Kupio bih veš mašinu ali neznam koju?

Što se tiče marki veš mašina ne razumem se ič, ali mogu reći šta je meni bilo bitno kad sam je kupovala.
Da ima sve maksimalno, a to znači: 1000 obrtaja da što bolje iscentrifugira veš i da bude od 7kg da mogu da perem u njoj i ćebad i razne prekrivače i prostirke, tj.sve živo.
Ja sam naletela na LG sa tim karakteristikama i bila je na akciji, znači najjeftinija u tom momentu pa sam je zato i kupila. Ima 10-tak različitih programa i mogu da izvoljevam do mile volje. Najviše volim program za fin veš koji zamenjuje ručno pranje.:super:
Mašina ima 3 godine i radi savršeno, a radi u proseku jednom dnevno.
 
Ja sam naletela na LG ..

A da me je neko pitao za savet, rekla bih, uzmi bilo šta samo ne LG!
Ja je imam skoro 5 godina i počinje žešće da me nervira.

Ono što je bilo od samog početka loše-užasno je bučna dok radi! Ali užasno. Čega sam, naravno, postala svesna kada sam malo oslušnula tuđe veš mašine. Naročito Gorenje.
Kao na železničkoj stanici, pišti, šišti.. A moja radi bar dva puta dnevno. Naročito od kada smo dobili juniora.

Onda, glupi senzor koji prijavljuje grešku se pokvario pa smo morali da menjamo.

Zatim, užasno me nervira što, kada završi pranje, ne rastrese veš, što npr. Gorenje ima kao opciju, tako da je veš uvek zalepljen uza zidove bubnja kada otvorim vrata..

Ma nervira me! :besna:

Sada samo molim Boga da crkne, da bih kupila drugu. Jer ovako, dokle god drnda, ja nemam valjan razlog da je menjam, jer nemam novca za takvu ''duplu'' investiciju.

Nadam se da je model tvoje LG mašine bolji od moje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Srbiji imala whirlpool-ovu ves masinu sa punjenjem odozgo i bila sam vrlo zadovoljna njome. Nije pravila buku niti bilo kakve druge probleme, a nije zauzimala ni puno mesta. Jedina mana joj je bila sto je broj obrtaja centrifuge bio mali, al ja na to nisam obratila paznju kad sam kupovala. Moja mama i dan danas koristi tu masinu i kaze da joj ne pada na pamet da je menja. E sad, mozda smo mi imali srece sa tom, mozda nisu one sve tako dobre.
 
Ja sam u Srbiji imala whirlpool-ovu ves masinu sa punjenjem odozgo i bila sam vrlo zadovoljna njome. Nije pravila buku niti bilo kakve druge probleme, a nije zauzimala ni puno mesta. Jedina mana joj je bila sto je broj obrtaja centrifuge bio mali, al ja na to nisam obratila paznju kad sam kupovala. Moja mama i dan danas koristi tu masinu i kaze da joj ne pada na pamet da je menja. E sad, mozda smo mi imali srece sa tom, mozda nisu one sve tako dobre.

...ja upravo imam tu sa manje obrtaja..i prezadovoljna sam, pu, pu, da je ne
ureknem..evo 5 ipo godina radi kao satic....i naravno da je ne bi menjala ni za
jednu drugu...videla sam da ih ima u Tehnomaniji....cena je negde oko 27.000...
 
ovde imam AEG mm je kupio pre nego se ozenio tako da sada ima min 15 god i radi ko sat,nijednom se nije pokvarila,digitalna je i ima dosta programa,ne cuje se uopste sem kad radi centrifuga al bas minimalno,kad su zatvorena vrata ne cuje se vani..u Srbiji imam gorenje koju sam kupila pre 5 god i na istu foru kao i ova AEG traziila sam sa istim programima i ona je super i ne cuje se..inace ja sam sa gorenjem prezadovoljna..ovde imam masinu za sudove Bosch i cuje se a Gorenje uopste..
 
I da najbitnije sto niko ne pomenu KVALITET PRANJA..sta i koliko stavljaju ljudi u nove masine ne znam ali nijedna ne opere kao sloboda staja preko 20 god..kaze majstor dokle god moze da se opravlja popravljajte i ne dajte za novu
Naravno da ne mogu, sa 30-40 l vode danasnje masine, pokvase, operu,i isperu. Nekada su masine koristile najmanje duplo vise vode za iste operacije. Danasnje masine se proizvode za maximalni zivotni vek od deset godina. Prosla su vremena gde se radilo "dugovecno":sad2:

ps: Katti, ne placa se samo ime kupovinom Miele masine vec i daleko bolji kvalitet:D, to, da je tvoj sused imao peh, dogadja se jako retko. Inace, vecina Evropskih proizvodjaca kucnih masina (kao i AEG, Simens, Constructa...) pripada Bosch Grupi i sve su identicne kvalitetom u klasi cene:neutral:
 
@Cmoka80

Jeste, bučna mi je mašina. I to joj je jedina zamerka. Ja sam mislila da sve prave takvu buku.:lol:
I takođe veš bude zaljepljen za bubanj, a nije mi jasno kakve to ima veze kad svakako širiš veš da ga sušiš.:think:

Ma ima veze, zato što ostane sve zgužvano katastrofa!
A iskreno, ne širim uvek odmah veš, često ostane da radi kada nisam u kući..

Kažem ti, moja mama, sestra i prijateljica, sve imaju Gorenje, kupljene u poslednjih 5 godina, za prosečnu kintu i rade bešumno.

A što reče Goddess cipelic, primetila sam i da stvarno stvari menjaju boju, tj. MOJE BELO NIJE TAKO BELO :sad2:
 
Whirpool...kupila sm je pre mesec dana.....na akciji 10% jeftinije od cene koja je bila oko 29000 hiljada, ja dala negde oko 26000...800 obrtaja..5kg....za sad sam zadovoljna, možda je rano da govorim....ranije sam koristila Gorenje maminu stara preko trideset god, bila je super ali dotrajala samo tako.....imam utisak da je bolje prala ona nego ova nova, mada opet kažem možda je rano..
 
Whirpool...kupila sm je pre mesec dana.....na akciji 10% jeftinije od cene koja je bila oko 29000 hiljada, ja dala negde oko 26000...800 obrtaja..5kg....za sad sam zadovoljna, možda je rano da govorim....ranije sam koristila Gorenje maminu stara preko trideset god, bila je super ali dotrajala samo tako.....imam utisak da je bolje prala ona nego ova nova, mada opet kažem možda je rano..

...to je ta koju ja imam...i meni je odlicna..da naglasim da nikad, ali nikad ne
pocinjem pranje od predpranja, vec od pranja odmah...perem smo arielom i dodam
malo calgona...na 70 stepeni moj ves se beli kao alabaster...jedino me malo muci
taj mali broj obrtaja centrifuge ali kad sam je kupovala znala sam da ne volim da
peglam...malo je vlazniji ves, ali se zato manje guzva i peglu i dalje ignorisem...:ok:
 
...to je ta koju ja imam...i meni je odlicna..da naglasim da nikad, ali nikad ne
pocinjem pranje od predpranja, vec od pranja odmah...perem smo arielom i dodam
malo calgona...na 70 stepeni moj ves se beli kao alabaster...jedino me malo muci
taj mali broj obrtaja centrifuge ali kad sam je kupovala znala sam da ne volim da
peglam...malo je vlazniji ves, ali se zato manje guzva i peglu i dalje ignorisem...:ok:

Afro, ako imaš 800 obrtaja nije malo, to je dobra opcija ukoliko imaš u planu da kupiš mašinu za sušenje veša...moja ima nekih 18 programa.....ma samo da dobro pere....i ima ih na akcijama, znači postavljač teme, sada ima neke kakve takve smernice šta će kupiti.....koja je mašina njabolja? - NOVA
 
Afro, ako imaš 800 obrtaja nije malo, to je dobra opcija ukoliko imaš u planu da kupiš mašinu za sušenje veša...moja ima nekih 18 programa.....ma samo da dobro pere....i ima ih na akcijama, znači postavljač teme, sada ima neke kakve takve smernice šta će kupiti.....koja je mašina njabolja? - NOVA

...vidi, kad sam je kupovala, sa sad joj ne negde 5 godina, bila je samo jos jedna
sa sve nekim nepotrebnim dugmicima (bar po meni)...kostala je 100e vise, i imala
1600 obrtaja..to mi se nikako nije dopalo, previse je to bar po meni, ves se na
toj centrifugi mnogo vise cepa i probapa brze...a i klima tamo gde sam zivela
nije zahtevala nista jace..sad bi mi bila bolja neka od npr., 1000..ali cvrc, to je
sto je...pere odlicno...a tu za susenje nemam ni u najavi...em nemam kesa, em
nemam gde da je drzim....
..i slazem se NOVA je uvek najbolja....:lol:
 
Whirpool...kupila sm je pre mesec dana.....na akciji 10% jeftinije od cene koja je bila oko 29000 hiljada, ja dala negde oko 26000...800 obrtaja..5kg....za sad sam zadovoljna, možda je rano da govorim....ranije sam koristila Gorenje maminu stara preko trideset god, bila je super ali dotrajala samo tako.....imam utisak da je bolje prala ona nego ova nova, mada opet kažem možda je rano..

Ko zna - zna. ;)

:mrgreen:
 

Back
Top