Kupanje pasa u jezeru?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
Dobar dan.

Imamo jezero u selu gde ljudi nedaju psima da se kupaju. Nema pasa uopste i niko ih tu nekupa, ali moj drug ima dva psa koja dovodi pa je ljudima to zasmetalo.

Zanima me sto bi se neko bunio zbog toga sto pas ulazi u jezero? Mozda zbog higijene vode tj. cistoce vode - ljudi misle da mogu da se zaraze od psecih dlaka ili cega?

Ne razumem ozbiljno... Zasto psi ne bi smeli da se kupaju u jezeru u kom se ljudi kupaju..

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.217
Ako nekome smeta ne treba da kupaju pse gdje se kupaju ljudi.
Nedavno se kupao na Peruccu.Pred vece i malo kupaca.Neki par sa manjim djetetom i nekom pudlicom.Muskarac hoce da kupa psa a zena kaze nemoj bunit ce se neko.Posto sam bio blizu u vodi i cuo sta su govorili ja mu kazem unesi je pa ako se neko bude bunio ti iznesi psa napolje.Niko se nije bunio tako da je i pudlica dobila svoje osvjezenje.

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
Nedavno se kupao na Peruccu.Pred vece i malo kupaca.Neki par sa manjim djetetom i nekom pudlicom.Muskarac hoce da kupa psa a zena kaze nemoj bunit ce se neko.Posto sam bio blizu u vodi i cuo sta su govorili ja mu kazem unesi je pa ako se neko bude bunio ti iznesi psa napolje.Niko se nije bunio tako da je i pudlica dobila svoje osvjezenje.
Ja razumem ali moje pitanje je zasto ljudi misle da psi zagadjuju? Čime?

moonja..

Buduća legenda
Poruka
29.469
Sa splava ili plaže je puštao pse?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
Pas se kupa u vodi u kojoj se kupaju ljudi Ta voda udje u usta ljudi koji se kupaju.To je dovoljno nekome da se buni.Po meni opravdano.Kucne ljubimce uvijek mozemo kupati na nekom djelu gdje nije plaza za ljude.
Pa ne pliva covek otvorenih usta i ne ulazi mu voda u usta, msm neguta je. I pitanje je koliko "nesto" od psa moze kroz vodu da dospe do vase koze i koje su posledice toga i dal steta i neprijatnost ikakva moze da nastane?

moonja..

Buduća legenda
Poruka
29.469
Pa ne pliva covek otvorenih usta i ne ulazi mu voda u usta, msm neguta je. I pitanje je koliko "nesto" od psa moze kroz vodu da dospe do vase koze i koje su posledice toga i dal steta i neprijatnost ikakva moze da nastane?
Dobro, meni koji imam psa, nije higijenski na masovnim kupalištima, gradskim plažama i sl. Drugo, imaš gomilu ljudi koji se plaše pasa, sad izađe pas i zapisa ti peškir/ležaljku..i tome slično.

Ali recimo ti u inostranstvu, na moru, u Italiji sam to stalno koristio, imaš plaže gde su ležaljke i cela plaža rezervisani isključivo za pse i njihove vlasnike.

Leonie Li

Aktivan član
Poruka
1.350
Dobro, meni koji imam psa, nije higijenski na masovnim kupalištima, gradskim plažama i sl. Drugo, imaš gomilu ljudi koji se plaše pasa, sad izađe pas i zapisa ti peškir/ležaljku..i tome slično.

Ali recimo ti u inostranstvu, na moru, u Italiji sam to stalno koristio, imaš plaže gde su ležaljke i cela plaža rezervisani isključivo za pse i njihove vlasnike.
Ovo mi je skroz ok.

Holy1

Ističe se
Poruka
2.529
U razgovoru sa ljudima primetio sam da se avi zale da psi zagadjuju vodu - to je jedini razlog. A ja se pitam kako zagadjuje? Imas ljudi koji istresaju svoje sline u vodu, uriniraju, pa cak i vršcw veliku nuždu, bacaju plasticne kese i flase ili ulaze prljavi i znojavi u vodu - zar to nije zagadjivanje? Kako pas da zagadi? Dlake? - pa i ljudima otpadaju dlake po rukama, glavi, nogama...

moonja..

Buduća legenda
Poruka
29.469
Izvini sto sam mislio da si zensko.Za drugi dio mi pojasni.
sve 5 ... : ) Pa razlozi koje si naveo poredeći pse sa ljudima u smislu čistoće su nešto što će.retko ko da poredi, to ti je kao kad ljudi mokre u moru, pa kažu, šta ima veze jod to sve reguliše i slana voda ...psi imaju parazite koji nisu baš komplementarni ljudskim i ja nisam taj koji bi se bunio što neko vodi psa na plažu, ali moraš da uzmeš u obzir i ljude koji sa punim pravom ne razmišljaju isto...već.sam naveo gore primere.

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.217
sve 5 ... : ) Pa razlozi koje si naveo poredeći pse sa ljudima u smislu čistoće su nešto što će.retko ko da poredi, to ti je kao kad ljudi mokre u moru, pa kažu, šta ima veze jod to sve reguliše i slana voda ...psi imaju parazite koji nisu baš komplementarni ljudskim i ja nisam taj koji bi se bunio što neko vodi psa na plažu, ali moraš da uzmeš u obzir i ljude koji sa punim pravom ne razmišljaju isto...već.sam naveo gore primere.
Hajde ti ponovo procitaj sve moje postove na ovoj temi.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.