KULTNI BEDzEVI

Sonya Skarlet

Zainteresovan član
Poruka
339
Zovu ih jos i “metalni dugmici”.Predstavljaju univerzalni izraz.Evo bas sam naletela na neki clanak na Krstarici u kome pise da se prave jos od 1870.godine(!?).Bili su modni detalj a kod nas i razlog za privodjenje u SUP.
Mogu biti provokativni,duhoviti,a skoro sam videla i svetlece.Prema nekim istrazivanju,do danas su najpopularniji bedzevi sa natpisima : "Rock Against Racism" i "Send Thatcher on a Cruise".

A evo sta moze da se desi zbog jednog bedza:
http://angelina-emo.blogspot.com/2007/12/kad-nosis-bedz-koji-nekima-ne-odgovara.html:shock:

Da li vi nosite ili ste nosili bedzeve?Gde ste ih kacili?Koji su vam omiljeni i zasto?I sve ostalo sto vam padne napamet....vezano za bedzeve!
 
Nisam videla bedževe sto godina...

Nosila sam ih u osnovnoj školi... Uglavnom su to bili bedževi sa likovima rock pevača. U to vreme su bili popularni i bedževi sa smajlijima, ali su meni išli na živce pa ih nisam nosila...
 
Poster_3046_thumb.jpg


Make Love, not War
 
Kao klinka sam nosila bedzeve sa fotografijama Kurta Cobaina, Jima Morisona...Cak je i bedz sa subotickim "Dzukelama" bio deo moje kolekcije.
Bili su mu jako zanimljivi i bedzeve sa duhovitim porukama iz vremena protesta 96./97.

Danas kad mi se pomene bedz, malo se stresem i bude mi muka.. To me podseti na neke bedzeve koje zbog predizborne tisine (a i sopstvenog zeluca) ne bih trebala da pominjem.
 
Moja drugarica je negde u osnovnoj imala neku platnenu torbu,koja je bila prekrivena tim "muzickim" bedzevima...torba se nije uopste videla.Secam se da je nekako "lupkala" kad god bi je pomerila na casu....i da bi se svremena na vreme cuo jauk kada bi neko nesto pokusao iz nje da izvadi..bedzevi su se stalno "otvarali" i uvek je postojala negde neka igla koja "vreba" :twisted:
 
Zovu ih jos i “metalni dugmici”.Predstavljaju univerzalni izraz.Evo bas sam naletela na neki clanak na Krstarici u kome pise da se prave jos od 1870.godine(!?).Bili su modni detalj a kod nas i razlog za privodjenje u SUP.
Mogu biti provokativni,duhoviti,a skoro sam videla i svetlece.Prema nekim istrazivanju,do danas su najpopularniji bedzevi sa natpisima : "Rock Against Racism" i "Send Thatcher on a Cruise".

A evo sta moze da se desi zbog jednog bedza:
http://angelina-emo.blogspot.com/2007/12/kad-nosis-bedz-koji-nekima-ne-odgovara.html:shock:

Da li vi nosite ili ste nosili bedzeve?Gde ste ih kacili?Koji su vam omiljeni i zasto?I sve ostalo sto vam padne napamet....vezano za bedzeve!



ne radi link.

nosila sam ih kao klinka.
 
link:

Kad nosis bedz, koji nekima ne odgovara

"Genijalna je prica, da je neki skinhed, u autobusu u 6 ujutro, pokusao mojoj ortakinji, koja je spavala, da skine bedz sa torbe. Na bedzu je bio precrtan kukasti krst. Ona se probudila, pa kad ga je pitala sta to radi, ovaj rekao da "ona vredja". ma mojne. trebala si da ga tresnes tom istom torbom, darling. ne vredi, majke mi, drugacije. isti takav bedz imam i ja, mada do sad nisam nista ruzno dozivela, osim nekako cudnih pogleda od uglavnom starijih ljudi. valjda misle da je ta tematika nekako prefurana i da nije vise aktuelna... stagod"
 

Back
Top