Kult ličnosti... Adolf Hitler

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ajmo malo o saveznicima... :D
Iskreno, saveznici su veci smradovi od Nemaca... Cak sta vise... Nemci uopste nisu smradovi...
Jel' nas lepo ljudi pitali jel' ce te sa nama... Mi kazemo hocemo...
Sve zemlje oko nas za Nemce... kool... A onda odjednom... nasem narodu dune da prave revoluciju... (ili su mozda malkice krivi za to Rusi i Englezi)...
I nista onda... Hica se naljuti na nas... i opali nam par samarcina sto se zebavamo...

Jednom glup narod, uvek glup... Nikad ne ume da uradi nesto u svoju korist...

Naravno... ovo je moje misljenje.

Bolje grob nego rob
bolje rat nego pakt
sta smo trazili to smo i dobili.
Englezi su organizovali demonstracije
uz pomoc ruskih agenata kominterne.
Istorija nas nicemu nije naucila.
 
Šakal - Da je kojim slučajem malo manje zagrizao
Nevjerovatno!
Šta da je malo manje zagrizao?
Da je malo manje bio genocindrik?
a potom pobedio i malo više vladao...
Da je malo više vladao ...?
Uzmi brate pa pročitaj Hitlerove razgovore za stolom, pa ćeš iz prve ruke biti upoznat sa tim kako bi svijet izgledao da je pobijedio i zatim "malo više vladao".
Znaš li npr. da je namjeravao ukinuti meso u ishrani? (mislim da bi se zbog ovoga čak i SS divizije pobunile)
zanima me, da li bi danas društvo stvarno bilo zdravije... poštenije... čistije... slobodnije...
Zdravije, jel' zato što ne bi bilo rođenih invalida, mentalno oboljelih, homoseksualaca ...?
Čistije i poštenije, pošto ne bi bilo Slovena i Cigana da ga prljaju i Jevreja da ga korumpiraju?
Slobodnije? (ovo izgleda najsmješnije, ali je zapravo za plakati)
O kakvoj se slobodi može govoriti u društvu, koje je bazirano na sistemu iza kojeg stoji "ideologija" čija je glavna premisa ekstremna politička, nacionalna i rasna netolerancija?
Da li bi imali problem nestanka bele rase (...)
Jbš bijelu rasu ako je njezin opstanak zavisio od Hitlera i njegovih metoda.
(...) i da li bi danas bili suočeni sa problemom globalnog zagrevanja (...)
E toga sigurno ne bi bilo ... o tome je Hitler najviše razmišljao.
(...) kao i nestankom civilizacije kakvu danas poznajemo...
Civilizacija koju Ti i ja poznajemo uopšte ne bi postojala da je on pobijedio. On i nacizam predstavljaju najveću krizu te civilizacije.
Crash and Burn - Po meni sasvim ok lik, (...)
Iz Hitlerove dijagnoze: socijalni autizam, frustraciona netolerantnost, nedostatak i kriza identiteta, monoperceptoza, hiperkompenzacija kompleksa inferiornosti, ekstremni narcizam itd.
difrent from others... - mnogo dobra teorija samo je trebao da seceka jos 5 godina...
Šta je to "mnogo dobro" u toj "teoriji"?
(...) - da se jos nemacka razvijala 5 godina tim tepom i da je tada zapoceo ono sto je zapoceo,uspeo bi sigurno..
Staljin je rekao nakon potpisivanja Pakta Ribentrop- Molotov da mu sada treba samo 10 g. mira i da će SSSR sam, bez ičije pomoći pobijediti Njemačku.
Nije ih dobio, ali svejedno opet na SSSR otpada u prosjeku 80% njemačkih gubitaka u WW2.
LBarbara - Ja mislim da su sve ideologije dobro postavljene samo je greska u tumacenju...
Nisi u pravu. U nacizmu nema ništa dobro, a on sam, samo uslovno se može nazvati ideologijom.
pričalica - pa, tako je, borac....
U WW1 da, ali kasnije samo borac preko tuđih leđa.
Nikada nije posjetio svoje ranjene vojnike ili Nijemce koj su ostali bez krova nad glavom nakon bombardovanja njemačkih gradova.
Odbio je da ode i u jedan koncentracioni logor (Himler je barem to uradio), a pogotovo nije prisustvovao nijednom masakru koji je odobrio.
Ne samo da ništa nije osjećao prema nearijevcima i neprijateljima koje je smatrao gamadi, koja je morala da bude uništena, nego ništa nije osjećao ni prema Nijemcima.
Žrtvovao ih je bez razmišljanja i čak na kraju, kriveći sve Nijemce kako za poraz, tako i za nedoraslost njegovom "geniju", namjeravao je i (vežući svoje bijedno bitisanje sa postojanjem cijele nacije) da ih sve do jednog žrtvuje.
DJM - Jel' nas lepo ljudi pitali jel' ce te sa nama... Mi kazemo hocemo...
Sve zemlje oko nas za Nemce... kool... A onda odjednom... nasem narodu dune da prave revoluciju... (ili su mozda malkice krivi za to Rusi i Englezi)...
Naivno je vjerovati da bi Hitler, koji je prekršio svaki ugovor koji je potpisao, kao i svako obećanje koje je dao prema vani, uopšte i poštovao taj ugovor.


Izvinjavam se svima ako sam bio malo oštriji, ali na momente mi se stvarno činilo da sam na Stormfrontu.
 
a sto se tice teme, Hitler za mene uospte nije neka fascinantna niti kultna licnost......jeste on imao ogromnu harizmu i znao kako da ubedi narod....ali nista vise osim toga.....njegove ideje, njegovi planovi, njegova razmisljanja su.....pih....ludost....
 
jos kad bi to bilo tako prosto bilo bi super......
ko god je citao Mein Kampf zna da je Hitler Slovene smatrao za nizu rasu, i price koje su trenutno moderne, a koje su moderne samo zato sto partizani vise nisu moderni su sulude...

Dal' ih je mrzeo ili ne... nije toliko ni bitno... Nije on imao volju a ni zelju da se bakce sa nama... Kako sada, tako i tada su postojale mnogo vece ribe od nas...
Mislim, postojalo je hiljadu scenarija kako se moglo sve zavrsiti... ali mi smo odabrali onaj najgori...
Taj pakt je trebao da se iskoristi koliko god je mogao... a onda pred kraj rata da krenemo na Bugare... :D
 
Nevjerovatno!
Šta da je malo manje zagrizao?
Da je malo manje bio genocindrik?

Da je malo više vladao ...?
Uzmi brate pa pročitaj Hitlerove razgovore za stolom, pa ćeš iz prve ruke biti upoznat sa tim kako bi svijet izgledao da je pobijedio i zatim "malo više vladao".
Znaš li npr. da je namjeravao ukinuti meso u ishrani? (mislim da bi se zbog ovoga čak i SS divizije pobunile)

Zdravije, jel' zato što ne bi bilo rođenih invalida, mentalno oboljelih, homoseksualaca ...?
Čistije i poštenije, pošto ne bi bilo Slovena i Cigana da ga prljaju i Jevreja da ga korumpiraju?
Slobodnije? (ovo izgleda najsmješnije, ali je zapravo za plakati)
O kakvoj se slobodi može govoriti u društvu, koje je bazirano na sistemu iza kojeg stoji "ideologija" čija je glavna premisa ekstremna politička, nacionalna i rasna netolerancija?

Jbš bijelu rasu ako je njezin opstanak zavisio od Hitlera i njegovih metoda.

E toga sigurno ne bi bilo ... o tome je Hitler najviše razmišljao.

Civilizacija koju Ti i ja poznajemo uopšte ne bi postojala da je on pobijedio. On i nacizam predstavljaju najveću krizu te civilizacije.

Iz Hitlerove dijagnoze: socijalni autizam, frustraciona netolerantnost, nedostatak i kriza identiteta, monoperceptoza, hiperkompenzacija kompleksa inferiornosti, ekstremni narcizam itd.

Šta je to "mnogo dobro" u toj "teoriji"?

Staljin je rekao nakon potpisivanja Pakta Ribentrop- Molotov da mu sada treba samo 10 g. mira i da će SSSR sam, bez ičije pomoći pobijediti Njemačku.
Nije ih dobio, ali svejedno opet na SSSR otpada u prosjeku 80% njemačkih gubitaka u WW2.

Nisi u pravu. U nacizmu nema ništa dobro, a on sam, samo uslovno se može nazvati ideologijom.

U WW1 da, ali kasnije samo borac preko tuđih leđa.
Nikada nije posjetio svoje ranjene vojnike ili Nijemce koj su ostali bez krova nad glavom nakon bombardovanja njemačkih gradova.
Odbio je da ode i u jedan koncentracioni logor (Himler je barem to uradio), a pogotovo nije prisustvovao nijednom masakru koji je odobrio.
Ne samo da ništa nije osjećao prema nearijevcima i neprijateljima koje je smatrao gamadi, koja je morala da bude uništena, nego ništa nije osjećao ni prema Nijemcima.
Žrtvovao ih je bez razmišljanja i čak na kraju, kriveći sve Nijemce kako za poraz, tako i za nedoraslost njegovom "geniju", namjeravao je i (vežući svoje bijedno bitisanje sa postojanjem cijele nacije) da ih sve do jednog žrtvuje.

Naivno je vjerovati da bi Hitler, koji je prekršio svaki ugovor koji je potpisao, kao i svako obećanje koje je dao prema vani, uopšte i poštovao taj ugovor.


Izvinjavam se svima ako sam bio malo oštriji, ali na momente mi se stvarno činilo da sam na Stormfrontu.

Jedino što mi je smetalo kod njega jeste extremni nacizam, u svemu ostalom je ok.
 
Hm, ne kao istorijska... već kao kultna ličnost prošlog veka... Mnogi su ga gotivili... mnogi ga i danas gotive... Tokom svog života je pokazao prilično veliko interesovanje za ličnost i delo Đizaza Krajsta... Gotivio onostrano i na neki blesav način verovao u Božidara... Sad, dobro su nam poznate njegove ideje o ''čistom'' društvu... metode takođe... Da je kojim slučajem malo manje zagrizao a potom pobedio i malo više vladao... zanima me, da li bi danas društvo stvarno bilo zdravije... poštenije... čistije... slobodnije... Da li bi neke njegove ideje koje usput budi rečeo i nisu bile toliko loše ipak promenile lice i naličje planete... Da li bi imali problem nestanka bele rase i da li bi danas bili suočeni sa problemom globalnog zagrevanja kao i nestankom civilizacije kakvu danas poznajemo...
Ajd sad, opušteno i brez pljuvanja...:lol:

~~~

Pozdrav Domaćinu i svim sagovornicima.

Kakva tema taman za mene :D... bilo je tu mnogo, mnogo misticizma :D ;)
ima materijala ovde za demistifikaciju kolko oćete ...;)

:D:D:D
 
Hm, zašto Hitler nije napao Švajcarsku... koja država je imala takav dogovor sa Hićom pre Švice... Zašto taj dogovor nije ispoštovan... Ko je prekršio taj dogovor... Ima mnogo pitanja i mnogo odgovora... To što je Hitler smatrao Slovene nižom rasom... sad bi to trebalo da ima veze sa nama... Nije baš tako bilo... Čak i sa Rujama je imao dogovor o ne napadanju...
Ako to vreme uporedimo sa današnjim... imaćemo bar dva Hitlera na sceni... Sve što je Hitler radio... rade i Ameri... al' malo pametnije... na dugoročnije staze...
 
A ajmo malo o saveznicima... :D
Iskreno, saveznici su veci smradovi od Nemaca... Cak sta vise... Nemci uopste nisu smradovi...
Jel' nas lepo ljudi pitali jel' ce te sa nama... Mi kazemo hocemo...
Sve zemlje oko nas za Nemce... kool... A onda odjednom... nasem narodu dune da prave revoluciju... (ili su mozda malkice krivi za to Rusi i Englezi)...
I nista onda... Hica se naljuti na nas... i opali nam par samarcina sto se zebavamo...

Jednom glup narod, uvek glup... Nikad ne ume da uradi nesto u svoju korist...

Naravno... ovo je moje misljenje.

Сто посто си у праву!

Хитлер нам је нудио споразум, само пролаз преко наше територије и оставља нас мирнима(без учешћа нашег у рату!). На то је пристао и регент Павле, мешутим групица официра који су очигледно били под утицајем Британије, иже галаму и изводи народ на улице. Комунисти ту нису ништа урадили иако су Тито и компанија 50 и више година причали како су они извели народ(није тачно јер једноставно читава комунистичка организација у Европи не зна шта да ради после споразума Рибентроп-Молотов). Тако да нас пијани Черчил гура у рат, јер једино Енглеска тада ратује са Немачком. Е а онда је тај исти Черчил пуко на следећим изборима после рата, иако су победили он губи-нису му опростили Галипоље из Првог св. рата.

Е сад Хитлер:wink: По мени потпуно логичан след догађаја. Имали су јак романтичарски покрет, пре свега мислим на Вагнера и Ничеа у којим је Хитлер нашао инспирацију. Друго, понижење које су Немци доживели по поразу из Првог св. рата. Треће, сав капитал је био у рукама Јевреја, који су за разлику од Немаца који су ''машине'' више радили ''главом'' и како су рекли ''сисали крв немачком народу''.

Дакле, оживљавање индустрије(а пре свега војне), јака филозофија која прераста у идеологију и природни непријатељ, сви услови испуњени за рат. Друкчије није могло да буде.
 
Hm, dalje... Staljin je bio veći zlotvor od Hitlera... pobio mnogo više ljudi... svojih ljudi... Nama je Tito bio sasvim dovoljan... da smo ispoštovali dogovor sa Nemcima... više bi nas danas bilo... Uglavnom, Hitler bi vladao i kao svi ljudi... kao Staljin, kao Tito... nekada i umro... Posle toliko godina... počinje da se šuška... da ipak nije toliko Jevreja stradalo po logorima... već mnogo manje... da je cifra malo više napumpana... Možda je to i istina... vreme će pokazati...
 
Hm, zašto Hitler nije napao Švajcarsku... koja država je imala takav dogovor sa Hićom pre Švice... Zašto taj dogovor nije ispoštovan... Ko je prekršio taj dogovor... Ima mnogo pitanja i mnogo odgovora... To što je Hitler smatrao Slovene nižom rasom... sad bi to trebalo da ima veze sa nama... Nije baš tako bilo... Čak i sa Rujama je imao dogovor o ne napadanju...
Ako to vreme uporedimo sa današnjim... imaćemo bar dva Hitlera na sceni... Sve što je Hitler radio... rade i Ameri... al' malo pametnije... na dugoročnije staze...


Швајцарска....не видим зашто би је нападао. Никада та земља није учествовала у некој ''халабуци'', ту је Италија, овамо покорена Француска. Мислим да би и они дошли на ред пре крају рата, тј. били под протекторатом.

Словени нижа раса а имао споразум са Русима као што си рекао а и нама нудио исто. Политика је *****.

За Амере исто важи.
 
Швајцарска....не видим зашто би је нападао. Никада та земља није учествовала у некој ''халабуци'', ту је Италија, овамо покорена Француска. Мислим да би и они дошли на ред пре крају рата, тј. били под протекторатом.

Словени нижа раса а имао споразум са Русима као што си рекао а и нама нудио исто. Политика је *****.

За Амере исто важи.

Ma hteo sam time da kažem da smo mi imali sa Hićom taj sporazum... pre Švajcaraca... onda se desio narod...
Usput, Francuzima i nije bilo toliko loše pod okupacijom...
 
Hm, dalje... Staljin je bio veći zlotvor od Hitlera... pobio mnogo više ljudi... svojih ljudi... Nama je Tito bio sasvim dovoljan... da smo ispoštovali dogovor sa Nemcima... više bi nas danas bilo... Uglavnom, Hitler bi vladao i kao svi ljudi... kao Staljin, kao Tito... nekada i umro... Posle toliko godina... počinje da se šuška... da ipak nije toliko Jevreja stradalo po logorima... već mnogo manje... da je cifra malo više napumpana... Možda je to i istina... vreme će pokazati...

Конц логори постоје много раније у СССР, много пре Хитлерове Немачке! Стаљин је био идиот, као и Лењин(као и сви диктатори). Када су дошли на власт сву интелектуалну елиту су протерали у Сибир у логоре. Када су укапирали да ће да пропасти без стручњака онда су те исте враћали из логора. Ништа нам не би фалило да смо били на другој страни.
За Јевреје ме ништа не би чудило, склони су преварама.
 
Ma hteo sam time da kažem da smo mi imali sa Hićom taj sporazum... pre Švajcaraca... onda se desio narod...
Usput, Francuzima i nije bilo toliko loše pod okupacijom...

ОК, схватио сам.
Французи испали тако јадни да је то невиђено. И онда су се после размахали са Де Голом, а пре тога бежали у Британију. Мажино линија....хехехехе:razz::razz::lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top