Quantcast

Kupovina auto delova preko interneta

van_der_iv

Početnik
Poruka
4
Da li ste imali iskustva sa ovakvim vidom kupovine delova?Konkretno,trebaju mi prednji far i zadnje desno svetlo za KIA Rio (2008. godište),a cene u ovlašćenim autoservisima su astronomske (350e za prednji far,odnosno 120e za zadnje svetlo).Video sam da na nekim sajtovima može da se prodje duplo jeftinije,ali me zanima kvalitet ovih delova,kao i pouzanost ovakvog načina trgovine kod nas.Unapred zahvalan na informacijama i iskustvima.

acivi

Ističe se
Poruka
2.756
Ja sam kupio par stvari sa otpada, a kupujem i potrepstine za redovno odrzavanje telefonom i uglavnom sve bude kako treba. Konkretno, razbio sam prosle godine zadnje svetlo i narucio telefonom sa jednog otpada i ljudi poslali sta treba.

A sto se tice farova, stakala, delova limarije, nema sta da se mislis, kupuj kopije ili polovno sa otpada i teraj. Nisu kopije tako lose kao sto mozda mislis. Ko je lud da plati 350eu za far?! Mislim, da imam platu 3000eu, onda bih samo original kupovao, ovako, nista ti nece faliti sa kopijom. Samo zahtevaj da ti posalju (ako je radnja u pitanju) i racun i nemas problema. Ako nesto ne odgovara, zamenice, u velikoj vecini slucajeva. Malo vise opreza treba pri kupovini sa otpada, posto oni ne garantuju nista, ali i sa njima se moze covek dogovoriti.

Poslednja izmena:

Dule 021

Poznat
Poruka
9.837
Neki delovi iz male poljoprivrede su jako losi kao npr. farovi za Astru u sta sam se licno uverio nedavno.O limariji je suvisno i govoriti jer limari cim cuju da je nov deo odmah odbijaju da rade s tim delovima jer su van fabrickih dimenzija i jako ih je tesko uklopiti pa zato uvek preporucuju kupovinu polovnih delova koji jako malo ili nimalo ne zaostaju za cenom novih u kopiji.
Za Kiu ne verujem da ima kopija pogotovo sto je ova mlad auto a poznato je da koreanci mame sa svojom povoljnom cenom ali kad treba nesto da se zameni onda bude:sad2:.
Ja sam kupovao preko internete neke delove za motor iz Nemacke i bio sam skroz zadovoljan ali mi nemamo u Srbiji Pay Pal pa sam morao preko prijatelja iz austrije da kupim pa da mi on salje autobusom.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.136
Da li ste imali iskustva sa ovakvim vidom kupovine delova?Konkretno,trebaju mi prednji far i zadnje desno svetlo za KIA Rio (2008. godište),a cene u ovlašćenim autoservisima su astronomske (350e za prednji far,odnosno 120e za zadnje svetlo).Video sam da na nekim sajtovima može da se prodje duplo jeftinije,ali me zanima kvalitet ovih delova,kao i pouzanost ovakvog načina trgovine kod nas.Unapred zahvalan na informacijama i iskustvima.
ja sam kupovao vise puta tako delove za auta i sve je 100% pouzdano i sigurno. nikakvih problema nisam imao. kvalitetiji su delovi nego ovi koji se prodaju kod nas koji su u vecini slucajeva ne delovi brendiranih firmi vec jeftine kineske aftermarket kopije originalnih proizvodjaca

zike

Elita
Poruka
21.673
ja sam kupovao vise puta tako delove za auta i sve je 100% pouzdano i sigurno. nikakvih problema nisam imao. kvalitetiji su delovi nego ovi koji se prodaju kod nas koji su u vecini slucajeva ne delovi brendiranih firmi vec jeftine kineske aftermarket kopije originalnih proizvodjaca
Jes bogami, ti kupuješ djelove za američki automobil, puniš tamo džepove nekim Amerikancima iz Cadillac-a koji rade za nezavisno Kosovo i protiv vaskolikog srBstva :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.