Kupila sam garažiran limun

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.625
Drvo limuna je došlo iz italije i platila sam ga 35 eura ca 170 cm visoko

Mi iz bosne i herzegovine mislimo da usadilo drvo u veliku saksiju

Sad čitam da tu treba posebna zemlja te posebna hrana koja se mesa u vodu pa se zalijeva

Kako usaditi drvo limuna ? Na šta da obratim pažnju ?


IMG_2262.jpeg
 
Poslednja izmena:
Drvo limuna je došlo iz italije i platila sam ga 35 eura ca 170 cm visoko

Mi iz bosne i herzegovine mislimo da usadilo drvo u veliku saksiju

Sad čitam da tu treba posebna zemlja te posebna hrana koja se mesa u vodu pa se zalijeva

Kako usaditi drvo limuna ? Na ata da obratim pažnju ?


Pogledajte prilog 1897782

Prelepi su. Duguljasti, vrvtno Sicilija.
Valjala bi im veća saksija. Što veća to bolja al da možeš pre mrazeva da je uneseš/te u kuću. Ne mora 100lit.
Postoji posebna zemlja za citruse. Kupi ako ima. Ako nema može i obična.
U svakom slučaju, dodavaćeš im prihranu za agrume, zimi manje, leti i u cvetanju više, logično.
Najesencijalnije im je gvožđe. Bez njega ne mogu. Mi retko gde imamo onu crvenu zemlju, bogatu gvožđem.
I kod zalivanja ih uvek tuširaj i po i ispod listova(ovo drugo zbog grinja).
Gde god nađeš bubamaru ti je spusti na drvo da tamani grinje. Drugih ozbiljnih neprijatelja nemaju puno.
I ne vole naših 40celzijusa. Znači oko podne mogu da budu i negde iza nekog stubića, poluhladovina. Ne moraš ih premeštati svakodnevno, nego im u startu nađi takvo mesto.
Svetle saksije obavezno, bele najbolje, da im ne kuva koren na 40c.
Toliko..i ovo vas smorih
Drvo zasadiš dokle je bilo i u prethodnoj saksiji.
Uživaj u mirisu cvetova i neprskanoj kori. Ja ga jedem kao jabuku, kad ga uberem sa mog drveta
🌱
PS: Ja u velike saksije uvek ubacim
1-2gliste. Prave hranu, koren diše..čudo..duga tema
 
Poslednja izmena:
Prelepi su. Duguljasti, vrvtno Sicilija.
Valjala bi im veća saksija. Što veća to bolja al da možeš pre mrazeva da je uneseš/te u kuću. Ne mora 100lit.
Postoji posebna zemlja za citruse. Kupi ako ima. Ako nema može i obična.
U svakom slučaju, dodavaćeš im prihranu za agrume, zimi manje, leti i u cvetanju više, logično.
Najesencijalnije im je gvožđe. Bez njega ne mogu. Mi retko gde imamo onu crvenu zemlju, bogatu gvožđem.
I kod zalivanja ih uvek tuširaj i po i ispod listova(ovo drugo zbog grinja).
Gde god nađeš bubamaru ti je spusti na drvo da tamani grinje. Drugih ozbiljnih neprijatelja nemaju puno.
I ne vole naših 40celzijusa. Znači oko podne mogu da budu i negde iza nekog stubića, poluhladovina. Ne moraš ih premeštati svakodnevno, nego im u startu nađi takvo mesto.
Svetle saksije obavezno, bele najbolje, da im ne kuva koren na 40c.
Toliko..i ovo vas smorih
Drvo zasadiš dokle je bilo i u prethodnoj saksiji.
Uživaj u mirisu cvetova i neprskanoj kori. Ja ga jedem kao jabuku, kad ga uberem sa mog drveta
🌱
PS: Ja u velike saksije uvek ubacim
1-2gliste. Prave hranu, koren diše..čudo..duga tema

Mislim da ću ga na terasu ispod grozdja a zimi da stavim spod saosije stiropor i da ga pokrijem
Zimi inače ovde nisu jake

Kupit ću mu zemlju za citrus i hranu

Hvala 🌸
 
A misliš razlika u vlazi vazduha kad kažeš naših 40c.
I na vlagu mislim i na temperaturu.
Ipak najviše voli primorske krajeve do 32-3..Trpi i više ali dugo 40c ne voli. Tropska biljka. Zato mu ne smeta često tuširanje listova (mlakom) vodom.
Nigde nisam video zasad limunova daleko od obala Španije..pretoplo. I u Hercegovini ostane mali i pati se među vrelim kamenjem
 
Preselio sam se sa primorja definitivno i poneo svega pomalo. Imam i jednu maslinu u saksiji. Samo da je gledam.
Teško da rađa neki ozbiljniji rod.
Prodaju neki, varaju, da su otporne na zimu. Ne nasedati tim oglasima.
Meni samo za gledanje će da služi.
Možda se opet otisnem na obale
Ko će verovati leptiru skitnici
Sad sam se sklonio od vetrova među planine ali nije se u leptira pouzdati
😎🍻
 

Back
Top