Quantcast

Kupovina 3d štampača

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.083
Ima li neko i kakva su iskustva?

Bitno mi je za što sitnije detalje i male figure, koji model preporučujete?
Znači treba mi model koji sitnice brutalno dobro štampa, brzina nije važna, dok za veće predmete 10+cm može da uopšte nema kapacitet.

DOC HOLLIDAY

Legenda
Poruka
71.727
Ovo i mene zanima, mada bih ja nesto domace, ne znam da li se i koliko jos placa dodatno pri kupovini iz inostranstva, garancija, itd.
Gledala sam ovaj sajt. Nemam pojma koji bi bio ovako najbolji za te stvari.
https://3dmarket.rs/3D/3d-stampaci/
Carina + pdv :zkez:
Ako ti treba nešto obično za nekih 200 evra pa naviše se može naći dosta toga.
Onaj što sam naveo u linko je oko 750 dolara, ali je dobar npr za industriju.
Radi sa dosta materijala, lagan je za uptrebu i za prototipe je više nego dovoljan.
Čak poprilično i strukturalne delove može da štampa.

DOC HOLLIDAY

Legenda
Poruka
71.727
Trebalo bi, može da izvuče preciznost od 0.4 mm.
Nikada nismo koristili tako preciznu štampu jer nije bilo potrebe.
Za te domenzije od 3-5cm mislim da ne bi trebalo biti problema.
Na kraju krajeva možeš otiči negde da odštampaš probno na nekom 3D štampaču i vidiš na šta izgleda.
I da, što kvalitetnija štampa i veća ispunjenost modela vreme štampe ide u nedogled :lol:

mekflaj

Iskusan
Poruka
6.083
Trebalo bi, može da izvuče preciznost od 0.4 mm.
Nikada nismo koristili tako preciznu štampu jer nije bilo potrebe.
Za te domenzije od 3-5cm mislim da ne bi trebalo biti problema.
Na kraju krajeva možeš otiči negde da odštampaš probno na nekom 3D štampaču i vidiš na šta izgleda.
I da, što kvalitetnija štampa i veća ispunjenost modela vreme štampe ide u nedogled :lol:
a da li je potreban jak komp kako bi se programi pokretali preko kojih se zadaju gotovi modeli za štampu?
imam praistorijski core 2 duo i w7

DOC HOLLIDAY

Legenda
Poruka
71.727
a da li je potreban jak komp kako bi se programi pokretali preko kojih se zadaju gotovi modeli za štampu?
imam praistorijski core 2 duo i w7
Mislim da ne, prusa ima neki njihov slicer program za pripremu.
Možeš nači specifikacije na netu šta minimalno treba ali koliko znam nije zahtevan program.
NIsam siguran možda je i besplatan program a ako i nije skineš ga negde i pokušaš na svom kompu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.