači.

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.769
Evo zena vozi auto treca vlasnica pre nje zene vozile,na poklon ne bi uzeo,masan motor, trosi ulje,piste senzori,neko sipo slime u antifriz i to je curelo,nema majstora ni za muske kamo za zene da ne varaju

MORSKA VILA

Zainteresovan član
Poruka
164

Renault - Clio - 1.2 16v Automatik​

2550 €

Po dogovoru
NAZAD
Šifra oglasa: AD224087034ME
Broj pregleda oglasa: 5838
148000 km
kilometraža
1200 cm3
kubikaža
Benzin
gorivo
Automatski
mjenjač
2008
godište
  • Stanje artikla:
    Polovno
  • Oznaka:
    1.2 16v Automatik
  • Karoserija:
    Hečbek
  • Kilovata:
    60kW
  • Konjska snaga:
    81,6KS
  • Porijeklo vozila:
    Domaće tablice
  • Vodi se na mene:
    Da
  • Oštećenje:
    Bez oštećenja
  • Boja spoljašnosti:
    Crvena
  • Emisioni standard:
    Euro 4
  • Broj brzina mjenjača:
    5
E pogledajte ovaj oglas, jos automatik, pa tako jeftin, tu nesto smrdi.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.256

2550 €

Po dogovoru
NAZAD
148000 km
kilometraža
1200 cm3
kubikaža
Benzin
gorivo
Automatski
mjenjač
2008
godište
  • Stanje artikla:
    Polovno
  • Oznaka:
    1.2 16v Automatik
  • Karoserija:
    Hečbek
  • Kilovata:
    60kW
  • Konjska snaga:
    81,6KS
  • Porijeklo vozila:
    Domaće tablice
  • Vodi se na mene:
    Da
  • Oštećenje:
    Bez oštećenja
  • Boja spoljašnosti:
    Crvena
  • Emisioni standard:
    Euro 4
  • Broj brzina mjenjača:
    5
Bezi od automatika ....samo manuelac .

Kakav je vas stav po pitanju automatika? Jel se on stvarno vise kvari i opravka je skuplja...
Popravka moze da iznese bas koliko i vredi sam auto sto je na oglasu.

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
47.434

2550 €

Po dogovoru
NAZAD
148000 km
kilometraža
1200 cm3
kubikaža
Benzin
gorivo
Automatski
mjenjač
2008
godište
  • Stanje artikla:
    Polovno
  • Oznaka:
    1.2 16v Automatik
  • Karoserija:
    Hečbek
  • Kilovata:
    60kW
  • Konjska snaga:
    81,6KS
  • Porijeklo vozila:
    Domaće tablice
  • Vodi se na mene:
    Da
  • Oštećenje:
    Bez oštećenja
  • Boja spoljašnosti:
    Crvena
  • Emisioni standard:
    Euro 4
  • Broj brzina mjenjača:
    5

Ne smrdi ništa.
2008. godište, plus nije neka jačina.
Moj Pežo ima jači motor od ovoga.
Nemoj da ti niska cena bude = nešto smrdi. Ja sam moj auto uzela za 2000 evra, a prede kao mačka, kao tekn je. Još sam mu spustila cenu jer je lik koji ga je prodavao mislio da će neke gluposti da mu prođu.

Bezi od automatika ....samo manuelac .

Popravka moze da iznese bas koliko i vredi sam auto sto je na oglasu.

I ja sam ovog stava.
Ali sa automatikom je lakše :rida:

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.