- Poruka
- 288
Kupci provalili u svoje stanove
Blic - Pre 30 minuta
BAČKA PALANKA - Kupci stanova u Ulici cara Lazara 68-70 u Bačkoj Palanci juče su presekli katanac glavne kapije na ulasku na gradilište i obili bravu glavnog ulaza u zgradu da bi preduhitrili stečaj izvođača radova "Zečević" AD u kome bi mogli da ostanu bez svojih stanova.
Oni tvrde da su sve ugovorene obaveze izvršili na vreme, a tužbama su iscrpli i mogućnost da se slučaj reši u pravnim okvirima. U nezavršenu zgradu je provalilo svih 36 kupaca, ušle su zatim i brojne novinarske ekipe, a dežurni policajac je napravio službenu belešku.
Stanari su se izjasnili da je bolje "išta nego ništa" i da je stvar postala ozbiljna, jer su dobili informaciju da je "Zečević" AD u predstečajnom postupku i da bi mogli da ostanu bez stanova. Stanovi nemaju parket, nisu instalisana kupatila, niti postavljena unutrašnja vrata. Kupci kažu da su bili montirani radijatori kada je sud vršio procenu završenosti zgrade, ali da su kasnije skinuti i, verovatno, prodati.
- Stanovi su nezavršeni iako smo platili sve što je ugovoreno. Po stanu treba uložiti još 3.000 do 4.000 evra pre useljenja. Ali, uverili smo se da se sudovima ne žuri, da nas niko ne štiti, pa nas tera muka i strah da će ovo što je naše otići nekome velikom poveriocu "Zečevića" - rekao je Stevan Nježić.
Gradjevinska mafija jos uvek hara Srbijom?
Da li ce kupci ostvariti svoja prava?
Blic - Pre 30 minuta
BAČKA PALANKA - Kupci stanova u Ulici cara Lazara 68-70 u Bačkoj Palanci juče su presekli katanac glavne kapije na ulasku na gradilište i obili bravu glavnog ulaza u zgradu da bi preduhitrili stečaj izvođača radova "Zečević" AD u kome bi mogli da ostanu bez svojih stanova.
Oni tvrde da su sve ugovorene obaveze izvršili na vreme, a tužbama su iscrpli i mogućnost da se slučaj reši u pravnim okvirima. U nezavršenu zgradu je provalilo svih 36 kupaca, ušle su zatim i brojne novinarske ekipe, a dežurni policajac je napravio službenu belešku.
Stanari su se izjasnili da je bolje "išta nego ništa" i da je stvar postala ozbiljna, jer su dobili informaciju da je "Zečević" AD u predstečajnom postupku i da bi mogli da ostanu bez stanova. Stanovi nemaju parket, nisu instalisana kupatila, niti postavljena unutrašnja vrata. Kupci kažu da su bili montirani radijatori kada je sud vršio procenu završenosti zgrade, ali da su kasnije skinuti i, verovatno, prodati.
- Stanovi su nezavršeni iako smo platili sve što je ugovoreno. Po stanu treba uložiti još 3.000 do 4.000 evra pre useljenja. Ali, uverili smo se da se sudovima ne žuri, da nas niko ne štiti, pa nas tera muka i strah da će ovo što je naše otići nekome velikom poveriocu "Zečevića" - rekao je Stevan Nježić.
Gradjevinska mafija jos uvek hara Srbijom?
Da li ce kupci ostvariti svoja prava?




