Kult ličnosti... Adolf Hitler

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sa "nacionalnom idejom" uvek pali,
i dandanas.
I uvek se nađe bolesnik koji kresne šibicu, a čitavi
narodi krenu u krmeći kas, kao da ih je sve pravio Hićin
tatko, od one iste kobasice.
Da ne poveruješ, cela istorija je ta ista priča.
I opet, svi oni ne mogu da prežale bivšeg i jedva
čekaju novog "vođu", prizivaju ga, čeznu da mu se podmetnu,
ovaj :) - podčine...

"Pučina je jedna stoka grdna"

To je to, gde nema pameti ne pomažu pouke iz
istorije.
 
Pisao je mudri Platon, u sedmoj knjizi "Drzave", puno o Hitleru i birackom telu... toliko vekova pre Hitlera.
To znaci da se Hitler vec desavao pre Platona, i ko zna koliko puta posle Platona.
Mehanizam njegovog pojavljivanja, uspona i zatim sloma se vrlo precizno ponavlja.
I ponavljace se. Nije do Hitlera nego je do nas.

Vodena para se koncentrise oko prasine, biser oko necistoce, a budale oko vodje.

Pokusacu da isceprkam pa da postavim, vredi se podsetiti grckih mudrosti.
 
smanjio nezaposlenost u Nemackoj za skoro 100 posto
tako sto je sve nezaposlene angazovao u SA jedinicama i podelio im pendreke da biju socijaldemokrate.
izgradio hiljade i hilljade kilometara autoputeva iliti cuveni autobanovi
da bi mogao tenkovima da dodje do granica
smanjio kriminal za neverovatnih 95 posto
tako sto je ubistvo, prebijanje i otimanje imovine proglasio legalnim
doneo socijalni zakon i zakon o javnim nabavkama koji su danas glede ironije 2 najvaznija zakona u EU
to puno govori o danasnjoj EU
Za samo 6 godina,od skoro propale Nemacke doveo je do jednu od najjacih sila na svetu 1939
Najjacih VOJNIH sila. Nije sejao zito ni gajio prasad, njih je i dalje uvozio. Bolnice, skole, univerzitete nije popravljao, osim vojno-namensku industriju, Bajer (ciklon B), Folksvagen...
Ne kazem,pogresio je u mnogo stvari,pogotovo za vreme WW2,ali to je neka druga tema
Ako procitas naslov videces da je to bas ova tema.
jeste on bio na neki nacin Hriscanin
"Ne ubij." Jel tako bese?
Jeste bio sociopata,psihopata,nije imao preterano emocija prema drugim ljudima
preterano?
bio je veliki vizionar
Nije bio vizionar nego vodja nacije, koji je zapoceo svetski rat.
jedino je iskreno voleo svoju majku
Koga zabole i da je voleo tufahije sa orasima.
 
Poslednja izmena:
Jedino u čemu je Hitler bio i ostao neprevazidjen je to što je bio dobar orator...inače klasičan psihopata i čudak
koji je igrom slučaja dospeo na vrh jedne nacije...

neprevazidjen nije
zapravo, ako si nekad odvojila vrijeme da pogledas neki njegov govor
morala si se zapitati - kako ovim ljudima nije smijesno sve sto ovaj pajac radi; od gestikulacije do sadrzaja govora...
sta ih drzi tu...meni je to oduvijek bilo najupadljivije do svega; to odsustvo individualnog...ta masovna psihoza...
odgovor vjerojatno nema nikakve veze s nadrkanim masnokosim patujkom cudnih brkova vec
sa samim Nijemcima
jednostavno, kod njih...prolaze stvari koje bi recimo Englezi odma detektovali ko totalnu budalastinu

eo, ovdje je sve objasnjeno


bilo bi lijepo da sam mogla navest i nas kao narod slicnog mentaliteta, ali ne mogu
nakon 90tih vise stvarno ne mogu; previse smo majusnih war lordova u regionu odnjegovali tada : (
 
Nije bas igrom slucaja... bili su siromasni, ponizeni, bombardovani, duzni, neslozni, sa nesposobnim politicarima i propalom privredom...


Bili su onakvi kakvi smo mi danas.

..apsolutno i uvek se u tim i takvim uslovima na površini pojavljivao po jedan oratorski nadaren psihopata...ako ga na vreme prepoznaju, završi u ludari..
Hića je imao sreću te je prošao nezapaženo i to pacovskim kanalima...:lol:
 
Nije bas igrom slucaja... bili su siromasni, ponizeni, bombardovani, duzni, neslozni, sa nesposobnim politicarima i propalom privredom...




Bili su onakvi kakvi smo mi danas.

upravo tako : (

- - - - - - - - - -

..apsolutno i uvek se u tim i takvim uslovima na površini pojavljivao po jedan oratorski nadaren psihopata...ako ga na vreme prepoznaju, završi u ludari..
Hića je imao sreću te je prošao nezapaženo i to pacovskim kanalima...:lol:

ma jok
Hica nije imao srecu vec je podrsku odredjenih interesnih grupa
i prosao je vrlo zapazeno
samo su ga zapazili iz pogresnih razloga
a kad su skontali da on nece stati na onome u cemu su ga bodrili
vec je bilo kasno i ludak im je opusteno kucao na vrata
 
neprevazidjen nije
zapravo, ako si nekad odvojila vrijeme da pogledas neki njegov govor
morala si se zapitati - kako ovim ljudima nije smijesno sve sto ovaj pajac radi; od gestikulacije do sadrzaja govora...
sta ih drzi tu...meni je to oduvijek bilo najupadljivije do svega; to odsustvo individualnog...ta masovna psihoza...
odgovor vjerojatno nema nikakve veze s nadrkanim masnokosim patujkom cudnih brkova vec
sa samim Nijemcima
jednostavno, kod njih...prolaze stvari koje bi recimo Englezi odma detektovali ko totalnu budalastinu

eo, ovdje je sve objasnjeno


bilo bi lijepo da sam mogla navest i nas kao narod slicnog mentaliteta, ali ne mogu
nakon 90tih vise stvarno ne mogu; previse smo majusnih war lordova u regionu odnjegovali tada : (

Kad povežeš sve to i porazmisliš šta je bilo bitno u takvom jednom psihotičnom okruženju u kom se nemačka nalazila
tih godina, shvatićeš da je hitler verbalno narodu dao upravo ono što mu treba ma kako to nama danas smešno zvučalo...

Ček, imam jednu zanimljivu fotku u arhivi koju vredi postaviti ovde...evo ga, jedna ovca medju vukovima ili vuk medju ovcama koji ne otpozdravlja hitleru?...:D

august-landmesser-man-re-1.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top